banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 23 Feb 2009, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.blic.rs/svet.php?id=80461
Sve više Amerikanaca ostaje bez kuća :evil3:
Bojim se da ovako nesto i nas ocekuje :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 24 Feb 2009, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa neće nas čekati baš isto kao Amere koji žive život baziran na kreditima.
Kod nas veliki broj ljudi ima stan ili kuću u sopstvenom vlasništvu. Prije dodijeljeni stanovi su otkupljeni, kuće sagrađene i otplaćene... jedino je zeznuto što će se gubiti radna mjesta u privredi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 04 Mar 2009, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.biznis.ba//index.php?option= ... 9&Itemid=2
SAD-u PRIJETI JOŠ JEDNA RECESIJA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 04 Mar 2009, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Najpametniji grafit za koji sam ikad čula je bio - Kolumbo jebem te radoznalog!
Svako sr**e je poteklo iz Amerike.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 04 Mar 2009, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Talija je napisao:
Najpametniji grafit za koji sam ikad čula je bio - Kolumbo jebem te radoznalog!
Svako sr**e je poteklo iz Amerike.


Ha ha ha ha ha :D e,vala bas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 05 Mar 2009, 10:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2009, 10:07
Postovi: 79
nek je amere ufatila kriza bas to volim! :lol: :lol: :lol:

_________________
Samo 2 miliona ljudi ima sreću da živi u Republici Srpskoj,ostali nemaju tu sreću,ali imaju sve ostalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 07 Mar 2009, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2001, 01:00
Postovi: 431
Lokacija: London/Banja Luka
ulinsky je napisao:
nek je amere ufatila kriza bas to volim! :lol: :lol: :lol:

ni ja ih ne volim, al jebiga kad njih klepa po ushima, citav svijet ispashta...tako da mi bas i nije mila ta kriza

_________________
Postoji neka perverzna osobina u ljudima zbog koje vole komplikovati jednostavne stvari.

Warren Buffett


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 08 Mar 2009, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
ulinsky je napisao:
nek je amere ufatila kriza bas to volim! :lol: :lol: :lol:


Pa oni i nece osjetiti toliko krizu. Oni koji ce osjetiti krizu najvise su oni najsiromasniji. Ako neko umjesto milion zaradi pola miliona godisnje manje ce osjetiti nego ako neko umjesto 800KM zaradi 400 ili jos gore ostane bez posla pa zaradi 0KM.
Znaci, uvijek sirotinja izvuce deblji kraj, jer puca gdje je tanje. :roll:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 15 Mar 2009, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
POSLJEDICE RECESIJE Čak i oni koji još imaju novca sve ga teže troše
Amerika sve sličnija onoj iz Velike depresije 1932.


Od početka ove godine više od 150 tisuća američkih obitelji više ne živi u svojim domovima – oni su postali vlasništvo banaka, završili su na ulici, kod rodbine, prijatelja, u beskućničkim šatorskim naseljima na rubovima grada...

Diljem Sjedinjenih Država mogu se vidjeti slike koje podsjećaju na one iz doba Velike depresije iz 30-ih godina prošlog stoljeća – ljudi u pučkim kuhinjama, u redovima za posao, u bankama, za hranu i u humanitarnim organizacijama koje nastoje barem malo ublažiti šok koji je nastao kada je najveće potrošačko društvo na svijetu ostalo bez tla pod nogama.

Američki mediji već tjednima donose priče o tome kako su kriza i recesija iz korijena promijenile život Amerikanaca, čak i njihovu svijest i odnos prema životu. Istraživanja su pokazala da čak trećina onih koji još rade i koji još imaju novca provodi vrlo oštru štednju i prevrće svaki dolar prije nego što ga potroši.

Uz to ljudi se sve više oslanjaju sami na sebe i mnoge stvari za koje bi nekada dali i po stotinu dolara da im netko napravi, sada rade sami – trgovački lanac Wall Mart zabilježio je 40 posto veću prodaju pribora za šivanje, alata i boja. Prodaja tekućina za krpanje rupa na odjeći porasla je 70 posto.

U glavnom gradu Kalifornije, Sacramentu, niknuo je pravi šatorski grad – u 300 šatora živi isto toliko obitelji, a svaki dan niče ih po pet novih. Imaju i zajedničke šatore u kojima se sastaju, dijele hranu, lijekove, odjeću i sve druge životne potrepštine koje dobivaju od humanitarnih organizacija.

Svi su ti ljudi donedavna imali i posao i dom. Kao i njihove djedove u tridesetima, ova ih je nevolja naučila zajedništvu. Neki sociolozi tvrde da će ova kriza zauvijek promijeniti američko društvo, i to onako kako je to isto društvo promijenila Velika depresija.
:confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 15 Mar 2009, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Najpametniji grafit za koji sam ikad čula je bio - Kolumbo jebem te radoznalog!
Svako sr**e je poteklo iz Amerike.


Pa i taj kompjuter kojim pises. 8)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 15 Mar 2009, 22:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
vim je napisao:
Talija je napisao:
Najpametniji grafit za koji sam ikad čula je bio - Kolumbo jebem te radoznalog!
Svako sr**e je poteklo iz Amerike.


Pa i taj kompjuter kojim pises. 8)


Ajd' sad ti nama odrzi jedan cas o Americi

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 15 Mar 2009, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nekom drugom prilikom :P

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 16 Mar 2009, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
vim je napisao:
Talija je napisao:
Najpametniji grafit za koji sam ikad čula je bio - Kolumbo jebem te radoznalog!
Svako sr**e je poteklo iz Amerike.


Pa i taj kompjuter kojim pises. 8)

Ovaj komp. je vjerujem napravljen u Kini, kao i sve ostalo.

Ko je prvi napravio kompjuter? Dal' neko iz Europe ili Amerike?

Citiraj:
Prvi elektronički digitalni kompjuter s unutrašnjim spremanjem programa na svijetu je sagrađen u Velikoj Britaniji. Zvali su ga "Beba", bio je težak preko tone, dimenzije su mu bile 4,8 x 2,1 x 0,6 m, a za napajanje 600 vakumskih elektronskih cijevi mu je trebalo 4 kW.


Tako da ti ta teorija ne pije vode.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 16 Mar 2009, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Ovaj komp. je vjerujem napravljen u Kini, kao i sve ostalo.

Ko je prvi napravio kompjuter? Dal' neko iz Europe ili Amerike?

Tako da ti ta teorija ne pije vode.


Pije vode zato sto bez softvera koji je izmislio Bil Gejts nebi radio. Cak i ako ne koristis eksplorer bez pronalaska vindovsa kompjuteri nikad nebi usli u masovnu proizvodnju kao danas, niti bi se pojavio internet kao masovni medij. Drugo, usavrsavanja procesora su uglavnom vrsena u americi i bez tih usavrsavanja kompjuter bi danas bio na nivou od prije 30 godina. Trece, tacno je da se proizvode vecinom u Kini ali to su uglavnom zapadne firme koje su u kini i koriste kinesku radnu snagu i koje nebi postojale bez njih.
I cetvrto, nisam znao da ce moj komentar izazvati ovoliko reakcija, to je ipak bila samo sala. :wink:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 17 Mar 2009, 19:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
vim je napisao:
Pije vode zato sto bez softvera koji je izmislio Bil Gejts nebi radio. Cak i ako ne koristis eksplorer bez pronalaska vindovsa kompjuteri nikad nebi usli u masovnu proizvodnju kao danas, niti bi se pojavio internet kao masovni medij. Drugo, usavrsavanja procesora su uglavnom vrsena u americi i bez tih usavrsavanja kompjuter bi danas bio na nivou od prije 30 godina. Trece, tacno je da se proizvode vecinom u Kini ali to su uglavnom zapadne firme koje su u kini i koriste kinesku radnu snagu i koje nebi postojale bez njih.
I cetvrto, nisam znao da ce moj komentar izazvati ovoliko reakcija, to je ipak bila samo sala. :wink:

Pa šala i jeste, ccc što si ti neki ozbiljan čo'jek? :D

Ne pije vode, jer Bil Gejts ili "Vilijam Henri Gejts III" je Englez po porijeklu. To je iz njega progovorila pamet "starog kontinenta". :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 18 Mar 2009, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Ne pije vode, jer Bil Gejts ili "Vilijam Henri Gejts III" je Englez po porijeklu. To je iz njega progovorila pamet "starog kontinenta". :D


Da, kao i Nikola Tesla. Ali sta im bi da idu u tu Ameriku kad tako ne valja. Ali dzaba bi Bil izmislio kompjuterski program da nije imao da ga ukljuci kompjuter u sta(u struju) koju je Srbin izmislio. Sta bi amerikanci bez nas :P Ali na kraju, svi su porjeklom od Adama :lol:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 13 Apr 2009, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mislim da sam već čuo za ovog futurologa Geralda Celentea koji ima firmu za predvidjanja politicke i ekonomske buducnosti svijeta, predvidio je i neke prethodne krize, raspad SSSR i SFRJ, prosle godine je pricao da dolazi velika ekonomska kriza koja ce svijet dovesti na dno dna 2012. godine, da ce biti socijalnih nereda prije svega u Americi ali i po ostalim svjetskim metropolama, da novac nece nista vrijediti, da ce hrana i pice kupovati samo za zlato, da ce se narod pobuniti protiv bogatasa itd. On daje i savjete kako se spremiti za sve to, da ne treba prodavati zlato, da bi bilo najbolje imati svoj vrt, svoju zemlju i tu sam uzgajati hranu, da bi trebalo zivjeti blizu izvora pitke vode, kupovati samo ono sto je zaista potrebno, kaze da poslije 2012. slijedi renesansa, ponovna izgradnja sistema ali ovaj put na drugacijim i boljim temeljima, kaze da bi socijalizam mogao zamjeniti sadasnji sistem.

Ovo je samo ukratko, pročitajte sve o njegovim predviđanjima o ovoj krizi

http://rapidshare.com/files/220832167/F ... e.pdf.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 13 Apr 2009, 16:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vader je napisao:
Mislim da sam već čuo za ovog futurologa Geralda Celentea koji ima firmu za predvidjanja politicke i ekonomske buducnosti svijeta, predvidio je i neke prethodne krize, raspad SSSR i SFRJ, prosle godine je pricao da dolazi velika ekonomska kriza koja ce svijet dovesti na dno dna 2012. godine, da ce biti socijalnih nereda prije svega u Americi ali i po ostalim svjetskim metropolama, da novac nece nista vrijediti, da ce hrana i pice kupovati samo za zlato, da ce se narod pobuniti protiv bogatasa itd. On daje i savjete kako se spremiti za sve to, da ne treba prodavati zlato, da bi bilo najbolje imati svoj vrt, svoju zemlju i tu sam uzgajati hranu, da bi trebalo zivjeti blizu izvora pitke vode, kupovati samo ono sto je zaista potrebno, kaze da poslije 2012. slijedi renesansa, ponovna izgradnja sistema ali ovaj put na drugacijim i boljim temeljima, kaze da bi socijalizam mogao zamjeniti sadasnji sistem.

Ovo je samo ukratko, pročitajte sve o njegovim predviđanjima o ovoj krizi

http://rapidshare.com/files/220832167/F ... e.pdf.html


Pih! Ovo je čitao naše Tarabiće! :(

Identično sve kao u Kremanskom proročanstvu. :-?

Uaaa plagijator!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 13 Apr 2009, 16:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2001, 01:00
Postovi: 431
Lokacija: London/Banja Luka
Vader je napisao:
Mislim da sam već čuo za ovog futurologa Geralda Celentea koji ima firmu za predvidjanja politicke i ekonomske buducnosti svijeta, predvidio je i neke prethodne krize, raspad SSSR i SFRJ, prosle godine je pricao da dolazi velika ekonomska kriza koja ce svijet dovesti na dno dna 2012. godine, da ce biti socijalnih nereda prije svega u Americi ali i po ostalim svjetskim metropolama, da novac nece nista vrijediti, da ce hrana i pice kupovati samo za zlato, da ce se narod pobuniti protiv bogatasa itd. On daje i savjete kako se spremiti za sve to, da ne treba prodavati zlato, da bi bilo najbolje imati svoj vrt, svoju zemlju i tu sam uzgajati hranu, da bi trebalo zivjeti blizu izvora pitke vode, kupovati samo ono sto je zaista potrebno, kaze da poslije 2012. slijedi renesansa, ponovna izgradnja sistema ali ovaj put na drugacijim i boljim temeljima, kaze da bi socijalizam mogao zamjeniti sadasnji sistem.

Ovo je samo ukratko, pročitajte sve o njegovim predviđanjima o ovoj krizi

http://rapidshare.com/files/220832167/F ... e.pdf.html

ma sigurno :D

_________________
Postoji neka perverzna osobina u ljudima zbog koje vole komplikovati jednostavne stvari.

Warren Buffett


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: globalna kriza
PostPoslato: 14 Apr 2009, 11:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
U Francuskoj otimaju šefove
Francuska je proteklih nedelja pogođena nizom otmica šefova, za koje se veruje da su posledica otpuštanja radnika.
Kako prenosi Glas Amerike radnici nastoje da otmicama šefova iskale gnev povodom ekonomske krize. Taj medij navodi da su radnici u oko šest kompanija širom zemlje u kojima su se dogodila otpuštanja pritvarali svoje šefove.

Ove događaje osudio je Francuski predsednik Nikola Sarkozi koji se boji da bi recesija mogla da isprovocira „proleće masovnog negodovanja".
Šef jednog od sindikata Žan Fransoa Rubo izjavio je da razume strah radnika povodom ekonomske krize, ali je ukazao da su otmice neprihvatljive.

U Francuskoj stopa nezaposlenosti je viša od 8 posto, što je najviši nivo u poslednje dve godine. Gotovo 170 hiljada ljudi je izgubilo posao samo u januaru i februaru.
Dve odvojene ankete su pokazale da čak 45 odsto Francuza veruje da su otmice prihvatljive. Druga anketa organizacije IFOP ukazuje da oko jedna trećina ispitanika podržava otmice šefova, dok 65 odsto kaže da razume zašto se one događaju. Samo sedam procenata Francuza ih osuđuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs