banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jun 2003, 21:03 
Ljubljijena ostavljijena bratijo, Serblje moje, ...nariće i zemlja,
Kad ono stranci međ Izraelski narod dodjahu, Jahve Bog im reće, ''Primite ih međ sebe jer to mi je ugodno i dajte im povlastice''-...i tako narod i vodje narodne primahu strance i davase im kako Bog zapovjedi,...

- Ja se bojim da naroda moga ne progutaju, i kako svijest narodnu da ne budim? - Po noci mrkloj ti prilaze na spavanju i kroza postelju nozeve kroz postelju turaju,...
Dzamije nikle bez narodne volje sirom, sire se, sire...
A kad ono svjetlost dodje, a ruka Serpska bude ko jedna i u jedan dan, SRUSITE IH SVE BRATIJO!, munjevito, za sat , nek popadaju svi minareti, jer nisu izgradjeni ljubavlju i dozvolom datom od Srblja, - vec tlakom i ugnjetavanjem nazalost,...
Znaj Serblje - ``samo sloga Srbina spasava`` - razmirice izmirite,

Vladika Petar Njegos kaze:
'' Nu poslušaj, dragi pobratime,
Ili brate, preljubazno ime!
Ere ću ti istinu kazati,
No zapazi, nećeš se kajati
Što su davno rekli i kazali
Mudri ljudi, koji su poznali:
Da u Turske i u ljute zmije
Hrišćanskoga prijatelja nije,...''

I zato vi nadlezni koji bi da proturjecite i rijeci moje uklanjate, znajte sta ce vas i vasu djecu snaci, ono sto vam djedove vavijek snalazilo je..., nemojmo biti sami sebi neprijatelji najveci, o ljubim vas Boga i djece radi bratijo, zar ocima ne vidite sta minaretima cine – ''šta li misle dizući ih? – o ljubavi ka Srblju?'',
O VOSTANI SRBLJE I BIO ZADNJI PUT – BAREM JE PONOSNO, I BOLJE I TO NEGO NIKAKO!

Blagoslovom istine!
+Selonačelnik
Amin


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2003, 17:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
I sad ti hoces reci kako te dzamije nisu bile tu prije rata ???


Ne znam zasto se toliko dize frka oko tih obicnih crkvi (dzamija=crkva ista ustanova samo drugacija religija) ...

A sto se rusenja tice - svaka cast tom idiotu koji srusi dzamiju - to ce vlada od svojih para finansirati a onda kukajte na besparicu, onda slusajte penzionere kako umiruci govore da nemaju sta jesti itd ...

p.s. najcesce ovakve parole govore ljudi iz inostranstva (nasi) koji su ili pobjegli tamo tokom rata ili su otisli neposredno prije rata, pa od tamo sire mrznju a rata vidjeli nisu... njima je svejedno ako se srusi dzamija - a meni nije - jer znam da necu imati sta jesti zbog sanacije iste....
A pogotovo sto je i prije bila na tom mjestu, pa neka je.. kome smeta neka ne gleda i gotovo ... kao da ce nedostatak dzamije smanjiti broj ljudi druge nacionalnosti ili vjerske pripadnosti ?? Na kraju krajeva kako da je to bitno ? Od srbovanja niko nije imao koristi osim onih koji su huskali narod... neka mi kaze neko ko ja izgubio clana porodice sta je dobio ??? dobio je na kraju da nema sta jesti i neko varanje o "oslobodjenju" (to vazi i za ljude druge nacionalnosti... svi su kao nesto vojevali i na kraju htjeli ili ne moraju biti "prijatelji" jer para biti nece) ...
Nije ovo vrijeme 700 godina u proslosti...
Sto bi nas narod rekao : "neka se svako pozabavi o sebi" bolje bi bilo ..

p.s. ovo je jedan od zadnjih komentara na ove politicke provokacije, tacno ne znam sta mi bi da napisem ovaj post ...
Ionako ce tema biti obrisana u roku "odmah" ..

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2003, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slažem se sa ovim što je napisao mIRCon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: A dzamije porusene...
PostPoslato: 16 Jun 2003, 17:06 
Dzamije su radjene od crkava tokom turskih haranja,…
Bili su I Srbi u Hrvatskoj na vecem prostoru nego Albanci na Kosovu, pa vise Srba tamo I nema, a Kosovo svakim danom ide li ide, …I cemu mi pomen dajes onom pre rata o izdajico I kucko zavidna, da ti tako brate kazem, pa ti oprosti…a vadera brata razumijem da bi meni u zavisti svojo proturjecio u svemu,…
Dzamija nije crkva! Kur'an je dvojaka i dvoznacna savrsena knjiga, pretezito covjek kusan zlom podlijeye te slijedi lose, tako slijede Kuranske ajete o ubijanju...vidi moj web i tumacenje Kur'ana...,
Prodje li prema Celincu, Vrbanji, Kotor Varosu – nikose dzamije,...prvi ja cu uci u nju i pomoliti se Alahu, ali problem je sto sam Srbin i sto turci dizu njih ispunjavajuci te ajete Kur'anske i sire se da bi nas ''unistili najkrace''- pitaj djeda svog..., a i znam te Brankovicu Vuce..., crni jaram na srbe navuce,...to je ustanova ya sirenje zla nazalost, a u jezgru se ne razlikuje od crkve..., ali pricaj mi o vjernicima, koji su pravi? Vidi islamske zemlje – etnicki ciste, i ubijaju se i proganjaju neismaeliti, ...vi ste tipicni dobri i sebi los srbin, to je nasa vjekovna karakteristika, - velika tolerantnost ka drugima, stid samih sebe, izrazavanje kao jugosloveni npr.itd,...
SDS se veze sa SDA? – je li to volja naroda srpskog?Je li Bosna srpska volja? Srpski narod hoce srpsku?
Koji prokletnici grb u skupstinu turski stavise?
Sta uciniste od Srpske? – ne znam koji to srbin gradi dzamiju, a ne crkvu?
Selonacelnik je borac Serpski kao i djedovi mu,
Ti brate znaj da ima ko se svaki dan brine da svak ima sta jest, a dzamija nece biti uzrok gladi i pricas gluposti i uopste tolerantnost je Selonacelnika velika kad ti potanko sve odgovara,...
Nece musliman doci, gdje dzamije nema, dzamija je simbol povratka i raseljavanja, njima kuran kaze ''selite se i sirite vjeru'' – i ubij nevjernika koji ne prizna Allaha – a kako oni tumace rijeci kurana – pitaj bin ladena, i.... i ne zamjeri sto malo i veliko slovlje mi bitno nije...., e moj brater vader,...e moj mircon svirkon zbirkon, vrijedja li te...
Lose srbujete i na los nacin svi dosadasnji, trebate nauciti kroatovati da biste i srbovali bolje, bez rakije pre sveg, i hajke i glupost...,
Moja bratija poginu i podari mi Srpsku i eno ih cvrce u grobovima, jer bratija koja nije vidjela rata i onda se bogatila rusi i ovo sto poginuli stvorise,...ja sam izgubio najvoljenije, i svu bratiju po ratistu, sve je to moja bratija i ja pricam srcem njihovim, i drzim njihovo, i trudim se da ne ispadnu ludaci...a ispast ce, n nece...
Mi smo bili u ratu slobodni , a sad glas srpskog naroda je zarobljen, njegov glas se ne cuje, glas Brisela i NATO pakta volje se cuje,...ko sisa glas naroda,
Istorija se i ponavlja,
Imaju stvari vjecne , bez obzira na to sto kola nekoc a sad auto, to bitno nije, ...problemi naroda i unutrasnjosti su sve vijeke vjekova isti ...,
SRPSKI NAROD NE MOZE SE BAVITI O SEBI JER NEMA PRAVO NA REFERENDUM O SOPSTVENOM PUTU I MISLJENJU,

I nemoj vise odgovarati, pusti pitaj ljude pitaj narod pa nek kazu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jun 2003, 17:17 
Sto je najzalosnije, Selonacelnik u miru sa Vaderom i mirconom nece biti, a i brojnim srbljem, to znam...., mozda i ne ako, Bog da!
najveci je problem srba nesloga

Pomoz Bog!
Bog da!


Vrh
  
 
 Tema posta: Suze roni ...
PostPoslato: 16 Jun 2003, 17:23 
Selonacelnik ljubi vadera i mirkona, suze roni zemlja pod srbljem, ...sve place...sto kaze vladika petar cetinjski caru ruskom kad o crnoj gori govarase: ybog grijeha nasih turci na jaram nam dodjose
rastko cetinje


OBRAZUJ SE RODE
http://www.rastko.co.yu


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jun 2003, 21:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2003, 21:38
Postovi: 46
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Koji prokletnici grb u skupstinu turski stavise?

Staviše oni za koje si ti glasao :lol: (nemoj samo reći "nisam")
A ako zaista nisi, reci za koga si.

_________________
Niąta mi ne polazi za rukom, ali mi ruka polazi za mnogim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2003, 16:10 
Selonacelnik za SDS nije imao srecu nikad glasati, ali bi na pocetku rata.
Glasao sam za B.Plavsic kad je tamu osvjetlila od SDS koji je gusio srbe tih 1994-7, nije to bio SDS, vec bratija srbi. Potom za Dodika mislim, a prosle zadnje za Bakica zbog parole tvornice radnicima I seljacima prava ili slicno, iako Dodigu bih dao isto tad mozda glas, ali znao sam da ce mu mnogi dati pa nisam ravnoteze radi,…


Eto zborim ti ''nisam'' vidio sam ja kao i Bilja sta rade ti od naroda sopstvenog....pa zato padose djedovine u Baniji, Dalmaciji, Slavoniji, Bihac 1000 puta mogli uzet, a pare ganjali i udari Plitvickim jezerima po glavi,

Ova Mikereviceva izjava je dobra, moze li se to sprovest? Ima li postenih, koji za novac i laz ne prodaju dusu?

U Hrvatskoj sam uocio u Zagrebu da se kreiralo izvjesno zdravo jezgro, kano srece da uspiju i kod nas zdravi duhom da sjednu na tron naroda. Bog ih blagoslovio.

Mislim da predsjednik treba biti nas vladika Jefrem ili Nikolaj.


Vrh
  
 
 Tema posta: Selonačelnik
PostPoslato: 16 Jul 2003, 16:56 
Hvala Allahu što podari nam Srpsku

Selonačelnik


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2003, 16:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Da pitam ovog seljaka ko srusi sabornu crkvu u Banja Luci?

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2003, 09:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Maj 2003, 10:33
Postovi: 239
Lokacija: Obilicevo/Banja Luka
MUAMER je napisao:
Da pitam ovog seljaka ko srusi sabornu crkvu u Banja Luci?

evo Muki dacu ti ja odgovor jer se osjecam najpozvaniji na tu temu.
Crkva "Svete Trojice" kaja se gradi u centru Banje Luke je bila u velikoj mjeri ostecena njemackim bombardovanjem grada.
ono sto su zapoceli njemacki avioni dovrsile su utase.
citaj kako:
ja im imena necu spominjati, a vrlo dobro im poznajem ustaske familije i sjeme pokvareno.
ustase su tjerale Srbe i srpsku djecu da kamen crkveni raznose.
u tom je ucestvovala i moja rdbina, natjerali ih zlikoci.
svi su bil jos djeca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2003, 09:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Da Slavko tacno tako ali ima jos nekid zapisa koji govore da su ostatak poravnali Komunisti i na tom mjestu napravili park i podigli spomenik zrtvama fasizma.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2003, 11:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Maj 2003, 10:33
Postovi: 239
Lokacija: Obilicevo/Banja Luka
jeste Muki, i to je zalosno.
trebali su spomenik napraviti na drugoj lokaciji.
pa zar nije i pomenuta crkva svjevrsni spomenik rusenja i simbol?
samo kretenu je moglo pasti na pamet da to zemljiste poravna i napravi nesto drugo :mad:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2003, 14:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
E vidis Slavko ti isti koji su dizali ruke za taj park kasnije su rusili i dzamije i crkve i manastire.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs