banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Apr 2010, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
PRIJEDOR - U samo četiri dana u Prijedoru se dogodilo i treće samoubistvo. Jutros je ruku na sebe podigao pedesetogodišnji Mirko Mrđa, vlasnik Turističke agencije „MD turs“, jedan od prevarenih žiranata u Republici Srpskoj, koji je vraćao tuđi kredit. On je pucao iz pištolja sebi u glavu u kombiju parkiranom u ulici Lepe Radić u ...

... Prijedoru, ispred porodične kuće Gorana Štekovića.

Načelnik Odjeljenja kriminalističke policije Stanice javne bezbjednosti Prijedor Draško Papak potvrdio je novinarima da Mrđu i Štekovića, koji je trenutno u inostranstvu, povezuje kreditni odnos.

Naime, Mrđin „MD turs“ bio je garant prilikom davanja kredita Štekoviću.

Mrđin rođak, Marko Marin, koji je došao na mjesto tragedije, potvrdio je novinarima da je prije petnaestak dana Mrđa tražio Štekovića, upozoravajući ga da će zbog dugovanja "imati s njim posla", ili da će, u protivnom, izvršiti samoubistvo.

On je kazao da je Mrđa pričao o kreditima koje je vraćao, oko 150.000 do 160.000 KM, a "više nije mogao pošto su mu računi bili blokirani“.

Prije četiri dana u Prijedoru se objesio Radomir Zorić (30) zbog teške materijalne situacije, a dan kasnije također vještanjem izvršio je samoubistvo i 83-godišnji Milorad Šarić.


(Vijesti.ba/Fena)


Iznenadio me je poziv predsjednika udruženja da će blokirati saobraćajnice dok se njihov problem ne riješi, ali bez obzira na njihovu nezavidnu situaciju ne znam šta društvo ima sa tim.

A ovo što se desilo u PD je stvarno tužno i žao mi je njegove porodice.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Kad pročitam tvoj post, pogledam tvoj avatar i zamislim se, ne znam dal bi plakao ili bi...ipak plakao...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 20:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
dzabaleban je napisao:
Kad pročitam tvoj post, pogledam tvoj avatar i zamislim se, ne znam dal bi plakao ili bi...ipak plakao...


Danju Nagib
navečer Ragib
isti pogled, frizura i kljun.
Ragib je Nagibu bio
The Dark Side of the Moon.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
dzabaleban je napisao:
Kad pročitam tvoj post, pogledam tvoj avatar i zamislim se, ne znam dal bi plakao ili bi...ipak plakao...

x2

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 21:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da li ste vas trojica bili nekada žiranti nekome i da li bi htjeli biti žiranti?

Da li bi digli ruku na sebe ili ubili čovjeka koji vas je zajebao?


I da ako hoćete da znate to je Rastko Pocesta, budući lider Srbije, koji čita ozbiljnu literaturu i piše knjige, vi ste se u njegovim godinama igrali u blatu i jeli pačja govna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 29 Apr 2010, 22:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 21:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Je li pristao biti zirant? Jeste.
Poslije jeb*** nema kajanja.
Ne bi nikad bio zirant za pare koje ne bih mogao vratiti.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 22:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
To je tačno, to je privatna stvar, pa me zanima šta hoće od države, ja ne podržavam neopravdane proteste.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Danas svako protestvuje za sve, a niko ne vidi da ne pomaze. To je tacno da su ti ljudi prevareni, ali u ovom slucaju zaista nije do drzave tako da ne vidim svrhu protesta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 22:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
jellyfish je napisao:
Danas svako protestvuje za sve, a niko ne vidi da ne pomaze. To je tacno da su ti ljudi prevareni, ali u ovom slucaju zaista nije do drzave tako da ne vidim svrhu protesta.


Kako nije do države? Jel država dozvolila taj biznis? Jel država garantuje taj biznis? Jel država ubire od tog biznisa? Jel država prodaje mjenice kao garant da se ljudi ne ubijaju? Jel država stoji iza svojih podanika? Jel ista ta država uzima od svojih podanika? Mogao bih ovako do Đurđeva...

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Neko reče: "Kupujemo stvari koje ne trebamo, parama koje nemamo, a sve da bi zadivili one koje ne volimo".
Ko se god ubije jer je dužan novac nekoj jebenoj banci ne zaslužuje žaljenje već aureol glupana.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Zozon je napisao:
Kako nije do države? Jel država dozvolila taj biznis? Jel država garantuje taj biznis? Jel država ubire od tog biznisa? Jel država prodaje mjenice kao garant da se ljudi ne ubijaju? Jel država stoji iza svojih podanika? Jel ista ta država uzima od svojih podanika? Mogao bih ovako do Đurđeva...


Pa onaj ko je pristao da bude zirant trebao je procitati u ugovoru sta pise. U ugovoru pise ako ne vrati onaj ko je uzeo kredit da ti vracas. I potpisali su to, znaci pristali su na uslove kao u svakom ugovoru. Nije njih tjerala drzava da potpisuju, samo je stvorila uslove da ko hoce da moze dici kredit ako nadje ziranta. Ostalo je sve izmedju dvije strane ziranta i onog ko dize kredit. Dakle, drzava nema nista s tim, kao sto nema ni s tim hoces li ti otici u prodavnicu i kupiti nesto ili neces iako ubire porez i od prodavnice, ali ne prisiljava te da kupujes. Tako i sa kreditima. To je tako svugdje u svijetu, zato treba paziti sta se potpisuje, jer potpisom pristajes na uslove. Dakle drzava te ne tjera da potpisujes ili da budes zirant, vec sam odlucujes, dakle odgovornost je na tebi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ne bih bila zirant ni da me pistoljem tjeraju. Nikome!!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
VIJEST: Ubio se predsjednik Udruženja prevarenih žiranata

Bijeljina: Božidar Radovanović (51) otplaćivao tri tudja kredita u iznosu većem od 100 hiljada maraka s mjesečnom ratom od 1.280 KM

Božidar Radovanović (51), radnik ugljevičkog „Termoelektra“, ubio se iz vatrenog oružja u ponedjeljak, 1. marta, u popodnevnim satima, u svojoj kući u Maleševcima, potvrdjeno je u Policijskoj stanici Ugljevik. U svojoj sredini bio je poznat kao pravi domaćin, dobar majstor i upravnik remontnog pogona, izuzetno vrijedan i pošten čovjek.


Citiraj:
Nepostojeća praksa

Prema nezvaničnim procjenama, u našoj zemlji trenutno ima oko 250.000 žiranata koji vraćaju tudje kredite, od čega u RS oko 100.000 ljudi. Takva praksa, tvrde pravnici, ne postoji u zapadnim zemljama, odakle stiže kapital mikrokreditnih organizacija.
Na Zapadu se krediti za stan obezbjedjuju garancijom hipoteke, dok se automobili kupuju na lizing. Samo kod nas postoji praksa obezbjedjenja dva do tri žiranta, dok korisnik kredita ne mora biti ni kreditno sposoban, odnosno može biti i nezaposlen.


Prevare: Samoubistvo najavilo 30 prevarenih žiranata

Nenada Mirkovića, predsjednika Udruženja prevarenih žiranata iz Prijedora, šokirala je vijest o samoubistvu Božidara Padovanovića, kolege po funkciji iz Ugljevika. Mirković je na vlastitoj koži osjetio kako je to vraćati tuđi dug. Za vratom su mu banke koje traže 80.000 maraka!
- Bojim se da Radovanovićev slučaj neće biti i jedini. U Prijedoru ima bar tridesetak prevarenih žiranata koji govore da će se ubiti. Među njima sam i ja. Počinit ćemo kolektivno samoubistvo, to je najbolje rješenje i za nas, a i za one koji nijemo i ravnodušno gledaju naše probleme - kaže Mirković.
Dodaje da Udruženje prevarenih žiranata u Prijedoru broji oko 1.500 žrtava.
- Nažalost, nisu svi popunili upitnike, jer neki vraćaju kredite za brata, sestru… Neki se i plaše, pa to rade iz straha. Ogorčeni smo što oni kojima smo se obraćali za pomoć, krim-inspektori i tužilaštva, još ne reaguju, a epilog svih ovih tužnih i sumornih sporova u kojim se rasipaju porodice i nestaje imovina mora biti sudski - mišljenja je Mirković.
Dodaje da u Prijedoru ima nekoliko prevarenih žiranata koji vraćaju tuđa zaduženja teška i do 400.000 maraka.
- Svaki dan je kao pakao, plašimo se pljenidbe imovine, sudskih naloga… Taj pritisak ni porodica ne može izdržati. Pokušavamo se nekako solidarisati u Udruženju prevarenih žiranata, da zajednički od članarine platimo advokate, no bez generalnih rješenja teško je da ćemo izdržati - kaže Mirković.

Ko ti je kriv
Najviše ga, kaže Mirković, boli što im nadležni, umjesto da pokušaju pomoći, govore:
- Ko ti je kriv što si stavio potpis.
Dnevni avaz

Datum: 15. Mart 2010.

:(

Da li je tačno da na Zapadu ne postoji uloga žiranta? :o

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pa shvatam ja te ljude i kako im je tesko, ali zar nije tako. Kako im mogu nadlezni pomoci? I sta oni ocekuju od nadleznih, kako da im pomognu a da bude zakonito? Sta konkretno ocekuju da postignu protestom, da im drzava vrati dug ili sta?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 00:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2010, 14:09
Postovi: 493
Problem je kada neko iskoristi nečije podatke, podigne lovu i onda 3-4 mjeseca naravno neuplaćuje rate i onda te banka iznenadi sa pozivom da ti preuzimaš obavezu plaćanja a ustvari pojma nemaš. Takvih slučajeva isto ima puno.
U većini zemalja se ne poznaje termin žirant već hipoteka na nekretnine, lizing, a kod nas najviše se svede na pušing, nažalost.

_________________
Slika
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. - Konfučije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 00:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
zmijuga to je već kriminal i tu je država dužna da stane u kraj tome.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 06:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
filozof sa vrbasa je napisao:
:(

Da li je tačno da na Zapadu ne postoji uloga žiranta? :o

Nije.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 06:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li ste vas trojica bili nekada žiranti nekome i da li bi htjeli biti žiranti?

Da li bi digli ruku na sebe ili ubili čovjeka koji vas je zajebao?


I da ako hoćete da znate to je Rastko Pocesta, budući lider Srbije, koji čita ozbiljnu literaturu i piše knjige, vi ste se u njegovim godinama igrali u blatu i jeli pačja govna.



3x bio žirant jedan kredit je čovjek otplatio, još 2 ostala da otplate. Dosad me niko nije zaj...
Jučer sam bio žirant. Pa kad sam pročitao naslov i temu, blago sam se prenuo...

Imam svoja 2 kredita.
Sa svojim kreditima i administrativnim zabranama ne mogu više i neću nikome biti rantži.

Ja još uvijek "jedem pačja govna".

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
U samom startu banke su napravile prevaru jer nisu ispitali, zato sto nisu hteji, da li duznik moze vracati kredit, da li vec ima kredita, ima li imovine svoje, zasto mu treba kredit itd...u pitanju je sto postotna prevara!Agencije koje se bave provjerom rada banaka nisu radile svoj posao, jer iste finansiriraju same banke!!!

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 07:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Time trek je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
:(

Da li je tačno da na Zapadu ne postoji uloga žiranta? :o

Nije.


Koje zemlje zapada imaju zirante?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs