banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 08:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Намјерно не стављам ову тему у духовност, јер ме не занимају духовно-религијски аспекти који забрањују самоубиство.
Оно што ме интересује је обично, људско мишљење о њему. О снази и слабости да се живи, о разлозима да се живи или не живи...

Просто ме занима ваше мишљење о томе из обичног, свакодневног живљења у којем нема неких виших сврха да се живи нити метафизичких разлога да се умре. Зашто бити "храбар" и живјети а не бити "кукавица" и умријети?

Spoiler:
И не... не тражим разлог... Просто питам. :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Nemoj se ubiti !!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Gamer je napisao:
Nemoj se ubiti !!!!

Хахахаха... ОК. Нећу! Ал само због тебе! :lol:

Без зезе, хтио бих да мало попричамо о тим озбиљним стварима. Које нико од нас не конта....

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:24 
Vjerovatno vide rjesenje svojih problema u tome, a to oko hrabrosti, pa mozda se misli na ono "najlakse je otici i ostaviti sve iza sebe", ko ce znati...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Evil_Dead je napisao:
Зашто бити "храбар" и живјети а не бити "кукавица" и умријети?

Vjerovatno kada vidi da nema "dalje", kada sve što je prošao u životu sabere i oduzme, čovjek se odluči na samoubistvo. Sad da li je to kukavički ili ne, mislim da ti niko ne može dati 100% tačan odgovor na to.
Ali da ostaju posljedice po porodicu dalje, ostaju. Da ostaju i dalje svi problemi iza tog čovjeka, ostaju. Samo što on to više ne vidi, ne trpi, ne podnosi muku, bol, patnju,...
Treba ipak probati da se iz svih problema i neprilika nađe izlaz i rješenje, a ne da se izvrši samoubistvo, jer to opet ništa nije riješilo
Al' dobro svako odlučuje o svom životu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
@Барса
Имао сам ја у породици случај, зет мој се недавно убио (има годину или годину и по), али он је био последњи у низу, јер је имао више случајева самоубиства у породици. А није да је његов случај био гори од неких других, мада је заиста био заглавио у неким проблемима.
Или, рецимо, моја баба, која се убила кад више није могла трпјети болове (боловала је од рака дојке, који је метастазирао, ал то је било 1967-68, кад се није могло лијечити као данас).
Просто сам се запитао... шта човјека натјера на то? Осим немогућности трпљења бола?

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Možemo samo da nagađamo o čemu se radi.
Možda na to utiče stanje beznađa, osjećaj bezizlaznosti ili neki "klik" u glavi.
Čula sam da su osobe koje su bile izuzetni protivnici samoubistva to na kraju i učinili, kako i zašto?
Ili takođe, da nakon bezuspješnog samoubistva to više nisu nikad ni pokušali (ne pričamo o pokušaju samoubistva kao o pozivu za pomoć).
Mnogi ljudi se nađu u užasnim situacijama ali im samoubistvo nikad ne padne na pamet.
Možda je sve do hemijske (ne)ravnoteže i hemijskih spojeva u mozgu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Moje mišljenje je da je to ipak neka vrsta poremećaja u glavi,kada se zatvoriš u neki svoj svijet i ne vidiš tuđe probleme nego samo svoje. Vjerovatno jedino rješenje koje oni vide je samoubistvo,a ta "zatvorenost" koju sam pomenuo im ne da da vide dodatne probleme koje taj čin prouzrokuje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Talija je napisao:
Mnogi ljudi se nađu u užasnim situacijama ali im samoubistvo nikad ne padne na pamet.
Možda je sve do hemijske (ne)ravnoteže i hemijskih spojeva u mozgu.

Мени заиста никад самоубиство није пало на памет. А нисам никад ни био у ужасним ситуацијама (надам се да "ужасно" тумачимо на исти начин).
Али сам откад знам за себе био "депресивац" или "песимиста"... Али то ми никад није пало на памет као излаз. Увијек сам га тражио на неким другим странама (често погрешним)...
О неуро-метаболизму и не бих... То ми више личи на грешку у програму него на узрок... А наводно сам медицински образован! :D
Зато ми је то питање и тако занимљиво...
Не контам га. Ал никако!

Ками је заиста био у праву када је тим питањем започео Мит о Сизифу, изгледа...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
_зока je napisao:
Moje mišljenje je da je to ipak neka vrsta poremećaja u glavi,kada se zatvoriš u neki svoj svijet i ne vidiš tuđe probleme nego samo svoje.

Али, јбг... Ми увијек видимо само себе и своје проблеме! Типа - ти ћеш `ладно из радње истјерати просјака, јер смета теби, твојој радњи и твом профиту. Ти не видиш њега и откуд он ту и шта га је на то нагнало... видиш само себе и свој свијет... Је ли и то поремећај у глави? Па, мислим да није...
Кад човјек почне о тим стварима да размишља, оне постану компликоване. Лако је о њима мислити кад ти други каже како о њима да мислиш. Јел тако? :wink:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ne postoji nikakav tako velik i užasan problem zbog kojeg bih se ja odlučila ubiti! Znači, nema šanse! E sad jedino da izludim pa da mi u glavi nešto klikne, da ne mislim ni na koga i ni na šta pa da oduzmem sebi život... I ne razumijem ljude koji odluče dići ruku na sebe...
Život je samo igra. Ne treba biti ljutibaba pa pobjeći. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Evil_Dead je napisao:
Јел тако?

Nije!

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Za samoubistvo je potrebna i odlučnost da se to uradi, jedna vrsta sklonosti ka samokažnjavanju zbog neuspjeha, na što okrutniji način. Zato samoubistvo ne mora biti samo bijeg, nego neka smrtonosna mješavina više faktora, distorzija svijesti i gubljenje racionalnog osnova donošenja sudova, mazohističko predavanje vrtlogu primarnih instikata koji nas tjeraju da činimo nesuvisle stvari. dizanje ruku od sebe. Jedan primjer su ljudi u konc.-logorima, koji, iako živi, su digli ruke i sebe, ne ustaju iz kreveta, vrše nuždu u gaće, ne pokazuju ni najmanju volju da proaktivno djeluju.
Razlog za to je patnja kojoj se ne nazire riješenje (rak-pacijenti) ili odbijanje da vjerujemo da je to samo trenutno stanje (npr. djevojku napušta momak), u ovom zadnjem slučaju se radi o samokažnjavanju.
Čisto sa ljudskog gledišta, bez metafizike i rel. spisa, mi nemamo nijedan drugi osnov da kažemo nekom da ne smije da se ubije ako će se na taj način riješiti strašne patnje kojoj se ne nazire kraj. Za prolazno stanje patnje argument može biti patnja koju će izazvati kod drugih, ali koji argument iznijeti kad je u pitanju starac koji trpi strašne bolove a bolest će završiti smrću (ne zaboravimo da metafizika nije u igri)? Meni bi bilo okrutnije pričati toj osobi o tome da je život dar ili reći da ako se ubije, tu patnju mora proći ispočetka u slijedećem životu, kao što sam čuo priče.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ko god hoce da se ubije treba ga podrzati. Ne mozes mu vecu uslugu uciniti.


Poslednji put menjao giometar dana 28 Mar 2012, 09:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Meni kod samoubica jedino nije jasan izbor načina, nači lik odluči da se ubeki tako što skoči sa 50 sprata msm WTF, mo'š mislit crnjaka ako se dok pada predomisli recimo na 40 spratu, ili ovi što skaču u rijeke, jezera... znači on ne želi polaganu smrt već da umire u agonij, ili one budale kojima izbor bude pijenje kiseline itd, oni što pucaju sebi u glOvu imaju bar toliko mozga da izaberu brz, siguran i efikasan način bez puno agonije i patnje, ali ovi sa utapanjem, vješanjem, pijenjem esencije msm :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
old fashion men je napisao:
Evil_Dead je napisao:
Јел тако?

Nije!

Овог човјека поштујем. Не слажем се с њим, ал га поштујем! Увијек досљедан! :)

Hristov je napisao:
Meni bi bilo okrutnije pričati toj osobi o tome da je život dar ili reći da ako se ubije, tu patnju mora proći ispočetka u slijedećem životu, kao što sam čuo priče.

Знам из искуства да својим пријатељима који су у неком мало тежем црњаку (без обзира на разлог) не смијем причати о томе како је нешто лијепо, и добро и сјајно... јер обавезно се ситуација погорша ("Шта мене боли к.ц за другима?! Јел друге боли к.ц за мном?! Ко сам ја? Ко су они... " итд...)
Могу мислити да је онима који озбиљно науме смоубиство то само додатни разлог...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Možda je dovoljno odvojiti jedno uho za njihove probleme, i to može imati poz. efekat.

Sad me ofm podsjeti na najgori mogući scenario samoubistva koji sam u životu pročitao, zbog ženske tip sjeo u auto, svezao jedan kraj konopca za banderu iza auta, drugi kraj oko svog vrata, i po gasu..
To, i ono što je ofm nabrojao je samokažnjavanje, znači nanošenje još veće patnje sebi samom.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Ја сам чуо за грђи сценарио...
Лик, вајар, се убио тако што је гурнуо главу у керамичарску пећ, а тамо је температура преко хиљаду степени.... Излет био, вјерујем
Тај што се самокажњавао - мало ко се самокажњавао!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nije to samokažnjavanje, nego želja za izlazom, neko bi rekao čin egoizma a neko hrabrosti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 09:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Talija je napisao:
Nije to samokažnjavanje, nego želja za izlazom

Јеси ли ти икад осјетила тај порив? Мислим, кад тако одлучно тврдиш... Ја нисам, па покушавам да схватим...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs