banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Dec 2009, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
shoole je napisao:
majlili je napisao:
nisi nam odgovorila google koji fax si zavrsila, ili koju skolu imas ako nisi zavrsila fax?

Е, а стварно... шта ти знаш да радиш?


pise ti na profilu :)

nego, ponadah se da cu dobit pristojan posao, kad ono: lika jaaaaako sramota da me placa kao da imam samo srednju skolu (takav je posao) a imam zavrsen fax.. :angry3: ali nadjoh neki drugi sugavi posao za 400km, bolje to nego da citav dan visim na forumu :lol:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Citiraj:
ja licno mislim da je problem naseg naroda sto mi je sve ispod nivoa, svi bi u staklenu zgradu, i svi, ama bas svi bi da nista ne rade a da primaju platu.


Ova ima mjesta...

Imam par rodjaka dole, neki s fakultetima, neki bez, ali svi se drze nekog "nivoa" ,ali se niko ne naljuti kad mu ja platim pice ili ostavim neku paru....
Licno radim ok posao, ali za razliku od ovih, u slucaju otkaza ne bih se libio uzeti bilo kakav posao, do daljnjeg ,dok se ne nadje nesto bolje.

Samo jedan primjer: Prije neku godinu, zena koju poznajem,a radi u Njemackoj, dala oglas za pazenje njene stare majke(zivjela u Prijedoru), plata 500 km,+ ako je ok moze ziviti s babom u njenom stanu, znaci dzabe stanarina, rezije....
Bakica o kojoj pisem, saka jada,malo dementna, ali ni 50 kg, relativno samostalna,ali eto, drustva i paznje radi....

Niko se ozbiljan nije javio

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 15:27 
ERROR je napisao:
Citiraj:
ja licno mislim da je problem naseg naroda sto mi je sve ispod nivoa, svi bi u staklenu zgradu, i svi, ama bas svi bi da nista ne rade a da primaju platu.


Ova ima mjesta...

Imam par rodjaka dole, neki s fakultetima, neki bez, ali svi se drze nekog "nivoa" ,ali se niko ne naljuti kad mu ja platim pice ili ostavim neku paru....
Licno radim ok posao, ali za razliku od ovih, u slucaju otkaza ne bih se libio uzeti bilo kakav posao, do daljnjeg ,dok se ne nadje nesto bolje.

Samo jedan primjer: Prije neku godinu, zena koju poznajem,a radi u Njemackoj, dala oglas za pazenje njene stare majke(zivjela u Prijedoru), plata 500 km,+ ako je ok moze ziviti s babom u njenom stanu, znaci dzabe stanarina, rezije....
Bakica o kojoj pisem, saka jada,malo dementna, ali ni 50 kg, relativno samostalna,ali eto, drustva i paznje radi....

Niko se ozbiljan nije javio


i ja sam imala isti problem, ali eto, takvi smo ljudi..

nego google, ja i pored toga ne svatih o kojem je to fakultetu rijec?
bez ljutnje, ako si zapocela temu onda bar reci koji je to fakultet gdje se toliko patis naci posao...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
nije bitno, isto je za sve fakultete ako nemas vezu ili pare da potplatis nekog, ili si rodjen pod nekom srecnijom zvijezdom :angry3:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 15:37 
ja mislim da je bitno, ali ako neces da kazes nema veze... samo je bezze zapoceti temu o tome a biti misteriozan..


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
google lazarević je napisao:
Mislis li stvarno da je nasa omladina gora od evropske? Ipak oni dobijaju puno vise evrica za isti ulozeni trud pa je logicno da su vise motivisani.


Odgovoricu ti umjesto njega. Da, nasa omladina se ne moze porediti sa omladinom na zapadu. Ovdje djeca sa 14. god pocnu raditi prve poslice. Dijele novine, reklame, ciste stubista.. Onda se sa godinama predje na malo "ozbiljnije" poslove. Cim je raspust ne dignu se sve cetiri u vazduh nego se radi. Ako tata i mama kupe auto, onda dijete snosi troskove osiguranja, benzina itd.. Nadji mi koja ce banjalucka cica cistiti stepeniste u svojoj zgradi? Momka koji ce subotom i nedjeljom otici na pijacu pa ponuditi ledja da se istovari kamion.. Preko noci raditi na benzinskoj?
Samo da je fotelja i da se sto manje radi a da je plata momacka..

Sve, samo nemoj porediti nasu omladinu sa evropskom.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
evropska cica za 2-3 ciscenja stubista dobije platu kolko ja za mjesec dana pa ti vidi.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
google lazarević je napisao:
evropska cica za 2-3 ciscenja stubista dobije platu kolko ja za mjesec dana pa ti vidi.


Aha...A onda je svizac zamotao cokoladu...

Sta mislis, kolika je prosjecna satnica prosjecnog studentskog posla, na crno, naravno?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:08 
koliko ja vidim ti odgovaras samo na pitanja koja tebi odgovaraju.. nebitno..
:-? slozicu se s ajkulom.. ja mogu reci ra sam poprilicno dobro zivjela, ne prebogato kod roditelja ali dobro.. za to sto sam bila kod njih tokom studija, imala sam i dzeparac, a ipak sam od 18 godine znala da radim te sezonske poslove i da zaradim, a nisam morala... i da radim na sajmu po 12 sati dnevno, i da radim u video klubu jednu smjenu, i da skupljam po stubistima iz naselja novac za vodi u struju i slicno, pa da zaradim dzeparac, i da anketiram ljude za neke kuce sto provode istrazivanja o tome ko gleda koju tv, i ko koristi koju supu iz kese... e vidis... nadji mi ove mlade danas koji bi htjeli da to rade nemaju a da ne govorim o onima kojima roditelji mogu dati, jer su menu i roditelji i brat iz inost, davali novac..


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
google lazarević je napisao:
evropska cica za 2-3 ciscenja stubista dobije platu kolko ja za mjesec dana pa ti vidi.


Kao prvo - grijesis. Plate nisu velike kako se misli. A ne mozes porediti cijene u BL i cijene na zapadu. Ovdje hljeb kosta oko 2 Eu..
Kao drugo - kada se NEMA onda se ne libis nikakvog posla i nikakvih para, nego pocnes pa dok radis i nesto kaplje u dzep onda trazis nesto bolje. Nego na Balkanu jos uvijek vrijedi parola bolje dzaba lezat nego dzaba raditi :roll:
Kao trece - ta ista evropska cica koja studira, zivi u stanu koji dijeli sa drugim cicama koje isto tako rade. I uce. I snalaze se.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
google lazarević je napisao:
nije bitno, isto je za sve fakultete ako nemas vezu ili pare da potplatis nekog, ili si rodjen pod nekom srecnijom zvijezdom :angry3:

Pa ako imas takvo misljenje, nije cudo sto nemas posla. To je isti fazon, kao kad meni drug kaze, "Necu ja da muvam tu curu, vidi je kakva je sredjena, ne bi ona nikad sa momkom poput mene.", na sta mu ja odgovorim, da naravno da ne bi sa nekim takvo malog samopouzdanja.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:47 
imam fakultet, necu da kazam koji i eto, ne mogu naci posao osim ako nekom iz snsd sam lovu u dzep.. :confused2: ok

na kraju krajeva, ako si vec odlucila iznjeti nama svoj problem, mozda ako kazes sta te interesuje, koju skolu imas, mozda neko ima nekog ko trazi bas taj profil za svoju firmu ili sta vec..


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Time trek je napisao:
google lazarević je napisao:
nije bitno, isto je za sve fakultete ako nemas vezu ili pare da potplatis nekog, ili si rodjen pod nekom srecnijom zvijezdom :angry3:

Pa ako imas takvo misljenje, nije cudo sto nemas posla. To je isti fazon, kao kad meni drug kaze, "Necu ja da muvam tu curu, vidi je kakva je sredjena, ne bi ona nikad sa momkom poput mene.", na sta mu ja odgovorim, da naravno da ne bi sa nekim takvo malog samopouzdanja.



nije problem u samopouzdanju, vjeruj mi.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
psiholozi, recimo, tesko nalaze posao
a dobar, posvecen psihog bi dobro dosao skoro pa svakoj firmi

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Добро, нећеш да кажеш који си факс завршила, нећеш да кажеш шта знаш да радиш, од квалификација наводиш "profesor internet geografije, online šaman, fotograf amater"...

Ајде да пробамо овако. А шта би ти вољела радити?

Дакле, немој ми рећи "да будеш предсједник Владе" или нека директорица... Наведи ми три конкретна посла у Бањалуци која ти сматраш теби занимљивим, а да су предвиђена за приправника и да ми образложиш зашто си ти квалификована за те послове.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 21:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Lokacija:u ambisu suštine....Ja bih rekao da je završila filozofiju.......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Istina taj hljeb od 2 evra je nesto dugotrajniji od naseg kojeg smazem prije nego sto supa dodje :D

Btw. cini mi se da google nece da radi za neke profitne firme :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2009, 03:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
shoole je napisao:
Добро, нећеш да кажеш који си факс завршила, нећеш да кажеш шта знаш да радиш, од квалификација наводиш "profesor internet geografije, online šaman, fotograf amater"...

Ајде да пробамо овако. А шта би ти вољела радити?

Дакле, немој ми рећи "да будеш предсједник Владе" или нека директорица... Наведи ми три конкретна посла у Бањалуци која ти сматраш теби занимљивим, а да су предвиђена за приправника и да ми образложиш зашто си ти квалификована за те послове.


citaj moje postove, samo ce ti se kasti :D

_zoka je napisao:
Lokacija:u ambisu suštine....Ja bih rekao da je završila filozofiju.......

u slobodno vrijeme, kao i psihologiju, ljubav moju najvecu :D

The_new_Statesman je napisao:
Istina taj hljeb od 2 evra je nesto dugotrajniji od naseg kojeg smazem prije nego sto supa dodje :D

Btw. cini mi se da google nece da radi za neke profitne firme :D

necu :D radije visim na forumu :D

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2009, 08:43 
citaj moje postove, samo ce ti se kasti

:confused2: :confused2: da... nemamo preca posla... :confused2: ne kontam samo zasto pocinjes temu i pricas o tamo nekom fakultetu ako si ga i zavrsila, i nekom poslu i zaposljavanju. .. :roll: :roll: :roll:


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2009, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
jbt, sto si navalentna :confused3: ako sam napisala neka svoja iskustva, ne znaci da trazim posao preko foruma. otvorila sam temu da bismo pricali o zaposljavanju a ne da bi me neko zaposlio preko foruma. imam pravo da pisem koliko hocu o sebi a ne koliko bi ti to htjela.
eto i nemojte me vise smarati i oftopikovati, zamolicu moderatore da obrisu takve postove. hvala.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs