banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 10:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2011, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja nikada nisam dizao kredit jer nisam imao uslova za to. Jesam jedan studentski, 500 marki, bez ziranta i ja nezaposlen, maksimalno je bilo 1000. Znaci oni u banci svakoga znaju koliko se ko moze protegnuti i nikada ti nece dati pare koje ne mozes vratiti i vi to bolje od mene znate. Prije mene su bil dvije stranke, jedna je imala primanja 1000 i nesto i odobren joj je kredit, druga je rekla da ima primanja 600 maraka i odgovor one salter radnice je bio da ni uz pomoc ziranta ne moze dobiti kredit.

Samo kod zelenasa mozes dobiti novac koji ne mozes da vratis, a sada vidim da i banke furaju istu politiku. Tome treba stati u kraj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2011, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
http://www.politika.rs/rubrike/region/U ... ta.sr.html
Citiraj:
Према подацима Удружења за заштиту жираната, у БиХ више од 80.000 људи враћа туђе кредите, а неки од њих отплаћују рате и за више туђих кредита

Citiraj:
Бањалука – Да је положај преварених жираната у Босни и Херцеговини заиста драматичан, потврђује и податак да се у последње две и по године убило њих 17.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2011, 20:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Banke nisu prevarile žirante.Prevarili su ih njihovi prijatelji i ljudi za koje su garantovali.Najbolje da država ide okolo i miri ljude....Pregrubo zvuči ono "Ko ih jebe..." al' u suštini to je to....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
U BiH je u prvih šest mjeseci ove godine oko 20 000 žiranata vraćalo tuđe kredite


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Dok je ovaca biće i džempera. Ko ih jebe, neka vraćaju. U današnjem teškom vremenu i još u BiH da budeš nekome žirant, stvarno moraš biti dobro zaostao u mentalnom razvoju. Ko ne nauči na tuđim, uči će na svojim greškama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pa nije baš da su svi glupe ovce koje nisu znale u šta se upuštaju. Mnoge ljude su izigrali najbolji prijatelji, kumovi, rođaci i slično. U situaciji kad te neko blizak pita da mu budeš žirant, nije uvijek jednostavno odjebati ga. Ja i dalje mislim da je kreditni sistem svjesno ovako zločinački postavljen. Banke imaju mehanizme, i da ocijene da li je neko sposoban da vraća kredit, i da ga naplate od dužnika, prije nego žiranta. Ali su izabrali najlakši način za sebe. I zato ih sve treba zapaliti. Osim one banke kod parka, tamo radi mater moje cure, pa ne bih volio da i ona izgori. Mada bih je upozorio prethodno, da taj dan ne ide na posao, pa tako da mogu i oni da gore.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 16:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Nebitno ko je kome rođak, prijatelj, drugar, kum, brat... Ne treba biti žirant nikome i tačka. Takva su vremena i tu nema šta da se objašnjava. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Da je tako jednostavno kao što ti postavljaš stvari, problem bi bio minoran i uglavnom lokalan. Kad poprimi ovakve razmjere, to je već pokazatelj da je nešto pokvareno u samoj srži sistema. A ne može se kao izgovor uzimati to što su zla vremena - znaš kako ide ona, "u dobru je lako dobar biti...".

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 16:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Ja sam rekao i ostajem pri tome - dok je ovaca biće i vune. Dobre vune. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
To je istina, naravno, ali samo djelimično. Da je stvarnost toliko jednostavna da se može obuhvatiti sa par narodnih umotvorina, svi odreda bili bismo mudraci.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 17:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Popokatepetl je napisao:
. I zato ih sve treba zapaliti. Osim one banke kod parka, tamo radi mater moje cure, pa ne bih volio da i ona izgori. Mada bih je upozorio prethodno, da taj dan ne ide na posao, pa tako da mogu i oni da gore.

Први пут чујем да се неко буни што би могао остати без пунице....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Hm, ma padalo mi je na um to, da bi se tu spojilo više korisnih stvari, ali ipak, nisam ja zao čovjek neki, ne toliko...

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 17:30 
Pusti ga, tu na forumu kao zao punice, a ovamo vec gleda kako gori u banci... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
No, vratimo se mi temi :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2011, 13:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Pekmen je napisao:
Nebitno ko je kome rođak, prijatelj, drugar, kum, brat... Ne treba biti žirant nikome i tačka. Takva su vremena i tu nema šta da se objašnjava. :)


Nema šta, da te čovjek poželi za prijatelj, kuma, brata. Jebote pa kako bi tek keš posudio kad ni žirant ne možeš biti, neke žešće frke gdje bude i krvi vjerovatno ne trebam ni spominjati.

Popokatepetl je napisao:
, "u dobru je lako dobar biti...".


Fino ti čovjek reče. Kako god. Vraćao sam tuđe, pa su drugi vraćali moje. Evo sad opet vraćam ja tuđe. Jebiga. Ide kako može, čupamo jedni druge kako može. Znam da se neću odreći svoga kad je frka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
NEOBIČNA PRIJAVA U PRIJEDORU: Milka: Žirantica me je pretukla i držala zatočenom u kući; Svjetlana: Rekla mi je da će mi vratiti pare, a onda sam je našla u kockarnici
Srijeda | 11.01.2012.

Milka Mršić (57) iz Gomjenice kod Prijedora prekjučer je prijavila policiji da ju je noć ranije, oko 20.45 sati, u jednom ugostiteljskom objektu pretukla njena žirantica Svjetlana Banović (48) iz Prijedora

Milka i Miroslav MršićMilka i Miroslav Mršić

- Svjetlana je sjela do mene. Galamila je i odmah me udarila u lice. Potom me izgurala na parking i tu nastavila tući. Uvukla me u auto kojim me je odvezla do svoje kuće. Pred kućom me izbacila vani, a zatim gurala uz stepenice udarajući me nogom u leđa. Nije prestala sve dok nije naišao njen suprug. Imam i ljekarski nalaz kojim to mogu dokazati - kaže Mršić.

Tražila novac

Ona ne poriče da Svjetlani duguje 3.000 maraka, jer je ona žirant Milkinom suprugu Miroslavu koji je podigao kredit. Milka naglašava da od svojih dugovanja do sada nije bježala, te da je Svjetlani rekla da će joj vratiti pare. Sad joj nakon sukoba poručuje da "neće dobiti ni marku i da je može tužiti".

Svjetlana Banović/ Foto: Dnevni avazSvjetlana Banović

Svjetlana Banović jučer je za Dnevni avaz negirala da je na bilo koji način zlostavljala Milku. Ona tvrdi da je samo tražila svoj novac.

- Rekla mi je da dođem pred banku i da će mi dati pare. Nije se pojavila. Nije bila dostupna ni na mobitel. Bila sam žirant na kredit koji je podigao njen suprug Miroslav Mršić. Vratila sam više od pola tog duga, oko 3.300 maraka, i očekivala sam da će mi konačno dati moj novac. To sam i tražila kad sam je našla u kockarnici. Nakon što sam je pitala za pare, hladno mi je odgovorila da nema ništa s tim, već da to vidim s njenim suprugom. Rekla sam joj da izađe vani da se pred narodom ne bismo prepirale - ispričala je Svjetlana.

Sklona lažima

Ona tvrdi da je Milka osoba vrlo sumnjivog morala, sklona lažima i obmanama i da je "cijelu priču vješto odglumila". Dodaje da joj je u svojoj kući, dok su razgovarali, skuhala čak i kafu. Tu se, prema njenim riječima, Milka zadržala svega pola sata, kada je po nju došao njen sin.

U policiji je ovo djelo okarakterizirano kao protivpravno lišavanje slobode, o čemu će biti obaviješteno i nadležno tužilaštvo.

(Dnevniavaz.ba, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Дужници више неће моћи да варају жиранте
Datum: 28.11.2011 21:00
Autor: Тања Шикањић
БAЊAЛУКA - Прије закључења уговора о кредиту банка је дужна међусобно да информише корисника и жиранта о њиховој кредитној способности увидом у кредитне регистре, предвиђено је новим Законом о измјенама и допунама закона о банкама РС, који је прошле седмице ступио на снагу.

Неинформисаност жираната о кредитној задужености дужника, како је истакао предсједник Удружења за заштиту жираната БиХ Јовица Цвјетковић, највише је допринијела расту броја кредита које су отплатили жиранти.
- Банке нису информисале жиранте о кредитној историји дужника, који су неријетко истовремено узимали по четири кредита у банкама, а које су послије морали да враћају жиранти - истакао је Цвјетковић.
Он је додао да је 80 одсто жираната који су отплатили туђе кредите дошло у ту позицију управо зато што претходно нису били упознати са кредитном способношћу дужника.

http://www.glassrpske.com/vijest/4/ekon ... rante.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sinny je napisao:
Шта ли је писац тј. одборник тиме хтио да каже.
Демагогија на дјелу.
Народ има власт какву заслужује рече он, а и сам је дио те власти :D

И гдје су у свој тој причи жиранти? :roll:


Па вероватно је хтео да каже да је он можда опозиција. Али у праву је. Народ је добио право избора и изабрао је то, а стално се жали. Ја могу разумети Африканце и Арапе који се буне против власти јер је нису бирали, пошто код њих један човек влада по 30 или више година и власт се преноси с колена на колено. Али не разумем наш народ зашто се жали стално кад има право да бира сваке четири, односно две године. И онда кад дођу избори опет исто изабере и опет се жали и тако стално.
А што се тиче жираната, то је исто до народа, а не до државе. Народ зна прописе кад узима кредит и потписује их. Није му банка или држава крива што је прихватио. Нико га није натерао да прихвати да буде жирант исто као што га нико није натерао ни да гласа за националисте. Али кад би народ да се јебе а да му не уђе. Хтео би да дигне кредит и потроши паре и да не враћа. Хтео би да штити "српство" и да живи у изобиљу. А то не иде. Знамо да се кредит враћа, а национализам скупо плаћа. Већина ратова у свету је због религије и национализма али народ и даље то воли. И онда ко му је крив. Што једна тема овде каже већина народа је стока и тако му и треба. Биљана Плавшић у једном свом интервјуу каже кад је рекла Караџићу "шта ће јадни народ ако урадимо нешто", не сећам се сад шта, он је одговорио ко јебе народ, а народ и даље за њега. Смешно и жалосно колико народ верује таквима. А видимо да чак ни познаницима и пријатељима више не можеш веровати, што показује и проблем жираната.

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 14 Jan 2012, 11:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
jellyfish je napisao:
Па вероватно је хтео да каже да је он можда опозиција. Али у праву је. Народ је добио право избора и изабрао је то, а стално се жали. Ја могу разумети Африканце и Арапе који се буне против власти јер је нису бирали, пошто код њих један човек влада по 30 или више година и власт се преноси с колена на колено. Али не разумем наш народ зашто се жали стално кад има право да бира сваке четири, односно две године. И онда кад дођу избори опет исто изабере и опет се жали и тако стално.
А што се тиче жираната, то је исто до народа, а не до државе. Народ зна прописе кад узима кредит и потписује их. Није му банка или држава крива што је прихватио. Нико га није натерао да прихвати да буде жирант исто као што га нико није натерао ни да гласа за националисте. Али кад би народ да се јебе а да му не уђе. Хтео би да дигне кредит и потроши паре и да не враћа. Хтео би да штити "српство" и да живи у изобиљу. А то не иде. Знамо да се кредит враћа, а национализам скупо плаћа. Већина ратова у свету је због религије и национализма али народ и даље то воли. И онда ко му је крив. Што једна тема овде каже већина народа је стока и тако му и треба. Биљана Плавшић у једном свом интервјуу каже кад је рекла Караџићу шта ће јадни народ ако урадимо нешто, не сећам се сад шта, он је одговорио ко јебе народ, а народ и даље за њега. Смешно и жалосно колико народ верује таквима.


Управо тако, све си рекао у неколико реченица. Ништа ни додати ни одузети.
Али свеједно чини ми се да ће ова тема још дуго да буде актуелна.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
jellyfish je napisao:
Sinny je napisao:
Шта ли је писац тј. одборник тиме хтио да каже.
Демагогија на дјелу.
Народ има власт какву заслужује рече он, а и сам је дио те власти :D

И гдје су у свој тој причи жиранти? :roll:


Па вероватно је хтео да каже да је он можда опозиција. Али у праву је. Народ је добио право избора и изабрао је то, а стално се жали. Ја могу разумети Африканце и Арапе који се буне против власти јер је нису бирали, пошто код њих један човек влада по 30 или више година и власт се преноси с колена на колено. Али не разумем наш народ зашто се жали стално кад има право да бира сваке четири, односно две године. И онда кад дођу избори опет исто изабере и опет се жали и тако стално.
А што се тиче жираната, то је исто до народа, а не до државе. Народ зна прописе кад узима кредит и потписује их. Није му банка или држава крива што је прихватио. Нико га није натерао да прихвати да буде жирант исто као што га нико није натерао ни да гласа за националисте. Али кад би народ да се јебе а да му не уђе. Хтео би да дигне кредит и потроши паре и да не враћа. Хтео би да штити "српство" и да живи у изобиљу. А то не иде. Знамо да се кредит враћа, а национализам скупо плаћа. Већина ратова у свету је због религије и национализма али народ и даље то воли. И онда ко му је крив. Што једна тема овде каже већина народа је стока и тако му и треба. Биљана Плавшић у једном свом интервјуу каже кад је рекла Караџићу "шта ће јадни народ ако урадимо нешто", не сећам се сад шта, он је одговорио ко јебе народ, а народ и даље за њега. Смешно и жалосно колико народ верује таквима. А видимо да чак ни познаницима и пријатељима више не можеш веровати, што показује и проблем жираната.


Kad neko obećava nšto da bi dobio izbore, a kasnije ne ispuni većinu obećanog, logično je da će se birači žaliti, tako da je poređenje s Afrikom neprikladno.
A ako misliš da ništa nije trulo u sistemu u kojem su ljudi mogli dizati po nekoliko kredita odjednom a nisu u stanju ni jedan čestito da vraćaju (i banke to znaju i opet daju kredit), varaš se.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs