banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Dec 2009, 17:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Vader je napisao:
pitanje je kad će to biti, ali ne i hoće li to biti, jer ne vjerujem u haos, vjerujem u smisao i vođstvo u svemu što se dešava i svemu što se tek sprema i što će da bude.

a o tom danu ili času niko nezna kad će biti, ni anđeli na nebu ni sin, nego otac. mk. 13:32

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2009, 09:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Digresija je napisao:
Odgledao sam i ja Zeitgeist i Addendum...

Najprije da napomenem da sam ja hardcore ateista, ali da postujem odluke drugih, da pripadaju nekoj religiji i da vjeruju u nesto ili nekog.

Posto nisam bas upucen u astronomiju, ne znam da li su podaci izneseni u Zeitgeistu tacni, ali ako jesu, onda to oslikava kompletnu pozadinu osnivanja i funkciosanja svih religija. Prema mom shvatanju, svaka religija je nastala iz potrebe da se neki narod potcini i kontrolise. Ta kontrola kolektivne svijesti putem religije ili okultantstva je daleko efikasnija i jeftinija od primjene sile, sto se vidi iz istorijskih dogadjaja.

Sto se tice istine o napadu na World Trade centar, ona ce isplivati kad-tad na povrsinu, ali po vidjenom iz raznih dokumentaraca na tu temu, sve upucuje na to, da je napad insceniran kako bi se dobio povod za napad na Irak i Afganistan... Medjutim, mene brine druga cinjenica - USA sve vise zadiru u tudje teritorije - pocevsi od vojnih baza u Njemackoj, preko planova za stvaranje raketnog stita u Ceskoj, uzrokovanja raspada SFRJ i SSSR, zatim vojnih baza u Turskoj, pa do rasporedjivanja vojnih snaga u Iraku i Afganistanu, vojnim manevrima kod Koreje i td. Sta im je cilj? Na silu osvojiti svijet? Ne mirise na dobro...

Obrazlozenje monetarnog sistema je fino objasnjeno, tako da i laici shvate kako funkcionise citav taj sistem... Moja mama radi vec 30 godina u banci, moja draga radi u banci, a i ja sam zaposlenik jedne bankarske grupacije, tako da mogu iz prve ruke potvrditi da su banke najveci lopovi i pljackasi... Pocevsi od raznih taksi i sitnih provizija, pa do paprenih kredita, oni od nas stvaraju finansijske robove i to na nacin, da mi svjesno i samostalno pristajemo na to... Ja sam planirao uzeti jedan poveci kredit za kupnju novog stana, ali sam odustao od toga. Za 250 000 EUR kredita bih morao vratiti na kraju oko 400 000 EUR ... Posto sam u direktnom kontaktu sa akcijama i fondovima na berzi, mogao bih reci i o tome nesto, ali ukratko - mesetarenja i spekulacije na berzi, potpognute pohlepom mnogih menadzera, su pored "kredita bez pokrica" jedan od glavnih faktora finansijske krize. Nazalost, politika ne regulise berzansko poslovanje kako treba, pa zato i dolazi do ovakvih krahova...

I za kraj par rijeci o projektu Venus... Sta ja znam... sve ono fino izgleda, ali mi djeluje nekako utopijski... Jasno mi je da ce mnogo poslova u buducnosti preuzeti roboti i kompjuteri, ali ko ce odlucivati o njihovom radu i upravljanju? Spominje se pojam poticaj - poticanje covjeka da zivi, da funkcionise u tom sistemu i da licno doprinese njegovom razvoju...

Jacque Fresco previse idealizuje i homogenizuje ljude, kao da ne uvidja razliku medju njima. Ako planira ukinuti novac i policiju, kako ocekuje da ce drustvo funkcionisati? Npr. neko je lijen i nece nista da radi - sta raditi s takvima? Neko je ruzan, ne moze biti s nekom dobrom ribom, pa ju onda otme i siluje - ako nema policije, ko ce sankcionisati takve slucajeve? Zar je on stvarno ubijedjen da je moguce postojanje drustva bez ubistava i silovanja?


Hvala za ovaj post i sto si podjelio sa nama neke 'insajderske' informacije. Mislim da vecina stanovnistva zaista pocinje da shvata kakvi su lopovi i pljackasi sve te banke... poznati su ovi slucajevi gdje su se mnoge banke pre-spekulisale, izgubile dosta novaca da bi na kraju bile potpomognute od strane vlade koja im je davala financijske sprice od nasih poreza. I da ironija bude jos veca, nakon sto su dobili te financijske sprice, neke banke (Royal Bank of Scotland, npr) su odlucile da svojim top-menadzerima isplate bonuse. Strava i uzas.

Sto se tice Amerike, jasno se vidi da su im se ambicije pocele mjenjati tokom 2. svjetskog rata. Do tada im je interes u Africi i na Bliskom Istoku bio vise filantropske prirode, dok se od 1940ih razvija jedan kolonijalisticki duh u stilu Britanije, Portugala, Spanije i svih ostalih evropskih zemalja koje su imale kolonije sirom svijeta. Taj teretorijalni ekspanzionizam je tipican za sve velike imperije u istoriji. Ali takodjer je iz istorije poznato da su sve velike imperije kad tad propale. Rimska je bila previse naduvana, granice u nedogled, urbanizacija je ucinila svoje (npr. nedovoljan rast produkcije, previse konzumenata a malo proizvodjaca, itd). Tako da ce kad tad i ova nova Americka Imperija propasti. Pitanje je naravno samo koliko ce stete do njenog pada prouzrokovati. Nama je steta npr. sto se tice Kosova vec ucinjena, znaci to ce morati generacije u decenijama i stoljecima iza nas da ispravljaju na najbolji moguci nacin.

Sto se tice ukidanja novca, slazem se da je taj model i suvise utopijski, bez novca se mozda moze zivjeti na plemenskoj razini sa jednim manjim brojem populacije, kao recimo u starozavjetna vremena, ali danas je tako nesto apsolutno nezamislivo.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2009, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Digresija je napisao:
Odgledao sam i ja Zeitgeist i Addendum...

Najprije da napomenem da sam ja hardcore ateista, ali da postujem odluke drugih, da pripadaju nekoj religiji i da vjeruju u nesto ili nekog.

Posto nisam bas upucen u astronomiju, ne znam da li su podaci izneseni u Zeitgeistu tacni, ali ako jesu, onda to oslikava kompletnu pozadinu osnivanja i funkciosanja svih religija. Prema mom shvatanju, svaka religija je nastala iz potrebe da se neki narod potcini i kontrolise. Ta kontrola kolektivne svijesti putem religije ili okultantstva je daleko efikasnija i jeftinija od primjene sile, sto se vidi iz istorijskih dogadjaja.

Sto se tice istine o napadu na World Trade centar, ona ce isplivati kad-tad na povrsinu, ali po vidjenom iz raznih dokumentaraca na tu temu, sve upucuje na to, da je napad insceniran kako bi se dobio povod za napad na Irak i Afganistan... Medjutim, mene brine druga cinjenica - USA sve vise zadiru u tudje teritorije - pocevsi od vojnih baza u Njemackoj, preko planova za stvaranje raketnog stita u Ceskoj, uzrokovanja raspada SFRJ i SSSR, zatim vojnih baza u Turskoj, pa do rasporedjivanja vojnih snaga u Iraku i Afganistanu, vojnim manevrima kod Koreje i td. Sta im je cilj? Na silu osvojiti svijet? Ne mirise na dobro...

Obrazlozenje monetarnog sistema je fino objasnjeno, tako da i laici shvate kako funkcionise citav taj sistem... Moja mama radi vec 30 godina u banci, moja draga radi u banci, a i ja sam zaposlenik jedne bankarske grupacije, tako da mogu iz prve ruke potvrditi da su banke najveci lopovi i pljackasi... Pocevsi od raznih taksi i sitnih provizija, pa do paprenih kredita, oni od nas stvaraju finansijske robove i to na nacin, da mi svjesno i samostalno pristajemo na to... Ja sam planirao uzeti jedan poveci kredit za kupnju novog stana, ali sam odustao od toga. Za 250 000 EUR kredita bih morao vratiti na kraju oko 400 000 EUR ... Posto sam u direktnom kontaktu sa akcijama i fondovima na berzi, mogao bih reci i o tome nesto, ali ukratko - mesetarenja i spekulacije na berzi, potpognute pohlepom mnogih menadzera, su pored "kredita bez pokrica" jedan od glavnih faktora finansijske krize. Nazalost, politika ne regulise berzansko poslovanje kako treba, pa zato i dolazi do ovakvih krahova...

I za kraj par rijeci o projektu Venus... Sta ja znam... sve ono fino izgleda, ali mi djeluje nekako utopijski... Jasno mi je da ce mnogo poslova u buducnosti preuzeti roboti i kompjuteri, ali ko ce odlucivati o njihovom radu i upravljanju? Spominje se pojam poticaj - poticanje covjeka da zivi, da funkcionise u tom sistemu i da licno doprinese njegovom razvoju...

Jacque Fresco previse idealizuje i homogenizuje ljude, kao da ne uvidja razliku medju njima. Ako planira ukinuti novac i policiju, kako ocekuje da ce drustvo funkcionisati? Npr. neko je lijen i nece nista da radi - sta raditi s takvima? Neko je ruzan, ne moze biti s nekom dobrom ribom, pa ju onda otme i siluje - ako nema policije, ko ce sankcionisati takve slucajeve? Zar je on stvarno ubijedjen da je moguce postojanje drustva bez ubistava i silovanja?


eee to sto kazes za banke je ziva istina! Ja sam prije na jednoj temi vec rekao kako mislim da banke nisu nista drugo neko lopovi ali "legalni" ako tako mogu da se izjasnim i da je ovaj danasnji sistem robovlasnicki sistem! Nekada su postojali robovi koji su radili cjeli zivot za gazde i nisu imali nista a danas svi radimo za banke i nemamo nista! One nam gule kozu! Samo onaj ko se zadovolji sa malim stvarima i nije proklet moze da ostane normalan i da nema nekakvih posebnih problema u zivotu ali posto smo svi zeljni svega i svacega iako imamo sve i svasta ali nam nazalost uvjek nesto fali mi smo samo robovi! Kao sto si ti naveo primjer, a vidim i imas direktna iskustva sa bankama, sta ti imam od toga sto si kupio stan on 250000 kad ce on tebe izaci 400000!?!? Ali nije problem ni to sto si ti njega preplatio jer je takva "igra" nego je problem sto ces ti morati rintati citav tvoj zivot da ga isplatis i sta onda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 12:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Z-Day: Jeste li pogledali 'Zeitgeist'?
'U svijetu u kojem od posljedica gladi i izlječivih bolesti svakog dana premine 34 tisuće djece, jedno je sigurno - nešto ozbiljno nije u redu'.

'Nešto ozbiljno nije u redu' - neformalni je slogan pokreta koji je proteklog vikenda okupio tisuće ljudi diljem svijeta.

'Čovjek je još uvijek onakav kakav je nekad bio: brutalan, nasilan, agresivan, pohlepan i kompetetivan. I izgradio je društvo prema tim postavkama.'

Riječi su to kojima počinje dokumentarni film 'Zeitgeist', odnosno 'Duh vremena'. Riječ je o filmu koji je postao svjetski fenomen, iz njega je naime spontano postao globalni pokret, koji je proteklog vikenda obilježio svoj dan.

Tisuće ljudi okupilo se u 300 gradova diljem svijeta kako bi pažnju javnosti usmjerile na probleme koji muče civilizaciju.


http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/z-da ... geist.html


"Kad bi ljudi razumijeli monetrani sistem, u roku od 24 sata imali bismo revoluciju!"
Henry Ford, osnivač Ford Motor Company

u originalu:

"It is well enough that people of the nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before tomorrow morning."
Henry Ford


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovaj me je dokumentarac natjerao na razmišljanje. Da li je stvarno moguće da smo pod uticajem malog kruga ljudi, koji kroje sudbinu čitavog svijeta? Da je USA ulazila u ratove radi profita, tu prije svega mislim na dva svjetska rata? Toliko škakljivih stvari da čovjeka dovode do ludila.

Ja kao jedinka sa Balkana ne mogu ništa da uradim po tom pitanju, ali Amerikanci svakako mogu. Zna li neko kako je dočekan u Americi ovaj dokumentarac?

Sada mi niko ne može reći da tvorci propagande nisu dejstvovali i u BiH za vrijeme rata.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja kao jedinka sa Balkana ne mogu ništa da uradim po tom pitanju


kako ne mozes? bum te ja zvao da budes u odboru za svrgavanje tih govana.... za nekih 10ak godina... 8) ... taman mi fali filozof, nasao sam medicinara, fizicara, pravnika, ekonomistu, tonu obicnih bandita, moja malenkost- matematicar, recimo, arhitekti i gradjevinaca imam po 3-4 komada. sad smo svi u fazi mimikrije. Lafo studiramo, locemo i visimo na forumima.

Ma zbog americke berze se sve i desava. al' pasce i oni jednom. svaki rat u poslednjih 100 godina je vodjen zbog te berze... pu majku im... al' vodice se i rat protiv njih. :evil:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dobro je sto je Amerika usla u dva svjetska rata. Ako je dokumentarac tacan, vrlo moguce je izbijanje jos nekog rata negdje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li je stvarno moguće da smo pod uticajem malog kruga ljudi, koji kroje sudbinu čitavog svijeta? Da je USA ulazila u ratove radi profita, tu prije svega mislim na dva svjetska rata?

Postoji obilje dokumenata, izjava i dokaza da su Amerikanci znali za napad na Pearl Harbor prije nego sto se on i desio ali da namjerno nisu reagovali.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Elvis Presley je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li je stvarno moguće da smo pod uticajem malog kruga ljudi, koji kroje sudbinu čitavog svijeta? Da je USA ulazila u ratove radi profita, tu prije svega mislim na dva svjetska rata?

Postoji obilje dokumenata, izjava i dokaza da su Amerikanci znali za napad na Pearl Harbor prije nego sto se on i desio ali da namjerno nisu reagovali.


pa Dusan Popov je rekao da su ima proslijedili informacije o napadu na Pearl Harbor mjesec dana ranije. nisu reagovali da bi mogli ''opravdano'' uci u rat, ako je Amerika u ratu dize se nacionalna svijest gradjana, kako se dize nacionalna svijest gradjana dize se i povjerenje u drzavu, vladu, sistem itd. a nakon toga slijedi povratak novca u banke!!! ovo je, da ne kazem, bit skoro svih ratova novijeg doba...
po meni, posljednji pravi rat je bio 1. svjetski, sve poslije je zrtvovanje ogromnog broja ljudi radi novca. P.S. ako ima neko ko ne zna ko je Dusan Popov neka ukuca u google, ukratko covjek je najveci spijun svih vremena

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2010, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Svi naučnici, politički i istorijski teoretičari, filozofi ali i trenutni pokazatelji stanja u zapadnom svjetu daju naznaku kako bi ova godina mogla biti pogubna za najbahatiju svjetsku silu.
Ruski politikolog Igor Panarin prošle je godine objavio mogućnost da će SAD propasti već sada u aprilu 2010., a da će im glave doći pucanje nacije po šavovima. Cjelokupni dug SAD-a tokom 11 godina se udesetorstručio, dok se primjera radi cjelokupni dug SSSR-a u zadnjim godinama upetostručio. Dodajmo tome nepouzdanog Obamu koji ko zna kako bi postupio u kriznoj situaciji kao i liberalnu politiku i ''politički korektne'' bolesnoće kojima truje narod - šta je još potrebno?
Ne znam je li neko objavio, ali evo kako bi se SAD trebao podijeliti u slučaju kolapsa :D

Slika

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 06:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
nemojte ovu temu opet odvesti ka sionskim mudracima...
sviđa mi se ovo "problem kolektivne svijesti".
na forumu mi se od citata i linkova više sviđaju mišljenja provučena kroz vlastitu prizmu.
mišljenja sam da šta god se desilo, ako se ne desi pojedincu, kao da se nije ni desilo.
to je strašno, ali i strašno ima svoju šifru arhiviranja u svakodnevici.

nemam pojma, revolucija ne postoji, možda diogen ili salinger....

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 08:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
dzabaleban je napisao:
nemojte ovu temu opet odvesti ka sionskim mudracima...
sviđa mi se ovo "problem kolektivne svijesti".
na forumu mi se od citata i linkova više sviđaju mišljenja provučena kroz vlastitu prizmu.
mišljenja sam da šta god se desilo, ako se ne desi pojedincu, kao da se nije ni desilo.
to je strašno, ali i strašno ima svoju šifru arhiviranja u svakodnevici.

nemam pojma, revolucija ne postoji, možda diogen ili salinger....


Dresiranih džukela je najviše i velika je filozofija gledati stvar kroz svoje oči. Prvo ih moraš imati a kad sabereš i oduzmeš nekad mi dođe da ih i nemam ali me te oči uče, tešu i prekrajaju kao ličnost. Dobro je ERROR rekao u nekoj temi, gledam, djelujem čisto da im sjebem ćeif.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 08:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
u zeitgeistu ima puno istine, ali ne treba sve prihvatati a priori, treba razmisliti i svojom glavom

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2010, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Halpert je napisao:
Svi naučnici, politički i istorijski teoretičari, filozofi ali i trenutni pokazatelji stanja u zapadnom svjetu daju naznaku kako bi ova godina mogla biti pogubna za najbahatiju svjetsku silu.
Ruski politikolog Igor Panarin prošle je godine objavio mogućnost da će SAD propasti već sada u aprilu 2010., a da će im glave doći pucanje nacije po šavovima. Cjelokupni dug SAD-a tokom 11 godina se udesetorstručio, dok se primjera radi cjelokupni dug SSSR-a u zadnjim godinama upetostručio. Dodajmo tome nepouzdanog Obamu koji ko zna kako bi postupio u kriznoj situaciji kao i liberalnu politiku i ''politički korektne'' bolesnoće kojima truje narod - šta je još potrebno?



Nije mi jasno samo kome je SAD-e dužan...samom sebi? U zeitgeistu navode da mmf treba da se bukvalno prevede kao američka banka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2010, 16:13 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:12
Postovi: 3
Zejtgeist mi je otvorio oci.Ono u sta sam siguran je da jevrejski bankari(porodica rotcajld-rofeler) vladaju svijetom,kao i da se religija zloupotrebljavala za ratne pohode i bogacenje crkve(sjetite se samo krstaskih ratova,otkupa grijehova,inkvizicije).
Posle ovog fima sam krenuo u spostvenu potragu za istinom preporucujem da pogledate fim Money masters i bice vam jasno,kako su bankari zavladali svijetom,posle toga pogledajte film Ring of Power - Empire of the City)oba imate skinuti sa piratebaya ili pogledati na youtubu ko zna engleski,a postoje i titlovi na srpskom.I na kraju mozete pogledati serijal Arrivals-koji je pravila grupa mladih muslimana sirom svijeta.U semu ovome ima informacija koje nemaju nikakve logike(barem meni) ali ima mnogih cinjenica koje otvaraju oci.Ateista sam(pravoslavac po porijeklu) tako da mi se ne cini da iza svega stoji djavo kao sto se navodi u arivalsu.Moje misljenje posle svilnih dokumentaraca je da svijetom vlada grupa jevrejskih(bez uvrede pripadnika judaizma) zionistickih porodica(uzimaju se izmedju sebe da bi sacuvali bogstvo) koje praktikuju obrede iz kabale ili neku drugu staru religiju koja je izumrla(ili je oduvijek bila samo za elitu) neki vid postovanje boga sunca,koji vuce korjene iz egipta,a vjerovatno i ranije.Ta religija koju neki nazivaju i satanizmom mozda ukljucuje,zrtvovanje ljudi,orgije...razliciti su podaci jer se radi o tajnim sesijama i veoma je tesko naci neke konkretne dokaze.
Nacin njihovog vladanja:mase kontrolisu u nacelu sa onom rimskom :ljeba i igara. A uticajne pojedince milom(korupcija) ili silom.
Oni drze fabrike oruzija,banke pa imaju nevjerovatan profit od svakog rata.Mislite da postoji korupcija samo na ovom nesrecnom balkanu,ona je ovdje najociglednija zato sto svi zivimo u relativno malim sredinama gdje se zna sta ko ima za rucak,a ne kada kupi novo auto(sto je tuzno).Pogledajte ove dokumentarce i shvticete da je amerika najpokvarenija zemlja na svijetu,pogotovu njen politicki vrh,i da je stanje isto svugdje u svijetu pa i kod nas,i da ce biti jos gore jer se stvara takav sistem vrijedosti-putem obrazovanja,medija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2010, 18:11 
Citiraj:
Pogledajte ove dokumentarce i shvticete da je amerika najpokvarenija zemlja na svijetu

Pa ne treba ovo gledati da se to shvati... :wink:


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Jul 2010, 08:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:12
Postovi: 3
tensSa je napisao:
Citiraj:
Pogledajte ove dokumentarce i shvticete da je amerika najpokvarenija zemlja na svijetu

Pa ne treba ovo gledati da se to shvati... :wink:

[code][/code]
Pod pokvaren mislim korumpiran,a licemjerno propovjedaju demokratiju,ljudska prava itd.
Na pr. ljudska prava se najmanje postuju u Kini,pa je amerika ipak u super odnosima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2010, 08:12 
Znam, to sam shvatio davno, dovolno je vidjeti "demokratiju" po Iraku...


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zeitgeist - Richard Albert

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oQ3f3EUynEM[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Citiraj:
Svetska premijera filma „Zeitgeist: Moving Forward“ u više od šezdeset zemalja na preko trideset svetskih jezika biće održana u istom danu, 15. januara 2011. godine. Ovo dešavanje nije povezano ni sa jednim vodećim svetskim distributerom i ima za cilj da zaobiđe mešanje korporativnih medija u projekat i da pruži prednost nezavisnim, neprofitnim grupama koje žele da prikažu film u svojim regionima. Većina njih je povezana sa različitim grupama aktivista, uključujući i aktiviste Zeitgeist pokreta koji predstavljaju samoodrživu grupu koja traži prelaz u novu društveno-ekonomsku paradigmu i prevazilaženje trenutnog monetarnog sistema i njegovih posledica.


Dakle, ovo je treci film u Zeitgeist ciklusu
1. Zeitgesit-The Movie
2. Zeitgeist-Addendum (tu ulazi Venus Project u pricu)
3...„Zeitgeist: Moving Forward“

Izvor: zeitgeist-pokret.com

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs