banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 14 Jul 2010, 14:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:49
Postovi: 6
I novinari rade svoj posao, zaradjuju i oni za svoju decu, i njima je neko sef, bas oni vole da hodaju za pijandurama. Nije ovo malo svratio u kafanu, ovo je nikad nije ni izasao iz kafane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 14 Jul 2010, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Vuk_samotnjak je napisao:
mozda je i dok je cugao par puta izasao ispred kafane i ogulio nekog za pojas nije se to jednom desilo

Jeste jeste, tako su mene jednom oni tuđmanovi policajci zaustavili me između Čapljine i Ljubuškog, ali nisam imao dovoljno keša "za kafu" pa su mi zadržali vozačku dok ja odem do Ljubuškog da sa bankomata dignem pare i uredno im donesem u kafanu koja je bila odma tu preko puta. :lol:
I tako oni po čitav dan malo cesta malo kafana i još im ostane keša za kući

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 14 Jul 2010, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
dusica je napisao:
I novinari rade svoj posao, zaradjuju i oni za svoju decu, i njima je neko sef, bas oni vole da hodaju za pijandurama. Nije ovo malo svratio u kafanu, ovo je nikad nije ni izasao iz kafane!


"Kafana je njegova sudbina" :fadein:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 03 Avg 2010, 15:47 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2010, 14:21
Postovi: 1
blaf77 je napisao:
Da da, sad ga jos trebam i sazalijevati, kao sto je i njemu mene zao kad se sakrije iza drveta pa me zaustavi ni zbog cega i handri dok ne dobije pare za ovo sto popije.
A to za sta su nam novine smo davno zakljucili.


respect
u potpunosti si u pravu,

_________________
Forsirajte sebe i bice te iznenadjeni sta sve mozete postici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 13 Avg 2010, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kada sam pomislio da ne može biti gluplje akcije od akcije "Svjetlost", policija RS me uvjerila u suprotno. Ovo je po meni čisto maltretiranje povratnika i jednog građanina Švedske.

Sramota!!!


http://www.rtrs.tv/av/player.php?id=1591&x=0

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 13 Avg 2010, 07:22 
Opa, svedjanke... :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 13 Avg 2010, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mada sam ja slušao o tim Šveđanima kako se oni goli šetaju po kući, otac pred kćerkom, sin pred majkom itd... A ovo što sam vidio na TV me totalno zbunjuje, žena do grla zakopčana bježi iza store.

Šta ovi naši vide u tim Šveđankama meni nije jasno?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 14 Avg 2010, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
http://www.banjalukalive.com/rs-i-bih/p ... djane.html

Policajac bije građane
Subota, 14 August 2010
Građani Šipova šokirani su ponašanjem policijskog inspektora Milorada Palalića koji, kako tvrde, umjesto da sprovodi zakon, izaziva tuče i primjenjuje silu.






Lokalni „šerif“, kome se godinama sklanjaju s puta, prema tvrdnjama svjedoka, u noći između 2. i 3. avgusta pretukao je trojicu mještana, a u tome su mu pomogli sin Slobodan i još jedan muškarac.

Incident se dogodio u centru Šipova, ispred kafića „Vizantija“ koji, prema tvrdnjama mještana, vodi inspektorov sin Slobodan Palalić.

Supružnici Sanja i Aleksandar Gajić izašli su te noći u grad sa Draganom Jokićem, a ubrzo je pred „Vizantiju“ stigao i njihov prijatelj P. B., kog su pozvali na piće.

„On nije uspio ni da se parkira, a na njega je nasrnuo Slobodan Palalić. Čovjek je sjedio u kombiju, a Palalić ga je udarao i psovao mu majku lopovsku“, priča Sanja Gajić.

Čim je prišao mjestu na kojem je njegov prijatelj napadnut i Jokić je dobio batine.

„Inspektor Milorad Palalić udario me pesnicom tako jako da sam pao niz stepenice. Ležao sam, a tukla su me trojica: Milorad i Slobodan Palalić i još neki tip iz Novog Sada“, priča Jokić.

Aleksandar Gajić je izašao pred lokal i video kako trojica šutiraju Jokića koji se zgrčio na zemlji.

„Pokušao sam da pomognem Jokiću, ali sam dobio tako jak udarac u glavu, da sam izgubio ravnotežu i pao na ivicu stepenica“, priča Gajić.

Očevici kažu da se čuo takav tup udarac glavom o beton i da su svi pomislili da je gotov. Aleksandra, skoro onesvješćenog, i dalje su tukli, dok nije istrčala njegova supruga.

„Stala sam pred inspektora Palalića i zavapila da ga puste. Toliko sam se uplašila da sam mu od straha pocijepala majicu“, svjedoči Sanja i dodaje da je ispred lokala na sve strane bilo krvi.

Jokić i Gajići, ali i njihovi sugrađani, kažu da je inspektor Palalić i ranije tukao ljude po Šipovu.

„Uvijek nađe neke sumnjive svjedoke koji tvrde da on nije kriv, pa nikad nije kažnjen. Vjerujem da će se i sad izvući“, tvrdi mladić iz Šipova koji insistira na anonimnosti.

U MUP-u RS „EuroBlicu“ je potvrđeno da je zbog tuče ispred kafea „Vizantija“ protiv inspektora Milorada Palalića pokrenut prekršajni postupak i da će i disciplinski odgovarati. Potvrđeno je da je Palalić i ranije kažnjavan.

„Palalić je u oktobru 2008. godine kažnjen sa 30 odsto umanjenja plate za tri mjeseca i sa 15 kaznenih bodova“, navode u MUP-u RS, ne precizirajući zbog čega mu je izrečena ovako ozbiljna kazna. Nezvanično saznajemo da je i prije dvije godine izazvao tuču u kojoj je nanio lakše povrede sugrađanima. Takođe, prema nezvaničnim saznanjima, u MUP-u su zabilježeni i teži slučajevi u kojima su policajci nanosili građanima teške povrede, ali ipak nisu ostajali bez posla.

„Dešavalo se da dobiju otkaz, ali ih odlukom suda vrate na posao“, kaže izvor „EuroBlica“ u MUP-u RS.

Portparolka MUP-a RS Mirna Šoja pozvala je građane da slobodno prijave sve slučajeve nasilja, korupcije ili neprofesionalnog ponašanja policajaca i inspektora.

„Na broj 051-219-300 mogu anonimno prijaviti sve takve slučajeve. Građani treba da znaju da MUP RS ne podržava i ne opravdava nezakonito i nasilničko ponašanje“, kaže Šoja.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 17 Okt 2012, 09:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Inspektor ukrao golf, cijeli slučaj zataškan


Slavko Blagojević, inspektor CJB Doboj, ukrao je golf 2 sa parkinga u podrumu tržnog centra "Tuš" u Doboju, a Centar javne bezbjednosti (CJB) Doboj zataškao je čitav slučaj, tvrdi izvor "Nezavisnih" blizak MUP-u RS.

"Nezavisnim" je potvrđeno da je nesvakidašnji slučaj počeo 9. oktobra ove godine, oko 19.25, kada je Srećko Đukić pozvao policiju i rekao da mu je sa parkinga u podrumu tržnog centra ukraden golf sive boje, bez registarskih oznaka.

Poziv je primio Zoran Nešić, dežurni policajac u Policijskoj stanici Doboj 1 i uputio patrolu, što je i uobičajeno u ovakvim situacijama.
Đukić je u prijavi naveo da automobil nije imao tablice, jer je bio odjavljen, te da ga je na parking u podrumu tržnog centra dovezao 6. oktobra ove godine, oko 19.20.

Nakon prijave, policija je tokom istrage pregledala snimak sa bezbjednosne kamere tržnog centra, nakon čega je uslijedio šok, a ubrzo i šokantan pokušaj zataškavanja krađe vozila.

"Na snimku koji je zabilježila kamera vidi se da Slavko Blagojević, inspektor CJB Doboj za protivpožarnu zaštitu, obija automobil uz pomoć odgovarajućeg alata. Nakon obijanja, Blagojević je stavio registarske oznake i natočio gorivo u vozilo. Na snimku se dalje vidi da Blagojević u nekoliko navrata pokušava upaliti automobil, ali bez uspjeha. Na kraju je vozilo ipak uspio pokrenuti i odvesti ga", ispričao je juče izvor "Nezavisnih".

O svemu je ponovo informisan dežurni policajac u Policijskoj stanici Doboj, koji sada okreće stranu i pokušava zataškati slučaj.
Naime, dežurni policajac naređuje patroli da Đukića pošalju u stanicu kako bi podnio "zvaničnu" prijavu protiv Blagojevića, a policajcima savjetuje da odu raditi nešto drugo.

Đukić nije došao u vrijeme koje mu je odredio dežurni policajac, a kompletna istraga je ubrzo obustavljena, što nije bilo u skladu sa zakonom.
Prema Krivičnom zakonu RS, za krivično djelo teška krađa, policija je dužna po službenoj dužnosti da preduzme gonjenje osumnjičenih te da o svemu odmah obavijesti Okružno tužilaštvo Doboj. S obzirom na to, nije ni bilo potrebe da Đukić lično dolazi u stanicu i podnosi prijavu, koju je već jednom podnio kada je prijavio krađu.

"Nezavisne" saznaju da policija nakon svega nije obavijestila dežurnog tužioca, pa se, kako navodi naš izvor blizak MUP-u RS, opravdano sumnja da je čitav slučaj zataškan.

Naš izvor dalje navodi da je dan nakon krađe i nakon što su ga kolege obavijestile da je njegov pljačkaški pohod snimljen kamerama, inspektor Blagojević nazvao Đukića i zatražio da se odmah sastanu u lokalu "Kojot bar" u Doboju.

Nakon razgovora Blagojević je "počastio" Đukića sa 50 evra i vratio mu automobil, pa ga zamolio da ne podnosi prijavu.


Vidjevši da se Đukić dvoumi, Blagojević mu je zaprijetio da će mu napraviti ozbiljne probleme ako digne prašinu oko čitavog slučaja.

"Da nije postupljeno u skladu sa zakonom, govori i to da policija nakon pronalaska golfa nije oduzela vozili i napravila uviđaj. Nisu ni pretresene prostorije u kojima boravi osumnjičeni inspektor kako bi bili pronađeni predmeti koji potiču iz krivičnog djela", upozorio je izvor "Nezavisnih".
Tek nakon što je Blagojević dovezao automobil Đukiću, informacija o krađi je došla je do Sektora kriminalističke policije CJB Doboj.

Zanimljivo je da Blagojević u međuvremenu nije suspendovan, da informacija o krađi uopšte nije objavljena te da osumnjičeni i dalje nesmetano vrši uviđaje i obavlja dužnosti inspektora u CJB Doboj.

"Nezavisnim" su juče u tržnom centru "Tuš" kratko odgovorili da znaju za pljačku i da je u vezi s njom spominjan inspektor CJB Doboj, ali da ne znaju kako je okončan slučaj.

IZ CJB Doboj juče su kratko odgovorili da će detaljnije informacije o ovom slučaju saopštiti danas.



Kurceva drzava...Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 17 Okt 2012, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Tablice?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 27 Apr 2016, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Jutros gledam na Hisetama, službeni auto "Sudska Policija" parkiran na igralištu. Igralište ima onu posebnu podlogu mekanu, za terene.
I njih četvorica igraju basket.
Em što su došli službenim autom, em što su ušli sa njim na ograđeno igralište, a ima ogroman parking bukvalno 30 metara od igrališta.
Jel bilo teško prošetati tih 30 metara?

I kakvo čovjek da ima mišljenje o takvoj policiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 27 Apr 2016, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Sto nisi uslikao pa poslao medijima? Onaj sto je izasao u Nezavisnim, sto je parkirao na mjestu za invalide, uredno morao platiti kaznu.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 27 Apr 2016, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Probao sam slikati sa prozora, ali je predaleko, ne vidi se na slici ništa. A nije mi se dalo silaziti dole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija RS-a
PostPoslato: 27 Apr 2016, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Možda su pravili svoj And1 mixtape....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs