banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 328 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2017, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Znači: grupa djece se igra, sve ide normalno, odjednom moja curica dolazi sva uplakana i govori da je taj mali udario koljenom u glavu. Njegova tetka reaguje, ali bezuspješno, jer mali bježi. Da, ona mi je rekla da se i tad ona nije branila. Dolaze mu roditelji i mi im govorimo šta je uradio, a njegov otac ponosno kaže: jel je navukao na koljeno?
Poslije nekoliko dana opet susret, neki rođendan, on nju mlati, ona se ukipila, ja trčim da ga otrgnem, on utom bježi, kažem njegovoj mami za to, ona na to: izvini joj se.
I šta da radim? Da mlatim mamu i tatu? Dajte. A, muža se bojim i ja, jer kad mu pukne film, a nezgodno bi bilo da mu pukne, ne daj Bože da odvali dijete sa svojih 120kg, ne znam šta bi bilo. Izbjegavmo te ljude zbog toga.

Jel sad jasnije?

@mirdža, najs.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2017, 23:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Povlačim se ja iz ove diskusije, mene svi ovdje pogrešno kontaju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2017, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ma, jok. Ja se kontam jesam li dovoljno napisala i jasno, i u pravu si da se ne može prenijeti tastaturom komplet situacija. Pič--, tj. ja se takođe odjavljujem sa niškorisne teme.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2017, 23:12 
kutak je napisao:
Znači: grupa djece se igra, sve ide normalno, odjednom moja curica dolazi sva uplakana i govori da je taj mali udario koljenom u glavu. Njegova tetka reaguje, ali bezuspješno, jer mali bježi. Da, ona mi je rekla da se i tad ona nije branila. Dolaze mu roditelji i mi im govorimo šta je uradio, a njegov otac ponosno kaže: jel je navukao na koljeno?



Jadni glupi mali neiskusni Tenssa...


Citiraj:
E zato i vi trebate malo se zauzeti za svoje dijete, a ne da neki smrdljivi mali "dzudista" silji svoj mali kurac od 4 cm na vasoj cerki dok njegov caca priupitkuje "jel je "nabio" na koljeno?", eto...nabijem ja licno i vas i vase "roditeljstvo" na onu stvar...kurac ste od roditelja ako tako nesto dopustate...cerka vam u modricama dolazi kuci, lik vas jebe sa "jel je nabio na koljeno", a vi i dalje kao zadnje picke sutite...cestitam vam oboma na kvalitetnom roditeljstvu...picke jedne...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Avg 2017, 23:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
treba savjetovati da se brani, reci joj da ga zvekne sta joj prvo dodje pod ruku, ali vi ste roditelji i vasa je obaveza da to rjesite

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2017, 23:23 
kutak je napisao:
Ma, jok. Ja se kontam jesam li dovoljno napisala i jasno, i u pravu si da se ne može prenijeti tastaturom komplet situacija. Pič--, tj. ja se takođe odjavljujem sa niškorisne teme.



Super, rijesila si problem svoga djeteta...cestitam...odjavi se i sve je super, tvoje dijete ima jebeno blistavu buducnost nakon sto se ti odjavis...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 06:48 
Citiraj:
Evo još jedan primjer...
Možda je kutak napisala ono za nabijanje na koljeno malo iz bijesa ili afekta, možda je ta scena bila i malo drugačija. Forum je ovo, ne treba se držati svega što je napisano kao pijan plota. Sve treba uzeti sa zdravom dozom rezerve. :)

Poenta je da joj se na djetetu izivljava neki klinjo, a pride tata tog malog kurcica joj dodje i priupita "je l' je nabio na koljeno?".

Normalan roditelj drzi svoje dijete kao malo vode na dlanu i pazi ga, odgaja da bude dobar covjek, uci kulturi, a ne da sluzi kao vreca za udaranje svakakvim budalama pa bilo to u vrticu, skoli ili bilo gdje. Pogotovo kada je zensko dijete u pitanju. Ti joj kazes da uzvrati?? Jesi ti neki feminista ili sta vec? Shvatas da je zensko u 99 posto slucajeva slabije nego muskarac?

@Kutak sta ima tu da se pogresno shvati? Sama si napisala sta se desilo, djeca se igrala, mali "dzudista" je nabio nogom u glavu, a njegov caca tebi dosao i ponosno pitao "je l' je nabio na koljeno?" (da se razumijemo, ovo si ti napisala). Sta tu ima biti nejasno, bilo preko tastature ili uzivo?

A da si prava majka trebala si reci covjeku sta se desava, a on ako je muskarac (kazes da ima 120 kila) zna kako ce to rijesiti. Svom covjeku uvijek moras (i trebas) reci kada se nesto slicno desi, (pravi) muskarac u kuci sluzi da rijesi takve situacije.

Zao mi je sto sam sam onako reagovao sinoc, ali sam se iznervirao. :wink:

Citiraj:
ti nemaš dijete. Ogromna razlika. Pričala sam i ja da ću ovako - onako, pa ne ide, druže. A, ti nastavi vrijeđati, jbg. Žao mi te.


Prvo, mani me tih sranja tipa "jbg, zao mi te". Evo placem u krevetu zamotan u jorgan jer je tebi mene zao. Drugo, reci svom covjeku sta se desilo, ako je muskarac znace sta da radi. Da, ja nemam dijete, ali da imam cuvao bih ga i stitio kao malo vode na dlanu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 06:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Brate, samo sa ti kazem, bezveze je sa nekom kazes da je nikakav roditelj, bilo kome...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Roditelji djevojčice koja je izgrižena u vrtiću “Tijana” : Bebu smo zatekli sa 30 ugriza

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 07:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Pretjeruješ Milane, ionako se ljudi preispituju (mada izgleda ne svi) da li rade sve kako treba, ne možeš nikad znati jesi li odreagovao ispravno.
Ja često ostanem zatečena u iznenadnim situacijama, nevezano samo za dijete. Dok se presaberem, ovi bahati izdivljaju. Poslije mislim da sam trebala oštrije.

Sad čitam da su dvojica dječaka od 3 godine izgrizla tu jadnu djevojčicu. Kako ih niko nije naučio da mlađe i manje treba paziti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 07:44 
Najgora je napisao:
Pretjeruješ Milane


Slazem se, necu vise o tome. Nisam ni trebao onoliko sinoc pisati, moglo je sve u jedan post, ali kako rekoh, iznervirao sam se pa zato onakva reakcija.


On topic, 3 godine nije malo, ta djeca bi trebalo da su vec debelo svjesna sta su ucinili.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
supersonic je napisao:
A sta ce jednogodisnja beba u vrticu koji k ?



Verovatno roditelji rade, a nemaju kome da ostave dete na čuvanje.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Treba javno objaviti imena roditelja te dijece sto su izujedali malo dijete, pa nek se sramote kako vaspitavaju djecu.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 12:03 
Citiraj:
“Kada sam vidio svoje dijete, nisam mogao da vjerujem. Teta mi je pričala i bio sam u šoku zbog toga šta priča da se odigralo u nekoliko trenutaka te da je ona intervenisala čim je vidjela. Broj i težina povreda ukazuju da je povređivana duži period, a ne nekoliko trenutaka”, kaže Saradžić.


http://www.banjaluka.com/drustvo/2017/0 ... 30-ugriza/


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Grozno.....

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 12:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Po svemu sudeći vaspitač je zakazao.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa ko ce drugi
Ako ljekari kazu da je djevojcica povredjivana duzi vremenski period a vaspitacica nij bila prisutna....sve je jasno.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ja imam iskustva i sa privatnim i sa državnim vrtići, i smatram da su bolji privatni od državnih, jer je manji broj dece po grupama, samim tim lakše ih je pratiti, korigovati i raditi sa njima. A i kad teti skreneš pažnju, posluša te.

S druge strane, svaki vrtić je priča za sebe, i dosta toga se ne može generalizovati.

A što se tiče ovog slučaja, sa tim detetom nešto nije u redu, i čisto sumnjam da takvu agresiju ispoljava samo u vrtiću. Psihologa pod hitno treba angažovati, za rad sa samim detetom, a i sa roditeljima.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pa djecu u jaslicama često čuvaju starija djeca. Tako da nije neobično što tete nema u blizini.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Проблем са мањим вртићима, а посебно када је сезона годишњих, је што често остане једна васпитачица на двије старосне групе и велик број дјеце, тако да ни физички не може имати сву дјецу под назором, а посебно у вријеме доручка или спремања за излазак. Тако да бих прије пљувања васпитачице питао колико је у том моменту било васпитачица у вртићу. Норма за јаслице, ако се не варам је једна тета на осам малишана. За старије групе може и више. У вртићу гдје су моја дјеца зна бити 25+ свих узраста на једну васпитачицу.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 328 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs