banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 328 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Avg 2017, 13:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
mog malca na treningu prije zagrijavanja pindžaju netom pristigli blizanci koji se inače ponašaju kao pavijani.Studen me obuzela dok se prekontavam šta mi je činiti.Dižem se sa klupe i krećem da zaštitim klinca kad prilazi otac ova dvojice majmuna s pitanjem "šta se dešava?"
"šta god se dešava tebe ću isprobijati kao karton tako da nećeš biti u prilici da vidiš šta će da se izdešava sa ovim tvojima..."dok nismo promjenili klub više nismo imali problema


klinci dolaze iz višečlane porodice pride otac je RVI i svi gaje simpatije prema takvoj socijalnoj kategoriji ali se na majmonsko ponašanje treba majmunski postaviti.Ne pada mi na pamet raščlanjivati i praviti studije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Владимир je napisao:
Проблем са мањим вртићима, а посебно када је сезона годишњих, је што често остане једна васпитачица на двије старосне групе и велик број дјеце, тако да ни физички не може имати сву дјецу под назором, а посебно у вријеме доручка или спремања за излазак. Тако да бих прије пљувања васпитачице питао колико је у том моменту било васпитачица у вртићу. Норма за јаслице, ако се не варам је једна тета на осам малишана. За старије групе може и више. У вртићу гдје су моја дјеца зна бити 25+ свих узраста на једну васпитачицу.


Nije to problem samo sa manjim vrticima , to je problem u svim BL vrticima , nedostatak kadra....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ne znam kako bi se to moglo riješiti, moraju i vaspitačice iskoristiti godišnji, a opet i ovi u Centru nemaju u rezervi X teta da ih angažuju gdje god zafali.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
U Gradišci državni vrtići imaju kolektivni godišnji odmor i tada uopšte ne rade... roditelji se tada snalaze sa baka servisom ili tetama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Čiča iz Rogače je napisao:
Milan je u stvari (do duše na vulgaran način) objasnio ono što sam ja načeo pitanjem "ženo,imaš li ti muža"


:D
Zub za zub, oko za oko. Lijepo to Cica bez zamotavanja.

Brale kakvi smo hodali bi ko Samuijlova vojska.
A i slonovaca bi pala na svijetskom trzistu!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 16:13 
Citiraj:
Otac priznao: Nije prvi put da je beba izujedana u vrtiću, pokrenuta istraga


http://www.atvbl.com/otac-priznao-nije- ... a-istraga/


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 10:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... ji/8r0v9qs


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Milan je napisao:
Citiraj:
Otac priznao: Nije prvi put da je beba izujedana u vrtiću, pokrenuta istraga


http://www.atvbl.com/otac-priznao-nije- ... a-istraga/



Nevezano za slucaj, samo da jos jednom iskoristim priliku da novinare i urednike nabijem na naslov.

Sta otac "priznao"? Neko ga okrivio pa nesto nekome mora priznavati ili koji vec?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
E to sam i ja pomislila.
Sad vidim da su podnijeli izvještaj protiv vaspitačice i direktorice, niko ne piše šta sa roditeljima koji zanemaruju vaspitanje dvoje djece?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 10:58 
pretpostavljam da ce u drugi vrtic


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 11:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Citiraj:
Podsetimo, trinaestomesečnoj E. S. su tog dana dvojica trogodišnjih blizanaca u jaslicama naneli više ujeda po telu, najviše po leđima, a bila joj je okrvavljena i ušna resica.

...Zamenica direktorke Mira Galić rekla je za „Euroblic“ da nije tačno to što su saopštili iz policije.

- Saosećam se sa roditeljima povređenog deteta, ali i sa roditeljima ovih dečaka. Zaista se izvinjavam što se ovo dogodilo, ali moram reći da ne delim mišljenje da direktor ustanove snosi tu neku krivičnu odgovornost da je propustio nešto u organizacija, jer nije – pojašnjava Galićeva.

Ona je dodala da u tom vrtiću borave dve grupe u kojima se nalazi dece tokoliko koliko zakon propisuje, a u tom trenutku je bilo 20 dece u grupi i to samo na sat vremena.

- U 9 sati je već došao drugi vaspitač koji je odveo decu u drugu prostoriju, a tu je ostala vaspitačica sa 8 dece. Ova dva dečaka su plakali jer nisu dva meseca dolazili u vrtić i to je normalno.


http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... cu/g66xhsz

Čiji su blizanci? Ovo neko zataškava dok se ovako uopštava sa obe strane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ето, кад Мира Галић каже...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 11:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma budale...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Normalno da Mira zna bolje od policije.
Komšinica reče da su ona i koleginica ovih dana zbog godišnjih odmora čuvale 74 djece. Znači njih dvije i 74.
Ali Mira kaže da nema propusta u organizaciji.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 09:29 
no comment

https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... icu/441559


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 14:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Razumio bih da je to neka firma, pa radnici brane nekog rukovodioca.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 09:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
"Vaspitačica u vrtiću “Larisa Šugić” u Kotor Varošu natjerala je dva petogodišnjaka da goli čiste toalet, nakon što su mokrili pored wc šolje.

Ispričao je to “Glasu Srpske” Dragan Đekanović, otac jednog od dečaka koji su kažnjeni, kazavši da su on i supruga za ovaj slučaj saznali kada im je sin po povratku kući ispričao kako je bio kažnjen.

Rekao je da su on i drugar mokrili pored wc šolje i da ih je vaspitačica skinula i naterala da goli čiste što su uprljali. Da li su djeca to namjerno učinila ili je bilo slučajno, ne znam, ali nije u redu da golim rukama, bez odjeće čiste toalet. Mogli su da pokupe bakterije, ruke im nisu oprali nakon toga, niti obukli čistu odjeću. To je “ponižavanje djece”, rekao je Đekanović i dodao da ih o ovom događaju niko iz vrtića nije obavjestio, piše Glas Srpske.

Ističe da su direktor vrtića Mleden Tepić, vaspitačica Slavica Lujić na njegov zahtjev za objasne opravdanost kazne koju je njihov sin dobio, potvrdili priču mališana. Đekanović dodaje da ga je iznenadilo to što su oboje tvrdili da je teranje djece da čiste toalet normalan vaspitni postupak. Tepić je juče rekao da nema tu šta da komentariše.

Inspektor-prosvjetni savjetnik za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u Republičkom predškolskom zavodu Staka Nikolić, kaže da je u vaspitanju djece dozvoljena samo kazna koja ne ugrožava ni psihičko ni fizičko zdravlje.

- Ako je tačno da su dječaci golim rukama i bez odjeće čistili toalet, to nije primjereno. Kazna bi bila prihvatljiva da im je vaspitačica dala rukavice i krpu da obrišu nered koji su napravili, uz naglasak da to što su uradili nije lijepo i da tako ne treba da se ponašaju ni kod kuće - pojasnila je Nikolićeva.

Psiholog Aleksandar Milić naglašava da se djeca u ovom uzrastu spontano ponašaju, te da pri tome često uz igru ispolje određeno ponašanje."

istinito.com :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 09:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
papazjanija je napisao:
"Vaspitačica u vrtiću “Larisa Šugić” u Kotor Varošu natjerala je dva petogodišnjaka da goli čiste toalet, nakon što su mokrili pored wc šolje.

Ispričao je to “Glasu Srpske” Dragan Đekanović, otac jednog od dečaka koji su kažnjeni, kazavši da su on i supruga za ovaj slučaj saznali kada im je sin po povratku kući ispričao kako je bio kažnjen.

Rekao je da su on i drugar mokrili pored wc šolje i da ih je vaspitačica skinula i naterala da goli čiste što su uprljali. Da li su djeca to namjerno učinila ili je bilo slučajno, ne znam, ali nije u redu da golim rukama, bez odjeće čiste toalet. Mogli su da pokupe bakterije, ruke im nisu oprali nakon toga, niti obukli čistu odjeću. To je “ponižavanje djece”, rekao je Đekanović i dodao da ih o ovom događaju niko iz vrtića nije obavjestio, piše Glas Srpske.

Ističe da su direktor vrtića Mleden Tepić, vaspitačica Slavica Lujić na njegov zahtjev za objasne opravdanost kazne koju je njihov sin dobio, potvrdili priču mališana. Đekanović dodaje da ga je iznenadilo to što su oboje tvrdili da je teranje djece da čiste toalet normalan vaspitni postupak. Tepić je juče rekao da nema tu šta da komentariše.

Inspektor-prosvjetni savjetnik za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u Republičkom predškolskom zavodu Staka Nikolić, kaže da je u vaspitanju djece dozvoljena samo kazna koja ne ugrožava ni psihičko ni fizičko zdravlje.

- Ako je tačno da su dječaci golim rukama i bez odjeće čistili toalet, to nije primjereno. Kazna bi bila prihvatljiva da im je vaspitačica dala rukavice i krpu da obrišu nered koji su napravili, uz naglasak da to što su uradili nije lijepo i da tako ne treba da se ponašaju ni kod kuće - pojasnila je Nikolićeva.

Psiholog Aleksandar Milić naglašava da se djeca u ovom uzrastu spontano ponašaju, te da pri tome često uz igru ispolje određeno ponašanje."

istinito.com :(



JNA terapija...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Ne pravdam golo ciscenje, ali cisto reda radi:

https://www.facebook.com/tdiradiotelevizija/posts/1636550986366499

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2017, 09:14 
ja sam za to da djeca sama ciste, ali ovo da su ih skinuli i nisu dali ni rukavice...malo pretjerano...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 328 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs