banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 13:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Nadam se da se forumasi nece ljutiti sto iznosim nesto jako licno, ali imam potrebu da podijelim svoju tugu s nekim. Naime, prosle subote je u saobracajnoj nesreci stradala prijateljica, koja je pripadala mom uzem krugu prijatelja. Kazu da su povrede bile strasne, da joj je auto smrskano totalno i da je zivjela samo nekoliko minuta. Ono sto me muci je pitanje, cime je zasluzila takav kraj? Pitam se da li je njen zivotni put bio bas tako zapisan u zvijezdama? Sve dogadjaje, na koje nemamo odgovor opravdavamo rijecima "Sudbina je tako odredila, od nje se ne moze pobjeci". Nekako mi ta rijec uvijek djeluje pozitivno, a dovodi se vise u kontekst sa nekim nesrecama. Vader bi sigurno rekao da je otplacivala neke stare dugove. Cesto ljudi kazu:"Bog dobre najprije uzima sebi". Po mom misljenju opasna izjava, jer bi prema toj teoriji trebali na ovom svijetu biti losi, da bi sto duze ostali na ovozemaljskom svijetu, a poslije nek´ bude - sta bude.
Ono sto me najvise boli u toj cijeloj tragediji je cinjenica da je imala tek 25 godina, kao tinejdzer se dugo godina borila protiv opake bolesti, borila se, nije poklekla i na kraju je njena volja za zivotom bila jaca. U sustini nije znala da joj je Bog, sudbina ili sta vec hocete dopustila samo jedan kratak produzetak. Stalno razmisljam na sta je pomislila pred sam kraj, da li je bila svjesna da se njen zivot gasi, da li je imala strah ili je osjetila olaksanje? Sta je sa njenom dusom, gdje je sad njen duh? Nikad necemo saznati, jedino ostaje nada i utjeha da nije osjetila bol...
Nemoc je ono sto nas paralizuje u ovakvim situacijama, jedino sto mogu da ucinim, to je da joj odam duzno postovanje i da cuvam uspomenu na nju u svom srcu... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 15:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
Sta je sa njenom dusom, gdje je sad njen duh? Nikad necemo saznati, jedino ostaje nada i utjeha da nije osjetila

necu ulaziti ni u kakve komentare samo cu ti dati jedan stih iz Biblije.. shvati ga kako hoces

Knjiga Propovjednikova 9.10
Sve sto ti dodje na ruku da cinis , cini po mogucnosti svojoj,
jer nema rada ni misljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ides


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
banjalučanko baš i ne vidim svrhu stavljanja ovog stiha ovde, nemam ja ništa protiv njega ali taj stih je opasan, vrlo lako bi mogao pogrešno da se shvati

Jack

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Sta je sa njenom dusom, gdje je sad njen duh?</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

I meni je ovo kao i banjalučanki zapalo za oko pa nisam znao da li da komentarišem ili ne ali evo malo. Sveti spisi i učenja kojima vjerujem uče da niko ne umire, umire fizičko tijelo ali osoba nije tijelo, mi samo prebivamo (ili kako bi Sveto Pismo reklo: nastavamo) u tijelu. Sve što je tvoja prijateljica Vesna stekla u životu na ličnom planu pri čemu ne mislim na materijalna postignuća već na unutrašnja, sve joj to ostaje za sva vremena. Sva iskustvena saznanja joj ostaju. Uvijek je tako. Baš ovde se može vidjeti velika potreba da sakupljamo duhovna blaga jer nam samo ona ostaju, sve drugo, sva gomilanja materijalnog bogatstva ostaju na Zemlji i od njih poslije smrti nemamo ništa. Samo ono što nosimo sa sobom je bitno a nosimo ono što smo stekli u duhu.

Možda ste čuli za astralnu projekciju, to je spiritualno iskustvo u kome astralno tijelo (duhovna duša) izlazi iz materijalnog tijela voljom čovjeka pri čemu ostaje vezana za materijalno tijelo tzv. srebrenom vrpcom. Pri tome se astralno tijelo može mnogo udaljiti od materijalnog tijela, može otići na drugi kraj Zemlje, posmatrati daleke zemlje, pejzaže, ljude itd. Ono što hoću da kažem je da je ljudska svijest sa tim astralnim tijelom (dušom) a ne sa (u) materijalnom tijelu koje leži u sobi, ono što čovjek stvarno jeste je u tom astralnom tijelu, ljudska sjećanja, misli, svijest. Jedina razlika između osobe koja je umrla i osobe koja svjesno izvodi astralnu projekciju je u tome što kod umrle osobe više ne postoji veze između materijalnog i duhovnog tijela tj. srebrena vrpca je pukla. Pri smrti uvijek dolazi do pucanja srebrene vrpce koja veže čovjekovo materijalno i duhovno tijelo i o ovome piše Sveto Pismo. Dakle kao što je ono što čovjek jeste sa njim kad se on astralno projektuje a ne sa njegovim tijelom koje negdje leži tako je i pri smrti, sve ono što čovjek stvarno jeste, sva duhovna postignuća, sva iskustvena saznanja i ko zna šta sve drugo ostaje u njemu, sa njim, ne propadaju jer ne mogu propasti.

A pored toga tu je i reinkarnacija :smile:

Jedino je velika tragedija u svemu tome što se sa izgubljenom osobom više ne može biti, ne može pričati, šaliti, biti u njenom prisustvu. To je zaista veliki gubitak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 07:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
[quote]
Dana 06.05.2002. 17:50, Vader je napisao:
banjalučanko baš i ne vidim svrhu stavljanja ovog stiha ovde, nemam ja ništa protiv njega ali taj stih je opasan, vrlo lako bi mogao pogrešno da se shvati

Vaderu naravno da je opasan stih a kao sto jedan drugi stih kaze " razumni ce razumjeti "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 08:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Apr 2002, 01:00
Postovi: 8
Ja sam jedna poznanica pokojne Vesne bila, danas joj je sahrana i zao mi je zto necu prisustovati tome da se oprostim od nje da joj reknem da je bila dobra kaka je bila i da mongo prijatelja ima koji je vole i da nikad nije bila sama i tada kad je umirala.Neznam dali cu ikada moci preboljeti da je bog tako rano mogo uzet sebi. Sudbina a sta je to ko nam je uopste reko da svako od nas ima sudbinu zasto mi nemozemo svoju sudbinu da sami krojimo ko je nju pito dali ona to hoce da se tako desi znam da bi ona bila protiv " voljela je da zivi", bila je sretna sto je pobjedila bolest pocela je bila taman da zivi da sve ostvara sto svako od nas ostvariva, ljepi zivot, mozda nekad i porodicu - a ovako sigurno nije htjela. Sta ce na nju da posjeca, nas- da uspomene ali za 10-20 godina nece nikoga biti da joj ode na groblje, gdje cu biti ja to nase drustvo njena porodica ljudi brzo zaboravljaju a lose stvari posebno.
Ja neznam kako da prodem vise ikad tim putm kad budem iz njemacke putovala u rodno mjesto svaki put cu tu da prodem gdje je njezin duh otisao, mozda ce da nas ceka svaki put tu da je posjetimo gdje je svoje zadnje trenutke u zivotu docekala.Jeli to njena sudbina bila da umre mlada.
Vesna uvjek ces biti u nasim srcima neka ti je laka zemlja......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Nisam poznavala Vesnu,ali mi je zao uvijek kad cujem da se ugasio jedan mladi ljudski zivot.
Mislim da je tesko,jednostavno nemoguce,onima koji zale za pokojnicom da nadju smisao u njenoj tragicnoj smrti.Jednako im je tesko i da nadju utjehu u tim sturim rijecima:tako je moralo biti,to je sudbina.
Ali iz svog tog bola mozemo nauciti da vrijeme koje imamo(ili koje nam je darovano,vec kako ko zeli to da shvati)iskoristimo sto bolje i kvalitetnije,da ga ispunimo ljubavlju,da se kasnije ne bi kajali.To nam moze biti pouka da treba voljeti i prastati,sto prije i sto vise,jer sutra ce mozda biti kasno...kasno za sve,za volim te,za oprosti,za oprastam ti,jer te osobe mozda vise nece biti tu.
Neka joj je laka crna zemlja. :sad:
Zivot nam sve moze oteti osim sjecanja i ljubavi u nasim srcima.
U vasim sjecanjima ona ce zivjeti sve dok zivite vi kojima je bila draga,kojima je mnogo znacila,vi koji ste je voljeli.I sve dok vasa srca kucaju njenu dusu ce,na putu ka vjecnosti,grijati vasa ljubav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Hvala ti na podrsci, venti,
slazem se s tim sto si rekla da trebamo provoditi sto vise vremena zajedno sa osobama, koje su nam u bilo kom obliku vazne u zivotu, nastojati da razrijesimo nesuglasice... U ovom slucaju je to srecom i bilo tako, hocu reci da su medjusobni odnosi godinama bili u redu, ali ipak ne ublazava bol... Mozda malo tjesi, ali sok i nevjerica i dalje leze duboko u mom srcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 20:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Hej Jack, da li je postojala mogućnost da sam je upoznao, ili bar onako iz priče ili iz viđenja???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 08:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Provjeri privatne poruke, s tripy!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2002, 15:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Maj 2002, 01:00
Postovi: 8
Lokacija: zg
A pored toga tu je i reinkarnacija :smile:


Nije mi jasno Vader kako mozes s jedne strane govoriti o Svetom Pismu a s druge lupetati o reinkarnaciji i astralnoj projekciji.To su dijametralno suprotne stvari.Ne smeta te kontradikcija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2002, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Nije mi jasno Vader kako mozes s jedne strane govoriti o Svetom Pismu a s druge lupetati o reinkarnaciji i astralnoj projekciji</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Možda zato što Sveto Pismo ne negira reinkarnaciju ni AP :grin:, čak naprotiv, imaš dole temu o reinkarnaciju u Svetom Pismu.

Ali to je moje vjerovanje, ti u to ne moraš vjerovati :smile:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs