banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 19:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Mar 2010, 18:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Jedna od najvećih zvijezda narodne glazbe u bivšoj državi Miroslav Ilić nastupit će za Dan žena 8.ožujka u zagrebačkoj Areni u pratnji orkestra Radiotelevizije Srbije. Ovaj srbijanski veteran narodne glazbe poznat je uglavnom srednjoj i starijoj generaciji publike koja pamti njegove velike hitove “Pozdravi je, pozdravi“, “Lažu da vreme leči sve“, “Balada o nama“, te duet s Lepom Brenom u hitu “Jedan dan života“.
- Veliki nam je izazov nastup u vašoj prelijepoj dvorani i bit ću presretan ako sve prođe kako smo planirali. Ovom koncertu i medijskoj kampanji koja nam slijedi ne prilazim ni samouvjereno ni bahato, no vjerujem da imam vjernu publiku među onima koji pamte moje hitove. Svjestan san da su moja najvjernija publika ipak žene, zato nismo slučajno odabrali Dan žena za održavanje koncerta - kazao je Ilić na prvom susretu sa sedmom silom na press-konferenciji u Areni.

Ulaznice za Ilićev koncert u prodaji se nalaze već danas na blagajni Arene, a cijena im je podijeljena u tri kategorije - 100 kuna za parter, te 120 i 150 za tribine.
- Protekla godina u estradnom smislu nije mi bila spektakularna. Krajem godine sam održao svoj tradicionalni koncert za svoj rođendan 10. prosinca u Sava-centru. Planirali smo snimanje novog albuma, ali smo to ipak odgodili za ovu godinu. Prije dvije godine obilježio sam 35 godina rada na estradi koncertom u beogradskoj Areni. Moji suradnici i ja veoma se ponosimo tim koncertom. Imao sam sjajne goste, a došli su mi Đorđe Balašević, te moj prijatelj, nogometna legenda Hristo Stojičkov- pripovijeda nam Ilić o svojim uspjesima posljednjih godina.
Nismo htjeli propustiti idealnu priliku da pripadnika stare garde narodnjaka poput Ilića upitamo što misli o turbofolku koji je “zarobio“ uši i oči publike na Balkanu.
- Moja zemlji je izvor te vrste glazbe o kojoj sad razgovaramo i ja sam toliko kritičan o nekim pojavama u posljednjih 15 godina da sam navukao na vrat mnogo antagonizama, ali mene to ne brine, znam da sam u pravu, te ću i dalje otvoreno govoriti i javno loše misliti o tome. Najviše me brine stil života koji uz to ide. Meni je veoma žao što su moji glazbeni suborci malo posustali i priklonili se možda pomalo tom trendu. Nema nas mnogo koji drže našu stranu, ali tvrdoglavo se suprotstavljam tom turbofolku. Meni ne gode maniri koje te nove zvjezdice na scenu donose - otvoren je bio Ilić prema turbofolkerima.
Ima li u vašem taboru sumnje u to da ćete u ožujku uspjeti napuniti Arenu, upitali smo ga.
- Ne volim ni jednom poslu pristupati prepotentno. Da nemamo dobra očekivanja, sigurno ne bismo ni ušli u ovu priču, ali naravno da nam treba dobre logistike. Moji domaćini u Zagrebu me uvjeravaju da je riječ o realnim očekivanjima.

http://vijesti.gorila.hr/zabava_i_lifestyle/showbiz/zabava/miroslav_ilic_koncert_arena_zagreb_8_ozujka

Baš gledam na Nova, napunio Arenu i probio led. Konačno su Hrvati čuli uživo nešto šta valja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2010, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Svaka čast, čudi me da se ovoga puta nisu dizali na stražnje noge i režali na ovu legendu :wink:

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2010, 19:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Ipak je to Miroslav iz Mrčajevaca :wink:

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2010, 19:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta je sa borcima iz domovinskog rata... Bilo zima ovih dana pa se nisu bunili zbog Mikija :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2010, 19:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije, nego slavuj pjeva o ljubavi i toleranciji. Kako na ovo protestovati? :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vv6ov32k_nU[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2010, 20:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Legenda po meni najbolji pjevac

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EqoJKAGLTo4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EQq8mq_q96Q[/youtube]

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2010, 22:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Senna je napisao:
Ipak je to Miroslav iz Mrčajevaca :wink:

"Slavuj iz Mrčajevaca" 8)

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2010, 00:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Znali smo otprije da su Hrvati slabi na t-folk (nešto što mi ionako ne slušamo niti obraćamo pažnju 8) ), ali čudi me da poštuju baš kvalitetan glas kao što je MIROSLAV ILIĆ! :lol:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IKH7cdG6pD0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=prRxrukL-Lc[/youtube]

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2010, 00:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
To samo stariji mogu da kažu koliko se Miroslav Ilić slušao na prostoru Juge

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2010, 10:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Miroslav the king.......

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
SRĐAN PUHALO
Miroslav Ilić ili početnička greška Sarajeva

Drage moje Sarajlije,

Čujem da otkazujete koncert Miroslava Ilića koji je trebalo da se održi 18. februara u sarajevskoj "Skenderiji". Kao razlog za otkazivanja koncerta nevodite nedavni snimak koji se pojavio na internetu, a na kojem „slavuj iz Mrčajevaca“ u januaru 2015. godine pjeva "Morem plovi jedna mala barka", u kojoj se veliča četnički vođa Draža Mihailović.

U redu Sarajevo, potpuno razumijem da ne želite da slušate nekoga ko veliča četničke vođe i četnike, ali ovdje nastaju problemi zbog principa.

Da li, drage moje Sarajelije, imate problem sa SDS-om koji je na vlasti sa SDA i HDZ BiH na nivou Bosne i Hercegovine? Čini mi se da nemate i ne samo da nemate, nego ste i presrećni zbog toga što su oni na vlasti umjesto SNSD-a.

Podsjetiću vas, drage moje Sarajlije, da je SDS 90-ih oživjela četnike i njihovu ideologiju u Bosni i Hercegovini. Ne samo da su oživjeli četništvo, već su ga svim srcem afirmisali i promovisali. Danas u Banjaluci imate 4 ili 5 ulica, a ko zna koliko u Republici Srpskoj, nazvanih po četnicima, kao i onaj spomenik đeneralu Draži koji je iz Brčkog prebačen u Dobrun kraj Višegrada. Sve je to urađeno u vrijeme vladavine onog SDS-a. Vi dobro znate da je SDS 90- ih godina kroz obrazovni sistem Republike Srpske rehabilitovao četnike i relativizovao četničke zločine, sad se zovu Jugoslovenska vojska u otadžbini i antifašisti su baš kao i partizani. SDS se nikada nije odrekao te politike, naprotiv, oni su najponosniji na SDS iz 90-ih.

Ne smata vam zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma parlamenta BiH Mladen Bosić i član SDS-a koji na Palama radosno dočekuje ratnog zločinca i stvaraoca Republike Srpske Momčila Krajičnika, koji je prije neki dan uručio zahvalnicu Stvaraoca Republike Srpske Vojislavu Šešelju.

Interesantno je da vam nije smetao ni koncert Zorice Brunclik u Zetri 2015. godine, iako je ta gospođa bila članica Glavnog odbora Jugoslovenske levice koju je 1994. godine (znači za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini) osnovala Mira Marković, žena Slobodana Miloševića.

Ugostili ste Aleksandra Vučića, a posjetiće vas uskoro i Tomislav Nikolić, predsjednik Srbije i četnički vojvoda. Biće vam krivo, malo ćete negodovati u sebi, ali pošto je Bakir rekao da je on uvijek dobrodošao i da je to politika, bićete mirni kao bubice.

Drage moje Sarajlije, da li je Miroslav Ilić bio četnik 2011. godine kada vam je u Zetri pjevao sevdalinke ili 2015. godine kada je sa Šabanom i Halidom pjevao u Skenderiji? Ako nije bio tada, danas je još manje. Mislim da pravite početničke greške i od pristojnih ljudi pravite četnike, eto da ne bude da vam nisam rekao.


Jbt ja se moram cuditi kad se ovako poznate stvari tek sad otkriju. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kako pobogu da u jednom cisto cetnickom kraju dodje do stvaranja ovakvog izroda, svaki put se zacudim..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 07:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Da li je ovo Puvalo zalegao za Ilića ili je u pitanju sarkazam. :D
Najvjerovatnije da Soroševa sisa presušuje pa se zakačio za alternative.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs