banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jul 2009, 13:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Прође и други Демофест и осим што сам се стварно добро провео, почео сам да размишљам , да ли је он данас субверзиван за наше друштво огрезло у национализму, затворености, страху и сиромаштву?


http://www.frontal.rs/cyrl/?page=63&korisnik=465&vijest=28570

Ja jesam zadrti nacionalista, ali mi ni na kraj pameti nije bilo da protestujem protiv Demofesta, a pogotovo protiv umjetnika iz HR. Bilo bi kontraproduktivno, a bilo bi i protiv mojih principa. Međutim ono što mogu da vidim, a ne moram da budem psiholog i psihoanalitičar, jeste da se na Demofestu najmanje zabavljao Srđan Puhalo, jer mu je glava bila puna onih što su nosili majice sa likom Draže Mihailovića, srp i čekić, Sotone, mrtvačkih glava, zelene boje i ko zna čega sve.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Прође и други Демофест и осим што сам се стварно добро провео, почео сам да размишљам , да ли је он данас субверзиван за наше друштво огрезло у национализму, затворености, страху и сиромаштву?


http://www.frontal.rs/cyrl/?page=63&korisnik=465&vijest=28570

Ja jesam zadrti nacionalista, ali mi ni na kraj pameti nije bilo da protestujem protiv Demofesta, a pogotovo protiv umjetnika iz HR. Bilo bi kontraproduktivno, a bilo bi i protiv mojih principa. Međutim ono što mogu da vidim, a ne moram da budem psiholog i psihoanalitičar, jeste da se na Demofestu najmanje zabavljao Srđan Puhalo, jer mu je glava bila puna onih što su nosili majice sa likom Draže Mihailovića, srp i čekić, Sotone, mrtvačkih glava, zelene boje i ko zna čega sve.

Mislim da je Puhalo"promasio ceo fudbal"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 14:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Jul 2009, 01:28
Postovi: 72
Koliko god bilo strasno sto postoje ovakvi "ljudi" (ako mozemo to tako nazvati), daleko je strasnije sto "ovo" nosi titulu psihologa. Zamislite, on znaci treba nekoga da lijeci? On mi je vise za psihijatra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
:lol: :lol: :lol:

ajde sad ranite se sto se ozbiljno shvatili tekst

:lol: :lol: :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Ipanema_ je napisao:
:lol: :lol: :lol:

ajde sad ranite se sto se ozbiljno shvatili tekst

:lol: :lol: :lol:

Tekst bi trebao da ismijava nacionaliste i trebao bi da pokaze kako su mladi zajedno bili na Demofestu,ali nije.
Puhalo bi trebao da se zapita da li je postigao to.
Ovako deluje smesno i jadno i on se"treba raniti".
Taj lik samo sto ne iskace iz pastete.Stvarno je dosadan u poslednje vreme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
hahahahahah znači ovo mi je stvarno trebalo.. ismija' se živa... :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ah taj Puhalo, lik me nervira skoro ko Nataša Kandić. Čitam neki njegov tekst jednom u kom on veli da bi bilo u potpunosti u redu staviti latinicu kao nacionalno pismo...žalost od čovjeka uvijek bio i ostao. Sramota me što živim u zgradi pored njegove...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Kakav maloumni i kretenski tekst je napisao ovaj Puhalo.........pa jebo me svak ako njega neko uopste shvata ozbiljno........ma dajte ljudi.............

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Bas htjedoh reci - pa ko jos njegovo nesto cita???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam njega rado slušao dok analizira naše postupke , mislim postupke društva uopšteno, međutim on sada ide u jednu drugu sferu, pocinje da analizira neke socioloske aspekte koji nisu njegov fah.

I lično ja mogu da istrpim to da mlade ljude u RS nazove neuravnoteženim pesimisitima postapokaliptičnog društva, međutim nemoj da mi diraš u moja nacionalna osjećanja i da ih svodiš na nivo neandertalca.

Sigurno, da je na Kastelu tih večeri bilo i onih koji su prošle godine razbijali hrvatske i bošnjačke izloge po BL, kada je HR priznala Kosovo, ali sigurno niko od njih nije zviždao onoj maloj što je osvojila prvo mjesto, kada je rekla da hoće da se uda u BL.

Lično za mene je bilo dovoljno kada sam pročitao naslov Srđan Puhalo, Demofest, nacionalizam, morao sam pročitati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 23:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Прође и други Демофест и осим што сам се стварно добро провео, почео сам да размишљам , да ли је он данас субверзиван за наше друштво огрезло у национализму, затворености, страху и сиромаштву?


http://www.frontal.rs/cyrl/?page=63&korisnik=465&vijest=28570

Ja jesam zadrti nacionalista, ali mi ni na kraj pameti nije bilo da protestujem protiv Demofesta, a pogotovo protiv umjetnika iz HR. Bilo bi kontraproduktivno, a bilo bi i protiv mojih principa. Međutim ono što mogu da vidim, a ne moram da budem psiholog i psihoanalitičar, jeste da se na Demofestu najmanje zabavljao Srđan Puhalo, jer mu je glava bila puna onih što su nosili majice sa likom Draže Mihailovića, srp i čekić, Sotone, mrtvačkih glava, zelene boje i ko zna čega sve.

Pročitao sam tekst i u prvi mah mi se činilo da je ovo loš pokušaj kopiranja stila Ante Tomića.

Ne znam, možda griješim(!), ali...

Ante Tomić je pisac i kolumnista i u svojim tekstovima koje objavljuje u Jutarnjem listu često ismijava (opravdano) šoviniste, ali i komentariše svakodnevne pojave.
Svi tekstovi su mu pisani na duhovit način i skoro svaka kolumna će nasmijati svakoga, ali i poslati jasnu poruku.
Evo linka za arhivu njegovih tekstova: http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumne/arhiva?columnId=8
Vrijedi izdvojiti par minuta i pročitati ovaj jedinstvan stil duhovitog komentarisanja svakodnevice: http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumne/clanak/art-2009,5,2,,161609.jl
(ovaj tekst ne govori o nacionalizmu, ali govori o potrošačkom društvu)

anoniman je napisao:
Taj lik samo sto ne iskace iz pastete.Stvarno je dosadan u poslednje vreme.

A Puhalo srećom više ne "iskače iz pašteta". Jedno vrijeme ga je bilo svuda, bukvalno na svakoj TV i komentarisao je sve živo... sada se možda "opametio".
Neke stvari on zaista može da komentariše!
Što se pomenutog teksta tiče, mislim da je previše "zvrljio" u publiku, a premalo uživao u odličnom festivalu.

EiLeen je napisao:
hahahahahah znači ovo mi je stvarno trebalo.. ismija' se živa... :lol: :lol: :lol: :lol:

EiLeen, obrati pažnju na postove 2 naša forumaša pod nadimcima: cooltura i incel. Neki njihovi postovi su sjajni i nadasve duhoviti.

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Mito, hvala na preporuci :D Već sam pročitala onaj za svadbena bl veselja i oduševila se :iconbiggrin:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 02:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Sta bi Rambo na sve ovo rekao...:)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 08:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Dobar je memo...

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 09:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
I lično ja mogu da istrpim to da mlade ljude u RS nazove neuravnoteženim pesimisitima postapokaliptičnog društva, međutim nemoj da mi diraš u moja nacionalna osjećanja i da ih svodiš na nivo neandertalca.



Pa mozda to nije uvijek tako, ali vecina nacionalista svojim ponasanjem i djelovanjem sami svode ta svoja osjecanja na taj nivo. Tako da mi koji nismo nacionalisti uglavnom nacionalizam dozivljavamo na taj nacin sto kod nas stvara jos vecu odbojnost prema istome.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol: , znaj da je odbojnost uzajamna, ni ja ne mogu da svarim vaše bratstvo i jedinstvo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
zasto je on pored svega u vezi sa demofestom, odabrao da pise o ovoj temi? meni kao i vecini (cvrsto se nadam) nije prosla ni jedna od ovih bljuzga-ideja koje je on nabrabonjao u "kolumni". neko ko dolazi na festival da broji mrtvacke (al' paz stilizovane) ocigledno dolazi sa odredjenom namjerom.

btw to sto se on pita o subverzivnosti festivala govore dvije stvari - da ga je istorijski povezana misao pregazila i da on nastoji da predstavi subverzivni nacin razmisljanja (nacionalizam) kao vodecu misao. puhalo, take a chill pill. geez :roll:

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 22:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Utopija je napisao:
zasto je on pored svega u vezi sa demofestom, odabrao da pise o ovoj temi? meni kao i vecini (cvrsto se nadam) nije prosla ni jedna od ovih bljuzga-ideja koje je on nabrabonjao u "kolumni". neko ko dolazi na festival da broji mrtvacke (al' paz stilizovane) ocigledno dolazi sa odredjenom namjerom.

btw to sto se on pita o subverzivnosti festivala govore dvije stvari - da ga je istorijski povezana misao pregazila i da on nastoji da predstavi subverzivni nacin razmisljanja (nacionalizam) kao vodecu misao. puhalo, take a chill pill. geez :roll:

:lol:

Mislim da su veću simboliku (i jaču poruku) imale one "oči" iznad Kastela.

Ali, njih ne možeš "utrpati" u priču o nacionalizmu i šovinizmu... ili se možda mogu "utrpati"... :P

Ponavljam, što se pomenutog teksta tiče, mislim da je previše "zvrljio" u publiku i scenografiju, a premalo uživao u odličnom festivalu. :-?

EiLeen je napisao:
Mito, hvala na preporuci :D Već sam pročitala onaj za svadbena bl veselja i oduševila se :iconbiggrin:

Nema na čemu. :D

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2009, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Ovaj Puhalo je budala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2009, 12:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2009, 11:57
Postovi: 38
Puhalo, Puhalićka, Majstorovića, Topićka sve je to Sorošova platna lista...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs