banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jul 2011, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Popokatepetl je napisao:
Ne znam, nije država dužna, ali toliki broj prevarenih govori da nešto nije u redu. Kakva je kreditna politika u SAD, ili Njemačkoj, ako je neko upućeniji?


Ako je vjerovati filmovima, u SAD po kratkom postupku zaplijene imovinu.

Ovdje nema govora o prevari, bar ne prevari od strane banke. Mozda je nekog prevario "prijatelj", al' onda se ne trebaju zaliti na banke... Neka traze da drzava zakonski regulise drugarstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2011, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Država nije neko tijelo koje nema veze sa svojim građanima, i ne može tek tako biti oslobođena odgovornosti. Ako je toliki broj prevarenih ljudi, to znači da nešto nije u redu sa čitavim kreditnim sistemom, i država bi morala da se pozabavi time. Ali, kao što reče Sinny, s obzirom da koristi isti sistem zaduživanja kod MMF, vjerovatno joj ovo i odgovara.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2011, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Evo kako ja razmisljam i postupam na ovu temu.

Da budem zirant? Moze, ako si mi toliko drag/a i blizak/ska da cu, u slucaju da ostanes bez posla ili iz bilo kog razloga vise ne mozes placati ratu, OD SRCA ja to raditi umjesto tebe.

Ja imam jednu takvu osobu.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2011, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Problem je sto ljudi to prihvate ne zato sto nekoga vole, jer im je neugodno odbiti nekog prijatelja. Slicno kao kad vam neko od prijatelja trazi pare na zajam. Ali u tom slucaju mozete raci da nemate, a kad trazi da budete zirant neugodno je odbiti ako zna da ste zaposleni. U stvari sad nije jer sad imate razlog da odbijete, ali prije nekoliko godina kad ova pojava nije bila rasirena, tesko je bilo odbiti prijatelja.
Vjerovatno vecina njih nisu prestali placati kredit zato sto nece da placaju, vec je kriza ucinila da mnogi izgube sposobnost vracanja kredita. Postoje dva problema, prvi je sto su ljudi neodgovorni i trose previse i hoce da priuste ono sto ne mogu. I drugi problem je sto sa prosjecnom platom tesko da se moze obezbijediti prosjecan standard i onda ljudi pribjegavaju kreditu.
Nisu tu krivi ni banke, ni ziranti, ni ljudi koji uzimaju kredit, vec nerazvijenost i nemogucnost ljudi da zarade i vrate. Oni bi rado vracali, ali kad nemaju priliku da zarade kako ce vracati. A to je odgovornost drzave. Ali nije ni drzava kriva jer su vlasti dosle voljom naroda koji ju je izabrao, jer nije u pitanju nametanje i diktatura vec izbor ljudi koji su demokratski izabrali sta zele. A ljudi su izabrali nerazvijenost, nacionalizam, nazadovanje umjesto prosperiteta i sad se bune. Tako da su sami krivi za sve, prvo zbog izbora, a neki zbog dizanja prevelikih kredita, i sad se bune.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2011, 14:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Popokatepetl je napisao:
Država nije neko tijelo koje nema veze sa svojim građanima, i ne može tek tako biti oslobođena odgovornosti. Ako je toliki broj prevarenih ljudi, to znači da nešto nije u redu sa čitavim kreditnim sistemom, i država bi morala da se pozabavi time. Ali, kao što reče Sinny, s obzirom da koristi isti sistem zaduživanja kod MMF, vjerovatno joj ovo i odgovara.


http://vukajlija.com/drzava-duradi-nesto/249333 :D

Ali ozbiljno, ko je prevaren i od koga? Ne znam, mozda je neko prevaren i od strane banke, ali takvi su u manjini. Vecina njih vraca tudje kredite jer su pristali na to. Prevarili su ih, eventualno, prijatelji za koje su pristali da garantuju.

I sad, zbog neiskrenih prijateljstava, drzava treba da donosi neke zakone koji ce da naskode privredi, tj. svima nama?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2011, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Da, do sada nismo imali niti jedan zakon koji je naškodio našoj privredi, zato ovako i cvjeta.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2011, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Popokatepetl je napisao:
Da, do sada nismo imali niti jedan zakon koji je naškodio našoj privredi, zato ovako i cvjeta.


Ima ih milion. Kad god vlada dodje do nekog "rjesenja", mozes da racunas da je to udarac za privredu. O tome ja i pricam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2011, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
filozof sa vrbasa je napisao:
Slučaj Pevec je dokaz da banke mogu, ako hoće uzeti imovinu dužnika. Poslovanja tih ljudi se drastično razlikuju u njihovim matičnim zemljama i kod nas, treba se boriti da nas tretiraju isto.


Da, jel meni je stvarno smiješno i glupo da blokiraju račune od žiranata a dužnika ne diraju, to mi baš nema veze sa mozgom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2011, 22:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
BMary je napisao:
Ne vidim potrebu da država štiti žirante, pa nisu ugrožena vrsta (ili jesu sada :D ) To je sve na dobrovoljnoj bazi, sam pao - sam se ubio.

Ne znam ni sama koliko sam puta bila žirant, čak i na svoje ime podizala kredit za druge, nikad nisam imala problema...


Baš sve ovo osim zadnje rečenice, ja sam imao problema i imam ih i sad. Al bože moj znao sam šta potpisujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2011, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
VRABAC je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Slučaj Pevec je dokaz da banke mogu, ako hoće uzeti imovinu dužnika. Poslovanja tih ljudi se drastično razlikuju u njihovim matičnim zemljama i kod nas, treba se boriti da nas tretiraju isto.


Da, jel meni je stvarno smiješno i glupo da blokiraju račune od žiranata a dužnika ne diraju, to mi baš nema veze sa mozgom.

Zašto bi dirali dužnika kad je tu žirant koji se dobrovoljno isprsio da će namiriti svu štetu ukoliko ih ovaj zajebe, drugim riječima garantovao je za dužnika i stavio se na raspolaganje ako ih ovaj zajebe i kraj priče, dužnik sa bankom nema više ništa jer je žirant to ugovorom preuzeo na sebe.
Što se tiče Peveca taj slučaj je vezan za firmu tj. pravno lice.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2011, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Pa i pričam o pravnim licima, samo je pevec bankrotirao pa se stečajna masa dijeli povjeriocima, a ja govorim o neservisiranju redovnih obaveza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2011, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Полицајац се убио због кредита
Datum: 13.07.2011 21:00
Autor: Горан Обрадовић
ГОРАЖДЕ - Полицајац Радош Тупеша (33) убио се у уторак око 21 час пуцњем из службеног пиштоља у просторијама Полицијске станице Горажде, потврђено је јуче у полицији.

Главни кантонални тужилац Мирсад Билајац рекао је да је он обавијештен да је Тупеша у уторак стигао на посао раније него обично и када су га колеге питале због чега је тако рано дошао, само је прошао поред њих и ништа није рекао.
- Када је дошао на посао, отишао је одмах у просторије гдје се налази наоружање и отворио претинац гдје се налази пиштољ за који је био задужен. Био је сам у просторији, а његов колега је потом зачуо пуцањ. Тај колега пронашао је Тупешу са раном од метка у глави - рекао је Билајац.
Он је казао да искључују могућност да је Тупеша убијен и да је највјероватније у питању самоубиство.
Како незванично сазнајемо, Тупеша је имао финансијских проблема у вези са враћањем кредита, па би то могао да буде мотив због којег је себи одузео живот. О овом и другим мотивима полиција ће причати и са члановима породице. Поред тијела несрећног полицајца полиција је пронашла упаљен мобилни телефон.
Тупеша је већ био мртав када је довезен у болницу, а кантонални тужилац Мирсад Билајац наложио је обдукцију.
Запослени у полицијској станици су у шоку и невјерици јер је Тупеша овдје радио десет година, али, према причама колега, никада није дошао на посао 50 минута раније.
Комесар полиције Горажде Ешреф Хурић рекао је да је затечен и шокиран овим догађајима.
- Радош Тупеша је био примјеран полицајац. Одмах сам хитно упутио делегацију из Полицијске станице Горажде његовој породици у Чајниче - рекао је Хурић.
Тупеша је живио у Чајничу код родитеља. Имао је супругу и једно дијете.
Колеге

Радне колеге Радоша Тупеше кажу да је у посљедње вријеме био веома повучен.
- У посљедње вријеме често је изгледао мало одсутно и повучено. Неколико пута смо га колеге и ја питали да ли му можемо помоћи, али он је говорио да је све супер и да нема проблема - рекао је један од полицајаца који није желио да му спомињемо име.

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... edita.html
:(

Koliko još treba?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2011, 06:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Običan bijednik i kukavica, pu ne zaslužuje ni pomen, a kamoli sažaljenje.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 02:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
:(

Koliko još treba?


Pa, taj nije imao problema s tudjim, nego svojim kreditom. Sta sad, i on je zrtva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Razumijem ja one koji se zaduže kod zelenaša, pa ne mogu da vrate i odluče da se ubiju. Takve ne žalim.

Ovde se ljudi ubijaju zbog poslova koji su "regulisani" zakonom. To treba zaustaviti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kako ćeš zaustaviti budalu koja hoće da se ubije?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Razumijem ja one koji se zaduže kod zelenaša, pa ne mogu da vrate i odluče da se ubiju. Takve ne žalim.

Ovde se ljudi ubijaju zbog poslova koji su "regulisani" zakonom. To treba zaustaviti.



Neko digne kredit, ne moze da ga vrati, ubije se. Sta tu drzava moze i treba da uradi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Očito je neka banka ili kreditna organizacija ovom policajcu dala neku svotu novca koju nije mogao vratiti, a veoma je dobro znala kolike su plate policajcima u ovoj državi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Očito je neka banka ili kreditna organizacija ovom policajcu dala neku svotu novca koju nije mogao vratiti, a veoma je dobro znala kolike su plate policajcima u ovoj državi.


Pa ako on sam ne razmislja da li moze vratiti, ne moze banka za njega razmisljati. Banka u ovom slucaju jos cini uslugu jer rizikuje da joj novac ne bude vracen.
Problem lezi u ljudima. Ljudi se zaduzuju vise nego sto mogu i onda im je neko kriv. Ako sam znas da ne mozes kupiti ferarija onda se vozi u fordu. Ili zasto ljudi prave na kredite kuce od 3 sprata koje im stoje prazne a kojih je bezbroj. Zato sto nemaju granica.
Tu su ljudi sami najvise krivi jer se zaduzuju preko svake mjere a znaju kakvo je stanje u drzavi i sa se stalno dobijaju otkazi i onda im kasnije drugi krivi. A kriv je mentalitet koji je kao u "Beloj Ladji", ako je neko gledao, gdje se Pantic Blagoje zaduzuje tako sto stavlja porodicni stan pod hipoteku i onda trosi nenormalno i dijeli pare svima redom. E takav je mentalitet naseg naroda. I onda im krivi drugi i drzava. Pogotovo mi nije jasno stalno okrivljavanje drzave i vlasti koju su sami legalno izabrali, vecina. Hajde, jasno mi je u diktaturama gdje ljudi nemaju pravo da biraju pa se bune, ali kod nas mi nikako nije jasno da jedan dan glasaju za nekoga a onda se bune.
Slicno i sa bankama. Uzmu kredit, mole banke da im ga daju, onda potrose, i onda im banke krive. :roll:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2011, 20:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
filozof sa vrbasa je napisao:
Razumijem ja one koji se zaduže kod zelenaša, pa ne mogu da vrate i odluče da se ubiju. Takve ne žalim.

Ovde se ljudi ubijaju zbog poslova koji su "regulisani" zakonom. To treba zaustaviti.


Ja baš takve žalim, ti su hrabri i požrtvovani. Za razliku od banaka kod zelenaša bar imaš pravo da umreš i da više nisi dužan. Znači kad se takav ubija on odbija da povlači u anbis sve oko seba, porodicu prvenstveno, i ubija sebe. Kad se ubije onaj ko je dužan bankama on sav teret ostavlja svojim najbližim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs