banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 00:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Sledeća

Da li smatrate da policija prečesto i previše koristi silu bez opravdanja?
Da 62%  62%  [ 87 ]
Ne 38%  38%  [ 53 ]
Ukupno glasova : 140
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 30 Mar 2012, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WrZ-Hf1efT4[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 00:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Ne znam ni jedan slučaj da je policija upala u biblioteku ili čitaonicu i tukla sve redom..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 07:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Sad si im dao odličnu ideju. Još se ovi studenti nešto bune, treba to preventivno mlatiti. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 08:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Men se čini da je u RS-u ostala Milicija. Iako je promjenila ime u Policiju. Ali mentalitet je ostao isti.
Iz osobnog iskustva.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 08:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Isto je i u Hrvatskoj. Isti kadrovi kao nekad , samo malo nacionalno pročišćeni. Nekad su hapsili zbog napada na lik i djelo Dži Bi Tija, a sad uhićuju zbog kritike 'domovinskog' rata. Ovo govorim iz ličnog iskustva.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 08:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Isto je i u Hrvatskoj. Isti kadrovi kao nekad , samo malo nacionalno pročišćeni. Nekad su hapsili zbog napada na lik i djelo Dži Bi Tija, a sad uhićuju zbog kritike 'domovinskog' rata. Ovo govorim iz ličnog iskustva.



Prije bi rekao da je sada slika prilagođenija nacionalnoj strukturi. Prije je Srba bilo puno više od prosjeka kojim su sudjelovali u stanovništvu.
A vjerujem ti da hvataju zbog navedenog.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 08:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Da, slika je izopačeno prilagođena nacionalnoj strukturi, otprilike 99, 9 % u korist jednog naroda ( ovdje mislim na Baniju , Kordun , Liku i Sj. Dalmaciju ). Neuporedivo sa onim prije rata.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 08:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
Mene stvarno isfuravaju ovakve stvari. Prigovara se Srbima što ih je bilo najviše u vojsci,miliciji i sl....Jbt,Hrvati,siromašni Hrvati,su svoju djecu slali u sjemeništa da postanu svećenici i izvuku se iz bijede da bi mogli pomoći svojoj braći i sestrama. Srbi su svoju djecu slali u vojnu školu iz istog razloga. Kako su onda Srbi krivi zbog toga što Hrvati nisu htjeli u vojsku?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 31 Mar 2012, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
hegemonija, odnosno gnjecenje ili bolje receno cijedjenje zivotnih sokova jednog naroda u korist drugog. i tako tisucu godina.......

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 03 Apr 2012, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Saša Damić (27) iz Banjaluke ranjen je u ponedjeljak uveče u akciji banjalučke policije na suzbijanju neovlašćene proizvodnje i prometa opojnih droga.

Banjalučko Okružno tužilaštvo je saopštilo da su S.D. i B.Ć. pružali otpor pripadnicima kriminalističke policije CJB Banjaluka prilikom obavljanja aktivnosti u banjalučkom naselju Starčevica. Tom prilokom ranjen je Saša Damić (27), a B.Ć. je u bjekstvu. Prema nezvaničnim saznanjima, riječ je o Bojanu Ćiriću.

Direktor Policije RS Gojko Vasić je rekao da su pripadnici banjalučke policije uhvatili dvije osobe u preprodaji droge. Prilikom hapšenja osumnjičeni su napali policajce, nakon čega je jedan od policajaca upotrijebio vatreno oružje i ranio jednu osobu.

Vasić je rekao danas da je MUP Srpske formirao unutrašnju kontrolu koja će, zajedno sa tužilaštvom, obaviti uviđaj i utvrditi eventualna prekoračenja dužnosti policajaca, prenosi Srna.

Damić je van životne opasnosti i još se nalazi na liječenju, potvrđeno je iz UKC Banjaluka. Mladić je primljen u hiruršku ambulantu sa prostrijelnom ranom nadlaktice i leđa.

Damić je, inače, zaposlen u automehaničarskoj radnjiu koja se nalazi u blizini mjesta tragičnog događaja.

Damićevi prijatelji kažu da se radi o vedrom mladiću koji nije sklon problematičnom ponašanju.

Dragan Damić, otac ranjenog mladića, ispričao je za 'Nezavisne' da njegov sin nikada nije hapšen, niti je imao problema sa policijom.

"Policija će obaviti istragu i ja ne želim da se miješam u njihov posao. Nisam bio na mjestu događaja, ali ono sto znam jeste da moj sin nikada nije hapšen, niti je imao problema sa policijom", izjavio je otac ranjenog mladića.

(BLLIVE, foto: Glas Srpske)

http://www.banjalukalive.com/hronika/ba ... adica.html
Vijest je kao nijedna do sada odjeknula na Banjalukalive sa 100 komentara.

Spoiler:
...
napisao ....., April 03, 2012

Ti opravdavas to sto je neki Dzenet kome otac drzi "Slap" i koji se ponasa kao da je Bog u BL udario policajca? Da je policajac pucao, opet on kriv? Da je pucao, ode vjerovatno na robiju.. Zato kazem, treba policiji dati veca ovlastenja! Da nie Dzeneta i slicnih njemu, bolo bi nam mnogo ljepse!


+1



mafija u plavom
napisao rope petar, April 03, 2012

http://www.banjalukalive.com/h...telji.html da dobiju ovako cesce po usima,ne vjerujem da bi maltretirali citav grad i ponasali se kao meksicki policajci u filmovima!


+1



...
napisao BARABA, April 03, 2012

Mladici pruzali otpor... policajci pucali u samoodbrani i gledaj slucaja, momka pogode u ledja. Treba to g00vno koji je puco, sacekat negde u parku i sasut mu rafal u stomak.


-2



@ "Ekipa"
napisao ....., April 03, 2012

@ Ekipa

Nisam policajac!

Ovde dosta ljudi ocigledno ima neki problem. Ko kaze je taj momak nevin? Dosta ljudi pise da je bio diler a u te price da policija tuce, a kamoli puca bez razloga, sam prestao odavno vjerovati! Ja jos nisam cuo za slican slucaj, a ni niko od mojih prijatelja! Kazes on je necije dijete? Pa sta ako je necije dijete? I ja sam necije dijete, svi smo mi necija dijeca, pa sta? Iskreno, dosta mi je te "dijece".. Kad prave sranja po gradu, pocevsi od sitnog provociranja, preko tuca, do dilanja.. onda nisu djeca!?!? Cim ih neko nalupa, u ovom slucaju rani, onda su dijeca - e jesu malo sutra! Kazes sta da su pucali na mene ili mog druga? Ko kaze da bi pucali? Daleko od toga da sam ja "cvijecka" ali mi se policajac u zivotu nikad nije grubo obratio, kamoli me udario, ili ne daj Boze imao ralzoga da puca na mene! Kao sto rekoh, ne znam nikog od normlanih ljudi koji su imali ruzna iskustva sa policijom, izuzev onih u saobracaju. Znam dosta koje sa tobom veze to sto ne volite policiju, al me i ne cudi da je ne vole. Kazu imaju losa iskustva - i ne imali. Svi glume velike mangupe, opasni su jer puse travu ( ne rijetko se konzumiraju i teze droge), svi su opasni navijaci jer nabiju kapuljacu na glavu i razbiju nekom postenom covjeku izlog na prodavnici, nikakav problem se nije zaletiti malom majmunu od 13/14/15 godina i udariti nekog bez razloga a taj neko ima 25god al poraste ona stvar kad stoji 10-15 "ljudi" iza tebe.. Onda takvi kakvi su nastupaju agresivno prema policiji, pocnu pametovovati misleci da su neko i nesto - tj. ne shvatajuci da su niko i nista, ne shvatajuci da ih policija, kao i svi normlani gleda sa prezirom, i da im ne pada na pamet da se zaj**avaju sa maminim i tatinim sinovima koji su gledali akcioni film i umislili sebi da su krimosi pa dosli zaj**avati posten narod! Policija izudara! E onda nastupaju mama i tata, koji dizu paniku.. Policija je za vse kriva, sta su uradili djetetu, tuzicemo, ovo cemo-ono cemo, itd.. Shvatam ja roditeljsku ljubav, ali ovo je postao RODITELJSKI KRETENLUK! Kad mama i tata, budu tukli prije policije, pa ako ne pomaze ona tuce policija, pa ako ne pomaze ni tad (a pomoglo bi, garantujem) onda mama i tata tuku opet - e tad bi stvar bila drugacija!

Licno znam momka, koji je kad su bili protesti oko Kosova, lancem od motorke pokusao udariti policijaca.. Dobio je batina a tata je tuzio policijaca.. E takva je velika vecina roditelja, na zalos - od djece samo debili izrastajut!



+7



sramota
napisao lepi, April 03, 2012

Policija nikad nije bila losija, da je policija toliko opasna nikad se ne bi desilo da ovoliko ljudi pise javno o policiji ovoliko lose.Pogledajte bahato pnasanje mladih ljudi u gradu,brza voznja na motoru ili automobilu,veliki kriminal,pljacke,ubistva,kradje,prepadi,otimanje itd itd. Da je policija ovakva kakvu je vecina smatra bahatom i opasnom ovo se nikad ne bi moglo dogodit,ne bi bilo pljacki ni kriminala ,a kamoli da neko dozvoli sebi pa da se nagurava sa policijom.Probajte se samo nagurivati sa policijom bilo gdje u Evropi dobice te 3 mijeseca a kamoli nesto drugo da radite.Ovo je sramota sta pisete o policiji. Mladi svoje ogorcenje losim zivotom i losim zivotnim standardom,nezaposljenoscu,beznadju lijece svoje frustracije na ovaj nacin okrivljujuci sve i svakog pa tako i policiju.


+5



Evo jos jedan dokaz kako policija radi!
napisao da da da, April 03, 2012

Naime, jedan od slučajeva koji su ovih dana potresli Pale jeste i činjenica koju su prijavili Ana i Predrag Ćirić s Pala nakon što su njihovog maloljetnog sina M.Ć. trojica pripadnika Policijske stanice Pale bez razloga priveli, a potom i pretukli.
Ovaj mladić je u pisanoj izjavi, dostavljenoj i novinarima, naveo da su ga, tokom šetnje od Pala do mjesta Trijange, zaustavila trojica policijskih inspektora u civilu, te nakon kraćeg propitivanja udarali šakama i nogama, a jedan od njih mu je prijetio i pištoljem.
Policija je tih dana tragala za Vladimirom i njegovim ocem Milenkom Krsmanovićem, za kojima su zbog krađe automobila raspisane potjernice, a koji su toga dana bježali policiji, te autom udarili jednog od policajaca i na haubi "golfa 5" ga vozili oko 30 metara.
U potrazi za njima policija je zaustavila i spomenutog 17-godišnjaka, ispitivala ga za Krsmanoviće, ali on ništa nije mogao da im kaže o tom slučaju.
Iako je objašnjavao da ne zna nikakvog Krsmanovića, muškarci su ga i dalje tukli i to nakon što su ga odveli u stanicu policije, tražeći Krsmanovićev broj, koji maloljetnik nije znao.
Uz brojne prijetnje, rekli su mladiću da „neće dočekati 18 godinu, da će mi ubiti roditelje", ali i brojne vulgarnosti..., da bi mu na kraju rekli da ide kući i da kaže da se našao na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.
Liječnički nalazi iz bolnice "Kasindo" pokazali su da je maloljetnik zadobio modrice po cijelom tijelu.


+0



Čuj Ekipa
napisao Starčevica 1, April 03, 2012

TEBE SU PUNO MALTRETIRALI KADA SI BIO MALI I VIDI SE DA SI IMAO JAKO NESRETNO DJETINJSTVO.
Šta drugo da ti napišem "MOJE SAUČEŠĆE".


-1



За ментола који се представља "Екипа"
napisao Поповић Н., April 03, 2012

По његовом писању тачно је 100 % да није двије књиге прочитао.Вјероватно се ради о ситном дилерчићу који попије пиво и повуче два дима траве па му срце порасте.Колико је неписмен сувишно је говорити,а вјероватно га је мурија пљескала кад га је налазила по трафикама и продавницама.


+3



april
napisao Ekipa, April 03, 2012

Ti si ocigledno pandur cim pravdas ovaj cin! Sta da su pucali na tebe ili na tvoga druga? Kako bi ti reagovao? Ti i tvoji roditelji? Vijesti javljaju da je bilo u odbrani, a momka pogodili u ledja! P***e kukavicke rezimske i vijesti i novine!
Na djecu pucate p***e zandarske!!


-1



...
napisao mozda, April 03, 2012

najiskrenije zalim sto sam rodjen i sto zivim u ovoj drzavi! FUJ


+6



Policija RS
napisao Dane, April 03, 2012

Pa zamislite sad kakva nam je policija. Evo kratke price. Znaci kad je papa dolazio u BL mjere obezbedjenja su bile na najvisem nivou. Jedan od odgovorinih za papinu bezbednost je bio pomocnik ministra unutrasnjih poslova Milorad Jelisavac. On je za tu priliku imao na raspolaganju odredjeni dio novca tj. nekoliko stotina hiljada maraka. Papa je bio i otisao, sve je proslo dobro. Najbolje je proslo za Jelisavca koji je prisvojio ili bolje receno ukrao oko 100.000 KM od novca koji je bio namjenjen za papinu bezbednost! O tom se pricalo jedno vrijeme u policijskim krugovima i tad su Jelisavca poslali u penziju iako je imao samo 50-ak godina. Niko nije spomenuo novac. Jelisavac se nakon toga preselio u Zagreb gdje je do rata radio kao obicni policajac. Kruze price da se zaposlio u Zabrebackoj policiji, ali to nisu sigurne informacije.

Znaci mi se trebamo pitati gdje je taj novac koji je Jelisavac ukrao? Ako je to istina, da li se on mogao zaposliti tek tako u Hrvatskoj?

To su ljudi koji nam kroje kapu svaki dan i siguran sam da to nije jedini takav slucaj! Policajci su sigurno ponosni na svog bivseg sefa.


-4



sudice_i_vama_neko!!!
napisao ....., April 03, 2012

@ sudice_i_vama_neko!!!

Ajd onako iskreno, imas li bar 15 godina?

U svakom slucaju, zapitaj se sta si napisao i da l' si normlan?!


+5



...
napisao sudice_i_vama_neko!!!, April 03, 2012

d*****a po drotovskoj djeci tako pucali, kako su na ovog momka ..

Bolje cerka kurva nego sin pandur!!!


+0



Svasta
napisao ...., April 03, 2012

Fino je vidjeti da ima normlanih ljudi u nasem gradu koji realno gledju na trenutnu situaciju.

A sto se tice "Ekipa"

Ti ocekujes da bilo ko normalan prema tebi bude ok? Bas takve kao sto si policija i treba tuci, tuci ko "vola u kupusu"! Obicni klinac koji misli da je mnogo pametan a po nacinu izrazavanja i pravopisu se vidi da nisi procitao dve knjige u zivotu. Idi u CJB pa reci njima da su mafija u plavom i opsuj im mater!

Sto se tice Merlina i ljudi koji ga drze, tu se definitivno nema nista dobro reci! A ovi sto brane "Merlin" su vjerovatno nista drugo do malih dupe-uvlakaca, koji ce za sitne pare rodjenu mater prodati!

Pozdrav!


+12



jbg
napisao conex, April 03, 2012

nemam šta reći, nego da dosta ljudi koji bi mogli raditi ovaj posao ne radi, a ovi što nisu stručni haraju i siju strah.. čast izuzetcima, ali slabo rade svoj posao... nisu ni oni krivi, već njihovi nadredjeni, i ova propala partijska država...


+2



asa
napisao opal, April 03, 2012

sto ja nisam juce ranjen?....


+9



KOSTAAA
napisao Ekipa, April 03, 2012

Mora da ti se sestra redovno k**a po kulama pa imas sada problem u glavi...ili te je neki pijanac sklepao u tim istim kulama pa si toliko ogorcen??? Sto se tebi ne desi ovako nesto pa de pitamo za misljenje!!! Krepaj Kole :)))))


-2



Ko je ovaj EKIPA
napisao KOSTA, April 03, 2012

E moj Ekipa s kim se tebi mama karala kad je izrodila takvog glupana.To ne može napraviti "čovjek".


+5



Dati plavcima odriješene ruke
napisao Običan smrtnik, April 03, 2012

Žalosno je da ima puno komentara gdje ljudi koji ne znaju ni okolnosti događaja ,a daju svoje komentare o svemu,a sve zato što novinarska piskarala napišu glupe naslove.Za stanje u državi isključivi krivci su zakonodavci koji su prepisali tzv.demokratske zakone sa zapada koji stimulišu "rađanje" novih kriminalaca. A što se MUP-a RS tiče oni neposredni izvršioci koji rade na ulici su toliko mizerno plaćeni da im svi moramo skinuti kapu,jer im je svaki dan glava u torbi,a budite sigurni da policiju prate tužilaštvo i sudovi kriminal u BiH bi bio prepolovljen.Svi mi kudimo policiju,a kada nam zatreba onda ih zovemo.Moje lično mišljenje je da upotreba sile od strane policije treba biti svakodnevna i u većoj količini pogotovo prema licima,kako je prethodno u dobrom komentaru rečeno prema licima od 13 do 30 godina.


+10



mafija u plavom
napisao Ekipa, April 03, 2012

J***m vam mater svima koji brane ovu mafiju u plavom i ove koji pljuju po kulama i merlinu, a sto se vase zene i cerke j*bu po kulama to opravdavate, a vi inspektori iz Trebinja j***m vam majku sto pucate po gradskoj djeci takodje vama pandurima sto se lazno predstavljate na forumima i vama j***m najmilije..................


+0



POREMEĆEN SISTEM VRIJEDNOSTI
napisao Starčevica 1, April 03, 2012

Pročitao sam sve komentare,a ovaj najduži je za svaku pohvalu. Ono što j najžalosnije u svemu je to kako građani komentarišu događaje kada kriminalci napadaju nevine ljude,fizički ih povrijeđuju,da ne pričao o pedofiliji i sl.,tada se komentari odnose samo na kriminalce.
A SADA KADA JE KRIMINALAC NASTRADAO,VEĆINA JE OSULA "PALJBU" NA POLICIJU,ŠTO JE NEVIĐENA SRAMOTA.
Ja razumijem i znam da na ovom portalu komentare daju i kriminalci,ali ima i balavaca koji nisu svjesni da u policiju kakva je takva(a sigurno je većina profesionalaca)imaju povjerenje. Čak sam na portalu NN pročitao komentar R. G. koji je osumnjičen za pljačku Komercijalne banke u Gospodskoj ulici,a ima i 10-tak godina robije.I zato svi oni koji odobravaju svojim komentarima "dilanje" neka kupe voće i štampu pa pravac u KBC U POSJETU.


+19



GLUPACI
napisao KOSTA, April 03, 2012

Svi vi koji komentarišete rad policije obični ste glupaci.Pa taj Merlin otkad postoji leglo je banjalučkog kriminala i dilera.Taj lokal je trebalo spaliti,a ne zatvoriti.I svi vi koji pričate da je tamo neko svratio na kafu i nedužan stradao,želim vam da i dalje pijete kafu na takvom mjestu.


+11



Blago receno, "cudni ljudi"!
napisao ...., April 03, 2012

Suvisno je bilo sta komentarisati.. Kao sto neko vec rece, ovde vecina ljudi podrzava kriminalce, sitne lopove i narko dilere a policija je u svemu tome najcrnja! Jezim se od ovih zohara od 13god do 25+ god sto za sitne pare dilaju po ulici, u skolama, itd.. To sve treba premlacivati na ulici za primjer drugima! Sto se tice samog kafica Merlin, ne znam sta se tamo desava, ali znam prilicno o ljudima koji ga drze! Da policija puca malo cesce, ljepsi bi ovaj grad bio!


+5



Sigurnost
napisao StudentBL, April 03, 2012

Činjenica je da u gradu sve više ima nasilja, droge, huligana, podivljalih tinejdžera koji su u stanju da izbodu za 10 maraka itd, ali isto tako je činjenica da su nam policajci bahati i bezobrazni u večini slučajeva. O ovom slučaju ne bi da sudim dok se ne pojavi još informacija, ali šta god da je u pitanju, policajci smiju pucati samo u samoodbrani i to ispod pasa. Pucanj nekom u ledja mi ne izgleda kao samoodbrana.
Iskreno ne osjećam se baš sigurno pored naše policije...


+9



Брутална полиција је опасност за грађане...
napisao Здравко, April 03, 2012

http://www.dnevniavaz.ba/vijes...tnika.html



+2



oooo
napisao jojufff, April 03, 2012

ne znam ko je ovdje kriv ali koji k***c ljudi ne sarađuju sa policijom?
dodje vlast po zadatku..daj im šta traže i ćao. opiru se samo oni koji nešto kriju i koji nemaju 3 čiste u glavi.



+5



...
napisao zabrinuti gradjanin, April 03, 2012

Pomno sam procitao sve komentare koji u vecem dijelu sadrze ogromnu kolicinu mrznje prema svemu sto predstavlja uniforma i policija uopste. Masa komentatora osudjuje postupke policije navodeci da su policajci korumpirani, bahati itd.... Pokusavam sagledati sporni dogadjaj sa neke neutralne tacke i dolazim do, napominjem svog licnog zakljucka, sto ne znaci da sam upravu, naravno. Kao prvo, krecem od objekta desavanja, kafe bar dobro poznat ne samo stanovnicima naselja Starcevica, vec i sire, kao mjesto gdje se okuplja drustvo koje pripada banjaluckom kriminalnom miljeu, na celu sa vlasnikom, njegovim bratom i uzom svitom koja obavlja poslove za navedene. Da imena ne pominjem, valjda vec i ptice na grani znaju. Drugo, osteceni tj. lice Damic Sasa, momak, automehanicar, kazu, ok, stoji, ali i heroinski ovisnik i preprodavac, istina, u tom nekom lancu, pri dnu je, ali Boze moj od nekud se krenuti mora. Trece, policajac sa narkotika, koji prema svemu napisanom, a mislim na komentare, zavrsi tamo neku skolu za policajca, ili nebitno mozda i faks, i u skladu s tim dobi i ovlastenja, vatreno oruzje, koje prema Vama dragi moji komentatori, puca s ciljem da ubije, osakati ili cisto da rani drugo lice, bez povoda, razloga ili neceg treceg??......Hmmmmm.......Ajd, ok, i u to cu povjerovati, ali dajte mi primjere iz proslosti ako ne bliske onda moze i iz dalje, u kojima su pripadnici MUP-a pucali i povredjivali ljude, gradjane bez razloga? A istovremeno, pokusajmo se sjetiti dogadjaja u kojima su nasi mladi narastaji, omladina, buducnost ovog Grada, pretukli, izboli, pucali, ranjavali, bahato se ponasali, prema drugim gradjanima? Nekako mislim da vecina ozlojedjenih i povredjenih koji su imali iskustvo, negativno po njih, sa policijom, unosi u ove svoje komentare veliku dozu subjektivnosti. Zapitajmo se koga ce te prvo zvati kad djavo ili djavolcici zakucaju na vrata ili vas sretne na ulici? Roditelj sam pa se dobro zamislim gdje ce moja djeca sutra da se igraju tj da li cu morati dezurati kao pas cuvar i drzati ih na oku 24 casa....? Ali oduzih, bezobzira na sve napisano i izreceno, za vecinu ce policija biti dezurni krivac i to je cinjenica, nema veze, bitno da su tu.........


+39



...
napisao j**o vas merlin, April 03, 2012

Ne kontam stalno ljudi spominju ovaj kafic p***a materina kao ozloglasen,sjede olosi,narkomani,krimosi paa onda mora da je i ovaj bio,pa kada ova nasa strucna policija zna ko tamo sjedi sto nisu dosli koji k***c sve to tamo jos prije 5 godina pohapsili i zatvorili i zavrsili sa tim a ne ovako svake godine neko s****e izbije.


+1



bez komentara
napisao mm, April 03, 2012

Gospode, vezano za "Hajdučke vode" 10 policajaca je ostalo bez posla i završilo u zatvoru a veliko pitanje "zašto". Navedeni slučaj nikada nije rasviljetlen do kraja i nije se odgovorilo na pitanje koje pucao na policiju. Sva lica koja su pokašana da se uhapse na Hajdučkim vodama su ljudi koji su imali policijske dosijee a i ljudi koji su bili šire uključeni u tu aktivnost kriminalaca. Što se tiče lica koje je nažalost smrtno nastradalo na Hajdučkim vodama ipak je to lice bilo sa nekoliko krivičnih dijela i isto je bilo na uslovnoj slobodi a u javnosti je prikazano kao lice "BEZ MRLJE". Poslije famoznog događaja digla se ogromna "medisjka prašina" javnost je tražila priču, žrtvu a epilog nakon tri godine suđenja je bio sledeći:
- policajci su završili u zatvoru, ostali bez posla i prepušteni sami sebi.
- osumčljičeni sa prethodnim policijskim dosijeom, oslobođeni svake odgovornosti, naplatili štetu od države i to visoku.

Iz tog razloga komentarisanje događaja koji se desio sinoć je suvišno, neka istraga pokaže svoje da se nebi desilo da ceh plate oni koji netrebaju, a najbitnije je da su svi ostali živi, JER GENERALNO OVO JE LUDO VRIJEME I NIKOME NIJE LAKO.


+4



?
napisao nanas, April 03, 2012

... još da dodam da u ovom tekstu ne piše da je pometutom momku pucano u leđa te da su ga ranjenog na podu tukli ... Mora da čovjek ima oči na leđima i moći supermena da bi mogao na taj način da pruži otpor.


+7



Policija...
napisao Necro93, April 03, 2012

http://www.napiszar.com/upload..._origi.jpg


+3



...
napisao ......, April 03, 2012

ne pucaju na pljackase banaka a na "golorukok" coveka potezu sve "Mafija u Plavom"....


-2



OPA
napisao Mr., April 03, 2012

DETEKTIV DO DETEKTIVA, SUDIJA DO SUDIJE, ma bravo!
Sad svi znate kako je i šta je. Meni samo nije jasno šta je tako jedan dobar i miran kako kažete i nedužan momak radio na takvom mjestu. I još mi nije jasno kako možete tvrditi krivi policajci, kriva policija. Pa nisu oni bez razloga pucali. Dajte ljudi urazumite se.


+9



RAJA VS POLICIJA
napisao JNA*, April 03, 2012

Sjetite se onih riječi: VAS NITKO NESMIJE DA BIJE OSIM NAŠE I VAŠE MILICIJIE. Toga dečka neznam, možda čak i murija nije u pravu, ali u BL imaš nekih 1000 mangupa, pa koji puta se desi da neje.. neko x. Sve to ima svoj razlog....A to,da u BL je večina uličnih šetača iz Policije čobana sa Manjače,....


-1



....
napisao nanas, April 03, 2012

Sjecate li se Hajduckih Voda??? ... kada je policija ubila ni krivog ni dužnog čovjeka koji je spavao u kolima i iza sebe ostavio troje male djece a zbog čega??? ... zbog toga što je par budala,( a koje je ovaj nesretni čovjek vozio ne znajući namjere) htjelo da podvali kakao pod heroin i proda istim takvim budalama... i ko je odgovarao za to - NIKO ... par dana se o tome pričalo i ućutalo a što je jedna žena ostala udovica i troje djece bez oca nije bitno!!!

Nemam ništa protiv policije kao ni protiv toga da rade na sprječavanju dilanja ali sila koje oni sprovode nad klincima i onima koji su nebitni u svoj toj priči dilanja je stvarno brutalna!!! ...Kako samo strjepe i ćute nad onima glavnim kriminalcima, svaki onaj zlatni prsten na rukama im ljube a izživljavaju se na "miševima" i onda se još hvale u medijima kako su zaj***ni. SRAMOTA ZA POLICIJU!!!




-3



cccc
napisao xxxxx, April 03, 2012

takv je kod nas sistem ostali su tragovi komunizma policija tuce i gazi svakoga ko nije uz njih .... .tuku za naj manju sitnicu to samo znaju koji su iskusili na svojoj kozi... nema kod njih nisi u pravu pricaj sta ti se servira ili jadan ti .. em ti neke kazne pucaj sacuvaj boze.....


+2



...
napisao Da to sam ja, April 03, 2012

Ma hajdete molim vas. Kazete pruzali otpor. U kome smislu pruzali otpor? Da li su bili naoruzani? Da li su vas napali? Cuj pruzam otpor pa izvadis pistolj i ubijes me.

Pruzam otpor i pozivam gradjane na gradjansku neposlusnost! Krajnje je vrijeme da progledate.



+5



...
napisao ajooooooj, April 03, 2012

JEEBEM LI VAM MAJKU DROTOVSKU STO LAZETE, CUJ PRUZALI OTPOR, PA ,MAJKU VAM DROTOVSKU IMA LI VAM KRAJA VISE VAMA I VASIM LAZIMA???? MAJKU LI VAM MAJMUNSKU !!!!


+0



...
napisao СРБИН И СРЦЕМ И ДУШОМ, April 03, 2012

Да се ми не би превише правили паметни, а и ја са вама, навешћу шта каже СВЕТО ПИСМО:
"СВАКА ДУША ДА СЕ ПОКОРАВА ВЛАСТИМА КОЈЕ ВЛАДАЈУ; ЈЕР НЕМА ВЛАСТИ ДА НИЈЕ ОД БОГА, А ШТО СУ ВЛАСТИ, ОД БОГА СУ ПОСТАВЉЕНЕ. ТАКО КОЈИ СЕ СУПРОТИ ВЛАСТИ СУПРОТИ СЕ НАРЕДБИ БОЖИЈОЈ; А КОЈИ СЕ СУПРОТЕ ПРИМИЋЕ ГРИЈЕХ НА СЕБЕ. ЈЕР КНЕЗОВИ НИЈЕСУ СТРАХ ДОБРИЈЕМ ДЈЕЛИМА НЕГО ЗЛИЈЕМ. ХОЋЕШ ЛИ ПАК ДА СЕ НЕ БОЈИШ ВЛАСТИ, ЧИНИ ДОБРО И ИМАЋЕШ ХВАЛУ ОД ЊЕ; ЈЕР ЈЕ СЛУГА БОЖИЈИ ТЕБИ ЗА ДОБРО. АКО ЛИ ЗЛО ЧИНИШ, БОЈ СЕ; ЈЕР УЗАЛУД НЕ НОСИ МАЧА, ЈЕР ЈЕ БОЖИЈИ СЛУГА ОСВЕТНИК НА ГЊЕВ ОНОМЕ КОЈИ ЗЛО ЧИНИ"! (ПОСЛАНИЦА РИМЉАНИМА СВЕТОГ АПОСТОЛА ПАВЛА, 13 ГЛАВА)


+0



...
napisao СРБИН И СРЦЕМ И ДУШОМ, April 03, 2012

Познавао сам једну дјевојку која је исте такве ствари причала против полиције и осуђивала њену бруталност. Када су јој негдје у ноћним часовима, неки клошари напали и претукли брата, из чиста мира, била је сва бијесна, љута и огорчена на њих, поновивши на моје очи више пута да их до једног треба све побити.


+5



...
napisao Onaj, April 03, 2012

Jel se zapitao taj majmun sto je pucao sta da je ubio neduznog momka, a opet vam tvrdim da je momak neduzan jer ga poznajm odlicno! Moga se bilo ko naci tu a bilo je i djece na 5 metara udaljenosti. Jel se moze tako pucati po ljudima?


+2



...
napisao Starčevica 1, April 03, 2012

Vjerovatno i ti izlaziš u Merlin,tamo je tako prijatna atmosfera.Pa čovječe ovo je petnaesta pucnjava u toj rupi u poslednih 5 godina.


+24



...
napisao Onaj, April 03, 2012

Poznajem Sasu odlicno i znam sve kako se izdesavalo tvrdim vam da momak nema nikakve veze sa kriminalom nema dosije radi kao automehanicar i policija je pucala iz hira, neprofesionalno i represivno! Istina ce se dokazati!!!


+4



...
napisao Pekar, April 03, 2012

Ima li ko sa te starcevice da odgovori na ove komentare?
Nebranim policiju ali takodje nebranim ni ovog momka. Svi oni koji su sa starcevice poznaju tog momka i znaju kakav je to kafic gdje se sve to izdesavalo, ja vjerujem da policija nije pucala iz cistog hira, a da je taj decko bio cvecka nije sigurno dok su dosli do te mjere kad ni batinama nisu mogli rijesiti.


+12



Starcevica-Kule
napisao Revolt, April 03, 2012

Zna se ko bude u kulama,kosto je neko napisao,ne piju tamo kafu
gradj radnici,pekari i kuvari.Ne znam sta je bilo,al 99% sam siguran da je policija sa razlogom pucala.
Drotovi znaju udariti samaru onak bezze i svasta.al pucati bez razloga,ma daj,ne mastajte.


+16



realno i samo realno
napisao realno i samo realno, April 03, 2012

Zna li iko od komentatora ko je Damić Saša? Ne zna,pa ću vam zato reći da ne lupetate gluposti.
Damić je registrovani narkoman i deler.A onima koji ga brane d*****a njihovoj djeci prodavao drogu.


+21



...
napisao filozof, April 03, 2012

Uopste me ne cudi, meni su prijetili batinama i lomljenjem kostiju u centru grada zato sto sam vodao psa bez brdnjice kom po zakonu ne treba ista.
Nisam jednom gledao kako njih 5-6 tuku nekog u raciji isto u centru bl. Dzukele, dobile palicu i pistolj i glume silu, samo cekam da slucajno nalete jednom na nekog guzonjinog sina pa da vidis kako onda glave lete...


+0



U cemu je problem?
napisao Durpan, April 03, 2012

Ko to nezna sta se desava u Merlinu i koja se tu vrsta ljudi sakuplja? Ciji se to sinovi foliraju po gradu sa pistoljima, puskama, nozevima... ? Nemoj da pricate ako neznate ili ne zelite da znate nesto o tim kriminalcima. Uteruju strah u gradu jer su iskompleksirani psihicki ili fizicki a kako vidim 90% vas brani njihove stavove.


+25



sadas
napisao asdasd, April 03, 2012

Pa poznato je da se inspektori da oprostite na izrazu k*rce....
Sve nabijeno nesto nafurano oni su kao neki sramota...
Oni trebaju da stite gradjane a ne da ih tuku ili sta vec...zalosno.
I sto je najgore uvijek nevini ljudi stradaju i nikom nista ovo ce se zabotaviti za 10dana...


+0



...
napisao dfddddddddd, April 03, 2012

Sram vas bilo.... Nasli u momka da pucate... Sale cuvaj se.



+0



pitanje
napisao banjaluka80, April 03, 2012

Da li je neko od vas vidio da i u samom naslovu stoji znak pitanja?
Mozda stvarno pretjerujete, bez dovoljno informacija. Mozda da sacekamo da vidimo sta je skrivio, ako jeste, pa ce mozda pljuvanje da se usmjeri na drugu stranu, Ko od vas moze reci da ne bi prizeljkivao takvu "pravdu" za silovatelja, ili narko dilera????
Ko je sve od vas imao tako neprijatno iskustvo sa policijom (zanemarite uzimanje novca u saobracaju, mada ja ni sa tim nisam imalanekih problema, ali znam da ljudi imaju,nazalost)
Jel neko od vas, ili vama poznatih ljudi, upucan dok se ponasao normalno u granicama Zakona?
Jel mozda neko od vas tako nesto gledao?
Jel zna neko sta je ovaj momak radio? Zasto je bjezao iz ozloglasenog kafica? Zasto mu neko nije pritekao u pomoc od prisutnih, kao sto se to obicno desava kada je u pitanju neduzna osoba?
Zaista, tako rijetko kod nas policija ovako reaguje da se uopste ne sjecam slicnog naslova...a kada bi bilo vise slicnih intervencija, mozda bi bilo bar manje ovih sitnih kriminala u vidu pljacki trobica od zena i djecice...manje pljacki prodavnica, banaka, kuca i stanova....I opet, ne kazem da nema policajaca i u ovakvim kriminalnim aktivnostima, ali nismo mi po tome mnogo drugaciji od ostatka svijeta. Ipak, treba da se nadamo da ce to da se smanjuje i da ce nasa prava biti zasticena kolilko-toliko, ako nam to u zivotu zatreba.




+18



...
napisao Mrznja prema zandarima , April 03, 2012

Majku vam j**em u p***u debelu samo jedete i udarate ljude nista vise ne znate sramota kakvu policiju imamo !!!


+0



asa
napisao asa, April 03, 2012

mislim da policajci obave svoj posao...ali najveca korupcija je u sudovima...jer tog istog krimosa ne oslobodi policajac...vec SUD!!!


+26



ssss
napisao ssss, April 03, 2012

ZNAČKE ŠTO HAPSE...j**eM VAM MATER!!!


+0



All Cops Are Bastards
napisao 1987, April 03, 2012

A.C.A.B.


+3



...
napisao stenton, April 03, 2012

pandur : Slušaj pandur, izgleda da ti nisi samo glup. ali i bezobrazan !!!
Ako narod zna da ste ološ, st.oka, da ne radite dobro posao, da ste korumpirani, da ste primitivne siledžije, itd., ako to narod zna , onda NE SE.RI O EVROPI, NEGO ZATVORI GUBICU I MIČI GU.ZI.CU i idi to RJEŠAVATI u "svojoj firmi", tamo gdje te plaćaju.


+0



PRAVDA ZA SVE!!!!
napisao Stoka, April 03, 2012

Niko ama bas niko od policije ne smije da puca na covjeka koji nije potegao neko oruzije,pistolj,noz bilo sta na policajca u namjeri da ga ubije ili rani,sta god da je ovaj momak uradio a nije potegao neko oruzije nema ovlastenja za pucati na tog momka pa makar se on potukao sa 5 policajaca,tada se upotrebljava fizicka sila,veze se,malo se ispendreci i podigne se prijava i na sud za odredjeno djelo...ALI posto je nasa policija majmunska oni mogu da rade sta hoce,dobar dio inspektora nisu policajci nego kriminalci,to znaju i ptice na grani,nadam se da ce ovaj momak prezivjeti i odgovarati za svoja djela,javno remecenje reda i mira ili sta god da je to i isto se nadam da policajac koji je pucao na nenaoruzanog covjeka ukoliko se to utvrdi,nadam se da ce odgovarati za pokusaj ubistva i da ce svako u ovom slucaju dobiti zasluzene kazne.....JUSTICE FOR ALL!!!


+24



...
napisao pandur, April 03, 2012

Sta kaze: "idi vidi kakv je policija u EU"? Idi ti vidi kakav je narod u EU. Mi smo obicna stoka, i narod i drzava
Svi ste skocili na stranu mladica samo zato sto u nasovu pise " policija tesko ranila mladica"....kakva bi vasa reakcija.bila da je ovo naslov za isti clanak " mladic silovao i pretukao maloljetnu devojcicu iza kafica Merlin, policija bila prisiljena da puca da ga zauwtavi"....


-2



...
napisao mozda, April 03, 2012

Jel to neko brani ove i***te, kompleksase, seljacine sto pricati ne znaju, najvece kriminalce u drustvu, paramecijume, g***a obicna, sto hodaju gradom kao da je njihov a borci koji su napravili ovu drzava gladuju i jos docekaju da im ovako djecu tuku. Otac od Sase je RVI i pilot je koji ima sve ratne zasluge i docekao je da mu sina upuca neki olos koji je juce poceo nositi pistolj!


+13



ccc
napisao ja sam, April 03, 2012

decko nenaoruzan da je zgradu vlade ukro ne moze se pucati nije s**if da rjesava na licu mjesta


+6



i sta sad?
napisao Nekad i davno!, April 03, 2012

kao prvo: onu starcevucu treba spaliti... ostalo necu ni navoditi! POSTUJEMO policiju, MRZIMO hrvate! UF (2006. n.e.)


+0



znam momka
napisao ja sam, April 03, 2012

mislim decko nikad ne nosi oruzje nije se potukao nikad u zivotu mehanicar radnik ,ov e negativne uglavnom pisu policajci da se operu pucati medju ljudima kod djecje igraonice u 8h navece van svake pameti na nenaoruzanog momka fuj.....teror vec mnogo puta vidjen,......samo kod nas pa privedite kaznite osudite niste s**ifi da na licu mjesta kaznjavate i tucete ranjenog


+16



lili5?
napisao banjaluka80, April 03, 2012

A zasto ti, Lili5, ne stanes u odbranu Matica, umjesto da ovdje drzis lekcije?
Ne kazem da nisi u pravu u nekim stvarima i ne kazem da ne treba da stanemo uz svoje sugradjane, ali zar na prvu treba da se osudi prvo policija? Sta onda treba da podrzimo, jel' da policija potpuno prestane sa radom? Da izadjemo u proteste pa da trazimo da prestanu? Sta je onda sljedece?
Sad cete pisati kako treba da imamo nekorumpiranu policiju...BRAVOOOO!! Ali jel bolje i ovakva, nego nikakva, kad je nekorumpiranost vec Utopija? Menij e draze da vjerujem da ce upucati i sljedeceg ako napadne nekog neduznog da ga opljacka, ako bude pucao po diskotekama, itd..
Valjda je bolje imati manje zlo od veceg, pa polako pokusavati jos smanjivati....ali to se ne radi na forumima. Evo, organizujte neke proteste, da vidimo koliko li ce komentatora da izadje....


-4



...
napisao facata, April 03, 2012

Ma da, ovaj ranjeni je sigurno neki fin gospodin covjek. Ova nasa policija je jos preblaga kakva hje bila nekad i kakva bi trebala da bude. Niko normalan koga poynajem nije imao problema sa policijskom brutalnoscu, meni je u nekim situacijama i prijatno bilo sto su iu blizini. Normalnog ciovjeka treba da brinu ovi mladi huligani a ne policija


+16



..
napisao MUP - MAFIJA U PLAVOM, April 03, 2012

ACAB!!!!


+10



asa
napisao asa, April 03, 2012

ako je napravio taj momak neku p***ariju trebalo ga je ubiti na licu mjesta i st****i mu glavu pa da se drugi opamete!


+0



...
napisao saskat, April 03, 2012

A kud je ova glupaca poletjela sto joj je djete u igraonici bilo,da vidi sta se desava .Ja bi sigurno ostala sa svojim djetetom.Ovdje dobro nesto smrdi


-1



...
napisao Coa, April 03, 2012

Živim u zgradi pored.
Ovaj što je tu otvorio igraonicu za djecu, treba ga nabiti na kolac...čovjek il' je lud il' mu noge smrde. Treba neko dijete da nastrada, svi znamo šta se u tom kvartu dešava!


+16



dilolu
napisao maks, April 03, 2012

ЛУДА КУЋА


+8



...
napisao makro1989, April 03, 2012

zandari,kerovi,drotovi,ubice.... http://www.youtube.com/watch?v=MatpjgLdGDs


-2



...
napisao Lili5, April 03, 2012

P.S. sreca da se ne pita "Blago receno, "cudni ljudi", bas je pacenik. Sta bi mi da nije ovakve policije?
Bas ovakva policija garantuje sigurnost mojoj djeci, bas su oni ti koji su edukovani da zastite moju djecu i moju bijednu imovinu. Oni samo znaju da se pojave na vratima kada ne platim tv pretplatu( pa dodju da plijene imovinu) ili ne vodim psa sa brnjicom, i ako sam slijepa pa mi taj pas dodje kao vid. Tada znaju da pisu kazne i prijete.


-3



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Prolaznice, nisu svi policajci nestabilni i ne vjerujem da imaju poremecaj licnosti(to bi bilo zaje...o) i naravno da su ovakvi senzacionalisticki naslovi bzv. ali zasto ih objavljuju? Koliko naslova danas procitamo i da niko ne reaguje a tice se svih nas "normalnih" ovaca, krava i konja. Nismo reagovali na premlacivanja, ne regujemo na pljacku, korupciju, kriminal...itd.. Kako mislis da je drugacije samarati nekoga, pretuci ga, drzati ga vezanog bez mogucnosti da telefonira advokatu ili... Zamisli da si vezan u stanici policije i da te pijani policajac Nebojsa Novic samara i zlostavlja zato sto se nisi zaustavio kada je on tako pijan pokazao STOP. A da njegove kolege vicu i navijaju udri ga!!! Kakvu sliku policije bi ti imao? I kada sve dokaze i nalaze ljekara uredno predocis i unutrasnja kontrola(zar to postoji u RS), da taj i taj policajac i njegove kolege nisu imale pravo da ti zbog toga nanose teske fizicke ozljede....sta da dalje pisem...Zakon je na strani jacega i naoruzanoga. Drago mi je da se pokazalo da gore navedeni policajac Nebojsa Novic je nakon toga opljackao banku, a sada ne znam da li je pravosudje urgiralo da se pusti na slobodu i da on zavodi red i mir. Kako vjerovati organima?


+5



NEKVALIFIKOVANI ORGANI REDA I MIRA
napisao BANJALUCANIN ALI STAROSJEDIOC NE IZBJEGLICA, April 03, 2012

Vidim da ovdje ima komentara suvišnih i nepotrebnih, a koji su ustvari samo monolog pojedinaca koji nemaju kontakta ni dodira sa stvarnim svejtom pa tako iz kuće lupetaju i komentarišu ne samo o ovome već su to većinom paldumaši sa jedva srednjom školom, ali da se vratimo na temu, a to je uglavnom prava organa reda i mira koji u zadnje vrijeme uzimaju sve više maha u ovom gradu. Prvo morate znati da je CJB Banja Luka jedno od najkorumpiranijih mjesta u čitavoj državi, a to se vidi iz priloženog ko šta vozi, ko šta ima, a kolike doprinose imaju pogotovo pojedini inspektori ... Dalje u CJB situacija je natugneta ko tange zato što se niko izmedju njih samih ne voli, a pogotovo odjeljenja za narkotike i odjeljenja za krađu vozila. Daleko od toga da su neki već poznati ko fol krimosi iz grada koji su smješni za kriminalce iz Srbije i ostalih država oko nas iza rešetaka, ali da li znate ko sad radi njihove poslove??? pa naravno policija jer u pitanju promet i koncentracija velike količine novca pa što da to uzimaju neki lokalni papci kad mogu oni... Ovo govorim sve jer sam imao dosta iskustva nepotrebnog tj. maltretiranja od strane istih kojima koeficijent nije ni na nivou djeteta u pubertetu. Tako da nema potrebe da krivite građane ovog grada jer niko nije kriv dok se ne dokaže i naravno da treba odma sumnjati na policiju jer zna se kad se upotrebljava vatreno oružje, a to je tek poslije opomene, pa pendreka, pa suzavca, pa pojačanja itd... A, čisto sumnjam da bi neki ovako komentarisali da je u pitanju njihov sin, brat, rođak ili poznanik...


+23



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Kakvo pravosudje, kakva policija. Gdje Vi zivite? "Prolaznik" i "cudni ljudi blago receno" su izabrali prave nikove., jer ocigledno su zalutali. Oni zive pod okriljem bogatstva i tamnih stakala na automobilima ili su zaposleni kao vrhunski strucnjaci u javni sektor a sve pod pokroviteljstvom naseg novca. Vjecna slava Mordoru (zgrada vlade)!


+6



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Kakva drzava takva policija. Zasto Vi svi dezurni dusebriznici, koji brane vlast ne stanete u odbranu državljanina BiH Slobodana Matića iz Gradiške, koji se već 25 dana, ni kriv ni dužan, nalazi u hrvatskom zatvoru u Požegi.
Iako je Matić uhapšen zato što se zove isto kao osoba koju hrvatsko tužilaštvo tereti da je 1991. godine u Okučanima počinila ratni zločin, niko u BiH nije digao glas zbog ovog skandala!
U Ministarstvu pravde BiH potvrdili su da su „samo informisani o slučaju", dok je ambasador BiH u Zagrebu to saznao od našeg novinara?! S druge strane, u MSP-u na čijem čelu je Zlatko Lagumdžija kao ni u Predsedništvu BiH, još nisu reagovali ni na koji način, iako smo te dve insutucije i pismeno pitali šta će preduzeti da pomognu Matiću.
Podsetimo, Slobodan Matić (50) iz Gradiške uhapšen je 3. marta na graničnom prelazu Stara Gradiška, u autobusu koji je saobraćao na relaciji Gradiška - Beograd. Hrvatska ga sumnjiči da je kao pripadnik Milicije SAO Krajina, u periodu od avgusta do decembra 1991. godine, zatvarao i mučio civile u Okučanima! Međutim, advokat uhapšenog Matića potvrdio je za Press RS da dokazi koje je prikupila porodica nedvosmisleno ukazuju da ovaj čovek u tom periodu nije mogao da boravi u Hrvatskoj.
- Problem je nastao kad se na granici pojavio neki Slobodan Matić, približne starosti i približnog mesta stanovanja kao čovek koji se sumnjiči za ratni zločin u Okučanima - izjavio je advokat Mijo Kladarić.
Ukoliko istraga ne bude završena do 3. aprila, Matiću će biti produžen pritvor u zatvoru u Osijeku.


+5



...
napisao Lili5, April 03, 2012

E vidite ovaj tzv. policajac Nebojsa Novic (29), mlatio je i tukao po Banjoj Luci koga je stigao. A unutrasnja kontrola ga je svaki put oslobadjala i vracala na posao. I dzaba zalbe, i dzaba dokazi. I sta se desilo procitajte, uzoran policajac, nema sta. Ovo je samo dio, ostalo mozete naci na netu...A gradjani koji su nastradali pod njegovim pendrekom neka pu...

Osuđenik i policajac opljačkali banku u Podgorici

Objavljeno 12.03.2010 u 07:38
Vanja Panić (24), osuđenik iz banjalučkog zatvora, Nebojša Nović (29), policajac iz Banjaluke, i Mitar Knežević (29) zvani Crnogorac iz Nikšića uhapšeni su u srijedu zbog sumnje da su opljačkali Poslovnicu Prve banke Crne Gore u centru Podgorice, odakle su ukrali više od 25.000 eura, pišu Nezavisne novine.




+9



Blago receno, "cudni ljudi"!
napisao ...., April 03, 2012

Kako vi znate da je policija kriva? Jel se desava svaki dan u gradu da policija puca na nekog? Ja ne pamtim kad se tako nesto desilo zadnji put. Nisu sigurno pucali iz cista mira, vjerovatno su imali dobar razlog! Kao sto u tekstu stoji, cula su se tri pucnja - ko garantuje da prva dva nisu dosla od strane ranjenog? BITNO JE DA VI SVI MOMENTALO OSUDJUJETE POLICIJU! Da se mene pita, policiji bi trebalo dati jos veca ovlastenja, kao npr. da tuku na javnom mjestu za primjer drugima! Svi pricate nesto protiv policije, sta bi da nije njih? Djeca vam sa 12-13 godina glume huligane po gradu i onda kad se dobije po nosu, plicija kriva, tuce i maloljetne i punoljetne bez razloga! Ma hajdee.. Cast izuzecima! Zapitajte se malo!?


+17



...
napisao prolaznik, April 03, 2012

Da, ako razgovor smatras pod pravima. Ta prava vaze dok se ne dodirnes nekih zakona koji se cak ni u fr ne tolerisu. Recimo, kako bi ta magicna eu policija reagovala da na njih neko potegne oruzije?? Popricali bi s tom osobom? Kupili bi mu cokoladu?

Pa u pola evrope sverc u autobusu je krivicno djelo, a ti bulaznis o pravima zivotinja i pljujes po nasoj policiji za koju uopste ne znas u kakvoj se situaciji nasla. Ovih dana ce biti vjerovatno vise detalja, ali budi sigurna da nisu na tog momka pucatili zbog uriniranja na javnom mjestu. Zelim mu potpun oporavak o cemu god da se radi. Dalja diskusija je uzaludna.


+5



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Eufemizam za "zaj**avati". Mnogima nije jasno zasto je ova rec i dalje u upotrebi.

-"Uciteljice, uciteljice, Perica me opet zaj**ava!"
-"Ju ju ju Jovice, pa nemoj se tako izrazavati! Sledeci put reci "Perica me opet zafrkava", tako je mnogo bolje, zar ne?"
-"Uciteljice, jel' me i Vi to sada zaj**avate?!"



+1



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Molim te preciznije objasni pojam Zafrkavala.


-4



uaaaaa
napisao acab, April 03, 2012

mrzim pandure,security i sudije iz dna duse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sve im j!zna se kad se sme koristiti pistolj a sta oni rade?vlasti oglasavaj se davaj otkaze takvim maloumnicima!


-2



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Vjerovatno prolaznice imas vise informacija, zasto je policija u 20.30. kada jos uvijek ima roditelja i djece na ulici potezala pistolje. A vjerovatno ce se znati da li je bilo opravdano, i vjerovatno ce biti opravdano.


-4



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Isla sam u EU. Boravila sam par godina u EU. Zivotinja u EU ima veca prava nego ljudi u BiH.


+18



...
napisao prolaznik, April 03, 2012

Da lili5, policija u eu je susretljiva i blage naravi pogotovo kad je neko napadne, puca na nju, opire se hapsenju ili jednostavno remeti neku od svera zivota.
Najlakse je lupati u prazno i pozivati se na svetu eu i zapadne zemlje. Jesi li se zapitala zasto ta policija u eu tako lijepo i jednostavno sluzi narodu? Zasto nju svi slusaju? Ako si isla kad u inostranstvo jesi li ze zafrkavala sa policijom u toj zemlji?


+4



...
napisao Lili5, April 03, 2012

metak u ledja, u najboljem slucaju.


+3



...
napisao Lili5, April 03, 2012

Kakva policija, ovo nije ni P od policije. Vjerovatno je malo ko imao priliku da se susretne sa policijom u nekoj sredjenoj drzavi EU, npr.. (nadam se ni da nece) ali bih volio samo da vidite sta je policija i kako policija sluzi narodu. Jer joj je to posao i jer je mi placamo. Ali narod placa mnogo sta a sta dobije?


+5



...
napisao prolaznik, April 03, 2012

Ispade svi policajci su psihicki nestabilni, imaju poremecaj licnosti itd. Jedno je neoprevdano pretuci covjeka, osamariti ga, a druga je stvar izvaditi pistolj i pucati u njega. Zasto su potezali oruzije kad su ga mogli premlatiti?? Recimo nije im se svidio pa ga pretukli...pucati je druga stvar. Zvuci to jednostavno, al bas me interesuje koliko bi ljudi moglo povuci obarac u situaciji kad pred sobom ima drugu osobu.


+11



...
napisao Lili5, April 03, 2012

A sta da se ocekuje od priucenih policajaca? Da ce priuceni policajac "kriminalac" da reaguje drugacije. Pa oni su Bogovi, stite vlast i one koji su im dozvolili da pravdu stave u svoje ruke i koriste vatreno oruzje i silu, i kada je potrebno (sto je rijetko) i kada nije. Bez sudjenja, bez optuzbe, bez prava na odbranu (kadija te tuzi, kadija ti sudi). Ko radi psiholoske procjene policajaca "kriminalaca". Priuceni psiholozi.


+4



...
napisao prolaznik, April 03, 2012

Nikog ne branim, ali zar se jednom desilo da se iz clanka mogu izvuci prilicno subjektivni zakljucci? Naslov, policija ranila mladica,... Ne znamo ni zasto, ni kako. Pa kao da policija puca po bl bez razloga na sve i svakoga. Ja se ne sjecam da je policija upotrebljavala oruzije u skorije vrijeme. Kako mozete tako srljati sa napadima. Ako je neko pucao na nenaoruzanu osobu i nakon toga je fizicki zlostavljao to znaci da ce dugo vremena provesti u zatvoru ma koju uniformu da nosi.



+23



...
napisao mikibl, April 03, 2012

Kurtoni obicni sram ih bilo mogli su to rjesiti na drugi nacin a ne pucati u momka,djubrad jedna, lako im je na sirotinju pucati,a pun je grad mangupa nekih koje nekad nesmiju ni zastaviti kamal da ih pogledaju a tek da pucaju na njih...


+15



stoka iskompleksirana
napisao mozda, April 03, 2012

policijska drzava umjesto da sprecavaju takve stavri oni prave gluposti i ugrozavaju zivote djece to se desilo pored djecije igraonice, momak nikad nije imao nikakvo krivicno djelo i nije nista uradio da bi iyazvao ovakvu reakciju. Najveci olos su i najkorumpiraniji su u drustvu!


+20



a
napisao 1312, April 03, 2012

pa kakav god da je jel to razlog da se puca u momka odma i da se tako ranjen tuce i MALTRETIRA ??? Fuj


+25



A.C.A..B
napisao glupapolicija, April 03, 2012

neki tugu zene i djecu,siluju,muce...a vi na sirotinju pucate...SRAMOTA!!!!!


+20



sta ce u merlinu?????
napisao roko, April 03, 2012

odmah paljbu po policiji, jesu majmuni ali zbog cega su pucali i da li su oni pucali???/ itd...... Ko je iz banja luke zna da se u merlinu ne okupljaju bas rudari,majstori, pekari itd...


+32



...
napisao boo, April 03, 2012

Šta reći,
Kakvu posluku porati?

Sve znamo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 03 Apr 2012, 19:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 03 Apr 2012, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
95 Komentara, mislim da nijedna vijest nije imala ovoliko.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 03 Apr 2012, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
и јели Дамић дилер или није?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 03 Apr 2012, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
On je prema policiji kupovao drogu, a diler je u bjekstvu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 03 Apr 2012, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Drotovi su dobri ljudi, narod je loš. . Uglavnom lijepo je čuti kad pandur pogine, zaista lijepo.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 03 Apr 2012, 23:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Сељалука и сељалучани ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 04 Apr 2012, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Što se tiče ovog zadnjeg slučaja u kojem je Damić ranjen...necu komentarisati jer niko još ni ne zna šta se tačno desilo.


Ja lično ne poznajem nikoga ko je imao većih problema sa policijom (tipa. da su ga prebili,udarili bez razloga, a kamoli ranili). Osim mozda neke manje bahatosti, ali to uglavnom saobraćajne policije. Ne kazem da su sve cvijecke, ali treba uzeti u obzir i s kim posla imaju i malo oko sebe pogledati sta se desava pogotovo sa mladim ljudim.
A inače sa dobrim djelom ovog komentara se slažem.

Citiraj:
Nisam policajac!

Ovde dosta ljudi ocigledno ima neki problem. Ko kaze je taj momak nevin? Dosta ljudi pise da je bio diler a u te price da policija tuce, a kamoli puca bez razloga, sam prestao odavno vjerovati! Ja jos nisam cuo za slican slucaj, a ni niko od mojih prijatelja! Kazes on je necije dijete? Pa sta ako je necije dijete? I ja sam necije dijete, svi smo mi necija dijeca, pa sta? Iskreno, dosta mi je te "dijece".. Kad prave sranja po gradu, pocevsi od sitnog provociranja, preko tuca, do dilanja.. onda nisu djeca!?!? Cim ih neko nalupa, u ovom slucaju rani, onda su dijeca - e jesu malo sutra! Kazes sta da su pucali na mene ili mog druga? Ko kaze da bi pucali? Daleko od toga da sam ja "cvijecka" ali mi se policajac u zivotu nikad nije grubo obratio, kamoli me udario, ili ne daj Boze imao ralzoga da puca na mene! Kao sto rekoh, ne znam nikog od normlanih ljudi koji su imali ruzna iskustva sa policijom, izuzev onih u saobracaju. Znam dosta koje sa tobom veze to sto ne volite policiju, al me i ne cudi da je ne vole. Kazu imaju losa iskustva - i ne imali. Svi glume velike mangupe, opasni su jer puse travu ( ne rijetko se konzumiraju i teze droge), svi su opasni navijaci jer nabiju kapuljacu na glavu i razbiju nekom postenom covjeku izlog na prodavnici, nikakav problem se nije zaletiti malom majmunu od 13/14/15 godina i udariti nekog bez razloga a taj neko ima 25god al poraste ona stvar kad stoji 10-15 "ljudi" iza tebe.. Onda takvi kakvi su nastupaju agresivno prema policiji, pocnu pametovovati misleci da su neko i nesto - tj. ne shvatajuci da su niko i nista, ne shvatajuci da ih policija, kao i svi normlani gleda sa prezirom, i da im ne pada na pamet da se zaj**avaju sa maminim i tatinim sinovima koji su gledali akcioni film i umislili sebi da su krimosi pa dosli zaj**avati posten narod! Policija izudara! E onda nastupaju mama i tata, koji dizu paniku.. Policija je za vse kriva, sta su uradili djetetu, tuzicemo, ovo cemo-ono cemo, itd.. Shvatam ja roditeljsku ljubav, ali ovo je postao RODITELJSKI KRETENLUK! Kad mama i tata, budu tukli prije policije, pa ako ne pomaze ona tuce policija, pa ako ne pomaze ni tad (a pomoglo bi, garantujem) onda mama i tata tuku opet - e tad bi stvar bila drugacija!

Licno znam momka, koji je kad su bili protesti oko Kosova, lancem od motorke pokusao udariti policijaca.. Dobio je batina a tata je tuzio policijaca.. E takva je velika vecina roditelja, na zalos - od djece samo debili izrastajut!

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 04 Apr 2012, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
^
QFT

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 04 Apr 2012, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Anakin policija se može iživljavati na sitnim dilerčićima, što nisu kojim slučajem potegnuli na banjalučke kauboje, e qrac moj ovi bi uzvratili ko zna kojim kalibrom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 04 Apr 2012, 19:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Rekao sam da ovaj zadnji slucaj necu komentarisati dok ne vidim neke detalje svega toga. Nisam upucen pa je nepotrebno suditi.

Rijetkost je da policija uopste i puca na nekog, ako govorimo o takvoj vrsti izivljavanja. To su iznimni slucajevi. Ne rijesava se problem "banjaluckih kauboja", a ni lokalnih dilera tako sto ce policija pucati po njima, vec na druge nacine. To sto su kauboji harali u gradu duze vremena nije krivica samo policije. Moglo bi se reci da je najmanje njihova krivica.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 04 Apr 2012, 21:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Koleginica sa Starčevice mi reče da je ovaj Damić već u Srbiji odslužio dvogodišnju zatvorsku kaznu zbog prodaje narkotika...


Međutim, meni su ovdje najnejasnije Nezavisne novine koje grčevito brane Damića i pokušavaju da ga prikažu kao žrtvu iz razloga koji ja nikako ne kontam :confused2: Prvo prenose izjavu neke prolaznice koja ništa nije vidjela ali zna da se Damić nije opirao, pa njegovog oca koji priča klasičnu balkansku foru "nije moj ništa kriv" (inače, to je izjavila i Legijina majka u intervjuu Nedeljnom telegrafu)... Pa na kraju i ispovijest samog Damića... http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 35563.html

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs