banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Mar 2008, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nista Liso ja se tebi moram izvinut,dirnuo sam ti u skolu a to je izgleda bolna tacka nase Lise :)
Kad bi ja tebi isprico sta sam radio u skolskim danima ti bi mene odma zamrzila,pa eto mi belaja..........zato se ja duboko izvinjavam Lisici... :cry: :oops:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Hrna je napisao:
Nista Liso ja se tebi moram izvinut,dirnuo sam ti u skolu a to je izgleda bolna tacka nase Lise :)
Kad bi ja tebi isprico sta sam radio u skolskim danima ti bi mene odma zamrzila,pa eto mi belaja..........zato se ja duboko izvinjavam Lisici... :cry: :oops:


Seri, seri, moj golube beli...

Ja samo kazem sta milim, provod ne mora uvijek ukljucivati pretjerano napijanje. Imam izbor da pijem i da ne pijem. Biram da pijem :lol: , ali ne i da se napijem!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje i svoj izbor...Tako da, MonaLisa ti radi sta hoces i kako hoces...Ipak ti najbolje znas sta je dobro za tebe :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
MonaLisa je napisao:
Hrna je napisao:
Nista Liso ja se tebi moram izvinut,dirnuo sam ti u skolu a to je izgleda bolna tacka nase Lise :)
Kad bi ja tebi isprico sta sam radio u skolskim danima ti bi mene odma zamrzila,pa eto mi belaja..........zato se ja duboko izvinjavam Lisici... :cry: :oops:


Seri, seri, moj golube beli...

Ja samo kazem sta milim, provod ne mora uvijek ukljucivati pretjerano napijanje. Imam izbor da pijem i da ne pijem. Biram da pijem :lol: , ali ne i da se napijem!


Sram te bilo za ovo sto si napisala :lol: :lol:

A slazem se sa gospodjom iznad :lol:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
obicno oni koji ne cugaju u drustvu su neki streberi ... osim naravno lijecenih alkoholicara :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 15:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...nikad nisam mnogo cugao jer sam imao zestoke mamurluke... i na brzaka se otresem i to nije to...nisam bio streber...uglavnom sam imao najvise neopravdanih i ukora...bio sam spavalica pa sam stizao na treci cas u prvoj smeni....

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Joj kakve se ovde gluposti lupaju.
Prvo "neces citav zivot nad knjigom buljiti".
Srednja skola, ucenje, kojom ste magijom spojili ta dva pojma? Jedino ako si ekstremno glup ili nesnalazljiv, moraces uciti vise od pola sata-sat dnevno, nebitno, gimnazija ili shup.

Zgrazavate se na alkohol u osnovnim skolama, a marihuana se uvukla u osnovne jos prije 4-5 godina.

I zasto je to "normalno", da srednjoskolci piju? Pod normalno mislim na ISPRAVNO, a ne na uobicajeno. Koji k nekome treba da se odbija od zivota, ne moze obavljati osnovne lokomotorne funkcije (hod i odrzavanje ravnoteze), ne moze upravljati tijelom ni umom par sati, stvarno ne vidim dobrobit od toga, niti ne vidim zasto je alkohol uzet kao nesto drustveno pozeljno i pozitivno. Zasto nekome treba stimulans da bi se osjecao dobro ili sretno, pogotovo u tako lijepim godinama kada te ne muce ni zdravlje, ni finansije, ni ucenje (barem 99% njih). Hajde popiti koju za Novu, za svoj rodj i od najboljeg druga, za neku vaznu proslavu, ali sve preko toga je ili poremecaj licnosti ili poremecaj drustva.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 19:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Joj kakve se ovde gluposti lupaju.


Ti prvi ..

Citiraj:
Srednja skola, ucenje, kojom ste magijom spojili ta dva pojma? Jedino ako si ekstremno glup ili nesnalazljiv, moraces uciti vise od pola sata-sat dnevno, nebitno, gimnazija ili shup.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Izvoli? Znam sijaset gimnazijalaca, od 81-e do 90-e generacije (ako vec hoces braniti kriterije svoje srednje, koji su se srozali poslije rata), izmedju ostalog rodjene/nerodjene sestre i bracu, svi su rekli da su nesto kao ucili prvi i drugi razred, a ostalo vjetar kroz glavu, o ucenju u ostalim skolama ne treba puno dodati. Hoces reci kako se u srednjoj ljudi prebijaju od ucenja, a to je no-no, treba uzeti flasu da se odmoris od silnog napora? Kao sto rekoh, jedino ako si podobro glup, ili imas ambicije da budes vukovac, moras puno uciti. Zato mi je smijesno da skoro svakodnevno pijancenje opravdavaju parolom "propade mladost u ucenju, drz se alkohola".

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Hoces reci kako se u srednjoj ljudi prebijaju od ucenja


Ne .. Zavrsio sam tu istu gimnaziju .. i nisam ni glup, a Boga mi ni nesnalazljiv .. i imao sam odredjene ambicije, koje sam ostvario uceci vise od 'pola sata - sat' .. a nijedan drugi segment zivota mi nije ispastao .. Ti si krenuo sa glupom generalizacijom da je ucenje bespotrebno u srednjoj skoli .. i koji je nazvao one koji provedu malo vise vremena za knjigom glupim i nesnalazljivim ..

Citiraj:
Znam sijaset gimnazijalaca, izmedju ostalog rodjene/nerodjene sestre i bracu, svi su rekli da su nesto kao ucili prvi i drugi razred, a ostalo vjetar kroz glavu.


Koliko god da ih ti poznajes .. ja ih sigurno poznajem dvostruko vise .. i znam dokle su dogurali ti kojima 'duva kroz glavu' ..

Al' nema veze .. jebes Gimnaziju .. odavno ona nije na nivou na kojem je nekada bila .. necemo ovo pretvarati u temu o njoj ..

Citiraj:
treba uzeti flasu da se odmoris od silnog napora?


Naravno da ne .. ne izvlaci zakljucke onako kako tebi odgovara ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Rakun_Slavko je napisao:
I zasto je to "normalno", da srednjoskolci piju? Pod normalno mislim na ISPRAVNO, a ne na uobicajeno. Koji k nekome treba da se odbija od zivota, ne moze obavljati osnovne lokomotorne funkcije (hod i odrzavanje ravnoteze), ne moze upravljati tijelom ni umom par sati, stvarno ne vidim dobrobit od toga, niti ne vidim zasto je alkohol uzet kao nesto drustveno pozeljno i pozitivno. Zasto nekome treba stimulans da bi se osjecao dobro ili sretno, pogotovo u tako lijepim godinama kada te ne muce ni zdravlje, ni finansije, ni ucenje (barem 99% njih). Hajde popiti koju za Novu, za svoj rodj i od najboljeg druga, za neku vaznu proslavu, ali sve preko toga je ili poremecaj licnosti ili poremecaj drustva.

=D>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2008, 23:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
Rakun_Slavko je napisao:
Srednja skola, ucenje, kojom ste magijom spojili ta dva pojma? Jedino ako si ekstremno glup ili nesnalazljiv, moraces uciti vise od pola sata-sat dnevno, nebitno, gimnazija ili shup.
I zasto je to "normalno", da srednjoskolci piju? Pod normalno mislim na ISPRAVNO, a ne na uobicajeno. Koji k nekome treba da se odbija od zivota, ne moze obavljati osnovne lokomotorne funkcije (hod i odrzavanje ravnoteze), ne moze upravljati tijelom ni umom par sati, stvarno ne vidim dobrobit od toga, niti ne vidim zasto je alkohol uzet kao nesto drustveno pozeljno i pozitivno. Zasto nekome treba stimulans da bi se osjecao dobro ili sretno, pogotovo u tako lijepim godinama kada te ne muce ni zdravlje, ni finansije, ni ucenje (barem 99% njih). Hajde popiti koju za Novu, za svoj rodj i od najboljeg druga, za neku vaznu proslavu, ali sve preko toga je ili poremecaj licnosti ili poremecaj drustva.

87.5% sсвих статистичких података су измишљени на лицу мјеста....... :D :D
Ти си дечко стварно зајазио......... Камо среће да се тако пролази кроз средњу школу.... Не знам коју си ти средњу завршио, али у Гимназији у коју ја идем то стварно није довољно ни за хљеба......
Идемо сви масовно код психијатра јер нас већина није нормална!!!!!!! Препоручиш којег?
Нико те не тјера да пијеш, али немој причати глупости да су сви који пију психијатријски случајеви...

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2008, 09:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
A da probas opciju b, poremecaj drustva? Alkoholicar je poremecena licnost, a drustvo gdje se svaki dan pije bez razloga je poremeceno. A kad vec moramo o skoli, znam barem 20 gimnazijalaca koji su zavrsili tu skolu, istina, sa trojkama, ali nisu se sa knjigaa ni upoznali, ako hoces 4 ili 5 onda moras da pritegnes, ali pricao sam u kontektstu ZAVRSAVANJA skole, a da li je to sa prosjekom 2.0 ili 5.0, nisam precizirao.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2008, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Rakun_Slavko je napisao:
A da probas opciju b, poremecaj drustva? Alkoholicar je poremecena licnost, a drustvo gdje se svaki dan pije bez razloga je poremeceno. A kad vec moramo o skoli, znam barem 20 gimnazijalaca koji su zavrsili tu skolu, istina, sa trojkama, ali nisu se sa knjigaa ni upoznali, ako hoces 4 ili 5 onda moras da pritegnes, ali pricao sam u kontektstu ZAVRSAVANJA skole, a da li je to sa prosjekom 2.0 ili 5.0, nisam precizirao.


Pa ti iduci put preciziraj malo bolje... Ako ti mislis da je jednako dobro imati prosjek 2.0 nego 5. ili 4.0, onda je to tvoja stvar, ali onaj sa prosjekom 2.0 ili 3.0 sigurno nece daleko dogurati. Ni ja se ne prebijam od ucenja, ali sigurno ne ucim samo po pola sata. To bi onda znacilo da od 15 predmeta svaki ucim po 15 minuta sedmicno. Mozda je dovoljno za 2, ali ne da neces biti odlican, nego 5 ni vidjeti neces!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2008, 19:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
manite se ocena, tema je alkohol


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2008, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
HRT1 u 15:05 Reporteri: Pijana djeca
Citiraj:
Statistike su alarmirajuće, sve su učestalija pijanstva maloljetnika. Liječnici savjetima, čini se, vrlo teško utječu na stvaranje svijesti koliko je takvo prekomjerno konzumiranje alkohola štetno i može imati tragične posljedice za njihov kasniji život. Nije u pitanju samo neka određena sredina, alkohol je svuda lako dostupan djeci. U Hrvatskoj, na primjer, tvrdi se, vlada "alkoholna epidemija", pije čak trećina maloljetnika. U Danskoj godišnje oko 2000 djece spašava hitna pomoć, kako bi im se u bolnici ispumpao želudac, jer su se otrovali alkoholom. Pije se previše, a granica početka sve je niža!


ovo bi vredelo pogledati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2008, 02:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ispovijest mladog alkoholicara
http://www.vecernji.hr/home/zdravlje/30 ... DF28F958.2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2008, 09:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 15:11
Postovi: 99
ja sam se prvi put napila na velikom odmoru u sedmom razredu,
onda sam uredno otisla na cas fizike u svoju prvu klupu i sve mi se vrtilo i cinilo mi se da me nastavnik cudno gleda,
za 17 rodjendan sam se tako ubila od vinjaka da nisam mogla da prodjem pored flase a da mi se ne povraca mjesecima (i to bukvalno),
ne pamtim koliko sam se puta napila zivotinjski u raznim prilikama, jednom sam iz opklade popila skoro cijelu bocu (ostalo je neka 2 3 centimetra) dzina na nekoj svadbi, poslije sam jos i vozila i to u rikverc,
danas popijem pola case vina uz rucak i mozda jednom u godinu dana malo vise kad izadjem s drustvom,
i super mi je svaki put, can t help it,
a bila sam i vukovac i nagradjeni student i nagradjeni magistar i danas pisem doktorat
tako da pice moze biti rekreativno cak i kad zvuci sablaznjavajuce kao to opijanje na velikom odmoru
neko proba vise neko manje stvari u zivotu
cisto treba razmisliti dva puta prije nego sto nekog osudis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2008, 13:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2007, 14:13
Postovi: 61
zitanjac je napisao:
ja sam se prvi put napila na velikom odmoru u sedmom razredu,
onda sam uredno otisla na cas fizike u svoju prvu klupu i sve mi se vrtilo i cinilo mi se da me nastavnik cudno gleda,
za 17 rodjendan sam se tako ubila od vinjaka da nisam mogla da prodjem pored flase a da mi se ne povraca mjesecima (i to bukvalno),
ne pamtim koliko sam se puta napila zivotinjski u raznim prilikama, jednom sam iz opklade popila skoro cijelu bocu (ostalo je neka 2 3 centimetra) dzina na nekoj svadbi, poslije sam jos i vozila i to u rikverc,
danas popijem pola case vina uz rucak i mozda jednom u godinu dana malo vise kad izadjem s drustvom,
i super mi je svaki put, can t help it,
a bila sam i vukovac i nagradjeni student i nagradjeni magistar i danas pisem doktorat
tako da pice moze biti rekreativno cak i kad zvuci sablaznjavajuce kao to opijanje na velikom odmoru
neko proba vise neko manje stvari u zivotu
cisto treba razmisliti dva puta prije nego sto nekog osudis


Izvini, mozda sam malo previse radoznala, ali da li ti smatras da je pohvalna ova tvoja prica??? sticem utisak da ljudi koji se nisu bar jednom olesili sa cijelom bocom (mozda da ostane 2 3 centimetra) dzina nekako nisu bas naj ok??? Hm... Ma mene doduse iskreno bas briga sto se neko unistava, uglavnom nemam neki kontakt sa takvim ljudima..ne, ne izbjegavam nikoga, jednostavno ne znam sta da radim sa ljudima koji ne mogu da sebe izraze na neki drugi nacin... ali hvaliti se kako si nakon popijene boce dzina vozila i to u rikverc???? Bas si faca, nema sta, pozavidjeli bi ti mnogi. Samo me interesuje da li ti bar sada, posto tada nije sigurno, padne na pamet da si mozda mogla nekog prolaznika ubiti...Nikoga ne osudjujem sto cuga ili se drogira ili sta god vec radi, siroko mu polje...medjutim ugrozavati ljude oko sebe :angry1: ...i da, cini mi se da ne treba praviti programe za borbu protiv alkoholizma ili narkomanije, nego praviti programe za bezbijednost onih koji to ne rade. Naravno, sjecam se ja i svojih skolskih dana, ali mi smo uglavnom cugali kad je neka prilika, ali mislim da danas to nije bas tako bezazleno.

I jos nesto, mozda ne pripada ovoj temi, ali eto slucajno znam podatak Centra za metalno zdravlje da u Republici Srpskoj
80% radno sposobnog stanovnistva konzumira alkohol preko granice,
25% razvice sliku hronicnog alkoholizma, a
15% njih prihvatilo bi da se lijeci.

_________________
Dugo hodam vec, kroz moj rodni grad.
Izgleda mi da vec je pao mrak.
Moj grad je lep kada je dan,al' umoran je i treba mu san.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2008, 14:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 15:11
Postovi: 99
ne ne smatram pohvalnim samo ilustrujem da stvari cesto nisu onakve kakvim ih statisticki podaci prikazuju,
a voznja u rikverc desavala se na pustom parkingu, niko nije bio ugrozen,
elem taj argument bih prihvatila, ali se ovde nije govorilo o voznji u pijanom stanju nego o konzumiranju alkohola u osnovnoj skoli,
meni to lici na dusebriznicko gubljenje vremena u dobroj mjeri,
pa najbolja naucna i umjeticka djela napravili su ljudi koje bi bez sumnje isti dusebriznici zatvorili u ludnicu,
ja sam za svaki oblik prosvjecivanja omladine ali mi se na forumu cesto ucini da se ide u nekom dusebriznickom pravcu po kom bi valjda trebalo zabraniti alkohol, seks, svaki oblik nocne aktivnosti (osim spavanja valjda) ma da i ne nabrajam dalje
bez veze, ne znam cemu to sluzi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs