banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 23:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Da li smatrate da policija prečesto i previše koristi silu bez opravdanja?
Da 62%  62%  [ 87 ]
Ne 38%  38%  [ 53 ]
Ukupno glasova : 140
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 17 Feb 2020, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Вељо немач појма по обичају...

Slika

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 17 Feb 2020, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Da samo ne bi bilo poslije lampa s rukom koja ju je drzala, porijeklo Doboj :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Pripravnik PU Banjaluka pokušao obiti frižider na benzinskoj pumpi?!
https://mondo.ba/Info/Crna-hronika/a949 ... pumpi.html

Policija u Banjaluci maltretirala maloljetnika (AUDIO)
https://www.rtvbn.com/3981779/policija- ... nika-audio
https://www.youtube.com/watch?v=kWpZBDn ... =emb_title

И шта рећи? :mad:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 16:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Plus miliciji za prvi minus za drugi, u stvari dva minusa za drugi ako ih je samo poslao kuci a nije im napisao kaznu. Vec je bila na snazi zabrana okupljanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
А шта овакви руљци знају да пишу казне и како гласи закон, њима је само избор између пријетњи, шамарања и возања у гепеку дастера...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 17:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pa nije on tu da tumači zakon nego da ga provodi, i silom ako treba. Ne opravdavam ovako ponašanje ali obzirom na izvor informacije (Vasković) uzeću je sa rezervom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Јбг, осим оног "нога, немој да вас видим" ништа на снимку нема везе са провођењем закона. А ради се о томе да ваљда требају пандури да спријече, тј забране тим момцима окупљање на том подручју. Нисам чуо питања "шта ћеге овдје, зашто шетате, не смијете" и слично, већ-оно што се чује на снимку, а то нема везе са провођењем закона. То је само ето да се нешто паламуди, тјера страх у кости момцима и истресу личне фрустрације. Ја то тако посматрам.

А и једино што су прекршили је што их је било четворица. Није плави час, ту су смјели да буду, само у формацији 2 по 2, или 3 плус 1. А то, проћу овуда, немој да вас видим опет, такође није спровођење закона, јер није им то забрањено, више је прекорачење овлаштења од стране плавих.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 18:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Ma da, tjera se strah u kosti finim momcima koje nije bilo strah za vrijeme zabrane okupljanja izadju da se provedu, ajde.
Usput na snimku se ne cuje pocetak price vec samo kad je vec pocela reakcija policajca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 18:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2020, 15:35
Postovi: 81
Maloljetnik je ORP lice, od ranije poznat organima gonjenja i privodjen triput. Za "dijete" 2004 godiste daleko je dogurao. Iako ne opravdavam sluzbeno lice u ovakvom postupku, niti ga branim, tu je moralo da bude nesto DEBELO neuredno ako su ta tri-cetiri druga lica cutala i povinovala se naredbi o udaljavanju. Bilo kako bilo, verbalni delikt u smislu prijetnje snosi manje zakonske sankcije od neovlastenog snimanja sluzbenog lica, tako da treba da se utvrde sve okolnosti ovog slucaja, pogotovo ako su u neposrednoj blizini bili i svjedoci. Audio snimak nema tezinu u "aferi papak" i slicnim mnogo tezim dokumentovanim kriminalnim radnjama a sad odjednom sva paznja se usmjerava na ovog policajca? Cudno do kraja.

Sent from my London using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Klinci kažu da taj mali "traži gujci čepa".

I ja kontam da je isprovocirao neiskusnog murijaša, vrlo vjerovatno namjerno i po narudžbi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 20:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Tako bilo i u Gracu, neki Bosanćeros se pravio pametan pa ga policija zasadila u zemlju kao cvijeće... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Apr 2020, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма да, на крају испало да га је неко послао да испровоцира овога и да га снима, дјеца се прзнила полицајцима, а овај јадан, куд ће, стјеран у ћошак и морао да им пријети, није имао избора, јадан...

Не знамо шта се дешавало прије почетка снимања, али оно што се чује на снимку је за сваку осуду. А није непознато да се керови, пардон, органи реда и мира знају истресати на некоме над киме могу (читај: слабијим) и да има појединаца који кад обуку униформу почну се осјећати као да су пар километара изнад Бога.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 09:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2020, 15:35
Postovi: 81
Izasla je zabrinuta mama navedenog "djecaka" na tv i nigdje nije pomenula da je od ranije poznat policiji i triput privodjen. Na snimku se ne cuje ni situacija prije ni poslije, kao da je snimljen dio samo izvucen iz konteksta, tipa ti meni opsujes sve po spisku, ne snimis sebe kako psujes nego mene dok ti odgovaram na psovke i onda ja jedini u takvom scenariju ispadam nekulturan ili podlozan osudi javnosti.

Ja bih ovdje postupio drugacije: lice maloljetno, 3 puta privodjen, slijedi informativni razgovor i novcana kazna roditeljima, ako nemaju pare onda definitivno zatvor zbog nepostovanja mjera zaraze i roditeljskog nemara tokom pandemije. 6 mjeseci do godinu dana uz oduzimanje roditeljskog prava do kraja pandemije, dijete ide staratelju i dovidjenja. Centar za socijalni rad ne radi svoj posao u gomili ovakvih slucajeva, a na tv je komotno mogla izaci i UK pa objasniti sta se radi u ovakvim situacijama.

Sent from my London using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 09:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Bez obzira nije profesionalno. Ako si tako labilna osoba da se isprovociraš i krećeš s prijetnjama tog tipa, onda nisi za tog posla. Svaki dan ćeš se susresti s nekom budalom kad već radiš kao policajac i hoćeš svakom prijetiti tušenjem i vožnjom u gepeku...ako treba privedi, napiši kazne, šta god, ali obavljaj profesionalno posao.
Nisu svi za svakog posla i zato je za to zanimanje i možda najbitniji psiho test.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Da, nije profesionalno. Ali nije policajac labilan, policajac je bahat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Konobari su iskusniji u radu sa budalama od bilo kojeg policajca :)

Naša policija ima drugi problem - jedinica za profesionalne standarde ne radi posao. Na tome se radilo kratko vrijeme pred certifikaciju, i cim je IPTF mandat zavrsen, krenulo se po starom.
Policijako postupanje je dosta precizno regulisano zakonima i internim uredbama, i policajci se samo trebaju drzati napisanog.

Npr saboracajci te oslove i obrate se propisno samo kad imaju kontrolu, inace je skoro uvijek “kus poso”, “ jes pio sta” i slicne fore.

Slika policije je samo kopija ukupnog drustva i trenutne vlasti.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Umetnik je napisao:
Јбг, осим оног "нога, немој да вас видим" ништа на снимку нема везе са провођењем закона. А ради се о томе да ваљда требају пандури да спријече, тј забране тим момцима окупљање на том подручју. Нисам чуо питања "шта ћеге овдје, зашто шетате, не смијете" и слично, већ-оно што се чује на снимку, а то нема везе са провођењем закона. То је само ето да се нешто паламуди, тјера страх у кости момцима и истресу личне фрустрације. Ја то тако посматрам.

А и једино што су прекршили је што их је било четворица. Није плави час, ту су смјели да буду, само у формацији 2 по 2, или 3 плус 1. А то, проћу овуда, немој да вас видим опет, такође није спровођење закона, јер није им то забрањено, више је прекорачење овлаштења од стране плавих.


Moram ovdje napisati moje iskustvo (iz prve ruke).

Dakle, nekad prošlog (možda i pretprošlog) ljeta moj mlađi klinac je na trgu vozio bicikl, ima njih grupa koji se tamo vrte oko fontana i onog prostora za skejtere.
Ugl, vozio je i dijete od pet-šest godina se otrgne roditeljima i pred njega. Kočnice, bicikl naglavačke, moj klinac se dobro razbio ali srećom djetetu nije bilo ništa.
Policajac koji se tu zatekao je nazvao nas kući, kratko rekao o čemu se radi i zamolio nas da dođemo u slučaju da roditelji djeteta budu tražili da se pravi zapisnik. Mi naravno u auto i krenuli tamo, negdje kod škole policajac zove ponovo i uz izvinjenje kaže da je sve u redu i da nema potrebe da dolazimo, roditelji djeteta su rekli da naš klinac nije kriv a djetetu praktično nije ništa.
Policajac je bio izuzetno ljubazan, pažljiv i informativan - ni traga bahatosti koju ovdje neki pominju.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 12:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kao i svim ostalim djelatnostima, ima divnih ljudi, a ima i skotova. Očekivati je da veća koncentracija "balvana" bude u jedinicama za intervenciju nego među običnim prašinarima al njih i ne biraju radi etikete nego da "gurnu glavu gdje drugi ne bi nogu".

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rocker je napisao:
Moram ovdje napisati moje iskustvo (iz prve ruke).

Dakle, nekad prošlog (možda i pretprošlog) ljeta moj mlađi klinac je na trgu vozio bicikl, ima njih grupa koji se tamo vrte oko fontana i onog prostora za skejtere.
Ugl, vozio je i dijete od pet-šest godina se otrgne roditeljima i pred njega. Kočnice, bicikl naglavačke, moj klinac se dobro razbio ali srećom djetetu nije bilo ništa.
Policajac koji se tu zatekao je nazvao nas kući, kratko rekao o čemu se radi i zamolio nas da dođemo u slučaju da roditelji djeteta budu tražili da se pravi zapisnik. Mi naravno u auto i krenuli tamo, negdje kod škole policajac zove ponovo i uz izvinjenje kaže da je sve u redu i da nema potrebe da dolazimo, roditelji djeteta su rekli da naš klinac nije kriv a djetetu praktično nije ništa.
Policajac je bio izuzetno ljubazan, pažljiv i informativan - ni traga bahatosti koju ovdje neki pominju.

Да, па увијек у сваком житу има кукоља, као и у сваком кукољу жита. Имао сам и ја доста пријатних, да тако кажем, ситуација, нарочито при рутинским контролама, људи зачуђујуће љубазни и расположени (зачуђујуће јер бих ја излудио да морам сатима да стојим код владе, код бивше банке, итд.), али ето, има свега.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Apr 2020, 19:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2020, 15:35
Postovi: 81
Rocker je napisao:
Konobari su iskusniji u radu sa budalama od bilo kojeg policajca :)

Naša policija ima drugi problem - jedinica za profesionalne standarde ne radi posao. Na tome se radilo kratko vrijeme pred certifikaciju, i cim je IPTF mandat zavrsen, krenulo se po starom.
Policijako postupanje je dosta precizno regulisano zakonima i internim uredbama, i policajci se samo trebaju drzati napisanog.

Npr saboracajci te oslove i obrate se propisno samo kad imaju kontrolu, inace je skoro uvijek “kus poso”, “ jes pio sta” i slicne fore.

Slika policije je samo kopija ukupnog drustva i trenutne vlasti.
Amin.
Neko mi je obrisao post u kojem pominjem kursiste u mupu koji su dolazili s planine i ispod planine pa i danas obavljaju funkcije u istom, da li neko ko osjeca butthurt tom izjavom ili neko ko se osjetio prozvanim - vidjecemo :)

Dok je bio IPTF i EUPM moglo se ocekivati iskontrolisanije i bolje stanje, pa je Robertsu istekao mandat a covjek ostao da zivi kod nas. Dok se tu znalo reda nije bilo ekscesa bez sankcionisanja istih, cak ni po stanicama koje i danas vode nekompetentni indijanci. Pogotovo po pitanju teskih kradja, unutrasnje kontrole, povratnika, korupcije, delozacija i sl. IPTF da je ostao, razalovao bi trajno pojedine indijance i ne bi im ostala ni lipa da je cuvaju.

Sent from my London using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs