banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 04:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2009, 17:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Maloprije vidjeh najavu na atv - prilog o notarima. Prijatno me iznenadiše!!! Niko me ne može ubijediti da neko od njih (novinara ili urednika) nije pročitao ovu našu temu i odatle dobio inspiraciju!!!

Trebamo još žešće pljuvati vladajuću elitu, pokretatiti što više tema o kojima se ćuti!!! Ako ništa drugo neka nemaju miran san majku im jebem!!!

¡No pasarán! forumaši!!!

:D :D :D

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2009, 17:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kao da to "pije vode" što neko tamo viče?
Neće notarima niko "odbiti od pera". 8)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2009, 18:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Jedan od milioncic priloga na tv-u. Jaka stvar :)

Nego o kakvoj dodatnoj sigurnosti govorimo. Po meni ako je negdje notar kiksao pa mu je klijent ostao bez stana, auta, pasnjaka ili cega vec... Slucaj najvjerovatnije ide na sud jer nema tog notara koji ce stetu isplatiti odmah :) A svi ti notari su bivse sudije ili bivsi boljestojeci advokati...

Skeptican sam u tu njihovu skupu sigurnost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 18 Apr 2009, 00:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
S obzirom na ispite koje treba položiti (pravosudni + notarski) i godine iskustva da bi se uopšte steklo pravo na polaganje tih ispita, nije ni čudo što su u pitanju bivši dobrostojeći advokati i sudije.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 19 Apr 2009, 10:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
majlili je napisao:
i da, oni imaju tarifu utvrdjenu zakonom, pa ako vam nesto treba mozete se unaprijed, bar koliko toliko informisati..

Odlično, ali gdje bi se mogao informisati, u kojoj pravnoj službi/pomoći?

Revan je napisao:
S obzirom na ispite koje treba položiti (pravosudni + notarski) i godine iskustva da bi se uopšte steklo pravo na polaganje tih ispita, nije ni čudo što su u pitanju bivši dobrostojeći advokati i sudije.

Da, i obzirom na to nije mi jasno kako mogu toliko gramatičkih grešaka napraviti u ugovoru!?!

I jedno čisto laičko pitanje: obzirom da si mogu uobraziti da sam dovoljno pametan i pametniji od advokata, onda će mi zakon dozvoliti da sam sebe zastupam na sudu, ... e sad, da li isto pravilo vrijedi i za notare? Da li zakon nalaže da ugovor o kupovini nekretnina mora ići preko notara ili ja mogu ugovor sklopiti bez notarske sprege?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 19 Apr 2009, 14:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Feb 2009, 15:27
Postovi: 76
mislim da je notar obavezan.

_________________
But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 05 Apr 2010, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Уф случајно налетих на ову тему, тражио сам нешто о фискалним касама па сам налетио на ово о нотарима :D

Услуге су им стварно прескупе!!!! Одераше јадни народ :( најжалосније је што то све мора сад да иде преко њих. А колико ће вам наплатити то можете одмах провјерити. Фино питате оног службеника што ради код нотара, нека вам фино израчуна и то је то. Мада џаба што ви и знате унапријед колико ћете платити, кад то не можете никако избјећи :angry4:

Ја сам прије годину дана, добио позив за оставинску расправу у Карловац, углавном хтио сам свега да се одрекнем у корист осталих насљедника, и фино ја напишем изјаву да се одричем свега и реко одох у суд да то овјерим па ћу послати поштом, ал шипак. Ови у суду ми кажу да одем код нотара и да се то тамо овјерава.

Одем код нотара, кад ће нотар мени као не може то тако као што ти мислиш, морам ја да ти откуцам изјаву бла бла бла
500 неких глупости ми наброја. и још ми заказа термин. и ја кад сам дошао поново, само је узео и отворио неки већ готов формулар у ворду и ставио моје податке. Мислим да ми је наплаћено око 40 КМ за 2 минуте посла и то је трајало 2 минуте јер нотар споро куца :lol:

након тога ми само одштампали у 2 примјерка и завезали неком фенси шареном шпагом :D

јбт морао сам дати 40 Км да бих се одрекао дијела насљедства, боље да сам отишао лично у Карловац, макар бих се мало провозао :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 06 Apr 2010, 07:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Moja iskustva sa notarima su isto ne baš najbolja. Kada sam trebao njihove usluge a to je bilo nekoliko puta, ama baš svaki put sam morao buljiti u napirlane službenice koje su me obavještavale kako gospodže notarke trenutno nema i da pričekam kad če doči. Sreća da su te službenice u pravilu paćenice odnosno koze koje su dobile posao zahvaljujući izgledu pa mi je vrijeme brzo prošlo buljeći i slineći u njih dok su one kopirale dokumenta i svojim slatkim prstićima navlačile onu fensi špagicu a dojke im miluju onaj pult kad mi se nešto obrate, mene spuca milina, strpam ruku u džep i stišćem ga da neizleti napolje jer nisam tad siguran da neće ujesti a brnjice nisam ponio. A tek kako mješaju kad kroz ured hodaju... da sam notar, prco bi po cijeli dan. Jebo narod on je ionako ovca za šišanje a rođo u parlamentu će srediti opet zakon u našu korist. :cat:

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 06 Apr 2010, 09:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
O notarima se vecinom slazem s vecinom navedenog. Vlast ko fol hoce da uvede red i efektivu, za nase dobro, a zdrmala cijene da ti se povraca. Efektiva ce tek da se pokaze. Kad vec neko spomenu fiskalne kase, meni je bilo doslo da ubijem nekog preplacenog majmuna. Posto krecem s nekim poslom, normalno, sve odradjeno po redu i zakonu, svi papiri sredjeni, fiskala uplacena na vrijeme, i taman da posao krene, sve zakazano, majmuni kazu da ce operater ili ko vec moci izaci u lokal tek za 10-14 dana, ako i tad ??? Razlog? Prezatrpani poslom, praznici, bolovanja , govna itd..... Sta reci?

Poenta: Uveli dobar sistem, ali ga govna sjebase svojim neradom.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 06 Apr 2010, 09:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Treba pokrenuti inicijativu i peticije da se osnuje drzavna udruga notara, tako da narod moze po ljudskim cijenama rjesavati papirologiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 13 Apr 2010, 21:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
Pozdrav svima,imam jedno za mene veliko pitanje pa se nadam da će mi neko odgovoriti,jel me muči :) kupio sam stan prije 4 godine i dao sam jedan dio para,ostatak sam mislio isplatiti ovih dana,e sad ovako,ja sam kupoprodajni ugovor ovjerio u sudu prije te 4 godine i n a njemu je taksa od 105km(plaćena) to bi trebalo značiti da ne bih trebao ići notaru,međutim u ugovoru mi piše da će vlasnik stana posebnom izjavom omogućiti upisivanje u zemljišne knjige i katastar,pošto ja snosim tu "izjavu" bojim se da me notar ne "odere" pa ako neko može da mi odgovori na šta da budem spreman...hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 13 Apr 2010, 22:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2008, 23:54
Postovi: 127
Pa valjda si jednom platio?
Mada kako je kod nas izgleda da ce neki notar da te naguzi! :D :D :D
Nego a sta mislite ljudi da mi napisemo neku peticiju da se te cijene malo skinu? Ubise puru u nama, i naravno da se kod njih uvedu fiskalne kase.
Mada cisto sumnjam da ce Mile na to pristati, jer puno para ide njemu direktno u dzep.
I interesuje me samo, ko njih kontrolise / ko vodi evidenciju koliko su sklopili (ovjerili) ugovora?

_________________
Stvarno ne znadem sta bih stav'jo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 13 Apr 2010, 22:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
pa platio sam tih 105km,i sad ja mislim da je sreća što sam to uradio tad inače da sam to uradio danas ili u ovo vrijeme morao bih kod notara što je 400km najmanje,međutim mene zanima kolko on naplaćuje običnu izjavu od prodavca stana kojom potvrđuje da je stan na meni??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 21:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
i da li kupoprodajni ugovor može zastariti???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
kako ce to zastariti? na koji nacin? moze da zastari sto se tice mogucnosti da ga ponistis.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
bojanst je napisao:
i da li kupoprodajni ugovor može zastariti???

Aha, kada kupis kucu, svakih 10 god moras da obnavljas ugovor :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
hvala na odgovoru,naravno da nemam pojma o ovoj temi a slučajno sam se zadesio u toj priči,i jel mi neko može reći koliko košta ovjera prepisa kod notara??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ma cekaj malo, kako mislis zastariti?! Mislis na obaveze iz ugovora ili sta?
Zavisi od vrijednosti stana.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
recimo imam stavku u ugovoru koja glasi ovako"pošto kupac nije izmirio kompletan iznos ugovorene cijene,tek kad izmiri obaveze prodavac će posebnom izjavom omogućiti prepis i upis u zemljišne knige i katastar" a ugovor je uredno ovjeren u suu i plaćena je taksa od 105km(prije nego su notari uvedeni) e sad me zanima da neću morati još plaćati nov ugovor notaru to bi me izašlo boga pitaj koliko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
neces morati sklapati novi ugovor, pa to je bilo prije nego sto su notari kod nas poceli da rade. onda bi po toj logici svaki ugovor sklopljen prije toga trebalo ponovo ovjeriti.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs