banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Mene samo čudi ovoliki broj ljudi koji nisu spremni ni za kakvu fleksibilnost u razmišljanju.Samo su oni ispravni,njihov narod nije mogao nikada ništa loše da uradi....................J3bote al' vi srbujete :roll: .

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
vim je napisao:
А ти знаш све. За разлику од тебе ја нисам био у пеленама него сам служио војску у то вријеме тако да се сјећам попова који су долазили чак на заклетву и прскали водицом. Док такви велики срби као ти нешто причају а рата ни видјели нису. А што се тиче 2 свјетског рата, више сам прочитао књига о томе него што си ти видио. :fist:


Ovu šuplju priču čuvaj za nekoga iz tvoje ulice. Kada hoćeš da se praviš važan. Za mene si ti analfabeta. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Filozofe,nemoj više šuplje.............

_________________
Bubi frubi


Poslednji put menjao _зока dana 11 Feb 2009, 22:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Za mene si ti analfabeta. :lol:


Баш ми је толико важно твоје мишљење као што би ми било важно мишљење неке бактерије о мени :lol:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ovo nije tema za moronske prepiske, djeca, zene i muskarci klani su sjekirama i bajonetima na kucnim pragovima i po dvoristima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
_zoka je napisao:
Mene samo čudi ovoliki broj ljudi koji nisu spremni ni za kakvu fleksibilnost u razmišljanju.Samo su oni ispravni,njihov narod nije mogao nikada ništa loše da uradi....................J3bote al' vi srbujete :roll: .


Ovo je samo iznosenje gole istine sa malim zakasnjenjem. Ne treba te nista cuditi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
ono sta su ustase radile u drugom svjetskom ratu je stvarno bolesno. citao sam dosta svjedocenja iz jasenovca i tamo su radili takve stvari da ti se krv zaledi. a sta mislite o 'blazenom' alojzu stepincu koji je blagoslovio poglavnika pavelica? za sva zla, nagradjen od vatikana kao mucenik.
a ovi nasi popovi u ovom zadnjem ratu, oni su male mace za katolicko svestenstvo iz drugog svjetskog rata. ja ne znam da li je ikad u istoriji jedan narod izmislio neko oruzje koje je bilo iskljucivo za ubijanje pripadnika drugog naroda. oni su imali cuveni srbosjek. napravljen iskljucivo za srpska grla, da se sa sto manje truda ubije. cak su imali i takmicenja, znaci ko moze vise za jedan dan, noc... nikako se ne smije zaboraviti sta je ovde radjeno. na njihovim televizijama ne prodje ni jedan dan a da se ne spomene srbocetnicka ofanziva i njihov domovinski rat.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 03:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
a ljudi...sta sad ima koji kurac veze sta je bilo prije 57 godina kakvo sjecanje kakve gluposti bilo i proshlo. Najbolje da josh svojoj djeci pricham sta je bilo u drakulicu, jasenovcu sta je bilo sa jevrejima isusom itd i svaram im traume.

Svi su poslije rata nagulili u njemachku da rade. Svi su poslije rata jedva dodchekali da idu u hrvatsku na more itd itd

A kretena pojedinaca je uvijek bilo i bice

:fist: :fist: :fist: :fist: :fist:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 18:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Cuj koji kurac ima veze?! Mozda je to bitno za starce koji su kao desetogodisnjaci izgubili cijele porodice?! Jebem te logiko!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 18:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Posebno šta mi smeta iz vremena komunisitčke vlasti. Svi ti spomenici koje su komunisti digli bila su kompromisna rješenja. Dizali su spomenike za ubijene Srbe, ali nigdje nisu navodili da su tu ubijani Srbi nego antifašisti i partizani.

A sada se zna i prema izlaganjima svjedoka i prema zdravoj logici da su to bili obični srpski seljani, koji su odlučili da se ne mješaju u rat, jer su mislili da će tako ostati pošteđeni od ratnih zbivanja. Tako da je pošteno reći da nisu bili ni antifašisti ni partizani, već samo Srbi i ubijeni su samo zato što su bili Srbi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 18:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Gazda je napisao:
a ljudi...sta sad ima koji kurac veze sta je bilo prije 57 godina kakvo sjecanje kakve gluposti bilo i proshlo. Najbolje da josh svojoj djeci pricham sta je bilo u drakulicu, jasenovcu sta je bilo sa jevrejima isusom itd i svaram im traume.
Svi su poslije rata nagulili u njemachku da rade. Svi su poslije rata jedva dodchekali da idu u hrvatsku na more itd itd
A kretena pojedinaca je uvijek bilo i bice


Ovako glup komentar nisam odavno procitao.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Vuk_samotnjak je napisao:
Gazda je napisao:
a ljudi...sta sad ima koji kurac veze sta je bilo prije 57 godina kakvo sjecanje kakve gluposti bilo i proshlo. Najbolje da josh svojoj djeci pricham sta je bilo u drakulicu, jasenovcu sta je bilo sa jevrejima isusom itd i svaram im traume.
Svi su poslije rata nagulili u njemachku da rade. Svi su poslije rata jedva dodchekali da idu u hrvatsku na more itd itd
A kretena pojedinaca je uvijek bilo i bice


Ovako glup komentar nisam odavno procitao.


Али заиста. Можда би требао да им причаш да их исто не би снашло!
Коначно се креће са том темом геноцид над Србима у 2. светском рату, мада то треба одрадити како ваља а не безвезно. Ево гледам деца у основној једној (7-8 разред не би знао) имају за тему Јасеновац. Ја контам оно спомен обиљежје да нацртају али не они морају да нацртају страдање људи у Јасеновцу. Па зар то није превише за децу која ни не знају шта је Јасеновац. То све иде на неки конкурс и најбољи рад добије 500КМ. Па за такву тему су требали ликовне уметнике да узму а не децу из основне школе.

@ Вим

Јел може неки извор тих твојих тврдњи или по обичају покушаваш да избалансираш по принципу "сви смо исти"?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 16:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
haha pa da najbolje tako, kao vi cete nesto promijeniti nekim sjecanjima??? dok se vi sjecate to se ne moze desiti opet??? i tako su se ljudi godinama sjecali '42ge (cetnik, ustasha, partizan) i eto desila se '92ga (cetnik, ustasha, musliman) izgleda da se ljudi nisu dovoljno jako sjecali hahaha ...mi smo svi ljudi jedne planete i dok god postoje te rasne i nacionalne podjele bice vama jos materija za sjecanja u zivotu....dakle sretno sjecanje :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Gazda je napisao:
haha pa da najbolje tako, kao vi cete nesto promijeniti nekim sjecanjima??? dok se vi sjecate to se ne moze desiti opet??? i tako su se ljudi godinama sjecali '42ge (cetnik, ustasha, partizan) i eto desila se '92ga (cetnik, ustasha, musliman) izgleda da se ljudi nisu dovoljno jako sjecali hahaha ...mi smo svi ljudi jedne planete i dok god postoje te rasne i nacionalne podjele bice vama jos materija za sjecanja u zivotu....dakle sretno sjecanje :lol: :lol: :lol:


Ајд прескочи тему.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 19:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Gazda je napisao:
haha pa da najbolje tako, kao vi cete nesto promijeniti nekim sjecanjima??? dok se vi sjecate to se ne moze desiti opet??? i tako su se ljudi godinama sjecali '42ge (cetnik, ustasha, partizan) i eto desila se '92ga (cetnik, ustasha, musliman) izgleda da se ljudi nisu dovoljno jako sjecali hahaha ...mi smo svi ljudi jedne planete i dok god postoje te rasne i nacionalne podjele bice vama jos materija za sjecanja u zivotu....dakle sretno sjecanje :lol: :lol: :lol:


Nije ni cudo sto nas je sve manje i manje sa ovakvim srbima nas ima sasvim dovoljno da nas pokolju sa jednim nozem. ZALOSNO :cry:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2012, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ОБИЉЕЖЕНО 70 ГОДИНА ГЕНОЦИДА У ДРАКУЛИЋУ

Служењем литургије и парастоса, те полагањем вијенаца на споменику у бањалучком насељу Дракулић, данас је уз присуство највиших званичника Републике Српске, обиљежено 70 година усташког покоља над српским становништвом у селима Дракулић, Мотике, Шарговац и руднику Раковац.







Инфо



14:26

|

05/02/2012









Извор: СРНА

Фото: СРНА





Предсједник РС Милорад Додик рекао је да је данашњи скуп сјећање на дан који није адекватно кажњен и који ће остати огромна рана српског народа.

Он је подсјетио да је 7. фебруар 1942. године један од најтежих дана овог краја, када је на превару убијено више од 2 300 људи, не бирајући никога, што је класичан примјер геноцида и етничког чишћења једног народа.

"Ми данас морамо да живимо у миру и морамо да се присјетимо свих жртава, поготово дјеце, али да никада не заборавимо патњу и лелек који се на данашњи дан протезао брдима око Бањалуке", упозорио је Додик.

Он је рекао да су људи овог краја страдали само зато што су припадали српском народу, који је увијек био на страни слободе и у два свјетска рата био на страни побједника.

"Српски народ је увијек имао мјеру и у борби за своју слободу и тако је било и у прошлом рату у којем смо бранили наше право да опстанемо", рекаоје Дпдик.

Он је нагласио да је РС најбољи израз слободарских тежњи српског народа због чега јој треба одати посебну пажњу, као и свима који су дали животе за њу, док је одговорност оних који је воде да РС чувају на прави начин.

Према његовим ријечима, Република Српска је вратила могућност српском народу да обиљежи мјеста свог страдања и омогућила да се он окупи и на овом мјесту.

"Они који су овдје тражили спас а нису га могли наћи дали су своје животе као опомену нама да се бринемо за живот који долази и да се посветимо будућности", рекао је Додик.

Он је изразио увјерење да је будућност РС стабилна и да ће се она развијати у миру и да она није сметња ничему, те да ће бити интегрисана у ширу европску заједницу народа.

Градоначелник Бањалуке Драгољуб Давидовић рекао је да је 7. фебруар 1942. један од најстрашнијих догађаја у историји Бањалуке.

"Данас смо овдје да се присјетимо и нађемо у нашим срцима могућност да опростимо, али да не заборавимо", рекао је Давидовић.

Парастосу и полагању вијенаца на споменик у Дракулићу присуствовали су и предсједник Владе РС Александар Џомбић, министри Петар Ђокић и Антон Касиповић, потомци породица убијених, те велики број мјештана Дракулића, Мотика и Шарговца.

Двије сатније Друге тјелесне бојне поглавника НДХ Анте Павелића убиле су у јутро 7. фебруара 1942. године најмање 2 300 Срба у селима Дракулић, Шарговац и Мотике, од којих је 550 дјеце.

Усташе су овај злочин извршиле искључиво хладним оружјем, без иједног испаљеног метка, а претходно су српско становништво преварили да ће им додијелити храну и да не напушта своје домове.

Ђ.В.


Ja sam prošle godine u ljeto pješke iz centra tranzitom išao do Drakulića.

Tada nije bilo asfalta, kao danas, pa pokušavam da zamislim kako se ustašama dalo da po tolikom snijegu i zimi idu u klanje srpske nejači.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 13:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
"nije ih sprijecio ni plac djece iz kolijevki, ni vrisak majki ni muk staraca"

poklali su sve redom nozevima i sjekirama..

mogla bih plakati na pomisao kako je to bilo i kako su se osjecali. Jos kada si majka i imas djecu ,onda ti se srce cijepa :(

pitam se zasto Boze? Zasto je moralo da bude tako, i oni vjeruju u "Isusa??? i ujedno u Stepinca i ostale zlocince" i danas ih je dosta ponosno na slovo U, skakucu na pjesme jasenovac i gradiska stara.
Tako lijepa tako etnicki cista ..gamad

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Gazda je napisao:
haha pa da najbolje tako, kao vi cete nesto promijeniti nekim sjecanjima??? dok se vi sjecate to se ne moze desiti opet??? i tako su se ljudi godinama sjecali '42ge (cetnik, ustasha, partizan) i eto desila se '92ga (cetnik, ustasha, musliman) izgleda da se ljudi nisu dovoljno jako sjecali hahaha ...mi smo svi ljudi jedne planete i dok god postoje te rasne i nacionalne podjele bice vama jos materija za sjecanja u zivotu....dakle sretno sjecanje :lol: :lol: :lol:

А да мало одџебеш у скоковима?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prije nego što odgovoriš na nečiji post, pogledaj datum kada je napisan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Упс... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs