banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 08:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jan 2018, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Rekao bi covjek da masinci zgrcu pare, a ono polupismena svijetinja po agencijama, institucijama i sl. ima vece licne dohotke.

Najbolje uzeeti kakav Smederevac pa prodavati toplu vodu Igoru Radojicicu. To je para.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Choban je napisao:
Ključna uloga Biroa je posredovanje između nezaposlenih i kompanija.
Kod nas je ključna uloga Biroa lupanje štambilja nzaposlenima u one kartoniće.


Odlično napisano.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 22:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
_зока je napisao:
Raskoljnikov je napisao:
Ko joj je kriv kad nece da ode u fabriku obuce da radi...
Ja bih rekao ko joj je kriv što nije upisala drugi fakultet. Neki sa perspektivom. Zvuči okrutno i ružno al dve trećine studenata, sadašnjih i svršenih je biralo fakultete društvenog smijera bez perspektive. Ini, daj da se nešto studira pa, ako bogda, da se uvalimo negdje na budžet. Koja svrha je od studiranja geografije, istorije, filozofije, sociologije, DIFa, socijalnog rada i sličnih mlaćenja prazne slame, raznih jezičkih fakukteta? U obrazovanju se smanjuje broj časova za masu nestručnih predmeta, gdje ti ljudi sebe vide? Kao radnike u butiku nezadovoljne što sa fakultetom rade za 400KM? Zato na ETF, Mašinski i Tehnološki neće niko. Jbg, treba učiti, odreći se koječega al zato mašinci i prije kraja fakulteta počinju raditi u struci.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Probaj ti svoje dijete nagovoriti da upise ono sto ne zeli i sto ga ne zanima pa ces vidjeti sta ce biti...usrana drzava i usrani sistem je doveo do toga da se ne upisuje ono sto se zeli za svoju buducnost , nego ono sto treba "nasem trzistu" ,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ne da mi se vraćati na digresijin post od prije da ga citiram, pa ću samo ovako reći:
@Digresija ne seri i naduvaj se kurca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 23:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Bez vrijedjanja. Iako se ne slažem sa Digresijom, svako ima pravo na mišljenje. Tome valjda i služi forum.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 01:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vidjela se kolika je disproporcija izmedju direktnih stranih ulaganja u RS i FBiH, ako je rjesenje da svi iz staklene zgrade daju blowjob stranim investitorima onda zbog naroda trebaju to da urade. A narod im to nikada ne bi zaboravio. Ja da sam na Zeljkinom mjestu bih to radio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 06:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ozrenx je napisao:
[


Probaj ti svoje dijete nagovoriti da upise ono sto ne zeli i sto ga ne zanima pa ces vidjeti sta ce biti...usrana drzava i usrani sistem je doveo do toga da se ne upisuje ono sto se zeli za svoju buducnost , nego ono sto treba "nasem trzistu" ,


Sa 18-19 godina nisi dijete nego mlad čovjek koji treba da razmišlja o svojoj budućnosti, o tome kako da je najbolje iskoristi, a ne da ostane na roditeljskoj grbači dovijeka. Life sucks rekli bi Ameri, ne možeš raditi ono što voliš nego ono što moraš.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 07:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
_зока je napisao:
... raznih jezičkih fakukteta? ...


Evo sada će trebati profesora kineskog.
Jednoj ludi je palo na pamet da to treba uvesti u naše škole, da je to jezik budućnosti!
Elem, u 4 škole za početak(BL, DO ne znam gdje još).
Kao Kinezi će predavati(!?), a nastavnici engleskog će im se naći pri ruci da prevode na srpski.
I pride ide ideja da bi se njemački izbacio da može ući kineski!?
Ja u čitavoj državi znam jednu ženu koja je završila kineski(na NS fakultetu) i radi kao prevodilac za sve moguće slučajeve u RS(vladu, Efta...) i nije da crče od posla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 08:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
hadzidado je napisao:
_зока je napisao:
... raznih jezičkih fakukteta? ...


Evo sada će trebati profesora kineskog.
Jednoj ludi je palo na pamet da to treba uvesti u naše škole, da je to jezik budućnosti!
Elem, u 4 škole za početak(BL, DO ne znam gdje još).
Kao Kinezi će predavati(!?), a nastavnici engleskog će im se naći pri ruci da prevode na srpski.
I pride ide ideja da bi se njemački izbacio da može ući kineski!?
Ja u čitavoj državi znam jednu ženu koja je završila kineski(na NS fakultetu) i radi kao prevodilac za sve moguće slučajeve u RS(vladu, Efta...) i nije da crče od posla.
Kolika je potreba za nastavnicima italijanskog jezika u RS? U BL nema ni jedna škola u kojoj se uči italijanski? Ima "Holandija" u Slatini, jedina u BL regiji. Kakvu perspektivu vidi za sebe osoba koja upiše italijanski u BL? Lagan fakultet, diploma je diploma, aj da ne moram ganjati posao nego da se ogrebem još koju godinu od roditelje - to je taj parazitski kont.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Sa 18-19 godina nisi dijete nego mlad čovjek koji treba da razmišlja o svojoj budućnosti


Sa 18-9 nisi dijete nego deriste.
Budimo realni.

Citiraj:
Koja svrha je od studiranja geografije, istorije, filozofije, sociologije, DIFa, socijalnog rada i sličnih mlaćenja prazne slame, raznih jezičkih fakukteta? U obrazovanju se smanjuje broj časova za masu nestručnih predmeta, gdje ti ljudi sebe vide?


Ne trebaju, niti je normalno da djeca poslije srednje skole imaju toliku samosvijest o tome sta i kako ce raditi cijeli zivot.
Broj takvih je, mozda, u jednocifrenom procentu. Ostali ne znaju da l' su posli ili su dosli.
Ako vec postoji zasicenost trzista odredjenim kadrom - drzava je duzna da to regulise. Nemoj upisati jednu, dvije, tri, pet generacija.

Istina, treba malo vise razmisljati svojom glavom .. al' ne mozemo nekome ko sa 18 nije bio dovoljno odrastao da odabere neko (pre)perspektivno znanje reci .. "eto, studirao si geografiju, bolje bi bilo da je masinstvo .. sad se napusi kurca i radi u trafici za 400 maraka". Treba i tu geografiju, il' kojigod to sad fakultet smatramo za trallala zavrsiti. Nije to bas tako crno-bijelo.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 08:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ne aboliram ja državu od odgovornosti, trebala je ona davno da ukine određene fakultete i smjerove i prilagodi obrazovanje zahtjevima tržišta ali upis na fakultet ti je uglavnom posljednja šansa da usmjeriš svoj život u određenom pravcu i trebaš dobro razmisliti šta i kako. Nisu klinci toliko nezreli kao što misliš vjeruj mi. Kontaju oni bolje i razmišljaju u pravcima u kojima mi nismo u njihovim godinama.
Samo kažem, ne možeš se u životu voditi samo onim što voliš, pa toga nema ni u ŠveCkoj.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 09:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Nisu klinci toliko nezreli kao što misliš vjeruj mi. Kontaju oni bolje i razmišljaju u pravcima u kojima mi nismo u njihovim godinama.


Moguce da je ovo u pitanju.
Ja posmatram kroz prizmu sebe.
Ja sam, u tim godinama, bio dupe-glava.
:?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 09:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
I dalje su klinci po nekim stvarima dupe-glava, čak gore nego što smo mi bili. Al' brate u nekima su svjetlosnim godinama ispred nas. Sad već uveliko sve gledaju kroz materijalno pa samim tim gledaju kako do materijalnog doći.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 09:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Upravo. Nisu iste generacije. Bas sam nedavno bila u drustvu gdje se o o yom pricalo. Oni grabe, oni gledaju o cega ce zivjeti.
Za nas je bio fazon: u, dobro je to sve, ziva glava iz rata izvucena. Nek ste zivi i zdravi, najbitnije je to.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Grabe da se uvale u državne jasle. Nove generacije možda razmišljaju, ali ograničeno. Kakve sam buzdovane upoznao, a oni ti čak na fakultet idu. Naravno, privatni. Ovi drugi, koji idu na zanate, kao da su umno poremećeni. Oni ne razmišljaju uopšte. Pisao sam već o tome na drugoj temi. Lijepa nam se budućnost smiješi sa novim naraštajem.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 09:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
To i jeste cilj, nesigurnost egzistencije nadopuniti sebičnošću i strahom.

Nove generacije ne prezaju, sve će za materijalno učiniti. Valjda tako mora biti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 10:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Zato nam je ovako kako je.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Fakultet zavrsava uporan, a ne iskljucivo i pametan. Školstvo se u većini slučajeva zasniva na teoriji sa vrlo malo prakse. Tako imaš prosjek studiranja po 8 godina i opet na kraju dobijes diplomca koji veze nema sa poslom za koji se školovao.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Младићи, да прекинем прђење на кратко, има ли код нас људи са знањима ових софтверских алата:

- PCB Layout/ Design,
- Autosar
- C,C++ Programming Language
- poznavanje DOORS programa ( za Requirements management)
- ISO 26262 (Safety Standard for automotive industry)
- Analysetools like CANoe,CANApe,DIADEM
- Communication protocols like CAN/LIN
- ASpice development procedures knowledge for SW
- ISTQB Certification for Testin

Макар на теоретском нивоу, немамо ми аутоиндустрију у којој би неко ко ово зна радио.... Значи, не све ово него било шта од овога (логички оператор "или" а не "и")

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2018, 12:45 
V@nja je napisao:
Ja sam, u tim godinama, bio dupe-glava.
:?


isto, bilo bitno izaci vikendom i to je bila glavnas svrha zivota, za sotalo me boljela guza


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs