banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Sledeća

Da li smatrate da policija prečesto i previše koristi silu bez opravdanja?
Da 62%  62%  [ 87 ]
Ne 38%  38%  [ 53 ]
Ukupno glasova : 140
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Samo sam jednom prisustvovao raciji u inostranstvu pa nemam neki stav, al' eto da pitam vas koji živite vani... Kakva je tamo policija/specijala/jedinica za podršku kad upadne u klub u pola 2? Jesu li na Vi, fini, kulturni, akademski obrazovani ili su i tamo tabadžije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Vi tacno ne kontate realpolitik
Dovoljno je sto su ispali smjesni sto a)nisu nista nasli b)nisu pretrazili I auta c)nisu dali neko marketinski mocno kodno ime operacije
Jos I rjecnik 'znas ti k'o sam ja' pa to direktno utice na integritet I public image
Jos je samo hvalilo da su se svi poceli smijat buahaha pijani drotovi ne znaju nac ni 2 nacrtane ovce
To je ipak pobjeda narodnih obicaja nad policijskom represijom,bottom line ja vjerujem da nece tu prismrdit jos mjesecima

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
shakal je napisao:
Samo sam jednom prisustvovao raciji u inostranstvu pa nemam neki stav, al' eto da pitam vas koji živite vani... Kakva je tamo policija/specijala/jedinica za podršku kad upadne u klub u pola 2? Jesu li na Vi, fini, kulturni, akademski obrazovani ili su i tamo tabadžije?


Sve po PS. I takvo njihovo ponasanje ne ostavlja mogucnosti da se pravis pametan. Inace lisice i po novcaniku.

Ako ima neka vanredna kontrola na putu, svaki put ce ti otpozdraviti ako im mahnes ili klimnes glavom. Mozes stati i pitati nesto bez ikakve bojazni da ce ti krvavih ociju skociti na sajbu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
The_new_Statesman je napisao:
Jasno je da ce se pokusati uplusati cim se postarao da izadje u Nezavisnim.


Nije se on nista starao .. okacio decko svoju polupanu sliku na tw pa su ga redom svi kontaktirali .. od Monda pa nadalje do NN

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A pa dobro... Mogao je da ne okaci, ali nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Sta ako danas sutra nalete na nekog ko zna nekog i popuse otkaze jer su se razmahali?


Ako me išta nervira to je ovo potezanje poznanstava da bi se nekog poklopilo, radio on kako treba ili ne.
A tako nam je u svim sferama društva.

Ne zovi komunalnu - budala će ti se natovariti na vrat.
Ne prijavljuj inspekciji - priprijetiće ti.
Ne piši kaznu - zvaće ti šefa.
Ne šalji na popravni - znaš ti čiji je to sin/ćerka.

I tako se poklopi i ćuti, jer su došli divlji i uništiće pitome.

Ovo sa racijama se oduvijek dešavalo. Pokaži ličnu, hvala, doviđenja. Ko se alkoholom okuražio nek se sam brani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 12:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
shakal je napisao:
Samo sam jednom prisustvovao raciji u inostranstvu pa nemam neki stav, al' eto da pitam vas koji živite vani... Kakva je tamo policija/specijala/jedinica za podršku kad upadne u klub u pola 2? Jesu li na Vi, fini, kulturni, akademski obrazovani ili su i tamo tabadžije?


Mene su u sitne sate zautavili u Brašovu, puste ulice žive duše nema, stade pored mene tamno plavi ili crni (jbg pod onim svjetlom) kombi na kojem velikim slovima piše JANDARMERIE, izađoše dvojica u kombinezonima stadoše ispred mene i nešto na rumunskom meni, kad sam rekao na engleskom da ne razumijem i da sam turista (doduše i odudarao sam od prosjeka :) ) ovaj jedan na engleskom pita za dokumenete, je njima pasoš, pogledaše ga oni, gdje sam odsjeo kom smještaju, pita me jedan kako se čita ime grada jer se J na rumunskom čita Ž pošto je njima BIH-Sarajevo poznato, ja njima Republika Serba - Serb, vrati mi pasoš sve ok i noapte buna. Ljubazni bili a pod većom opremom od našh kerova....kontaju ovaj garant pošao tražiti "prijateljce noći" :) U Gracu sam npr upitao policajce koja je najbliža autobuska pošto sam malo izgubio bio orjentaciju, em su mi lijepo objasnili em su mi ponudili da me povezu do tamo ako hoću :) najn dankešen bitešen, da me murija po Gracu voza.... :P

Jedino mi bilo neshvatljivo kako to da je u Rumuniji prostitucija i uličarke ilegalna, a ladno ima patrle prolaze pored njih ko da ih i nema. Ni racija ni ničega, jedni druge ignorišu.... :scratch:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 12:41 
Citiraj:
Jedino mi bilo neshvatljivo kako to da je u Rumuniji prostitucija i uličarke ilegalna


to im jedina grana turizma vjerovatno :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Тако је свуда гдје се зна да обитавају курве..

Ево један парадокс.. у УСА нпр ако си прикривени пандур на задатку.. ако те "дама ноћи" пита да ли си полицајац ти мораш одговорити да јеси.. иначе не можеш да је хапсиш или било шта.. једино ако је глупа и не упита онда можеш да је приведеш

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 15:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Пеле Мали je napisao:
Тако је свуда гдје се зна да обитавају курве..

Ево један парадокс.. у УСА нпр ако си прикривени пандур на задатку.. ако те "дама ноћи" пита да ли си полицајац ти мораш одговорити да јеси.. иначе не можеш да је хапсиш или било шта.. једино ако је глупа и не упита онда можеш да је приведеш


Mislio sam da je to tako samo u filmovima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 19:00 
http://www.atvbl.com/vasic-o-prebijanju ... naredenja/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
shakal je napisao:
Samo sam jednom prisustvovao raciji u inostranstvu pa nemam neki stav, al' eto da pitam vas koji živite vani... Kakva je tamo policija/specijala/jedinica za podršku kad upadne u klub u pola 2?


U PL nikad nisam doživio raciju. A "Prevencija" koja je zadužena za takve akcije izgleda kao Nindža Kornjače (pancirke, šljemovi, itd.) pa moraš stvarno da bydeš idiot da se kurčiš.

Elem, pričala mi je prijateljica iz Beča kad je uletila specijala u neku našu birtiju - valjda bila dojava za neku drogu, oružje i sl. Pri svakom stolu stoji lik u fantomci i drži Heckler uperen u goste. Uhvatili tog koga su tražili, stavili mu lisice i izvukli ga vani brže nego što su ušli. Čisto sumnjam da je iko pomislio o kurčenju i svojim pravima.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisu ni imali kada. O tome se i radi, efikasnost. Udju, pokupe koga treba i izadju. Nema drndanja. A ako se neko pobuni, bice sproveden do tvorzije. O raspravi i prebijanju nema pomena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
shakal je napisao:
Пеле Мали je napisao:
Тако је свуда гдје се зна да обитавају курве..

Ево један парадокс.. у УСА нпр ако си прикривени пандур на задатку.. ако те "дама ноћи" пита да ли си полицајац ти мораш одговорити да јеси.. иначе не можеш да је хапсиш или било шта.. једино ако је глупа и не упита онда можеш да је приведеш


Mislio sam da je to tako samo u filmovima :lol:

Zato što i jeste samo u filmovima. Urbani mit
https://www.google.ba/?gws_rd=ssl#q=do+undercover+police+have+to+say+they+are+police


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Malesevica sam jednom vidio na splavu, doktor Racic i to drustvo. :D

Prepotenko zestoki, sigurno je i jezik malo otpustio to vece, ali opet niko ovo mlacenje nije zasluzio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
shakal je napisao:
Samo sam jednom prisustvovao raciji u inostranstvu pa nemam neki stav, al' eto da pitam vas koji živite vani... Kakva je tamo policija/specijala/jedinica za podršku kad upadne u klub u pola 2? Jesu li na Vi, fini, kulturni, akademski obrazovani ili su i tamo tabadžije?


Kulturni, obrazovani i ljubazni i samim tim izazivaju postovanje.

Jedan primjer od prosle god: desavanje Francuska, autoput. Na zadnjoj naplatnoj rampi ka Luxemburgu marica i njih cetvorica. Prvo su brkljali na Fra pa su presli na Eng. Govore kako se nije postovalo ogranicenje brzine i samim tim kazna na licu mjesta. Na pitanje gdje je dokaz ( slika, film sta god) odgovaraju da im kolega stoji na nekom nadvoznjaku i mjeri. Na ponovljeno pitanje i odbijanje placanja kazne na licu mjesta bez dokaza pocinju da pjene i kao: ili plati kaznu ili vozi, pri tom dokumenti su kod njih. Mi smo nastavili svojim putem, ja sam slikala maricu sa sve tablicama.. Kazna nikad nije stigla a dokumenti jesu, postom nakon 2 sed! :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 22:10 
Ljudi, necemo se lagati, nasi su drotovi teske iskompleksirane seljacine (u vecini slucajeva na zalost), cast izuzeciima....i bas zbog toga se treba fino ophoditi sa njima i nece biti problema...

Doduse sada mi malo pade na pamet da ako ih ovaj lik na sudu malo sje*e da bi se mogli i popraviti malo, mislim sto se tice kulture i odnosa prema gradjanima i to jedino zbog slike u javnosti, pod uslovom ako mediji ovo budu revnosno prenosili i ako se drotovska imena budu spominjala u javnosti...

i da, TNS je u pravu, nema nikakve vajde od toga sto policija tuce i maltretira gradjane, njima bi bila daleko veca kazna da im pukne recimo 30 posto od plate ili slicno, to uvijek vise boli neko par pljeski...zapad najbolji primjer..,.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 27 Jun 2016, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Samo džep. Pa kad bude ko pašče gledao kako drugi imaju a on nema... il kad djetešce zatraži neku budalaštinu koju je obećao kupiti, a da ne pričamo kad žene počnu krv piti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 28 Jun 2016, 06:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Citam ovo sto je direktor Policije izjavio i imam nekoliko pitanja:

1. Da li je ometanje policajca u obavljanju duznosti prekrsajno ili krivicno djelo? Tacnije, u sta spada odbijanje pokzivanja dokumenata?
2. Da li je kazna za to djelo prebijanje?
3. Da li u zakonima RS postoji pojam racija koji bi obavezivao gradjane na drugacije ponasanje? Nesto poput ratnog stanja, policijskog casa i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 28 Jun 2016, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Milan je napisao:
http://www.atvbl.com/vasic-o-prebijanju-advokata-u-raciji-gradani-ima-da-sute-da-izvrsavaju-naredenja/

Kako samo vjesto obrce teze ovaj Vasic.
Na zapadu bi mu stavili lisice priveli ga i ostavili na trijeznjenju. Ako ima elemenata dobio bi prijavu uz smijesak i stisak ruke ujutro na rastanku.
Majmune Vasicu nebi ga prebili jer na to nemaju pravo.
Ako je ovakav direktor nije ni cudo sto se ovo dogadja.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs