banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Da li smatrate da policija prečesto i previše koristi silu bez opravdanja?
Da 62%  62%  [ 87 ]
Ne 38%  38%  [ 53 ]
Ukupno glasova : 140
Autoru Poruka
 Tema posta: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 15:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
E vidim da vas ima mnogo zainteresovanih za ovu temu.....
Pa da čujem sada vaša iskustva sa policijom, negativna i ako imate pozitivna :)

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 16:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
Za pocetak ako mislis imati ozbiljnu diskusiju izbrisi uvredljivi sinonim iz naslova teme. :stop:

Kad su u pitanju iskustva vjerujem da ce vecina, pocev od mene imati uglavnom negativna iskustva, no kako smo do ove teme stigli preko jednog konkretnog slucaja mozda bi bilo bolje da se ogranicimo samo na policiju kao organe odrzavanja reda i sigurnosti. (gulikoze saobracajce izostavimo :angry3: )


Na osnovu prethodne diskusije dolazim do zakljucka da se polako dijelimo na one koji od dva zla ipak biraju ono manje i one koji legitimno i legalno "zlo" poistovjecuju sa trulim dijelovima naseg drustva.

Zasto policiju dozivljavate kao nuzno zlo? :salute:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam glasao za Ne, jer mislim da su u vecini slucajeva zasluzeno primenili silu. Ne kazem da opravdavam svaki njihov postupak, ali mislim da dobro rade svoj posao. Niko nije dobio batina bez razloga. Pola stvari procitamo u novinama, gde pisu lazi i onda pljujemo po policiji koja je "nevine" ljudie i bez razloga prebila... jel stvarno mislite da je bez razloga,hmmm... cisto sumnjam. Sve su to klosari, kriminalci i dileri droge. Pa i one sto prodaju travu na sitno kad uhvate treba dobro namlatiti, jer u suprotnom nije nista uradio ako ga privede zapise i uz sudsku prijavu pusti kuci. Takvi ce reci, dobro sam prosao, boli me uvo platicu kaznu 300-tinjak KM i opet dobro. Svaki oblik kriminala je los i tu ne treba praviti granice, jer sto su stroziji zakoni i odnos prema tim ljudima to ce kriminal biti manje zastupljen. Na njima je da se paze da ih ne uhvate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ja sam jednom imao iskustva sa policijom, priveli su me greskom, ali bili su sasvim korektni. To je bilo 2003 godine. Medjutim policija u ratu su bili obicne svinje. Sjecam se da sam slusao od ljudi cesto da su ih tukli bez razloga u ratu.
Sto se tice placanja kazni to bi bilo u redu da je sve ostalo u redu, tj. da je normalna drzava. Konkretno, ako predjes ulicu bez zebri naplatice ti 40km, sto se meni desilo prosle godine. A ne pitaju te odakle tebi 40km, nego samo plati.
Dok u civilizovanim zemljama drzava ti da posao, stan, pa tek ako nesto skrivis onda ti naplate, a i red je da platis kad imas odakle. Dok u BiH, ne daju ti nista, ni da zaradis, a dusu bi ti uzeli i naplatili sve a ne pitaju odakle da platis. Isto tako, ne opravdavam one sto kradu, ali zar nije prirodno da ce neko krasti ako ne moze posteno imati posao i zaraditi, a takvih je 40 posto. Od tih 40 posto nezaposlenih samo 1 posto da krade to je velik broj. I onda milicija tuce i tjera. Drzava ljudima nista neda i onda tuce ljude ako ne placaju. Na zapadu ako ti drzava trazi bar ti i da, dok kod nas samo trazi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 17:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
Hertzog je napisao:
Pola stvari procitamo u novinama, gde pisu lazi i onda pljujemo po policiji koja je "nevine" ljudie i bez razloga prebila...


to smo upravo vidjeli na ovom slucaju kod zitopeke...novinar da je mario za istinom, makar malo bi vise proceprkao...uvijek imaju dvije strane, mi smo ovde definitivno vidjeli samo jednu. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 17:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Hertzog je napisao:
Ja sam glasao za Ne, jer mislim da su u vecini slucajeva zasluzeno primenili silu. Ne kazem da opravdavam svaki njihov postupak, ali mislim da dobro rade svoj posao. Niko nije dobio batina bez razloga. Pola stvari procitamo u novinama, gde pisu lazi i onda pljujemo po policiji koja je "nevine" ljudie i bez razloga prebila... jel stvarno mislite da je bez razloga,hmmm... cisto sumnjam. Sve su to klosari, kriminalci i dileri droge. Pa i one sto prodaju travu na sitno kad uhvate treba dobro namlatiti, jer u suprotnom nije nista uradio ako ga privede zapise i uz sudsku prijavu pusti kuci. Takvi ce reci, dobro sam prosao, boli me uvo platicu kaznu 300-tinjak KM i opet dobro. Svaki oblik kriminala je los i tu ne treba praviti granice, jer sto su stroziji zakoni i odnos prema tim ljudima to ce kriminal biti manje zastupljen. Na njima je da se paze da ih ne uhvate

Da, sta ce nam zakoni, sudovi i zatvori, treba samo pustiti rulju da ide uokolo i mlati ljude.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 18:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Izbacio sam uvredljivi dio iz naslova. Pokušajte sami osjetiti dokle smijete ići i šta ima a šta nema smisla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Time trek je napisao:
Hertzog je napisao:
Ja sam glasao za Ne, jer mislim da su u vecini slucajeva zasluzeno primenili silu. Ne kazem da opravdavam svaki njihov postupak, ali mislim da dobro rade svoj posao. Niko nije dobio batina bez razloga. Pola stvari procitamo u novinama, gde pisu lazi i onda pljujemo po policiji koja je "nevine" ljudie i bez razloga prebila... jel stvarno mislite da je bez razloga,hmmm... cisto sumnjam. Sve su to klosari, kriminalci i dileri droge. Pa i one sto prodaju travu na sitno kad uhvate treba dobro namlatiti, jer u suprotnom nije nista uradio ako ga privede zapise i uz sudsku prijavu pusti kuci. Takvi ce reci, dobro sam prosao, boli me uvo platicu kaznu 300-tinjak KM i opet dobro. Svaki oblik kriminala je los i tu ne treba praviti granice, jer sto su stroziji zakoni i odnos prema tim ljudima to ce kriminal biti manje zastupljen. Na njima je da se paze da ih ne uhvate

Da, sta ce nam zakoni, sudovi i zatvori, treba samo pustiti rulju da ide uokolo i mlati ljude.

Jel ovo bilo ironicno na moj post. Bolje pustiti dilere da rade svoj posao bez probelma i auto-mafiju i trgovinu ljudima da se bogate. Dok mene ne diraju nek rade sta hoce :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hertzog je napisao:
Jel ovo bilo ironicno na moj post. Bolje pustiti dilere da rade svoj posao bez probelma i auto-mafiju i trgovinu ljudima da se bogate. Dok mene ne diraju nek rade sta hoce :roll: :roll: :roll:


Проблем је што они не дирају дилере и мафију него туку сиромахе и ситне рибе.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 18:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Jeste bilo je ironicno. Prvo posao policije nije da odluci da li je neko kriv ili nije. Za to postoji dokazni postupak, sudovi, zakoni itd. Ako policija ne moze odluciti ko je kriv, kako moze odluciti koga da batina a koga ne. Drugo, fizicko kaznjavanje se prakticira samo u zaostalim drzavama Bliskog Istoka, dok je u svim naprednim zemljama istrebljeno jos u srednjem vijeku.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja nisam rekao da treba ici i batinati ljude po gradu, zasto svi odmah prevedu stvari kako njima odgovara, samo da bi pravili neku ironiju. Zna se sta je uloga suda i zakona, a sta policije. Na pruzanje otpora prilikom hapsenja ili slicnih situacija, policija ima pravo da primeni silu. Opet ponavljam da je problem sto mi citamo stvari u ovom lazljivim i prevrtljivim novinama pa policija uvek ispada crna ovca, sto se pokazuje i u ovom slucaju kod zitopeke. Svugde u svetu se desavaju pojedinacni slucajevi gde policija koristi prekomernu silu bez opravdanih razloga, al za nasu policiju ja mislim da rade OKi posao, ako se iskljuce ti pojedinacni slucajevi, jer veruj mi toga je mnogo manje kod nas nego u svetu, gde pored svojih licnih hirova, policija ima i problema sa rasizmom, tako da se neopravdano maltretiranje gradjana mnogo cesce desava. U vecini slucajeva batine dobiju oni koji zasluzuju i sa debelim razlogom. Jer policajcu se ne isplati da popusi suspenziju zbog prebijanja neduzne osobe. Pa nije ovo vise haoticno ratno stanje gde je vladao zakon jaceg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Nema sta da se mudruje, ako se MORA koristiti sila, ona se upotrijebi par sekundi, dok se lice ne onesposobi lisicama ili pravljenjem poluge na ruci. Mlacenje ljudi i sutanje kad su na zemlji je druga prica, idiotluk isfrustriranih ili objesnih debila. Policajac po zakonu ne smije nikoga tuci, ima opcija da ga onesposobi lisicama/polugom, ili da ga upuca, varijacije izmedju ne postoje, osim ukoliko u pitanju nije interventna policija i posebne visoko rizicne situacije.
Sada, sto su nasi policajci mahom sirovine koji ili nemaju sekunde obuke iz borilackih vjestina ili su imali obuku (karate, zuti pojas u osnovnoj), pa su je zaboravili, je veliki problem, jer osoba koja ne poznaje recimo judo ili aikido, ne moze drugacije da "privede" nekog osim da ga mlati shakama ili pendrekom...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Hertzog je napisao:
Opet ponavljam da je problem sto mi citamo stvari u ovom lazljivim i prevrtljivim novinama pa policija uvek ispada crna ovca, sto se pokazuje i u ovom slucaju kod zitopeke. Svugde u svetu se desavaju pojedinacni slucajevi gde policija koristi prekomernu silu bez opravdanih razloga, al za nasu policiju ja mislim da rade OKi posao, ako se iskljuce ti pojedinacni slucajevi, jer veruj mi toga je mnogo manje kod nas nego u svetu, gde pored svojih licnih hirova, policija ima i problema sa rasizmom, tako da se neopravdano maltretiranje gradjana mnogo cesce desava. U vecini slucajeva batine dobiju oni koji zasluzuju i sa debelim razlogom. Jer policajcu se ne isplati da popusi suspenziju zbog prebijanja neduzne osobe. Pa nije ovo vise haoticno ratno stanje gde je vladao zakon jaceg


95% slučajeva kada se prekomjerno koristi sila nikada ne dođe do nijednog medija. Imaš u članku Nezavisnih koji sam ostavio na prvoj temi statistiku pa se zapitaj o koliko slučajeva si čitao o tome. Ako imaš neke procentualne statistike za neke svjetske policije daj ih i nama, ovako ti ne vjerujem. Znam da su naši daleko iznad svih svjetskih po broju rasvjetljenih slučajeva, ali za nasilje ne znam baš. :lol: :lol: :lol: Policajac će vrlo teško dobiti suspenziju i to se poteže tek u onim slučajevima kada mediji krenu da se bave tim najdrastičnijim slučajevima. Većina toga uvijek ostane van bilo kakve javnosti i jako pažljivo se zataškava i krije.
U to se možeš uvjeriti i ovdje jer dosta ljudi je iznijelo vlastite primjere, a teško da su se mediji bavili svim.

Citiraj:
Statistika, ipak, ukazuje da nisu daleko od istine tvrdnje boraca za ljudska prava da je ovaj skandal samo vrh ledenog brijega. O tome govore i podaci Unutrašnje kontrole kantonalnog MUP-a. Prema njihovim podacima, tokom prošle godine zabilježene su 292 žalbe na rad i postupanje policije, a petorica policajaca suspendovana su upravo zbog nasilničkog ponašanja.

Mustafa Bešić, v.d. načelnika Jedinice za profesionalne standarde MUP-a KS, ističe da ipak sve nije tako crno. Ohrabruje to što je broj žalbi, kad se poredi sa 2005. godinom, za trećinu manji.

`Od toga u provjeri se ispostavilo da je 35 osnovanih žalbi, dok je utvrđeno da je 260 njih neosnovano, odnosno da ne postoje dokazi. Tek manji dio, osam njih, prijavili su građani, dok smo 27 prijava pokrenuli mi sami`, kaže Bešić.

Bilo je tu svakakvih prijava - u maju prošle godine trojica policajaca suspendovana su jer su pretukli maloljetnika koji je na zgradi pisao grafite.
...
`Unutrašnja kontrola je u prvih 11 mjeseci prošle godine utvrdila 84 osnovana postupka za težu povredu radne dužnosti. Podneseno je 13 krivičnih prijava protiv 19 radnika i 27 prekršajnih prijava protiv 25 radnika, od toga 16 rukovodilaca. To govori da imamo posla u ovoj oblasti i da ozbiljno krećemo da raščišćavamo unutrašnje probleme`, rekao je Čađo.

Muhamed Džemidžić, izvršni direktor Helsinškog komiteta za ljudska prava BiH, kaže da je evidentno da je policija u slučaju `Čamo` prekoračila ovlaštenja. Slučaj je, smatra on, još bitniji kad se ima u vidu da je policija prije svega tu da bi štitila građane. On vjeruje da slučajevi poput ovog uopšte nisu rijetki:

`Rijetko se, ipak, može čuti da su takve osobe kažnjene. Sve, izgleda, zavisi od toga ko ih štiti`.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?meni=6&vijest=5981

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Poslednji put menjao fantomacan dana 10 Feb 2008, 20:05, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Rakun_Slavko je napisao:
mlati shakama ili pendrekom...


"Danas nema casti, ali ima vlasti..., odvali ti pendrek i baci u jendek..." , sto pjeva Bora Corba :confused2:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Al zato verujes nezavisnim novinama. Ti bi i o rodjnoj staroj pisalji da je masovni ubica i silovatelj za vreme rata samo da se prodaju i da im medjunarodne organizacije daju pare. CCC i to ti je validan podatak :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Pokušaj onda sam naći podatke iz nekog drugog izvora i vidjećeš da je teško. Ne jer tih slučajeva nema nego jer rijetko uopšte dolaze u medije jer se sakrivaju i zataškavaju. A Nezavisnim ne moram vjerovati, ali vjerujem statistikama.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 20:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
vim je napisao:
Hertzog je napisao:
Jel ovo bilo ironicno na moj post. Bolje pustiti dilere da rade svoj posao bez probelma i auto-mafiju i trgovinu ljudima da se bogate. Dok mene ne diraju nek rade sta hoce :roll: :roll: :roll:


Проблем је што они не дирају дилере и мафију него туку сиромахе и ситне рибе.


Potpuno se slazem sa covijekom..... Ne diraju ni 20% one koje trebaju.......
I ptice na grani više znaju ko dila šta u kojem naselju, a policija se pravi blesava dok ima svoj dio....

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 20:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
Hertzog je napisao:
Jer policajcu se ne isplati da popusi suspenziju zbog prebijanja neduzne osobe.

Šanse da će on dobiti suspenziju ako ispendreči nekog klinca poginulog ratnog borca, kome majka radi kao čistačica, i koji nema nikakve veze su gotovo ravne nuli....
Kao što Njegoš reče još davno
"Kome zakon lezi u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom"

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 10 Feb 2008, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa dobro, dovedite mi tog klinca koji nije nista uradio a da ga je policija izpendrecila. Ne branim ih ja, ali ih i ne pljujem. Jasno je da krupne ribe imaju privilegije, ali ljudi moji to nije samo kod nas proble, nego svugde u svetu,pa ne moze se to iskoreniti. Dok ima kriminala bice i policije. Sve je to povezano, sta bi oni radili da nema mafije :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 11 Feb 2008, 01:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Hertzog je napisao:
Pa dobro, dovedite mi tog klinca koji nije nista uradio a da ga je policija izpendrecila. Ne branim ih ja, ali ih i ne pljujem. Jasno je da krupne ribe imaju privilegije, ali ljudi moji to nije samo kod nas proble, nego svugde u svetu,pa ne moze se to iskoreniti. Dok ima kriminala bice i policije. Sve je to povezano, sta bi oni radili da nema mafije :-? :-? :-?


Ja sam naveo primjer jednog od mojih tada najboljih drugova, klinca od tada 13 godina razbila 2 murjaka kod Borcevog stadiona. Bio celav i nosio mindjusu, valjda im vise povoda nije trebalo (dobro, to vece je bila kosarkaska utakmica pa su bili malo "edgy", ali on je samo mirno prolazio na putu ka svojoj kuci).

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs