banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 12:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Maj 2011, 23:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
Novac je gorivo koje nas sve pokrece. - Marion Cobretti 2011

+1
Slazem se sa alkibijadom...

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2011, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Fina je to prica, mada meni vuce na uvodjenje tehnoloskog fasizma, gdje bi sve bilo kontrolisano od strane globalnih superkompjutera, vjerovatno bi svi ljudi bili cipovani zarad zajednickog dobra.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2011, 02:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
LemiGO je napisao:
Fina je to prica, mada meni vuce na uvodjenje tehnoloskog fasizma, gdje bi sve bilo kontrolisano od strane globalnih superkompjutera, vjerovatno bi svi ljudi bili cipovani zarad zajednickog dobra.

sanjam o takvoj buducnosti...bolje biti kontrolisan od strane super kompjutera nego od strane ljudi :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 12:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Maj 2011, 18:21
Postovi: 240
Odgledao i citav serijal "The Arrivals".O slicnim stvarima govore samo na potpuno drugaciji nacin.Cak u jednom momentu dovode u pitanje motive autora Zeitgeista sa naoko pravim cinjenicama.Iako mi je mnogo blizi ovaj ateisticki pristup iz Zeitgeista, ne mogu da zanemarim brojne cinjenice navedene u "The Arrivals".Cak sam krenuo tragom cinjenica i odgledao dokumentarac Alexa Jonesa "Dark secret of the Bohemian Grove".E to me je tek fasciniralo i ubijedilo da tu ima nesto, pa cak i uplasilo pomalo.
Zanimaju me komentari ljudi koji su odgledali i jedno i drugo ili mozda i trece?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koliko ima tog Arrivals za gledanje? Još ga nisam pogledao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 14:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Maj 2011, 18:21
Postovi: 240
Vader je napisao:
Koliko ima tog Arrivals za gledanje? Još ga nisam pogledao.

Ima 51 epizoda ali su sve kratke (maksimalno 10 minuta).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 23:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
Pogledao film i da vam odma kazem da ja u ovo nevjerujem.. Vecu gomilu gluposti u zivotu nisam cuo..

Ti Ameri stvarno nisu uredni s glavom

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2011, 07:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Gledao sam i Arrivals, bezveze, obicna propaganda neka mjesavine jeftine promocije islama i teorija zavjere, a mi ovde bar imamo iskustva na vlastitoj kozi.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 19:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
"Сваки зајам доказује државну немоћ и несхватање државних права. Зајмови као Дамаклов мач висе над главама владара који, умјесто да узимају од својих поданика путем привремених пореза, иду испруженом руком да просе милостињу од наших банкара.

Спољашњи су зајмови пијавице, које се никако не могу откинути од државног тијела докле год оне саме не отпадну или их држава сама не збаци. Али гојске државе их не откидају, него их све више пуштају на себе, тако да оне морају неизбјежно пропасти од добровољног пуштања крви.

У суштини, шта друго може представљати један зајам, уз то и спољашњи?!... Зајам - то је емисија државних мјеница које садрже процентну обавезу сразмјерну суми позајмљеног капитала.

Ако је зајам 5%, онда ће држава кроз двадест година улудо платити процентну суму која ће бити равна узетом зајму; за четрдест година плаћа двоструку суму, а за шездесет година троструку, а дуг увијек остаје исти, неплаћени дуг.

Из овог рачуна јасно се види да, код облика свеопштег приреза, држава црпи посљедње парице сиромашних пореских обвезника да би исплатила иностране богаташе од којих је узела новац на зајам, умјесто да те парице прикупи за своје потребе без процентних доплата.

Док су зајмови били унутрашњи, Гоји су само премјештали новац из џепа сиромашних у џепове богаташа, али када смо ми подмитили кога је требало, да бисмо пренијели зајмове на спољашњи терен, онда су сва државна богатства потекла у наше касе и сви су Гоји почели да нам плаћају свој поданички данак.

Кад је лакомисленост гојских владара у погледу државних послова и подмитљивост министара или неразумијевање у финансијским пословима других управних лица успјело да задужи своје земље код наших каса неисплативим дуговима, онда треба знати колико нас је све то стало труда и новца."

Из Протокола сионских мудраца. Први пут штампано на руском језику 1905. Прво издање на српском језику 1934...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 19:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Protokoli sionskih mudraca su politički pamflet.Istu težinu kao taj post ima citiranje reklame za deterdžent...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 19:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Књигу не судим по корицама.

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 19:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
A po tome je li sadržaj istorijski i naučno utemeljen ili je djelo fikcije i ima jasnu političku svrhu?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 20:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Посматрам себе, свијет у мени и око мене, анализирам и на основу тога просуђујем о утемељености реченог, написаног, приказаног...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 20:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
I svijet u tebii oko tebe ti kaže da su Jevreji izmislili državno zaduživanje?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 20:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Не замућујем оно што је јасно и не губим енергију тражећи му "одговарајуће" етикете.

Стојим на супрот свакоме ко чини зло. Не гледам којим именом се зове или којим га именом други називају. По дјелима познајем свакога.

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 00:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 23:00
Postovi: 62
Brankec, moj si čovjek!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2011, 02:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
LemiGO je napisao:
Fina je to prica, mada meni vuce na uvodjenje tehnoloskog fasizma,

tehnoloski fasizam,lijepo zvuci :) tehnologija rijetko kad gijesi.a i kad pogrijesi ona prizna ,za razliku od nekih.....
.
ako smo u ovih par godina forumasenja zakljucili da smo mi ljudi,srbi,generalo,gadovi...zar nam ne bih dobro dosao jedan jak komp u ulozi vlastelina,spahije,premijera?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2011, 18:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
BrankoP je napisao:
"Сваки зајам доказује државну немоћ и несхватање државних права. Зајмови као Дамаклов мач висе над главама владара који, умјесто да узимају од својих поданика путем привремених пореза, иду испруженом руком да просе милостињу од наших банкара.

Спољашњи су зајмови пијавице, које се никако не могу откинути од државног тијела докле год оне саме не отпадну или их држава сама не збаци. Али гојске државе их не откидају, него их све више пуштају на себе, тако да оне морају неизбјежно пропасти од добровољног пуштања крви.

У суштини, шта друго може представљати један зајам, уз то и спољашњи?!... Зајам - то је емисија државних мјеница које садрже процентну обавезу сразмјерну суми позајмљеног капитала.

Ако је зајам 5%, онда ће држава кроз двадест година улудо платити процентну суму која ће бити равна узетом зајму; за четрдест година плаћа двоструку суму, а за шездесет година троструку, а дуг увијек остаје исти, неплаћени дуг.

Из овог рачуна јасно се види да, код облика свеопштег приреза, држава црпи посљедње парице сиромашних пореских обвезника да би исплатила иностране богаташе од којих је узела новац на зајам, умјесто да те парице прикупи за своје потребе без процентних доплата.

Док су зајмови били унутрашњи, Гоји су само премјештали новац из џепа сиромашних у џепове богаташа, али када смо ми подмитили кога је требало, да бисмо пренијели зајмове на спољашњи терен, онда су сва државна богатства потекла у наше касе и сви су Гоји почели да нам плаћају свој поданички данак.

Кад је лакомисленост гојских владара у погледу државних послова и подмитљивост министара или неразумијевање у финансијским пословима других управних лица успјело да задужи своје земље код наших каса неисплативим дуговима, онда треба знати колико нас је све то стало труда и новца."

Из Протокола сионских мудраца. Први пут штампано на руском језику 1905. Прво издање на српском језику 1934...


:lol:

Ljudi moji pa sta bi mi da nema tih Protokola. Ko bi nam svijet objasnio!

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Teorija zavjere koja govori protiv druge teorije zavjere


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LuocQZiXiJs[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 15:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2011, 13:54
Postovi: 22
Lokacija: ... na putu za...
Sofistika je toliko uznapredovala kao i ljudska podložnost istoj, da se danas može „dokazati“ ispravnost svakog grijeha, istinitost svake laži, mudrost svake gluposti.

_________________
Sve manje je razloga za dobro i sve više je opravdanja za zlo ako se čovjek svojom volјom odriče slobodne volјe; pa primi vladajuće sivilo, u kome su ’svijetlocrna’ i ’tamnobijela’ vodeće ’boje’, kao nešto prirodno.

http://www.youtube.com/watch?v=kbqAb3KBI-Q


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs