banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Feb 2010, 11:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
da ti ne nabrajm zasto je svetogrdje porediti drzavu blagostanja sa ovim "prostorom", najlakse ti spakuj kofer pa put drzave blagostanja, reci im tamo ja necu da zivim sa krmarima i govedarima, hocu stan, atelje, penziono i zdravstveno, par prostitutki... :D

na kraju krajeva, slikarstvom se ljudi bave iz ljubavi a ne da im drzava trazi posao... ne zelim da omalovazim vasu profesiju, block out je sjajan lik na forumu, vjerujem da je u stvarnom zivotu bolji, ali na ovim prostorima ne traze se umjetnici, ovdje se trazi policija, prostitutke i narkomani...

sramotno je da hirurg u rs ima platu oko 1300maraka i jos navuce 200marka preko dezurstva, a da narodni poslanici cije je obrazovanje upitno mjesecno dobijaju 3000+ maraka... svi su spremni pljuvati na ljekare, ovakvi su onakvi su a niko nije sprema bio otici na muriju kada su tukli invalide... pogledajte sta se desava sa urbanistickim zavodom, medicinskom elektronikom, kako arhitekte i ljekare maltretiraju... :(
dok ne poslozimo stvari onako kako treba, nece biti bolje, niti ce umjetnost dobiti svoj kutak, pogledajte ko samo vodi kulturni zivot u bl, da ti se utroba okrene, i sta smo uradili po tom pitanju?! kritikujemo po forumu... promjene nose mladi ljudi, a ne dodik i bilmezi slicni njemu koji sjede u parlamentu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
raven je napisao:
I nakon te izjave ljutiš se zbog podnaslova:
Block out je napisao:
"MINISTARSTVO POMAZE MLADIM UMJETNICIMA" :D


Pa ko normalan se ne bi ljutio da mu izvlace rijeci iz konteksta?????? Naslov je trebao biti: MINISTARSTVO POMAZE MLADIM UMJETNICIMA ALI NE DOVOLJNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kakva sloboda medija, kakvo slobodno drustvo! Divota. Toliko smo napredni, nema nam ravnih. :angry1:


To nije trebao da bude podnaslov jer je to bilo posljednje pitanje i nebitno pitanje u intervju. Bitna je bila izlozba.
Urednik je to korigovao, izbacio "nepotrebno" a novinar izgleda sluzi samo da skupi materijal.
Nebitno sada to...
Tu su neki problemi koji prate vizuelne umjetnike.
Sta je sa ostalim, evo jedno zanimljivo pitanje:
Sa kojim fakultetom je najlakse dobiti posao, koji su kadrovi potrebni u RS/BiH?

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
da ti ne nabrajm zasto je svetogrdje porediti drzavu blagostanja sa ovim "prostorom", najlakse ti spakuj kofer pa put drzave blagostanja, reci im tamo ja necu da zivim sa krmarima i govedarima, hocu stan, atelje, penziono i zdravstveno, par prostitutki... :D

Nije bas tako, spusti loptu!

Citiraj:
na kraju krajeva, slikarstvom se ljudi bave iz ljubavi a ne da im drzava trazi posao...

Tacno ali od ljubavi se ne zivi, i neki slikar moze da bude gladan! :D
Citiraj:
ali na ovim prostorima ne traze se umjetnici, ovdje se trazi policija, prostitutke i narkomani...

Tacno!

Citiraj:
Sramotno je da hirurg u rs ima platu oko 1300maraka i jos navuce 200marka preko dezurstva, a da narodni poslanici cije je obrazovanje upitno mjesecno dobijaju 3000+ maraka... svi su spremni pljuvati na ljekare, ovakvi su onakvi su a niko nije sprema bio otici na muriju kada su tukli invalide... pogledajte sta se desava sa urbanistickim zavodom, medicinskom elektronikom, kako arhitekte i ljekare maltretiraju... :(
dok ne poslozimo stvari onako kako treba, nece biti bolje, niti ce umjetnost dobiti svoj kutak, pogledajte ko samo vodi kulturni zivot u bl, da ti se utroba okrene, i sta smo uradili po tom pitanju?! kritikujemo po forumu... promjene nose mladi ljudi, a ne dodik i bilmezi slicni njemu koji sjede u parlamentu...


Proveo sam zadnjih 4-5 godina u gradskoj citaonici spremajuci ispite i ti ljudi sa medicine su mi nabijali komplekse koliko su ucili. Nevjerovatno sta ima rade, koliko ih maltretiraju. I nakon toliko godina studiranja i specijalizacije... :-?

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
[quote="budjav_lebac"]da ti ne nabrajm zasto je svetogrdje porediti drzavu blagostanja sa ovim "prostorom", najlakse ti spakuj kofer pa put drzave blagostanja, reci im tamo ja necu da zivim sa krmarima i govedarima, hocu stan, atelje, penziono i zdravstveno, par prostitutki... :D


Pa ja upravo to i necu, da spakujem kofere i pobjegnem.
Nepotrebno si cinican. Nije svetogrdje porediti dobro i lose, kako bi znali sta je bolje ako ne pravimo poredjenja? (Nikad i nigdje nisam omalovazavala krmare i goveda, uvijek navodim kao los primjer to sto nasa drzava zapostavlja privredni potencijal koji ima u stocarstvu.) Hajd` nabroji razloge zasto ne praviti poredjenje, kad si tako britak na rijecima.


dok ne poslozimo stvari onako kako treba, nece biti bolje, niti ce umjetnost dobiti svoj kutak, pogledajte ko samo vodi kulturni zivot u bl, da ti se utroba okrene, i sta smo uradili po tom pitanju?!


Da, sa ovim se slazem, zato sa i navela primjer Svedske.
Poenta kritike po forumima i jeste da se kroz virtuelnu raspravu i diskusiju svi malo razmrdamo, i pocnemo da preduzimamo konkretne stvari u realnom svijetu, koliko god mozemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rA1j5afiGwo[/youtube]
Evo nacina kako zaraditi za zivot! :-?

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 14:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
raven, zasto da ti nabrajam kada ces ti se smijati na sve sto bih napisao, ali kad vec trazis mozes li ti porediti (uzecu za primjer grudi od zene) grudi velicine 2 sa grudima velicine 4, neukusno je moras priznati... zasto uopste da se uporedjujemo sa nekim?! dosta smo gledali preko plota kako to neko drugi radi, daj sami da nesto napravimo, jel' nam smeta onaj lik iz banskog dvora, smeta, zasto nismo organizovali peticiju za njegovu smjenu, traziti sastanak sa nadleznim ministarstvom ili kome vec pripada banski dvor?! to mogu uraditi ljudi koji imaju status i zvanje u toj profesiji, tipa block out, i njemu slicni, vjerujem da ima ljudi koji imaju znanja i zvanja da se taj krmak protjera... na taj nacin bi otovrili jos dva ili tri radna mjesta za "umjetnike" da pokazu sta znaju... mi uvijek ocekujemo da nam drugi sve urede, a sami?! koliko je bilo studententkih demonstracija da se poboljsa kultura, da se poboljsa generalno stanje na univerzitetu, da se poboljsa zivot?! - nijedna! lako je je ovuda pisati, i na kraju krajeva sta je forum?! tamo neki program koji zavisi od racunara koji pokrece ga, struje, interneta, racunara korisnika, interneta kod korisnika i samog korisnika ... oduzmi mu jedan i nemas nista... sta se mijenja pomocu foruma?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
budjav_lebac je napisao:
raven, zasto da ti nabrajam kada ces ti se smijati na sve sto bih napisao, ali kad vec trazis mozes li ti porediti (uzecu za primjer grudi od zene) grudi velicine 2 sa grudima velicine 4, neukusno je moras priznati... zasto uopste da se uporedjujemo sa nekim?! dosta smo gledali preko plota kako to neko drugi radi, daj sami da nesto napravimo, jel' nam smeta onaj lik iz banskog dvora, smeta, zasto nismo organizovali peticiju za njegovu smjenu, traziti sastanak sa nadleznim ministarstvom ili kome vec pripada banski dvor?! to mogu uraditi ljudi koji imaju status i zvanje u toj profesiji, tipa block out, i njemu slicni, vjerujem da ima ljudi koji imaju znanja i zvanja da se taj krmak protjera... na taj nacin bi otovrili jos dva ili tri radna mjesta za "umjetnike" da pokazu sta znaju... mi uvijek ocekujemo da nam drugi sve urede, a sami?! koliko je bilo studententkih demonstracija da se poboljsa kultura, da se poboljsa generalno stanje na univerzitetu, da se poboljsa zivot?! - nijedna! lako je je ovuda pisati, i na kraju krajeva sta je forum?! tamo neki program koji zavisi od racunara koji pokrece ga, struje, interneta, racunara korisnika, interneta kod korisnika i samog korisnika ... oduzmi mu jedan i nemas nista... sta se mijenja pomocu foruma?!


Neke stvari koje pricas su smislene i ok, neke bas i ne. Kao prvo, poredjenje sa sisama je apsolutno promaseno, jer se tu radi jednostavno o velicini sisa, a ne o kvalitetu uopste. Poredjenje dvije zemlje analogno tvom poredjenju bi bilo: BiH je mnogo manja od Kanade, i mi tu nista ne mozemo uciniti. Tako da, sto se toga tice, slazem se sa @raven, poredjenje da bi se eventualno preuzeo neki dobra model, ili da bi se pokusalo biti bolji je sasvim ok. Ako zelis da sviras najbolji rokenrol na svijetu, moras da "skidas" Metallicu, a ne lokalni bend koji sa tobom dijeli vjezbaonicu.
Sto se drugog dijela teksta tice, tu se uglavnom slazem, osim kad se govori o forumu. Mozda neces pokrenuti revoluciju preko foruma, ali postoje sanse da naletis na neke dobre ideje, i upoznas istomisljenike sa kojima bi to bilo moguce uraditi. Evo, npr, ova ideja sa peticijom za smjenu rukovodstva BD mi se cini kao dobra ideja. Recimo da se na proljece udruze svi koji smatraju da je kulturni program BD smece, i da se napravi serija desavanja (izlozbe, koncerti klasicne i popularne muzike, sportska takmicenja, itd.) gdje bi se potpisivale peticije i zagovarala smjena postojece strukture. Sa dovoljnim brojem potpisa, moglo bi se ici ka institucijama. S obzirom da je ovo izborna godina, mozda i ne bi bilo uzalud, jer su tad osjetljiviji na javno mnjenje.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 14:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
raven, zasto da ti nabrajam kada ces ti se smijati na sve sto bih napisao

zasto bih se smijala? ja se bas ne rugam ni tebi ni ikome. razmjenjujemo misljenja.

sta se mijenja pomocu foruma?!

ja se nadam da se bar mi, ucesnici u raspravi mijenjamo. ili oni koji ovo citaju. bar mali dio javnog mnijenja. informacija je znanje. mozda neko ko ovo procita razmisli malo dublje, napravi nesto drugacije i... zaposli se? nadje bolji posao? promijeni nesto u zivotu nabolje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 15:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
primjer sa sisama sam uzeo da bi docarao razliku, ipak za razliku od sveda mi niti imamo drzavu niti smo je imali, a ni sami ne znamo sta ce biti sa ovom nakazom od zemlje, granice nisu definisane, drugi svjetski rat jos uvijek traje, i u citavom tom haosu nam najmanje je potrebno poredjenje sa drzavom koja je uredila skoro svaki segment zivota covjeka... razumijem ja o cemu vi pisete ali izgleda da vi ne zelite razumjeti mene, moj cilj je: da metallica je ok, ali zasto da ti budes plagijator njihov, imas ti svoju dusu, svoja vidjenja, dozivljaje muzike, pretoci to u muziku neka bude to tvoj r'n'r nadam se da ces me sada razumjeti o cemu govorim...

peticija, hajde za pocetak da vidimo kome to na forumu smeta rukovodstvo banskog dvora?! zasto cekati proljece, stvari se rade 6-8mjeseci prije prakticnih, jer moras ih nadgledati, moras pratiti kako se odvijaju, ako negdje zapne da se to odapne, tako da ako misli se ista raditi sada je vrijeme... imamo mogucnost otvaranja online peticije, sada je polovina februara pa neka se vuce peticija do juna a u junu izaci na ulice pa dokupiti potpise, u te svrhe moze se koristi facebook, dok ne nakupi se 5-10k, mada cini mi se po novom zakonu da je dovoljno 2k potpisa, svaka peticija ide u mup na provjeru zato je potrebno da svi podaci budu tacni maticni broj, datum rodjenja, ime i prezime... odgovorno tvrdim da nece biti ni 500potpisa do aprila... zato sto smo latergicni, niko nije spreman ni voljan da mijenja nesto, a o podsmijavanju da ne govorim...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2010, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Malo lutate sa tim poredjenjima ali dobro...
Ja takodje mislim da se treba ugledati na bolje i uciti od njih. Treba skontati dubinu problema a ne samo, to je neka Svedska, tamo je sve tip-top.
Mnoge stvari i ovdje mogu biti tip-top. Nije sve u parama... Mugu se preuzeti razne ideje, koncepti... moguce je i sa minimalnim sredstvima.
Borcu nije potreban svemirski stadion kao sto su neki u Japanu, potrebne su stolice i minimalni uslovi da zadovolje osnovne standarde.
Kada sam pricao sa nekim ljudima iz ministarstva rekli su "novca ima za kulturu". Medjutim sta se desava, postoje polupismene komisije koje odredjuju gdje ide novac.
Zato godinama finansiramo razna prela, nekakve boemske kolonije, cecu/brenu, amaterske kudove...
Jednom rijecju amaterizam, stvaramo provinciju a imamo kapacitet za nesto drugo.
Kulturni zivot grada kreira Banski Dvor. Ja sam upoznao direktora i ne mogu vam opisati kakav je to laik, jos los covjek.
Covjek koji nikada nije isplatio umjetnicko honorar a postoji dio budzeta koji je namjenjen za to.
Evo postoji grupa na FB za njegovu smjenu, mnoge umjetnicke grupe su ustale protiv njega "grupa vizuelnih umjetnika Tac.ka", "grupa vizuelnih umjetnika Protok", "gradsko pozoriste Jazavac", "Udruzenje likovnih umjetnika RS"... Krenula je ofanziva po medijima i nije tacno da se nisa ne radi.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2010, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
http://www.nezavisne.com/nedjeljne/vije ... nauka.html

Republika Srpska
Period
Broj prijavljenih

Februar 2010.
- 150.036 lica

Januar 2010.
- 147.816 lica

Decembar 2009.
- 145.396 lica

Novembar 2009.
- 143.305 lica

Oktobar 2009.
- 142.074 lica

Septembar 2009.
- 141.064 lica


Federacija BiH
Period
Broj prijavljenih

Januar 2010.
- 357.664 lica

Decembar 2009.
- 354.577 lica

Novembar 2009.
- 352.563 lica

Oktobar 2009.
- 351.444 lica

Septembar 2009.
- 350.772 lica

Avgust 2009.
- 350.410 lica

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2010, 12:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
jellyfish je napisao:
http://www.nezavisne.com/nedjeljne/vijesti/55495/Bez-posla-194-magistra-i-sest-doktora-nauka.html

Republika Srpska
Period
Broj prijavljenih

Februar 2010.
- 150.036 lica....


Ovo je laž do jaja, odnosno isfrizirana informacija koji servira vlast preko Kopanje. Kad oni ovu brojku priznaju onda slobodno možeš dodati duplo. A šta je tek sa onima koji su kao ja, na birou 20 godina i dodijalo mi se više prijavljivati svaki mjesec i nismo više u evidenciji?.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2010, 00:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Zozon je napisao:
jellyfish je napisao:
http://www.nezavisne.com/nedjeljne/vijesti/55495/Bez-posla-194-magistra-i-sest-doktora-nauka.html

Republika Srpska
Period
Broj prijavljenih

Februar 2010.
- 150.036 lica....


Ovo je laž do jaja, odnosno isfrizirana informacija koji servira vlast preko Kopanje. Kad oni ovu brojku priznaju onda slobodno možeš dodati duplo. A šta je tek sa onima koji su kao ja, na birou 20 godina i dodijalo mi se više prijavljivati svaki mjesec i nismo više u evidenciji?.

Vi po naucnom racunanju nezaposlenosti, kakva se radi svuda u svijetu, spadate pod one koji su prestali traziti posao i ne spadaju u nezaposlene.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2010, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Ma daj molim te. Da nema te riječi, političari bi je izmislili. Pitao bih ja tebe da si na birou 20 i kusur godina i kakav status imaš. Očigledno da je nebriga za stanovništvo u bilo kojem obliku osim izbornom, kvalitetna vrlina. A hoćemo nešto? Možda je i to dobro pitanje?

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2010, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
U Evropi opet drzimo neke rekorde. Doduse opet po losim stvarima, ali rekord je rekord > http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... vropi.html

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 00:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
jellyfish je napisao:
U Evropi opet drzimo neke rekorde. Doduse opet po losim stvarima, ali rekord je rekord > http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... vropi.html

Ovo je baš lijepa informacija za predizbornu kampanju. Najžalosnije je što Kopanja nije objavio pravu istinu a ta je da smo najgori od svih najgorih. Netreba nama utjeha da je Albanija najgora kad je realnost da nas je Albanija prešišala odavno. Čak nam je teritoriju otela a mi se tješimo kako su oni najgori? Ma dajte, molim vas, najgore je kad sopstvene vođe jebedu svoj narod!?

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 11:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
A ti imaš uvid u tačne podatke o nezaposlenosti u Evropi,te znaš da Kopanja laže u ovoj priči?
Ako slučajno dam svoj glas za SNSD,to će biti zbog tebe....Doduše,to samo znači da si dobro odradio svoj posao......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 20:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
_zoka je napisao:
A ti imaš uvid u tačne podatke o nezaposlenosti u Evropi,te znaš da Kopanja laže u ovoj priči?
Ako slučajno dam svoj glas za SNSD,to će biti zbog tebe....Doduše,to samo znači da si dobro odradio svoj posao......

Previše si u svojoj čahuri @zoka. Nekad sam mislio da si drugačiji po pogledu ali mislim da netrebaš ići van Banja Luke da vidiš kako živi stanovništvo RS. Naravno, sve to je važno ukoliko te zanima.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Zozon, primijetio sam da u skoro svim postovima ispoljavas neku ljutnju i bijes. Shvatam te, ali ne cini li ti se malo da si previse isfrustriran vlascu i politicarima. Nikome ne odgovara takvo stanje, ali svi znamo da pojedinac sve sto moze uciniti je da poboljsa koliko moze sebe i okolinu svojim uticajem.
Nemoj misliti da te ne shvatam, ni da ti nesto pridikujem, ali od stalne isfrustriranosti pojedinac cak je manje produktivan i teze se koncentrise na dobre stvari. Zbog toga se treba truditi da se razmislja pozitivno jer je tada najveca vjerovatnoca da promijenimo i svoje okolnosti i svijet oko sebe. Da nebi sad pridikovao niti iznosio neku religiju, predlazem ti da malo procesljas internet o moci pozitivnog razmisljanja i vjerujem da ce ti to pomoci. I sam sam bio pod slicnim okolnostima i to mi je dosta pomoglo, jer shvatio sam da bijes, ljutnja i frustracija ne vode nigdje i da je najveca vjerovatnoca da nesto promijenimo pocinjanje od sebe. A ako hocemo da mijenjamo na lose onda pocinjemo sa negativnim, ako hocemo na dobro, onda trebamo poceti sa pozitivnim razmisljanjem. Vjerujem da ti zelis dobro i zato pokusaj da mijenjas negativne misli u pozitivne, i vidjece se rezultati, mogu biti samo bolji. Veliki pozdrav i izvinjavam se na offtopicu. :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 10:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
@jellyfish pravo je zadodoljstvo što mi se obraća neko poput tebe i što imaš takav način razmišljanja. Sve što pišeš stoji, i te kako stoji, samo što sam ja lično odavno u tom fazonu da mjenjam sebe. Druge i nemoram jer svako od nas ponaosob mora dostići taj momenat odnosno potrebu ka pozitivi. To o čemu je pišem nije negativan pogled, nije ni pokušaj odašiljanja negativnosti već jednostavno realnost i to surova realnost koja je obično odgovor onima koji misle da je u ovom odprtku od države nešto kao dobro. A ništa nije dobro. Meni lično i to zahvaljujući najviše mom djelovanju je prilično dobro ali nemože mi biti toliko dobro kad oko sebe svaki dan gledam siromaštvo, licemjerje, prostakluk, bolest i konstantnu obmanu, što vjersku toliko i ljudsku, običnu. E sad ti kao jedinka i kao dobar čovjek odluči da li je to mjesto za dobrotu ili instaliranu potrebu za suprotnim? Zapošljavanje je jedan od segmenata ove države gdje se ama baš ništa ne čini osim momenata da par likova bliski vladi, pišu nekave projekte, izmišljaju toplu vodu dok latargična masa ovog napaćenog naroda čita ove Kopanjine informacije više kao razbibrigu? Jebote! No to mene ne čudi i ja u razmjeni mišljenja sa vama samo napismeno komentarišem ovakve stvari kao građanin pod sugestijom da ja i nemoram biti u pravu.

@zoka vremenom sam uočio da nevidiš boje a o nijansama neželim razgovarati kad se nije u stanju skenirati osnovno. Pitaš odkud meni informacije? Pa recimo otiđi malo iz Banja Luke, recimo u Srbac, otiđi na pijacu naprimjer i vidjećeš šta je zapošljavanje u RS i šta je prava RS. Iz svoje kancelarije ili šta već i gdje radiš ti nenudi širinu bez obzira na tvoje obrazovanje za razliku od mene koji sam svaki dan na terenu, na ulici u dosta gradova u RS. Slika je dragi moj uredniče više nego jadna i nemogu vjerovati da se likovi poput tebe daju napaliti na kontru i da glasaš za SNSD? No nebitno, narod izjeban poput nas nikome ne vjeruje a jel smo malo zasrbovali odmah američki podanici imaju više šanse.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs