banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 04:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 08 Maj 2015, 21:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Ronaldo donirao 7 mil. € Nepalu!

"2011. je prodao svoju “Zlatnu kopačku” za pomoć deci u Gazi."

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 20 Jun 2015, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Azerbejdžan obnavlja kuću Branka Ćopića
10 juni 2015 Izmijenjeno 07:34 CEST
Vlada Azerbejdžana odobrila je 40.000 eura za obnovu kuće pisca i književnika u njegovom rodnom mestu Hašani.




Vlada Azerbejdžana odobrila je 80.000 konvertibilnih maraka (oko 40.000 eura) za obnovu kuće Branka Ćopića u njegovom rodnom mestu Hašani, u opštini Krupa na Uni, u Bosni i Hercegovini.

Kako je Tanjugu rekao direktor Fondacije Bašta sljezove boje Dušan Ilić, akcija je realizirana na inicijativu predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine Mladena Ivanića i ambasadora Azerbejdžana u Bosni i Hercegovini Eldara Humbat Oglu Hasanova.



Spomen park "Bašta sljezove boje" prostirao bi se na 36 hektara i zamišljeno je da sadrži autentične objekte iz Ćopićeve pripovjedačke literature.

Planirani su, kažu u Fondaciji, i prateći objekti koji bi omogućili realiziranje kulturnih sadržaja.

"Fondacija je formirana kao inicijativa opštine Krupa na Uni, u kojoj se nalazi rodno mjesto Branka Ćopića, velikog, svjetskog pisca i književnika, koji je promoter kulture tog kraja i zdravih ljudi koji žive u njemu", rekao je ranije Ilić Tanjugu.

Izvor: Agencije

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 21 Jun 2015, 00:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Realizovana uz angazovanost predsjednistva drzave.
40.000 eura. I to "tamo neki" Azerbejdzan finansira, nemamo mi te pare za obnovu.
A posjeta Zagrebu nas vise izadje.
Stoko.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 21 Jun 2015, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
I Socijalno-gerijatrijski centar je Azerbejdžan napravio.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Jul 2015, 01:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
16.07.2015 15:01
FOČA - Jedanaestogodišnji dječak David Arsenić iz Foče spasio je drugaricu Anđelu iz brzaka rijeke Ćehotine i svojom
hrabrošću i snalažljivošću zadivio sugrađane.
Dječak je ispričao da je Anđela skočila u rijeku i da je plivala oko četiri minuta, nakon čega je povikala "upomoć".
Prema njegovim riječima, odmah je skočio u vodu kada je čuo vršnjakinju da doziva u pomoć, zaplivao prema njoj i
uhvatio je za ruku.
"Jednom rukom sam plivao, a drugom nju vukao, sve dok nisam mogao da nogama dohvatim dno. Bila je bez svijesti.
Uhvatio sam je i iznio pored skakaonice, a sa obale su mi doviknuli da joj podignem glavu da se ni bi ugušila. Onda su
dotrčali i izvukli je na kopno, pružili prvu pomoć, a brzo je stigla i hitna", ispričao je David.
Dječak kaže da mu prijaju pohvale i da ga svi zovu junačinom i herojem, te da jedva čeka da ponovo vidi Anđelu, koja
bi za nekoliko dana trebalo da izađe iz bolnice.
Jedan od očevidaca Mladen Avram kaže da je djevojčica spasena, zahvaljujući Davidovom brzom reagovanju.
"David je naš heroj, znam ga od rođenja, on je veoma dobar i spretan dječak", ističe Avram.
Nemili događaj sa srećnim krajem dogodio se juče oko 13.00 časova na kupalištu ispod stambenih zgrada u fočanskom
naselju Lazarevo.
Kupanje na Ćehotini danas je zamijenio Akva parkom u Foči, čiji radnici s ponosom ističu da će David cijelu sezonu
imati besplatan ulaz.

Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Jul 2015, 18:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:

Slika trojice dečaka na Lazarevačkoj pijaci koji od novca zarađenog prodajom voća kupuju hranu za napuštene pse, oduševila je ljubitelje životinja na društvenim mrežama.

Slika
Mališani prodajom voća hrane napuštene pse
Mali heroji kojima nije bio problem da rano ustanu i na suncu prodaju voće kako bi prehranili pse o kojima već duže vreme brinu naišli su na pozitivne komentare na društvenim mrežama.


"Bravo", "Na njih treba da se ugledaju njihovi vršnjaci" i "Deca od malih nogu znaju šta su prave vrednosti" - komentari su koji su se našli ispod fotografije mališana uslikanih pored improvizovnih tezgi.

Tako mali a sa velikim srcem, ovi dečaci danas su pridobili pažnju kakvu njihov humani gest zaslužuje.


Citiraj:
NEVEROVATNO SVEDOČENJE HEROJA "Ili zajedno idemo pod vodu, ili ću te izvući na obalu"

Vladimir Lojanica | 16. 07. 2015. - 19:56h | Foto: V. L. | Komentara: 67
Video sam da se predao, ali mu nisam dao da se pomiri sa smrću. Život i njemu i meni visio je o koncu nekoliko minuta. Hrabrio sam ga: „Ili zajedno idemo pod vodu, ili ću te izvući na obalu“.

Slika
Dane Janković: Mladiću znam samo ime i voleo bih da se upoznamo
Tako Dane Janković (41) iz Bajine Bašte priča kako je na Petrovdan iz brzaka Drine sigurne smrti spasao mladića koga je tada prvi put video u životu. Tri dana posle drame Dane ne zna mnogo o momku sa kojim je lako mogao da ode u smrt, zna samo da se zove Mirham, da je iz Priboja, a u Bajinu Baštu je došao da nadniči u malinjacima. Nedelja po podne kod mosta na plaži Rača. Mnogo naroda bilo je na obali Drine.

- Samo što sam izašao iz vode na drugoj strani reke, a Drina je tu široka više od 100 metara, video sam čoveka koji je preplivao na drugu obalu i odmah, bez odmora, krenuo nazad. Znao sam da nije iz Bajine Bašte jer je bilo očito da ne poznaje reku. Osetio sam da će biti u problemu - vrti film Dane. Ne znajući ćud Drine, kaže, momak je preplivao brzak i došao do dela reke gde voda na površini deluje mirno, ali gde ispod deluju jake struje. Matica ga je ponela naniže.

- Povikao sam „plivaj uz reku“ i skočio u vodu. Sa mnom je zaplivao i moj drug Dejan Jović. Plivali smo da bismo stigli davljenika koga je struja vukla nizvodno - priseća se hrabri Bajinobaštanin.

Slika
Mesto na reci u blizini koga se dogodila drama
Svi ljudi sa obale su posmatrali dramu i znali da od vičnosti Daneta i Dejana zavisi život neznanca.

- Posle 400 metara uspeli smo da ga stignemo i zadržimo. Dejan je tada odustao. Rekao sam mu: „Vraćaj se nazad, sam ću“, jer ako i on počne da se davi - gotovo. I sam sam bio istrošen. Stegao sam za ruku Mirhama i govorio mu da bude miran - pamti detalje Dane, koji su njega mogli da koštaju života.

- Drina vuče na dno, ja gore. I tako ko zna koliko puta. Osetio sam da se predao, mišići na rukama i nogama bili su mu ukočeni. Hrabrio sam ga. Dane je Mirhama privukao obali.

- Uzeo je moj broj telefona, rekao je da će zvati. Voleo bih da se upoznamo - kaže Dane.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Avg 2015, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nakon tri masovna mirna protesta građana Trebinja i tri mjeseca čekanja i pokušavanja zataškavanja konačno nešto...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aShA2MnoVCA[/youtube]

Građani Trebinja već odavno znaju ko je sve umiješan u ubistvo, nakon smjene načelnika policije i sudije koja je vodila slučaj uslijedili su mali pomaci.
Tata lokalni sudija, sin u kabinetu gradonačelnika, šta li rade i kako se izvlače malo krupnije vaške??

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 14 Okt 2015, 03:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Изложба о лику и дјелу Бранка Ћопића у галерији АНУРС је једнако вриједна као Јежева кућица, Магареће године, Орлови рано лете. На крају завршава са његовим опроштајним писмом. Ја ћу га увијек доживљавати као писца за дјецу, тако да ми никада неће бити јасно зашто је дигао руку на себе.

Док је летио авионом кроз невријеме. :lol:
Citiraj:
Боже иже јеси на Небеси, ако ми се нешто деси, а Ти удеси да паднем у наручје стјуардеси.


Разговарали Куленовић и Ћопић о новом рату, каже њему Куленовић да неће бјежати ни у парк, а камо ли у шуму. Ко хоће нека иде. :lol:

Кад је постао члан САНУ, авион којим је летио на пријем, се запалио и док се спуштао видио је неког сељака на магарцу, тад је хтио да мјења мјесто у САНУ за мјесто на магарцу. :lol:

Био је пријатељ са Андрићем, Десанком, Миром Алечковић, Куленовићом, Крлежом.

Његов стан у БГ се такође не може обићи, а кључеве држи САНУ.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Nov 2015, 19:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Tačno dve godine i dva meseca nakon saobraćajne nesreće u Mađarskoj, u kojoj je izgubila nogu, srpska košarkašica se vraća na košarkaški teren i to kao igračica KKŽ Crvene zvezde!

Devojka koja je svojom borbom i predanošću, ali i osmehu u trenucima kada bi mnogi klonuli duhom, inspirisala mnoge pesimiste tako se vraća u dresu kluba čije je boje već nosila.

Tokom ove dve godine u kojima se nije bavila profesionalno košarkom posvetila se humanitarnom radu, pa osnovala i svoju fondaciju za pomoć mladim sportistima.

Ona prethodna dva meseca vredno trenira sa košarkašicama Crvene zvezde pod "budnim okom trenera Dragana Vukovića", a kako kažu iz tabora ovog kluba pokrenut je proces registracije.

"KKŽ Crvena zvezda obaveštava javnost da su o povratku Nataše Kovačević aktivnom bavljenju košarkom, već konsultovani i predstavnici KSS, i FIBA, i da u ovom po mnogo čemu jedinstvenom slucaju, zbog korišćenja proteze, ne postoje nikakve prepreke da se ponovo vrati na parket", navodi se u saopštenju.

Nemamo šta da dodamo sem: Bravo Nataša


Svaka joj čast.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Nov 2015, 22:04 
Postovanje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 12 Nov 2015, 08:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Evo i odigrala zvaničnu utakmicu, upisala se i u listu strijelaca...

respekt!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 02 Dec 2015, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9852
Lokacija: Далеко од раја
Svaka čast sudiji! Prvi put čujem da je neko kod nas oslobođen jer se branio, uglavnom pošten svijet najebe.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/610733 ... oj-odbrani

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 28 Dec 2015, 01:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Fena
26.12.2015 18:58
SARAJEVO - Zvijezda fudbalskog kluba Barselona Lionel Mesi poslao je potpisani dres koji će biti stavljen na aukciju s ciljem pružanja humanitarne pomoći bolnici u Bosni i Hercegovini.

Dres će biti na aukciji za pedijatrijski odsjek bolnice u Travniku, javio je The Statesman.

Humanitarna aktivistkinja iz BiH Jasmina Fajkić kazala je u petak da će sredstva biti prikupljena prodajom dresova nekoliko sportista kako bi se nabavila medicinska oprema za ovaj odjel.

Fajkić je kontaktirala Mesija putem katalonskih humanitarnih aktivista i kazala je da je Mesi odmah pružio svoju podršku čim je čuo da se sredstva skupljaju za djecu.

Na aukciji, koja je počela 21. decembra, a završava se 5. januara, biće dresovi hrvatskog fudbalera Matea Kovačića i bh. fudbalera Miralema Pjanića i Edina Džeke.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 15 Jan 2016, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
=D>

Citiraj:
Пораст наталитета у Зворнику-рођено 103 бебе више него у 2014. (ВИДЕО)
Зворник је након демографски лоше 2014-те године, у којој је 116 људи више умрло него што је рођено, у 2015-ој остварио значајан помак. Према статистичким подацима градске Матичне службе, у прошлој години рођено је 447 беба, односно 103 више него 2014.


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=184070

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 15 Jan 2016, 23:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
a koliko ce ih otici trbuhom za kruhom?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 15 Jan 2016, 23:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Видјећемо.
Зворник је највећи наталитет имао (занимљиво) 1999. године.

Негативне миграције трају већ 5 година. 2014. година је била најгора у последњих 25 кад је однос наталитет морталитет у питању. Ове године је циљ да се Зворник приближи тој бројци од 500 рођених зворничких беба.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 15 Jan 2016, 23:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
bjezi se generalno odavde, ali sam gledao jedan prilog gdje se iz zvornika bjezi koliko iz bl

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 15 Jan 2016, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Истина.
То говори о стандарду, младим људима је пуно лакше наћи посао у регионалним центрима, него у градићима попут Зворника. Првих послератних година много се људи доселило у Зворник, са тадашњим наталитетом (97-2002), без огромних миграција у периоду (2008-2013) Зворник би данас имао 75 хиљада становника.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 15 Jan 2016, 23:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Tebi treba čestitati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 00:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Нипошто. Тек једно. Још једно 4-оро, па онда могу рећи да сам успио.
Без петоро дјечице у кући, нашем роду нема спаса.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs