banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 14:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Nov 2020, 14:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 12:28
Postovi: 9
Imam problem sa komsijom koji ima kuću direktno pored stambene zgrade. Manje vise, ograda mu je na 3-4m od prozora (u stranu).
Čiča je neki metalostrugar-bravar, ima zatvoren prostor/radionicu uz tu istu ogradu. Izgleda mi kao da je tu imao neku zanatsku radnju, ali nema više nikakvih oznaka.
E, iako je službeno odjavio zanat, čiča je nastavio da struže...
To ne bi bio nikakav problem, da ne izlazi u dvorište i struže taj metal na par metara od mojih (i tuđih) prozora skoro pa svaki dan, satima.
Slušam zvuke brusilice, lupanja u lim, burgijanja, struganja svaki božiji dan i nakon 4 godine u ovom stanu polako mi utiče na živce.
U pitanju su prodorni zvuci koje nije moguće izolovati, buka sigurno preko 90 decibela. I kad zatvorite prozore probija se zvrčanje u malom mozgu.
Čovjek bukvalno ima montiran mašinski strug i brus na 3 metra od prozora moje spavaće sobe. Zamislite da vam neko postavi strug pod prozor...
I najveći bezobrazluk od svega je činjenica da čiča ima zatvoren prostor - radionicu.
Zakacio sam par audio fajlova, čisto da dobijete osjećaj o čemu se radi.

Kad sam se obratio komunalnoj policiji, rekli su mi da nisu za to nadležni, da treba da zovem policiju. Šta ja tu mogu dobiti ako pozovem policiju?
Sumnjam bilo sta da bi dobio sa tim, naročito zato jer policija svaki dan sjedi u kafani pored koja je dio iste te kuće.
Je li moguće da je tako nešto dozvoljeno u gradu, da je legalno? Da neko radi tako nešto, tako bezbrižno.
Razmišljao sam o nekom razgovoru, ali ne vidim ni šta bi razgovor sa takvim čovjekom postigao.

Što se drugih stanara tiče moram da ispipam situaciju da li bi moglo nešto da se organizuje. Zgrada je već slučaj za odvojenu temu, naročito ovaj moj ulaz.
Kroz 4 godine stanovanja mi je postalo potpuno jasno zašto ga je prošli vlasnik prodao onako povoljno. I da me uprkos tome dobro za**bao.

Ima li Banjalučana koji imaju ili su imali sličan problem i šta su po tom pitanju uradili?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 14:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 771
S obzirom da su komsije govna kakva jesu u svakoj zgradi prvo sto ce ti reci je "Ja nisam nista cuo to sad cujem od tebe" ili "Ma ne smeta to meni".
I onda kad udju u svoj stan zale se izmedju sebe kako im smeta

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Otiđi u policiju onda pa se posavjetuj, ili probaj doći do nekog pravnika koji zna kako se postupa u toj situaciji.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Čuj komunalna nije nadležna za to ? Za šta su nadležni onda, kad kerovi preglasno laju ?
Naravno da je za to nadležna komunalna i policija i inspekcija jer je komšija izvor zvučnog zagađenja.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rocker je u pravu 100%, komunalana mora izaći na teren.
Moj savjet je da ako imate registrovan ZEV da idete preko njega a ne pojedinačno....pa čak i da se advokat angažuje.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Prodaj sta, zaboravio sam :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 16:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 12:28
Postovi: 9
Iskreno nemam povjerenja u policiju, ako je isti "dobar" sa nekim u policiji samo sebi mogu napraviti gori problem.
A za stanare očekujem upravo to što ste rekli, jer ovaj tu brusi već godinama sa razlogom- može mu se.
Da se niko ranije nije zalio ili nešto uradio mogu lako da povjerujem, jer se stanari zgrade preko 30 godina nisu mogli dogovoriti da uklone ono betonsko ruglo
(komunistička ideja zelene površine) iz dvorišta i da se tu riješi normalan parking.
Sijalica u stubištu stoji nezamijenjena po tri mjeseca, smeće svuda po dvorištu... Kao što rekoh za zgradu/ulaz treba već posebna tema. Generalno ZEV je problem sam od sebe.
Ako bi vec na policiju isao, onda bolje direkt na sud. Imate li nekog pravnika koga bi preporučili za ovakav problem? Ko se u gradu bavi ovakvim "sitnicama"?
Kada bi uspio da nagovorim jos dva ili tri stanara da se priključe tome, možda bi se moglo nešto i riješiti.

Sto se komunalne tiče izašli su na teren naravno kad ovaj nije brusio, a kad sam im snimke poslao napisali su mi da nije njihova nadležnost jer je u pitanju privatno dvorište kuće.

S obzirom na to da je kod nas najbolje i najlakše biti budala, razmišljam da krenem i tom rutom ako ništa drugo ne uspije.
Namontiram razglas i preko rešetku kraj prozora, odradim elektroniku da ga aktivira mjerač decibela kad predje odredjenu vrijednost.
Onda da ide neki najgrdji death metal da se dere bar 10 minuta. Pa da vidim hoce li se neko na to žaliti i da li je za to nadležna komunalna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja bih to uradio drugačije.
Snimiti brušenje, lupanje u ambijentalnu buku, pa kad on nebrusi onda pustiti na razglas, da svi dobiju privid da on i dalje brusi :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 16:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 451
Glavni prijedlog forumskog vijeća će biti: prodaaaj staann.

Imaš i u ovome videu neke uputke za jednu malo drugačiju (sličniju) vrstu problema.
https://m.youtube.com/watch?v=RTwx3Rr_xNU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 16:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 12:28
Postovi: 9
Odavno je vrijeme da se pobjegne negdje na selo, tamo je mnooogo manje seljačina.
Stan ce biti prvom povoljnom prilikom na prodaju, treba samo pregurati još koju godinu dok se to ne desi. To je naravno "najjednostavnije" rješenje.
Nadam se samo da će kupac biti naivan koliko sam i ja bio, jer je meni rečeno da je super komšiluk ovdje...
Kao podstanar sam 12 godina živio na bar 10ak različitih lokacija po gradu, ali ovakvu koncentraciju stoke sitnog zuba nisam zatekao nigdje do na mjestu gdje sam na kraju kupio stan.
Tako to valjda ide, sta ja znam...

Ne znam samo kako sam baš ovaj video od marka žvaka TV uspio da propustim :D
Problem ovih jadnika iz videa je sličan, ali je u suštini isti kao i moj.
Pošto na poslu radim više smjena, svaku smjenu mjesec dana u komadu, možete zamisliti kako izgleda mjesec dana ful noćne...
Guram one spužve u uši, često i pored toga ne uspijem da odspavam kako treba.
Najjadnije je što su na kraju jedino oni dobili neku prijavu, isto bi se i meni otprilike desilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Samo advokat, ali pre toga skupiti dosta dokaza da se ima osnova. Kod mene je preko puta stana bio pas koji je mjesecima lajako navece, ljeti niko nije mogao spavati, vlasnici nista nisu uradili naravno jer njima ne smeta, dok se nije skupilo par ljudi pa prijetilo tuzbama, pas vise ne laje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 17:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Bubni mu kašikaru pod strug.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 17:32 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3049
Ne mozes snimati na svoju ruku, tj.nije relevantno. Imaš ove sertifikovane agencije koje se bave ekologijom, zaštitnom životne sredine i oni ti moraju doći izmjeriti zvanično svojim uređajima i to možeš koristiti kao dokaz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Srdjan1122 je napisao:
Odavno je vrijeme da se pobjegne negdje na selo, tamo je mnooogo manje seljačina.
Stan ce biti prvom povoljnom prilikom na prodaju, treba samo pregurati još koju godinu dok se to ne desi. To je naravno "najjednostavnije" rješenje.
Nadam se samo da će kupac biti naivan koliko sam i ja bio, jer je meni rečeno da je super komšiluk ovdje...
Kao podstanar sam 12 godina živio na bar 10ak različitih lokacija po gradu, ali ovakvu koncentraciju stoke sitnog zuba nisam zatekao nigdje do na mjestu gdje sam na kraju kupio stan.
Tako to valjda ide, sta ja znam...

Ne znam samo kako sam baš ovaj video od marka žvaka TV uspio da propustim :D
Problem ovih jadnika iz videa je sličan, ali je u suštini isti kao i moj.
Pošto na poslu radim više smjena, svaku smjenu mjesec dana u komadu, možete zamisliti kako izgleda mjesec dana ful noćne...
Guram one spužve u uši, često i pored toga ne uspijem da odspavam kako treba.
Najjadnije je što su na kraju jedino oni dobili neku prijavu, isto bi se i meni otprilike desilo.
Možeš li napisati naselje? Čisto da vidimo
mirdza je napisao:
Bubni mu kašikaru pod strug.
Najbolji prijedlog do sad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 18:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 12:28
Postovi: 9
Starčevica, tačnije pod Starčevicom, blizu policije. Živio sam u zgradama u centru, Hisete, Mejdan, Borik, ali ovo prije nigdje nisam vidio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
mirdza je napisao:
Bubni mu kašikaru pod strug.
Pih, jedva da bi ga ogrebao, a i to bi bilo teško primijetit.
Ne bi me iznenadilo da je mašina mojih godina, tj 40-es i koja.
Takve bez kile trotila i to neđe uguranog(a ne sa strane bacit), neš ni potresti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 18:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Imamo u firmi i starije ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Zakon o stvarnim pravima

Imisije

Član 76

(1) Nepokretnošću se ne smije služiti i koristiti na način da zbog toga na tuđu nepokretnost dospiju dim, neugodni mirisi, čađ, otpadne vode, potresi, buka i drugo, ako su prekomjerni s obzirom na namjenu koja odgovara toj nepokretnosti u skladu sa mjestom i vremenom, ili izazivaju znatniju štetu, ili su nedopušteni na osnovu odredaba posebnog zakona (prekomjerne posredne imisije).

(2) Vlasnici nepokretnosti koje su izložene prekomjernim posrednim imisijama ovlašćeni su da od vlasnika nepokretnosti s koje one potiču zahtijevaju da otkloni uzroke tih imisija i nadoknadi štetu koju su nanijele, kao i da ubuduće ne čini na svojoj nepokretnosti ono što je uzrok prekomjernih imisija, dok ne preduzme sve mjere koje su potrebne da onemoguće prekomjerne imisije.

(3) Izuzetno od stava 2. ovog člana, kad prekomjerne posredne imisije potiču od djelatnosti za koju postoji dozvola nadležnog organa, vlasnici nepokretnosti koja im je izložena nemaju pravo dok ta dozvola traje da zahtijevaju propuštanje obavljanja te djelatnosti, ali su ovlašćeni da zahtijevaju naknadu štete koju su imisije nanijele, kao i preduzimanje odgovarajućih mjera da se ubuduće spriječe ili smanje prekomjerne imisije, odnosno nastupanje štete.

(4) Vlasnik nepokretnosti nije dužan da trpi da ga bilo ko bez posebnog pravnog osnova uznemirava time što posebnim uređajima ili na drugi način neposredno odašilje na njegovu nepokretnost dim, neugodne mirise, čađ, otpadne vode, potrese, buku i drugo (neposredne imisije), pa je ovlašćen da zahtijeva da to uznemiravanje prestane i da mu se nadoknadi pretrpljena šteta.

(5) Vlasnik čijoj nepokretnosti prijeti predvidiva opasnost s tuđe nepokretnosti od neposrednih ili posrednih imisija koje nije dužan trpjeti, ovlašćen je da zahtijeva da se odrede i sprovedu odgovarajuće mjere radi njihovog sprečavanja.



Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Član 76 ide u bookmarks!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2020, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Imamo mi zakone, nije tu problem.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs