banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Dec 2017, 00:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Philby je napisao:
Sestra nekidan predala dokumente za neki posao gdje vjerovatno već imaju par neradnika viška i jedan od potrebnih dokumenata je bila potvrda da se protiv nje ne vodi postupak pred haškim sudom za ratne zločine, te da će se odazvati ako je sud nekad pozove.


Hahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

Gdje uopšte možeš dobiti takvu potvrdu? U Haškom tribunalu?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 00:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
to je samo jedna obicna svecana izjava da nikakve veze sa ratnim zlocinima nemas, a ukoliko se dokaze drugacije mozes da se pozdravis sa poslom

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 00:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
A tribunal Haški za ex Yu je prestao da radi (doduše, ostao je "mehanizam" za par slučajeva), tako da traženje potvrde ili izjave da se ne vodi postupak samo pokazuje besmisao naše birokratije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 09:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Razumijem, ali ovo je ugrađeno u Ustav BiH, a to se ne može promjeniti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 09:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ma jest´ besmisao .. al´ ljudi moji, to je bukvalno 30 sekundi posla.
Kad ovjeravate u opstini ostalu dokumentaciju, sarnete i tu izjavu.
A, obzirom da je za konkurs za posao, svakako se ne placa nista.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 09:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Philby je napisao:
Sestra nekidan predala dokumente za neki posao gdje vjerovatno već imaju par neradnika viška i jedan od potrebnih dokumenata je bila potvrda da se protiv nje ne vodi postupak pred haškim sudom za ratne zločine, te da će se odazvati ako je sud nekad pozove.


to je cisto da se osiguraju da nece popiti otrov ako je posao pritisne


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2017, 10:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
to je čisto da nema šanse da prikupiš papire i da skupiš 3% šanse da budeš primljen:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2018, 23:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
DAJ ŠTA DAŠ Umesto sa STETOSKOPOM, oko mušterija obigravaju s KAŠIKOM za cipele
Maja Bašić | 17. 01. 2018 - 19:58h
Zbog nemogućnosti zaposlenja u struci, svaki četvrti mladi obrazovani čovek u državi radi posao koji se kudikamo razlikuje od zanimanja za koje se školovao.

Tweet

Share



Foto: Shutterstock
Przypnij na PinterestPodziel się
To je pokazalo istraživanje Direkcije za ekonomsko planiranje, apostrofirajući ovakvo stanje kao jedan od gorućih problema mladih u BiH.

Prema proceni, poslove različite od njihovog usmerenja ili formalnog obrazovanja radi oko 80.000 ljudi od kojih mnogi, kako priznaju, imaju otpor prema svom trenutnom radnom mestu. Međutim, itekako su svesni da nemaju puno izbora, odnosno da je u današnje vreme važno da imaš bilo kakav posao, pa ćute i rade, nadajući se da će i njima jednom svanuti.

Svaštarenje

Podsetimo, u BiH živi 743.000 stanovnika uzrasta od 20 do 35 godina, od kojih je, s obzirom na stopu nezaposlenosti mladih, oko 427.000 bez posla. Od oko 316.000 onih koji su te sreće da ga imaju, najmanje 25 odsto radio ono što nisu mogli ni da zamisle dok su studirali.


Od svaštarenja nisu pošteđeni ni predstavnici zanimanja koja su u običnom narodu odvajkada izazivali strahopoštovanje, poput lekara koji u današnje vreme bukvalno rade sve i svašta, samo da bi preživeli.

Tako se dešava da, umesto u belom mantilu i sa stetoskopom oko vrata, mladi ljudi sa diplomom medicinskog fakulteta u prodavnicama obuće sa kašikom za cipele u ruci obigravaju oko mušterija.


Foto: Shutterstock
Przypnij na PinterestPodziel się
Na ovo su upozorili iz neformalnog udruženja nezaposlenih lekara, naglasivši da doktorima koji ne rade u struci diploma služi samo za ukras, dok za život zarađuju svaštareći.

I nada umire

U sličnoj poziciji su i mnogi drugi mladi obrazovani ljudi, koji su se, da bi preživeli, prihvatili poslova koji nemaju ama baš nikakve veze sa njihovom strukom.

Ivana S. (30), tehnolog iz Banjaluke, kaže da trenutno radi u jednoj cvećari.

- Nakon završetka fakulteta, dve godine sam pokušavala da nađem posao u struci, ali bezuspešno. Onda sam se zaposlila u kladionici, samo na godinu dana, dok je jedna radnica bila na porodiljskom. Jedno vreme sam radila u kiosku, a sada aranžiram i prodajem cveće u jednoj cvećari. Izgubila sam gotovo svaku nadu da ću naći posao za koji sam se školovala - kaže sagovornica „EuroBlica“.

Samopoštovanje

Psiholozi upozoravaju da mladi ljudi mogu da podnesu da nekoliko godina rade posao mimo struke, ali da nakon toga mogu da nastupe ozbiljni psihički problemi.

- Vremenom počinju da gube samopoštovanje. Nebitno da li su završili srednju ili visoku školu, postaju frustrirani, a često i depresivni. Njihovo nezadovoljstvo se reflektuje i na okruženje, a teže se odlučuju i da zasnuju porodicu ili da nešto planiraju. Najčešće maštaju da odu u inostranstvo. Nije im bitno šta će tamo raditi, jer će za svoj posao bar biti dobro plaćeni – ističu psiholozi.

Prema podacima Međunarodne organizacije rada, stopa nezaposlenosti mladih u BiH iznosi 57,5 odsto, u čemu ubedljivo prednjačimo u regionu. Zato ne čudi što se suočavamo sa masovnim odlaskom obrazovanih ljudi u inostranstvo. To potvrđuju i procene Svetske banke, koja pokazuje da je ukupni procenat emigracije visokoobrazovanih iz BiH 23,9, a samo doktora 11,1 odsto, po čemu zauzimamo neslavno vodeće mesto u svetu.

Svi na gubitku

U Savezu sindikata RS kažu da je poražavajuće da se mladi ljudi školuju za jedno, a da rade nešto sasvim drugo.

– Međutim, s obzirom na nesrazmer ponude i potražnje na tržištu rada, mnogim mladim ljudima je bitno da imaju bilo kakav posao. Naravno, logično je da vremenom postaju nezadovoljni, jer se svi veruju da je to svaštarenje privremeno. Onda je u problemu i poslodavac, jer nezadovoljan radnik teško može da bude produktivan, a na gubitku je i država. Suština je u tome da upisnu politiku treba usklađivati sa potrebama tržišta, kako bi ljudi radili ono za što su se školovali - kaže potpredsednik ovog saveza Tane Peulić.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 00:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
I onda, dodik kaze kako nam drzava cvjeta, da nam je dobro i da je rs stabilna. Ovi jos imaju srece da imaju neku platu. Ja sam starog izgubio u ratu i zivim u baraci u budzaku u fazi raspadanja i nemam posao. Sreca pa ove godine slaba zima, grijem se na struju i imam oko 6 hiljada duga bez kamata. Nemam pare za drva, jedva nekako za hranu. Nisam sam. Imam i bolesnu majku, pa sve kad skupis, uvijek fali.
Ako se neko navuce, pa kaze, odkud onda imam pare pa imam internet... nije moj, kradem ga od komse.

Jesam li rekao da sam fakultetski obrazovan?


Poslednji put menjao sale82ful dana 19 Jan 2018, 00:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 00:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedan moj komsija iz TB imao 18 kad mu je otac poginuo '92, tek prosle godine su ga se sjetili i zaposlili u civilnoj zastiti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 00:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Ja imao 10 godina kad je stari poginuo. (isto 92. na Jajcu) Nas troje djece, a ja najstariji. Bilo yebeno. Radio svasta i isao u skolu. Nista sad nemam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 01:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije nikome danas sjajno, ovi sto su prezivili rat isto su sjebani, a dragi vodja ih jos dodatno ponizio borackim dodatkom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 01:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Zato ja ni ne kukam. Znam da nikome danas nije lako. Mnogo nas ima pod kreditima, hipotekama, da ne nabrajam. Najvise me boli to sto se predstavljamo kao drzava koja nema probleme, hvalimo se nekim beznacajnim postignucima, hranimo svijet lazima, a ovamo ljudi nemaju za obrok.
Bahatost ratnih profitera koje licno poznajem u BL od kojih danasnji sinovi vade pistolje po poznatim diskotekama, itd. Svjedoci smo necega sto ce nam licno doci na kucni prag kroz koju godinu samo zato sto odmahujemo glavom i sljezemo ramenima. Kao, nece se to meni desiti.
Vjerujte da hoce. Bas to sto mislimo da se desava nekom drugom, i citamo u vijestima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 04:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Evo kod nas je prosjek plate 550 maraka, a neki dan me napustio jedan mehaničar koji je imao platu 800 maraka”, rekao je Marinko Umićević, tehnički direktor Fabrike obuće “Bema”.

:lol:

dobro je alki rekao peta kolona, ni p od patriota, a plata za cak 300 veca od prosjeka

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako on računa prosjek? Taj mehaničar 800 KM i ostali radnici 300 KM, to je prosječno 550 KM.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 12:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Đubre mehaničarsko...otišao u De mjenjati ulja u auta za tričavih 1300 evra

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 54553.html

Ne znam da li vijest staviti ovdje ili na onu temu o pominjanju majke. Da mi je samo znati kome je pala na pamet ova sjajna ideja?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
U cemu je problem samostalno pokucati na vrata i pitati ima li posla?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
A u čemu je problem da Biro nazove poslodavce?
Ono, kažu, pročitali smo da otvarate novi pogon, imaćete takve i takve pogodnosti, ako vam pošaljemo kandidate.
Zato postoji Biro i to radnici Biroa rade vani.

Nije problem samostalno tražiti posao, ali zašto bi, pobogu, nezaposleni pisali Birou izvještaj koga su zvali ili kontaktirali?
Ako je ta vijest tačna. Ali, kakvi "genijalci" rade na birou, vrlo je moguće da je tačna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Tačna je
moja prijateljica bila na birou prošle sedmice i rekli joj isto.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs