banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 19:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jan 2012, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Da, WTF?!

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Popokatepetl je napisao:
Gdje nesta Izzardov video?


Nije to Izzardov video, to mi je rodica...
Ja obrisao, jer sam mislio da dopišem još štogod, dijelom i to kako se djelimično slažem s ovom poremećenom gospođom. Kako mi je trebalo više od predviđenih 15 minuta za edit, a neću da neko budibogsnami pomisli da ja nabijam postove, pa sam počeo novi, al sam se pišući pogubio i spetljao, dosadilo mi i na koncu odustao. Evo video...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lpNxwvKOpJk[/youtube]

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 12:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Bitch be trippin, yo...
Mislim, kad Hannity, vjerski fanatik takođe, nekom kaže da je bolestan, onda znaš da je baš ono...Al kako bolesni manijakalni osmijeh ima...I'd still hit that...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 16:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
VAŠINGTON - Guverner Teksasa Rik Peri optužio je administraciju američkog predsjednika Baraka Obame za pretjeranu reakciju na video snimak četvorice marinaca koji uriniraju po leševima talibana u Avganistanu.

"Ta djeca su pogriješila. To je nesumnjivo. Nije trebalo to da urade. To je loše. Ali mislim da je pretjerano reći da su počinili kriminal", izjavio je Peri na televiziji CNN.

Peri, koji je bivši vojni pilot, rekao je da marinci treba da budu primjereno kažnjeni, ali da bi njihovim optuživanjem za kriminalni akt bila poslata veoma loša poruka.

Iznoseći tezu da oružani sukob može uticati na promjenu ličnog ponašanja, Peri je primijetio da postoji slika legendarnog generala Džordža Patona kako pred kraj Drugog svjetskog rata urinira u rijeku Rajnu u Njemačkoj.

"I mada ne postoji slika, britanski premijer Vinston Čerčil uradio je istu stvar na Zigfridovoj liniji njemačke odbrane", dodao je Peri.

Američka mornarica je prošle nedjelje imenovala istražitelja koji treba da odluči da li četvorica marinaca umiješana u incident treba krivično da odgovaraju, podsjeća Rojters.

Njihovo ponašanje su oštro osudili sekretar za odbranu Leon Paneta, državna sekretarka Hilari Klinton i ostali članovi Obamine administracije.


I mnogi drugi su pišali po neprijatelju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Nenormalnim ljudima se desavaju nenormalne stvari, sto je normalno. :oops: :-? :o :) :D :P 8)

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Ako teksaški guverner smatra da čin njihovih vojnika (marinci inače predstavljaju najveći šljam američke vojske) nije kriminalan čin onda neka počnu proizvoditi plastične vreće kada Afganistanci s pravom ubiju još kojeg okupatorskog vojnika što američki vojnici nesumnjivo jesu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Nešto kontam, da moram da biram da me ubiju ili da se popišaju na mene izabrao bih ovo drugo. Doduše ja sam fan golden showera, a da me neko ubije bilo bi mi posve svejedno hoće li kasnije po meni urinirati. Sad će kao kažnjavanje onih par glupana (ja razumijem ovo što su oni radili, ljudi su u ratu svaki dan pucaju po njima i obrnuto i pod stresom su, pa se olakšavaju) biti kao pokazatelj američke predanosti pravdi i istini. Američki mediji od ovog prave skandal i ovih par mrtvih Talibana zahvaljujući tome što se nekolicina redneka popišala na njih dobijaju medijsku pažnju, a potpuno se zanemaruju stotine hiljada žrtava američke ilegalne agresije. Dok nisam zaboravio, našao sam tamo negdje na netu jako dobar tekst. Malo je stariji.
Citiraj:
Dr. Dahlia Wasfi - The Truth About War

We have an obligation to every last victim of this illegal aggression because all of this carnage has been done in our name. Since WW2, 90% of the casualties of war are unarmed civilians, a third of them children. Our victims have done nothing to us, from Palestine to Afghanistan to Iraq to Somalia to wherever our next target may be, their murders are not collateral damage, they are the nature of modern warfare.

They don't hate us because of our freedoms, they hate us because every day we are funding and committing crimes against humanity. The so called "war on terror" is a cover for our military aggression to gain control of the resources of western Asia. This is sending the poor of this country to kill the poor of those Muslim countries. This is trading blood for oil. This is genocide and to most of the world, we are the terrorists.

In these times remaining silent in our responsibility to the world and it's future is criminal and in light of our complicity in the supreme crimes against humanity in Iraq and Afghanistan and ongoing violations of the UN Charter and international law, how dare any American criticize the actions of legitimate resistance to illegal occupation.

Our so called "enemies" in Afghanistan, Iraq, Palestine or other colonies around the world and our inner cities here at home are struggling against the oppressive hand of empire, demanding respect for their humanity. They are labeled "insurgents" or "terrorists" for resisting rape and pilage by the wide establishment, but they are our brothers and sisters in the struggle for justice.

The civilians at the other end of our weapons don't have a choice, but American soldiers have choices, and while there may have been some doubt five years ago, today we know the truth; our soldiers don't sacrifice for duty, honor, country, they sacrifice for Kellogg Brown & Root (KBR). They don't fight for America, they fight for their lives and their buddies beside them because we put them in a war zone. They're not defending our freedom, they're laying the foundation for 14 permanent military bases to defend the freedoms of Exxon Mobile and British Petroleum. They're not establishing democracy, they're establishing the basis for an economic occupation to continue after the military occupation has ended.

Iraqi society today, thanks to American "help", is defined by house raids, death squads, check points, detentions, cerfues, blood in the streets and constant violence. We must dare to speak out in support of the Iraqi people who resist and endure the horrific existence we've brought upon them through our bloodthirsty imperial crusade. We must dare to speak out in support of those American war resistors, the real military heroes who uphold their oath to defend the Constitution of the United States against all enemies, foreign and domestic, including those terrorist cells in Washington DC, more commonly known as the legislative, executive, and judicial branches.

Frederick Douglas said "Those who profess to favor freedom, and yet depreciate agitation, are men who want crops without plowing up the ground. They want rain without thunder and lightning. They want the ocean without the awful roar of its many waters. This struggle may be a moral one; or it may be a physical one; or it may be both moral and physical; but it must be a struggle. Power concedes nothing without demand. It never did and it never will." Every one of us, every one of us must keep demanding, keep fighting, keep thundering , keep plowing, keep steaming, keep struggling till justice is served. No justice, no peace.

I da...
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x01BnN6B6VQ[/youtube]

:D

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 19:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Američki vojnik-manijak u Afganistanu pobio devetero djece i dvoje odraslih, metkom u glavu.

:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Čuj američki vojnik ubio, to je nemoguće, oni nikog ne ubijaju, to je vjerovatno kolateralna šteta nastala spletom nesretnih okolnosti.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Najbolje mi je ovo uništavanje dokaza, jer kako prenose tijela su ugljenisana, a vjerujem da muslimani ne spaljuju svoje pa čak i ni u nekoj vukojebini u Afganistanu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Za ubijene Amerika ce platiti 46 000 zelembaca, a za ranjene 10 000 po ljudskom bicu. Samo ja ne vjerujem da ce pare zavrsiti kod njih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2012, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Нови морални ударац Вашингтону: Војници САД позирали испред лешева
18.04.2012 21:16 | Танјуг



1 0 0 Email0 .
Вашингтон - “Лос Анђелес тајмс” објавио фотографије на којима војници САД у Авганистану позирају испред лешева и са дијеловима тијела раснесеног талибанског бомбаша самоубице.

То је, како оцјењују медији, нови у низу моралних удараца за власти у Вашингтону.

Врховни амерички војни и цивилни званичници осудили су фотографије, а поступак војника су назвали одвратним и оценили да срамоти жртве које су поднеле стотине хиљада Американаца служећи у Авганистану.

На једној од фотографија које је објавио “Лос Анђелес тајмс” виде се припадници 82. падобранске дивизије како са припадницима авганистанске полиције позирају са откинутим ногама бомбаша самоубице.

Лист је навео да је исти вод, неколико мјесеци касније, отишао да истражи инцидент у којем су наводно талибански побуњеници случајно дигли себе у ваздух. Том приликом, војници су се поново фотографисали испред лешева.

Према писању листа, укупно 18 слика снимљених у размаку од неколиком мјесеци 2010. мјесеци, послао је неименовани бивши припадник те дивизије.

Он је навео да то чини како би скренуо пажњу на урушавање лидерства и дисциплине у војсци и на опасност коју то носи за војнике.

Америчка војска покренула је кривичну истрагу, пише “Лос Анђелес тајмс”.


Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
NATO aviobombom ubio roditelje i šestoro djece u Afganistanu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2012, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
jellyfish je napisao:
Japanese_rose je napisao:
Primjer kako se 'demokratizuje' Irak. Halal vjera junacine.


Prije nego sto osudjujete dobro bi bilo da vidite drugu stranu na sto je Irak licio prije dolaska Amerikanaca:

Dakle, svi vi koji kritikujete demokratske zemlje uporedite prvo kako se postuju prava u demokratskim zemljama a kako u tiranistickim rezimima.


Mogao si makar naći neki video da nije ovoliko američki...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2012, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...pa dje se neće nakačiti, kad si klipan kakvog nema. Pet godina ti je tutnjalo u zemlji zahvaljujući njima, danas imaš "gospodu" na čelu zemlje zahvaljujući njima i ti bi još...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2012, 21:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
Chinese democracy? rekoše oni volovi...
A pilana u sopstvenom oku?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2015, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Američke foke ubijale civile
Američke foke ubijale civile08.06.2015 22:20 | Glas Srpske
Vašington - Specijalne jedinice američke mornarice "Navy SEALS", poznate kao "američke foke", koje su se, između ostalog, istakle u akciji u kojoj je ubijen vođa "Al-Kaide" Osama bin Laden, posljednjih godina skrenule su s kursa i učestvovale u "pretjeranim" i "proizvoljnim" ubijanjima, otkriva novi izvještaj o tajanstvenoj jedinici.

Specijalci su jednom prilikom optuženi za ubistvo osmorice đaka pošto su upućeni u akciju na osnovu pogrešnih obavještajnih informacija.

U opširnom izvještaju objavljenom u "Njujork tajmsu" bivši pripadnici legendarne američke elitne jedinice svjedoče o njenim krvavim obračunima u Avganistanu s borcima nižeg ranga i "uličnim razbojnicima" umjesto izvođenja ciljanih antiterorističkih akcija, po kojima je poznata.

Još jedan jezivi aspekt života "foka" spomenut u članku jeste da su neki pripadnici jedinice za ubijanje neprijatelja koristili tomahavk sjekire, koje je po porudžbini izrađivao kovač iz Sjeverne Karoline. Osim za ubijanje, koristili su ih za razvaljivanje vrata. (Agencije)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2015, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Sjekirice? Nešto ne vjerujem da su ih borbi koristili!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
OD GRDELICE OD KUNDUZA Najveći zločini američke vojske koji su bili "greške"

V. Filipović / CNN | 07. 10. 2015. - 19:25h izmena vesti 12:14h | Foto: A. Stanković, G. Srdanov, AP, Profimedia, Wkileaks | Komentara: 7
Pre nekoliko dana američki avioni bombardovali su bolnicu u Kunduzu, gradu na severu Avganistana. Tom prilikom ubijeno je devet lekara i deset pacijenata. Nažalost, ovo je samo kap u moru "kolateralne štete" u decenijama američkih intervencija širom sveta.


Razorena bolnica u Kunduzu
Kolateralna šteta, orvelovski termin koji američki generali i zvaničnici učestalo koriste nastao je šezdesetih godina prošlog veka. Američki "Si-En-En" je u svom tekstu pokušao da ukaže na "greške" američke vojske.


Ben Tre, februar 1968. godine

Američki avion "fantom f-4" bombardovao je područje u Vijetnamu koje je bilo pod kontrolom snaga Vijetkonga. Tom prilikom gađan je i grad Ben Tre, koji je postao prva tema globalne debate o bombardovanju civila.

U vijetnamskom ratu stradao je veliki broj civila
Novinar "Asošiejted presa" Piter Arnet intervjuisao je neimenovanog američkog generala koji je tada rekao: "Morali smo da uništimo grad kako bismo ga spasili".

Pored te, ostala je upamćena i izjava generala Kirtisa Lemeja, koji je pilotima poručuju da "bombarduju Vijetnamce sve dok ih ne vrate u kameno doba".

U toj akciji, koja je nazvana "Kotrljajući grom" civilnih žrtava je bilo, a tačan broj, nažalost, nikada nije objavljen, piše "Si-En-En".

Skladište u Iraku, februar 1991.
Slika
Tokom prvog Zalivskog rata američki avioni bombardovali su sklonište u Amirijahu, predgrađu Bagdada, i tom prilikom ubili 408 civila.

"Si-En-En" navodi da je sklonište planski gađano, uprkos činjenici da su se u njemu nalazili civili. Pentagon i CIA su se branili tvrdnjom da je sklonište zapravo bilo pomoćni komandni centar, i optužili Sadama Huseina da je "namerno naselio civile u to područje, koristeći ih kao ljudski štit".

Albanska izbeglička kolona, Kosovo 1999.

Tokom rata na Kosovu i Metohiji, NATO je gađao kolonu Albanaca i tom prilikom usmrtio 73 osobe. Alijansa je naknadno priznala da je njihov pilot "slučajno bacio bombu na civile, jer je mislio da je u pitanju jugoslovenska vojska".

Grdelica, RTS, kineska ambasada, Srbija 1999.


Grdelica
Amerikanci su izazvali bes Kine nakon što su tokom bombardovanja Srbije pogodili ambasadu te zemlje, pri čemu su ubijena trojica kineskih državljana, novinara iz Pekinga.

Predsednik Bil Klinton se izvinio, i rekao da je u pitanju "nesrećna slučajnost". CIA je saopštila da je jedan njihov analitičar pogrešno ukucao koordinate u odabiru meta.

Peking je bombardovanje nazvao "varvarskim činom", a širom Kine buknuli su brojni protesti, dok su odnosi sa SAD bili ozbiljno ugroženi narednih nekoliko godina.

Ono što je "Si-En-En" u svom tekstu zaboravio da napiše jeste bombardovanje zgrade RTS 23. aprila iste godine, kada je ubijeno 16 novinara.

Američki novinari na listu "grešaka" nisu uvrstili ni ubistvo male Milice Rakić, koja je imala svega tri godine kada je poginula od šrapnela tokom bombardovanja Batajnice.

Sa liste je izostavljeno i bombardovanje putničkog voza u Grdeličkoj klisuri, kada je ubijeno najmanje 14 ljudi.

Venčanje u Avganistanu, jul 2002.

Na početku rata u Avganistanu, dve američke letelice bombardovale su ceremoniju venčanja u centralnoj provinciji Uruzgan, pri čemu je život izgubilo 48 ljudi.

Pentagon je izdao saopštenje da su piloti reagovali na "žestoku protivavionsku paljbu".

Avganistanski ministar odbrane rekao je da je u pitanju laž, te da su svatovi u tradicionalnoj ceremoniji proslavili svadbu tako što su iz pištolja ispalili nekoliko hitaca u vazduh.

Dva dana kasnije, Džordž Buš je nazvao svog avganistanskog kolegu Hamida Karzaija i izjavio saučešće zbog "tragičnog gubitka nedužnih života".

Amerikanci su još dva puta gađali venčanja u Avganistanu, u julu i novembru 2010. godine, i tom prilikom usmrtili više od 100 ljudi. U oba slučaja američka vojska je izrazila duboko žaljenje, rekavši da su mete bili talibani, a ne civili.

Novinari "Rojtersa" u Bagdadu 2007.

Vikiliks je otkrio da su američki ratni helikopteri 2007. godine pucali u grupu civila u Iraku, pri čemu je poginulo 12 ljudi, među kojima su bila i dvojica novinara britanskog "Rojtersa".

Među desetinama ranjenih bilo je i dvoje dece. SAD su u početku negirale zločin, ali je onda Vikiliks objavio snimak.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2015, 05:18 
Ne spominju agent "orange".


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs