banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 30 Apr 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2002, 17:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Slike nisu bitne, bitno je kako se zivi a cinjenica je da smo za vrijeme Tita svi jako lijepo zivjeli.
neko ovdje spomenu kako nas je samo uvaljivao u kredite da bi zivjeli onako dobro ... a sta je sada, sada politicari ne uzimaju kredite nego pomoc( novcanu) i ne za narod nego za sebe, i kako onda oni mogu biti bolji od Tita ... zlocin je spominjati i pisati njihovo ime pored Titovog.
Gdje danas mozete otici sa Bosanskim , srpsim , hrvatskim ili bilo kojim drugim pasosem sem slovenackim(koji jedino vrijedi)?
Prije smo dobivali stanove , a danas ih moramo kupovati, koliko je nezaposlenih danas?
Na zalost Tito je samo jedan i na onim primitivnim balkanskim prostorima ne vjerujem da ce ikada na vlast doci neko pa bar blizu dobar kao sto nam je nekada to bio TITO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Majstor
PostPoslato: 26 Jun 2002, 17:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Jun 2002, 18:27
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
Prema svim pokazateljima, iako se to nerado pominjalo, drug STARI je bio nadasve dobar JEBACH, i zato neka mu je vjecna slava i hvala sto nas je svojevremeno ponosno predstavljao u tom smislu.

_________________
Zorica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2002, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Balkan Expres je napisao:
Na zalost Tito je samo jedan i na onim primitivnim balkanskim prostorima ne vjerujem da ce ikada na vlast doci neko pa bar blizu dobar kao sto nam je nekada to bio TITO.

Ja se nadam da hoće...a i vjerujem da hoće


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2002, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Jedna slicica za vas : Tito i mlada 'partizanka' (omladinka ili sta li je vec) :wink:

http://www.kviz.net/tito.jpg


Postavila sam sliku,ali je prevelika i kvari oblik strane,pa ostavljam link.
Ocekujem komentare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2002, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
U Titovo vrijeme smo zivjeli bolje,ali i tada je bilo svega.
U knjizi "Ljubicica bela",Zeni Lebl (jevrejka) opisuje svoje djevojacke dane u kojima je ispricala vic o Titu i zbog njega provela dvije i po godine na Golom otoku.U knjizi su opisani ti strasni dani,okrutno ponasanje prema njoj i drugima,nije znala koliko ce to trajati,nije imala nikakvih prava,zvjerski su ih mucili...
Knjiga je dobra i preporucujem vam da je procitate.
Zeni Lebl je nakon pustanja sa Golog otoka otisla iz zemlje (mada je i s tim imala problema).

Inace vic glasi:
"Znate li da je Jugoslavija osvojila prvo mjesto na medjunarodnom sajmu cvijeca?
Uzgajila je ljubicicu belu od 100 kg."
(Tita su zvali "ljubicica bela",sjetite se pjesama)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2002, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Postoji i jedna opstepoznata anegdota iz "Tito-komunistickog doba".
Covjek je isao iz radnje u radnju i raspitivao se za cijene odjela.Posto mu je bilo skupo ponavljao je:"Znam ja ko je za sve ovo kriv!"
Spijuna (udbasa,bivsih golootocana kojima je sloboda uvjetovana pomnim pracenjem i cinkanjem drugih i inih 'detektiva') je u to doba bilo i previse,pa je covjek ocinkan i priveden zbog te izjave.
Na sudijino pitanje:"Na koga ste mislili kada ste govorili znam ja ko je kriv za sve ovo?" covjek je odgovorio:"Pa na Hitlera,naravno,on je za sve kriv!A vi,druze sudija,na koga ste vi mislili?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2002, 00:41 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 09:17 
Ma Tito je poljski jevrejin skolovan u austriji ubacen medju ljude kao Mason, umro je 12 dana posle objavljene smrti 4.maja 1980. sahranjen je u lozi 33 u Vatikanu on i mosa pijade. 100% provjerena informacija i pre svega tacna, svugdje sam i ja turao svoj nos sam sam sebi smjesan, jos ce neko da me ubije zbog iznosenja istine koja nije citana iz kojekakvih romana i knjiga toboze modernih politikologa mistika analiticara.
A SADA SE PITAM POSTO SAM VEC OVO JEDNOM NAPISO A MODERATOR JE IZBRISAO???? ZASTO??? DA TE NEKO OD MASONA NIJE ZVAO I PRETIO TI DA IZBRISES OVO JER JE INFORMACIJA TACNA 100 % i NIJE PROCITANA I TIPA CUO-REKAO-KAZAO. VJEROVALI ILI NE ALI JE TO TAKO


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2002, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo pronađoh neki navodno još neobjavljeni razgovor sa Titom. Razgovor je vodio Radoman Mlađenović, autor brojnih eseja, oko 30 feljtona, političkih rasprava...

Razgovor je vođen 21. maja 1976. godine, govori o dalekovidnosti i brizi Tita za Jugoslavijom za koju je predosjetio da bi se mogla raspasti.

Evo neki dijelovi

"Jedno predosjećam, a ti si govorio nešto o tome. Gde sam ja to pogriješio?...Ako sam im dao velika prava (misli na republike) nijesam im dao pravo da sutra, posle moje smrti, rade šta je za te oligarhije najprivlačnije, zanemarujući kako je ovo stvoreno, urađeno, da bi se brzo rasturilo! Ako sam dao da Srbija ima dve autonomije, nijesam želeo da nestane i oslabi Srbija?...Naprotiv: Da ojača...Jer, suprotno: standard nacije - kao što si rekao - će opadati, pretvorićemo se u protektorate bogatih, što će se reflektovati na sve institucije, pa i vojsku! Ili će svaka republika i pokrajina stvarati svoju vojsku? Kako ono reče, nikako mi ne izlazi iz glave - kad si govorio o modeliranju sistema PVO SFRJ - "svako će želeti da ima svoj atar"; da tako je, pa od kulturne eto nam teritorijalne i političke autonomije, sve u cilju ostvarivanja samoupravnih i interesnih prava, gde će na kraju, pamtim te tvoje reči, poželeti da imaju pored vlasti i Sud, Vojsku, na kraju, Državu?"

"Razočarali su me svi! Uzdao sam se u neke ljude, a neke sam usput pogubio koji su mi ipak bili pravi prijatelji. Visina ne poznaje ravnicu. Ona je surova i nemilosrdna. Nisam mogao sve te pohlepe, tu neverovatnu dinamiku razvoja, taj spoljni i unutrašnji svijet, kontrolirati. Kaj ne. Čovjek sam kao i svi ljudi. Gdje mi reci koji mladi čovjek, pa i u godinama, ne voli život, ali ga nijesam nikada previše konzumirao sem viskija i cvičeka! No, i tu sam znao svoje granice. A sa mnogima nijesam mogao nikako izać na kraj. Posebno sa kosovskim političarima i njihovim svađama, gdje mi se ta greška naseljavanja albanske sirotinje na metohijskoj zemlji može uzeti za grijeh. Ali se plašim da se oni na toj zemlji neće zaustaviti, jer svakim danom traže sve više i više! Prosto rečeno: postajem nemoćan. Priznajem da su mi i Muslimani tu, za vratom, a Srbi me ne vole kao nekad...To me najviše boli...Kao da su me svi otpisali, jer osjećaju da neću dugo. Šta to Hrvati smjeraju, ne mogu da gatam u bob. Samo znam da to ne treba ići tako!"

"Ako im nijesam, mislim na sve njih, bio dobar, što mi to ne kažu dok sam živ? Od Slovenaca, kao što sam ti rekal prošli put, najviše se plašim, jer mi je deda rekao: "da im nikada ne vjerujem..."

"Šta misliš, poslije duge pauze reče, dal' će se ikad skupit kada se jednom razdvoje?... Ćutiš?... Kao da se plašiš da mi kažeš ono što si mi prošli put govorio?... Ja mislim da hoće! U grobu mogu da se kladim da hoće...Znaš li šta će ih natjerati? Siromaštvo...rekao sam: siromaštvo! Niko nikome ne poklanja ništa tek onako...Ako se bil tukli, i Staljin će im se u grobu smijati...To me boli."

"Noćas ćeš prenoćiti ovdje. Imaćeš sve. Posmatraju me...Nego, pre nego što odeš, još jednom mi reci: Neće se barem tući, ako se budu svađali...Grešan sam...Mnogo..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2002, 23:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Britanski književnik Ralf Hamond Ines u susretu s Titom, septembra 1958. godine, kao i mnogi drugi stranci u to vreme nije mogao a da ne pokrene i razgovor o religiji. Pošto je izneo kako mu je poznato da je u Jugoslaviji ukinuta svetovna vlast crkve i da postoji sloboda veroispovesti, Ines je primetio da je obilazeći neke krajeve zemlje video da su crkve prazne, da uticaj religije opada, te pita Predsednika:

- Da li to predstavlja jednu trajnu pojavu, ili će se ti ljudi vratiti
religioznosti i shvatanju da čovek ne živi samo od hleba?

Tito mu je kratko odgovorio:

- Ja, na primjer, živim bez religije.

A književnik dobacuje:

- A Čime to nadoknađujete?

Mada je upadica bila neukusna, Tito mu mirno odgovori:

- Smatram da sve snage treba koncentrisati da se ljudima stvori ljepši život, a ljepši život nije samo hljeb. Poznato je šta je religija, poznato je da je ona nastala onda kad ljudi nisu mogli naći mogućnosti da likvidiraju svoje nevolje na zemlji, pa su se, kroz religiju, nadali boljem životu na drugom svijetu. Ali, stvarajući sebi bolji život na zemlji, ljudi će se postepeno oslobađati religije...

Književnik opet tera svoje:

- Ja ipak smatram da čovjek ne živi samo od hleba i da zato ima materijalističkog u tumačenju da je sve u hlebu.

Tito je nastojao da bude još ubedljiviji:

- Ako je materijalizam usko povezan sa egoizmom, onda je to negativno. Ali ipak je ono materijalno osnovno u postojanju društva. Materijalne osnove mogu podići čovjeka na viši nivo, mogu dati ljudima ono što je potrebno na zemlji. Danas ne treba tražiti spas u apstraktnom, već treba u materijalnom nalaziti mogućnosti za duhovni razvoj i život ljudi na zemlji. A te mogućnosti su ogromne, jer se čovječanstvo u tom pogledu još uvijek nalazi na početnim stepenicama. Čovječanstvo treba da živi, narodi treba da srede svoje odnose tako da svi mogu živjeti, i to dobro, jer za to ima mogućnosti. Kroz religiju narodi ne mogu srediti svoje odnose, jer se kroz čitavu daleku historiju pokazalo da religije i crkve nikad nisu mogle da spriječe međusobno uništavanje ljudi.


Književnik je počeo potvrdno da klima glavom:

- To je tačno, to je samo po sebi veliki problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2002, 13:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Ako se poziva na Sveto Pismo, onda je ocigledno da taj spoj komunizma i hriscanstva nikada nece biti ostvaren, jer covjecanstvo nikada kolektivno nece napredovati u svojoj svijesti u tolikoj mjeri da bi se to ostvarilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2002, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mr. Simpson je napisao:
covjecanstvo nikada kolektivno nece napredovati u svojoj svijesti u tolikoj mjeri da bi se to ostvarilo

Zašto neće?
I koja je to mjera napretka potrebna?
Šta je za tebe spoj hrišćanstva i komunizma kad ga smatraš neostvarivim?

Onako kako ja na sve ovo gledam ovo što si rekao je kao da si rekao da čovječanstvo nikad neće napredovati u svojoj svijesti u tolikoj mjeri da bi istinsko hrišćanstvo zaživjelo na cijelom svijetu.
Komunizam na koji ja mislim (a to sigurno nije obezboženi komunizam) ne smatram suprotnim od istinskog hrišćanstva jer su i mnogo stariji i pametniji od mene rekli da je ono kako su živjeli Hristovi apostoli i prvobitni hrišćani bio baš komunizam, ali pobožan komunizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2002, 20:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Ovde bi trebalo mnogo sta komentarisati, a vrijeme me ogranicava.
Apostoli i prvi hriscani jesu zivjeli u jednoj zajednici u kojoj je svojina bila zajednicka. Medjutim, ta zajednica nije bila nezavisna od okruzenja, tj. drzave (Rimska Imperija). Zato, kao student ekonomije, smatram da se tu ni o kakvom komunizmu ne moze govoriti, jer su ti prvi hriscani, ziveci u drzavi u kojoj su zivjeli, obavljali i dalje svoje poslove prema principima i zakonima koji su vazili u Carstvu, sto pod broj jedan ukljucuje TRZISNU PRIVREDU koju Marksova komunisticka doktrina smatra necim sto bi trebalo ukinuti.
Komunisticka doktrina ukljucuje mnogo vise od ideje zajednicke svojine. I praksa i teorija su pokazale da je takav sistem neefikasan i osudjen na propast. Tesko bi mi bilo da to sada sve objesnim, zbog cega je tako, jer se radi o materiji koja se godinama izucava na fakultetu i ne mogu to skratiti i svesti na nekoliko redova ili pasusa.
Sustina je u tome da su teorija radne vrijednosti i planska privreda pod kontrolom drzave koja zamjenjuje trziste totalno pogresne ideje (a na kojima pociva komunisticka doktrina), cija realizacija vodi u potpuno neefikasan sistem, osudjen na to da propadne. Kao sto je jedan madjarski ekonomista jos prije nekih 20-ak godina rekao:"Mi ne mozemo reformisati ovaj (socijalisticki) sistem. Moramo graditi potpuno novi." Taj sistem je svugdje u svijetu dozivio propast, Kina de facto vise nije komunisticka drzava jer je gotovo u potpunosti prihvatila kapitalisticki sistem.

E sad, kad sam govorio o spoju hriscanstva i komunizma, pod rijecju komunizam sam podrazumijevao sistem u kome bi svojina bila zajednicka (odbacujuci sve ostale postavke koje inace ulaze u komunisticku doktrinu). Takav bi sistem trazio da SVI ljudi budu u tolikoj mjeri puni ljubavi jedni prema drugima, koliko su apostoli i prvi hriscani bili puni ljubavi medju sobom. A to se nece desiti.
"Ja vas izabrah od svijeta," "Da ste od svijeta, svijet bi svoje ljubio, a posto niste od svijeta, zato vas svijet mrzi" i sl. govorio je Gospod Hristos. Iz Jevandjelja i Svetog Pisma uopste, jasno je kao dan da nikada nece doci takvo vrijeme u kome bi svi, pa cak ni vecina ljudi bili pobozni hriscani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2002, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mr. Simpson je napisao:
Iz Jevandjelja i Svetog Pisma uopste, jasno je kao dan da nikada nece doci takvo vrijeme u kome bi svi, pa cak ni vecina ljudi bili pobozni hriscani.

Ja onda ne znam koje si ti Sveto Pismo čitao.
Svi oni koji ostanu na zemlji će biti istinski pobožni hrišćani. To će i biti uslov da ostanu na zemlji i dobiju vječni život za koji Sveto Pismo govori da se dobija preko žrtve Isusa Hrista koja naravno podrazumjeva priznavanje Oca, Sina, Duha Svetog, Sila Nebeskih i vršenje Njihove volje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2002, 11:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Ti govoris o vjecnom zivotu koji ce nastupiti nakon opsteg vaskrsenja i Posljednjeg Suda.
Ja govorim o toku istorije do drugog Hristovog dolaska.
U Carstvu Bozijem koje ce tada nastupiti se, uostalom, nece uopste proizvoditi, niti ce postojati ono sto mi danas podrazumijevamo pod ekonomskim odnosima i to je valjda jasno.
Inace, kad kazes "Sile Nebeke", pretpostavljam da mislis na svete andjele. Ne znam zasto njih stavljas u rang sa Bogom - Svetom Trojicom, kad su oni sluge Bozije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2002, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mr. Simpson je napisao:
U Carstvu Bozijem koje ce tada nastupiti se, uostalom, nece uopste proizvoditi

Na šta misliš? Misliš da se neće proizvoditi stvari koje ljudi danas proizvode?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2002, 13:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Koliko sam ja upucen i koliko sam procitao, mislim da u Carstvu Bozijem nece uopste postojati "rad" niti "proizvodnja", bar ne u danasnjem smislu rijeci.
U svakom slucaju, nece postojati proizvodnja materijalnih dobara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2002, 18:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koliko je meni poznato rada će biti.
Jedino neće biti oblika kavog je danas a ni u mjeri u kojoj je danas. Ovo što se danas radi je bolesno, sve je za novac, proizvode se proizvodi koji su u startu namijenjeni da se što prije potroše da bi potrošači kupili nove, sve zbog finansijskih interesa proizvođača. U budućnosti (u vječnom životu ili i prije) proizvodnja će biti takva da se naprave recimo televizori za sve i gotovo, tvornica se zatvara ili radi samo malim kapacitetom radi servisiranja. Isto važi i za veš mašine, pegle i ostalo. To je moguće samo treba svijest ljudi uznapredovati iznad nivoa "imao sam golfa čak pola godine a sad hoću da ga mijenjam za BMW" ili "hoću da imam najbolji kompjuter u ulici" i slično. U budućnosti a posebno u vječnom životu koliko je meni poznato biće mnogo manje ljudi na zemlji nego danas a u vječnom životu nakon što se rodi onaj koji je po Svetom Pismu "prvi i posljednji", koji je i bio prvi rođeni na zemlji i biće posljednji, niko se više neće rađati. Dakle neće biti ni potrebe za masovnom neprekidnom proizvodnjom. Ljudi će raditi ali će biti mnogo manje time okupirani, recimo biće pozvani na posao da nešto odrade a onda dugo neće ništa raditi. Ovo govorim za fabričku proizvodnju. Običnog kućnog rada će naravno biti. Carstvo Nebesko neće biti izležavanje u hladovini pri čemu nam se materijalizuje sok od kivija kad god to poželimo. Taj sok ćemo sami morati napraviti. Samo sav taj rad će biti na mnogo višem nivou od današnjeg, ne mislim samo tehnološki nego prvenstveno po pitanju pristupa radu. Danas posao ljude ispunjava stresom, gledam sve je veći broj ljudi koji psihički obole zbog posla i stresa na poslu, posebno na "razvijenom" zapadu. U vječnom životu će sve biti obrnuto, radiće se sa uživanjem, ljubavlju, sa ciljem da proizvodi budu što kvalitetniji i da ako je tehnička roba u pitanju što duže traju. Dakle proizvodnja da se proizvodi koriste dugo a ne da se mijenjaju za pola godine. Pored toga novca naravno neće biti, svi će raditi za sve.

A što se tiče duhovnog rada toga će najviše biti i to je ono što me najviše raduje. Ova planeta daje mogućnost da oni koji ostanu na njoj vječno duhovno napreduju. Zato i jeste ogromna navala na ovu planetu. Nažalost malo ljudi zna koliko su velike stvari u pitanju. Po svemu sudeći je upravo zbog toga i bila pobuna na nebu na samom početku ali ne pobuna Satane (on se nikad nije pobunio) već mnogih duhovnih bića, pa su onda uvedene određene promjene...pa je Adam brao sa drveta poznanja dobra i zla da bi otvorio mogućnost mnogima da duhovno napreduju na zemlji...itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2002, 19:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Ma ovo Vaderu sto si napisao nema blage veze.
Time sam zavrsio sta sam imao da kazem na ovoj temi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs