banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 05:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2002, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
Jedno pitanje za sve koji ista znaju o ovoj temi :

Kakve veze imaju masoni sa pravoslavljem ???

Interesuju me vasa misljenja o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2002, 14:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Mislim da nemaju nikakve. Religija nema znacajno mjesto u toj organizaciji mada treba imati u vidu da su skoro svi masoni najveceg reda - Jevreji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2002, 18:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
njihve izjave su tipa da nemaju nikakve veze sa religijom ali poznato je da su u vezi sa jezuitima i sa papom ( sam papa je na najvisoj ljestvici )
cinjenica je da nemaju neku cvrstu teoriju ( bar ne za javnost) nesto slicno kao i scientology ali postaje sve vise i vise poznato sta i cime se bave i ko stoji iza toga....
sto se tice masona viseg reda : nisu u pitanju samo jevreji nego i mnogi drugi ( politicari ne mogu da dodju na tu poziciju ako nisu u lozi ; opste poznato je da je Crysler jedan od njih.....)
za sada dosta od mene :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2002, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo sam pokupio sa interneta (http://www.nedeljnitelegraf.co.yu/novi/masoni.html)


Mason 33. stepena Dragutin Zagorac, zamenik Grand komandera Vrhovnog saveta Jugoslavije, posle smrti Dragana MaleSevica prvi medju bracom, otkriva za Nedelnji Telegraf tajne masonerije i Templarskog reda u Srbiji:
Ne kujemo zaveru niti u policiji ima nasih dosijea.
U vrhovima vlasti i stranaka mnogo je nase brace


Na sahrani Dragana Malesevica Tapija, koja je, po pravoslavnim obicajima, odrzana na Centralnom groblju u Beogradu, jedan visoki covek u crnom odelu i sa masonskom znackom na reveru nosio je Tapijevu fotografiju. To je bio mason 33. stepena Dragutin Zagorac, zamenik Grand komandera Vrhovnog saveta Jugoslavije, kako pise na njegovoj vizit karti.
Gospodin Zagorac je, posle smrti Velikog majstora Dragana Malesevica, prvi medju masonima u Jugoslaviji. Rodjen je pre 48 godina u Beogradu, u porodici Petra Zagorca, vlasnika prve privatne fabrike plastike u Srbiji. Diplomirao je tehnologiju u Beogradu i 1989. nasledio fabriku Neoplastika, koja danas proizvodi 2.500 artikala. Deda mu je bio mason, a on je primljen u Veliku nacionalnu lozu Jugoslavije 1991. godine.
Dragutin Zagorac je i jedan od osnivaca Templarskog reda u Srbiji i predsednik Unije poslodavaca Jugoslavije. Pocasni je gradjanin SAD i americke drzave Dzordzija.
Zamolili smo ga da nam objasni koliko se prisustvo masonerije na Centralnom groblju u Beogradu kosilo sa pravoslavnim opelom pokojnog Dragana Malesevica.
- Masonerija nije u suprotnosti sa pravoslavljem, mada u crkvi ima ljudi koji nas ne trpe i ne postuju. Nama nije bila potrebna posebna dozvola SPC da bismo izneli masonska obelezja brata Dragana na njegovu sahranu. Uostalom, treba znati da masonerija priznaje sve religije sveta i da se prijem u masone obavlja polaganjem zakletve nad Svetim pismom. Mnoge srpske vladike i svestenici bili su nasa braca.

Zasto se govorilo da je Velika nacinalna loza Jugoslavije zapravo Tapijeva loza?
- Velika nacionalna loza Jugoslavije nije Tapijeva loza, kako narod prica, jer je brat Dragan Malesevic bio samo prvi medju jednakima. Brat Dragan Malesevic bio je Grand komander Vrhovnog saveta osnovanog od Velike nacionalne loze Jugoslavije i nosilac 33. stepena Skotskog reda. Ne znam tacno kada je i kako Tapi postao mason, ali se secam da smo se kao braca prvi put sreli u tadasnjoj Velikoj lozi Jugoslavije 1991. godine u Beogradu. Mnogo toga sto je ovih dana receno i napisano o Tapiju nije istina, jer brat Dragan nije bio jedini Veliki majstor, nije jedini nosilac 33. stepena i nikada nije javno govorio da je mason. Ja sam bio i ostao njegov zamenik, jer ce Vrhovni savet tek krajem 2002. godine doneti odluku ko ce naslediti Tapija i ko ce biti novi Grand komander Vrhovnog saveta Jugoslavije. Odluka ce biti doneta u Parizu.

Kako tumacite cinjenicu da je sahrani Malesevica, slikara, pisca i masona, prisustvovalo vrlo malo ljudi?
- Prisustvovalo je sasvim dovoljno ljudi, jer su dosli njegovi pravi prijatelji i postovaoci. Medju njima nije bilo mnogo masona, jer cemo mi nasu komemoraciju, koja se naziva Zalobni rad, odrzati u Vrhovnom savetu i u Velikoj nacionalnoj lozi Jugoslavije krajem 2002. godine. A Zalobni rad bratu Draganu bice odrzan u decembru i u Velikoj lozi Francuske, Vrhovnom savetu Francuske i u jos nekoliko loza u svetu. Sve to govori koliko je brat Dragan bio cenjen kao mason, ali i kao intelektualac svetskog ranga. Kod nas su, medjutim, neki politicari pricali da Tapi ima dosije u policiji, pustili su glas da je kriminalac, falsifikator, pa su se obicni ljudi uplasili da dodju na njegovu sahranu. Pitam se, sto ti politicari taj Tapijev policijski dosije, ako postoji, nisu pokazali javnosti dok je brat Dragan bio ziv, pa da odgovara pred zakonom ako je kriv, nego sada, kada je mrtav, manipulisu neistinama oko Tapija, optuzuju ga i sude mu istovremeno?


Masonska loza sa 33 masona 33. stepena

Masonerija nije zaverenicka, antidrzavna organizacija, vec bratski lanac humanih ljudi. Masonerija je bratstvo ljudi dobre volje, koji prihvataju ljude sa izrekom ?svaki brat je mio, ma koje vere bio". Mi ne pitamo bracu ni kog su politickog opredeljenja. Jedino neverenici ne mogu biti braca masoni. Nismo i ne tezimo da budemo sveci, mi smo braca u pomoci. I to je vrlo znacajno za srpstvo, jer se nasa braca bore za slogu.
Srbi imaju masonsku lozu 90 godina. Kako se dogodilo da masonerija postane i ostane tako tajnovita organizacija?
- Masonerija, i to Skotski red, u Srbiji je priznata i pocela sa radom 1912. godine, kada su braca iz Francuske i Grcke unela svetlost u nasu lozu. Masonski rad je krajem Drugog svetskog rata, po naredjenju komunista, zabranjen. Pocetkom devedesetih godina, u vreme SFRJ, a posle posete Velikoj lozi Francuske, grupa brace ozivela je rad Velike nacionalne loze Jugoslavija. Znaci da mi legalno delujemo svega 12 godina, a to je suvise kratak period za punu afirmaciju nase masonerije.
Koliko mi je poznato, pod zastitom Velike nacionalne loze Jugoslavije krajem devedesetih radile su loze Pobratim, Sloga, Maksimilijan Vrhovac, Rad i postojanstvo, Sumadija (iz Beograda), Mitropolit Stratimirovic (iz Novog Sada) i Njegos (iz Kotora). Koliko masonskih hramova i loza danas ima u sastavu Velike nacionalne loze Jugoslavije?
- Imamo vise od sedam masonskih hramova. Jurisdikcija Velike nacionalne loze Jugoslavija prostire se samo na teritoriji sadasnje SRJ, dakle Srbije i Crne Gore, mada i dalje imamo clanove iz novih drzava nastalih raspadom SFRJ. Na primer, u Sloveniji i Hrvatskoj imamo sestoricu masona, Srba. Velika nacionalna loza Jugoslavije bila je tokom devedesetih osnivac masonerije u Crnoj Gori, Republici Srpskoj, ali i u Bugarskoj 1993. godine, potom u Madjarskoj i u Makedoniji. Interesovanje za uclanjenje u Veliku nacionalnu lozu Jugoslavije veliko je i stalno tece u nasim lozama. Godisnja clanarina u masoneriji nije velika, iznosi oko 3.000 dinara. Mi ne osporavamo da su nasa braca uspesni i bogati ljudi, a masonerija uspesna i bogata organizacija. To ne znaci da ne priznajemo i ne prihvatamo siromasnije, ali vise verujemo da je bolje imati, nego nemati!

Ujedinjena masonerija Evrope radi na nasem prijemu u Evropsku uniju
Koliko je Velika nacionalna loza Jugoslavije prihvacena i priznata u svetskoj masoneriji?
- Nasa loza dobila je priznanje, na primer, od milion masona iz Juzne Amerike i od brace iz Severne Amerike. A priznale su nas i mnoge evropske loze, pre svega Velika loza Francuske, koja je nasa majka. Mi smo najmladja, ali i najaktivnija evropska loza, pa smo zato i omiljeni medju bracom u Evropi. Velika nacionalna loza Jugoslavije i Velika loza Francuske osnivaci su Ujedinjene masonerije Evrope, koja je lane u Stutgartu odrzala svoju osnivacku skupstinu, a koja od tada radi na tome da se Srbija i Crna Gora prime u Evropsku uniju. Koliko je meni poznato, vrse se i pripreme da se kod nas 2004. godine odrzi Svetski kongres masona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2002, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ko su sve srpski masoni

U radu obnovljene Velike nacionalne loze Jugoslavije ucestvovali su od prvog dana, kako u svojim knjigama navodi Zoran Nenezic, pokojni Vojin Matic, pokojni Milutin Samuilov, pokojni Ivan Draskoci, zatim Miodrag Zivkovic (predsednik Liberalne stranke), pisac Milorad Pavic, akademik Miroslav Gasic, novinari Bosko Jaksic i Misa Brkic. Masoni su bili Andrija Gams i Borislav Pekic.
Nenezic kao masone pominje i politicare Dusana Mihajlovica, Milana Bozica, Vojislava Andrica, pisce Rasu Livadu i Dragana Velikica, nekadasnjeg direktora Luke Bar Petrasina Kasalicu, biznismena DJordja Zecevica, rezisera Ljubomira Draskica, novinara Dragorada Dragana Tanasica, patologa Jovana Vasiljevica, advokata Slobodana Perovica...
Nenezic je tvrdio da je i Vuk Draskovic, predsednik Srpskog pokreta obnove, 1999. godine u Grckoj primljen u Savez slobodnih zidara. Nekadasnji clanovi Velike nacionalne loze Jugoslavije, braca Slobodan Perovic, Dragorad Tanasic, Vladimir Desimirovic, Jovan Vasiljevic, Branislav Dimitrijevic, Novica Jovovic i Branislav Zigic odvojili su se i formirali Regularnu veliku lozu Jugoslavije, koju je priznala Ujedinjena velika loza Nemacke. Dok je advokat Zivulovic, sin novinara Zike Zivulovica Serafima, formirao lozu Zora u Beogradu.
Kako nam je rekao gospodin Dragutin Zagorac, Velika nacionalna loza Jugoslavija radi na tome da se ujedini sa Regularnom velikom lozom Jugoslavije, sto se i moze dogoditi tokom 2003. godine.


Prica se da je osnivanje masonske loze 1990. godine odobrio licno Slobodan Milosevic kada je cuo da je Tito bio mason. Kako ste Vi postali mason?
- Pristupio sam masonskoj lozi kao lufton, odnosno kao kalfa. Moj deda, majcin otac, bio je mason pre Drugog svetskog rata i pominje se u mnogim masonskim knjigama. Primljen sam na predlog jednog brata, jer svojim ponasanjem nikada nikome nisam stavljao do znanja da zelim da budem mason. Moja fotografija i biografija stajale su nekoliko meseci na tabli u lozi i braca su o meni diskutovala. Razmatrane su moje vrline i moje mane. O mom prijemu se glasalo. Taj proces zove se balotaza i vrsi se sa crnim i belim kuglicama. Ako kandidat dobije jednu crnu kuglicu, ima pravo da ostane kandidat i da se o njemu opet glasa, ali ako dobije tri crne kuglice, nikada vise nece imati pravo, ni u jednoj regularnoj audijenciji u svetu, da bude kandidat za masona.


U VJ ima mnogo vise templara nego masona. A templari su osnivaci NATO
Ima li masona u vojnom vrhu Jugoslavije?
- Imamo bracu u svim nivoima Vojske Jugoslavije. U armiji ima mnogo vise templara nego masona. Templari su nasa sabraca, oni su osnivaci NATO. A ima ih dosta i u Vest Pointu, najpoznatijoj vojnoj akademiji na svetu, u kojoj sam ja, kao templar, drzao predavanje. Vidite, na reveru nosim templarski krst. Brat Dragan Malesevic, gospodin Milan Lajhner i ja inicirali smo osnivanje Templarskog reda u Jugoslaviji. Prijem u templare obavlja se u pravoslavnoj crkvi. Templari su danas priznati u Srbiji i ovih dana su u Beogradu odrzali Osnivacku skupstinu. Saznali smo da je za prvog templara Srbije izabran advokat Dragoslav Petrovic iz Beograda


Na Vasoj vizit karti pise da ste nosilac 33. stepena. Sta znace cinovi u masoneriji i kako ste Vi dostigli najvisi masonski stepen?
- Masonski cinovi nemaju nikakvu funkciju van masonske organizacije. Za nas bracu cinovi predstavljaju obavezu brata da se u lozi bavi odredjenim aktivnostima, na primer, od uredjenja hrama za ritual do organizacije zajednicke vecere. Imamo i svoj recnik, tako da se brat blagajnik zove riznicar, brat kucepazitelj je dvernik, a govornik je besednik. Samo je sekretar, takodje, sekretar. U sustini, nase funkcije ne razlikuju se od slicnih u drugim organizacijama. Specificnost je samo u regalijama koje se nose u nasim ritualima, pa staresina nosi svoje znake, simbole i svoju odoru, koji kazuju da je prvi medju bracom.
Stepenica preko koje se prelazi u visi rang, mada tih rangova nema, jeste Treci stepen. On podrazumeva prakticno delovanje brata, ali i visok nivo filozofskog delovanja, ponajvise kroz saradnju i pomaganje drugoj braci. Na nasim sastancima ne kuju se nikakve zavere o osvajanju vlasti i vladanju svetom. Diskutujemo o obicnim zivotnim problemima u porodici, u bratstvu, u drustvu. I samo rezultati rada, odnosno sto brat daje vise bratstvu i drustvu kao pozitivna licnost, odredjuju stepen njegovog cina.
Svoj 33. stepen dobio sam posle intenzivnih aktivnosti u Francuskoj. U SAD, gde sam se u vise navrata, na primer, zalagao za ukidanje sankcija Kubi, dobio sam 2000. godine zvanje pocasnog gradjanina SAD i drzave Dzordzija. Posle nekoliko meseci te sankcije su i skinute za uvoz hrane na Kubu. Amerikanci su znali da sam ja tada mislio i na Jugoslaviju i ukidanje nasih sankcija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2002, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Lazni masoni
Dolazili su mi neki Srbi iz dijaspore sa majstorskom keceljom i prstenom na ruci, i govorili: ?Ja sam mason 33. stepena!". A kada se rukujemo, ja vidim da ti ljudi ne znaju masonski ritual. Kupili su negde masonsku kecelju i prsten, ali nisu uspeli da kupe masonski duh i ritual, jer to moras da imas u dusi - kaze gospodin Zagorac.


Da bi Vrhovni savet bio visokog ranga, moze da ima 33 brace sa 33. stepenom. Da li to ima Vrhovni savet Jugoslavije?
- Jos nismo dostigli taj nivo kvaliteta i nemamo 33 brace sa 33. stepenom, ali se priblizavamo tom rangu.

Zasto je masonerija tako tajnovita i sta to masoni skrivaju?
- Tajna masonerije jeste da ja ne mogu da otkrijem tajnu, jer polazem zakletvu da cu svoje zadatke izvrsavati diskretno. Ne da bih ih skrivao od ljudi, vec da ne bih dozvolio da spoljni svet utice na te aktivnosti i da se time ne izazivaju problemi u radu. Ako je, na primer, neki brat blagajnik, i ako se to javno kaze, neki ljudi ce mu traziti novac na zajam, ili mu predlagati prevaru. Ne smem da kazem da sam ja mason, ne smem da otkrijem imena moje brace masona, ne smem da objavim fotografije hrama i rituala nase masonerije. Smesni su danas u Srbiji neki ljudi, pre svega politicari, koji se trude da otkriju masonske tajne, jer ne znaju da je masonerija stara 3.000 godina pre Hrista i da su te tajne mnogo stare. Neki nasi politicari, medjutim, misle da su masonske tajne skrivene u dosijeima policije. A ja tvrdim da to nije tacno, jer mason ne moze da bude negativan covek. Kad brat postane mason on mora da deluje samo pozitivno, kao covek dobre volje i humanizma. I zato policija nema dosijea brace masona. Medjutim, nasa tajnovitost je u Jugoslaviji cesto zloupotrebljavana, pa su masoni predstavljani kao zaverenici, izdajnici, antidrzavni i antinarodni elementi. To su cinili neki politicari, koji inace citavu svoju aktivnost baziraju na teorijama zavere, pa je samim tim pripisuju i masoneriji. Zelimo da odnos drustva prema masoneriji u Jugoslaviji bude normalan, kao i prema svim drugim organizacijama.

Ako masoni u Francuskoj i SAD nastupaju javno, imaju svoje masonske biblioteke, kada ce se dogoditi da i Velika nacionalna loza Jugoslavije postane otvorena za javnost?
- Trudimo se da otvorimo nasu lozu za javnost. Brat Dragan Malesevic imao je ovlascenje da javno govori o srpskoj masoneriji. Kao Veliki majstor zalagao se za javnost rada i taj predlog ce se uskoro razmatrati u nasoj organizaciji, jer zelimo da skinemo famu o srpskoj masoneriji kao misticnoj, tajnoj, zaverenickoj i antidrzavnoj organizaciji. Nista od toga nije tacno!

Vec nekoliko godina govori se da ce u Beogradu biti otvorena i zenska masonska loza, za sta se pokojni Tapi, takodje, zalagao. Kada ce se to dogoditi?
- Pripeme su u toku. Pripadnice zenske masonske loze mogu biti clanovi porodice nase brace, a najpre supruge masona. Mislim da ce Velika nacionalna loza Jugoslavije tokom 2004. godine dobiti zensku masonsku lozu.

Ima li danas u politickom vrhu Srbije, u samoj Vladi Srbije, masona?
- U Vladi Srbije i medju ministrima nema mnogo nase brace, ali masona ima mnogo vise u vladinoj administraciji, a posebno u vrhovima politickih stranaka u Srbiji i Crnoj Gori.

Mozete li nam reci vise detalja o tome kako masoni iz Jugoslavije saradjuju sa nasim i stranim politicarima i kako doprinose diplomatskoj i politickoj afirmaciji zemlje?
- Ne bih da govorim o detaljima nasih aktivnosti u politici i diplomatiji, jer se nasa javnost, inace, vec pita koliko su masoni pomogli predsedniku Kostunici i ministru Svilanovicu u njihovim kontaktima sa svetskim liderima. Pomazemo nasim politicarima jer im otvaramo mnoga vrata u kabinetima svetskih politicara, kao, na primer, kod gospodina Prodija. Nasa braca u svetu su mnogim nasim politicarima omogucila kontakte sa njima ravnim funkcionerima. Desavalo se, na primer, da su braca iz sveta jednom nasem lideru pomogla da, samo dva sata pre sletanja njegovog aviona u SAD, ugovori susrete i razgovore sa americkim zvanicnicima.



Braca i Kisindzer, Miteran, Bus stariji
Neki ljudi koji su, ovako ili onako, bili umesani u raspad SFRJ bili su clanovi Skotskog rituala juzne jurisdikcije slobodnih zidara. Masoni ovog reda su lord Karington, Peres de Kueljar (bivsi generalni sekretar OUN), Fransoa Miteran (bivsi predsednik Francuske), DJani de Mikelis (bivsi sef italijanske diplomatije), nekadasnji americki predsednik Dzordz Bus stariji i bivsi americki drzavni sekretari Dzejms Bejker, Henri Kisindzer i Lorens Iglberger.


Ipak, i pored saradnje sa ljudima iz sveta politike, bas neki politicari su ovih dana nase masone predstavili kao zaverenike?
- U nasoj politici ima ljudi koji ne samo da beze od masonerije, vec je neprestano napadaju kao zaverenicku organizaciju, jer misle da ce to njih uzdici u javnosti i na politickoj sceni. Jedan od tih ljudi jeste dr Vojislav Seselj, kojeg je Velika nacionalna loza Jugoslavije zbog takvih napada i nerazumevanja masonerije otpisala kao politicku licnost, mada u neposrednom Seseljevom okruzenju ima jako mnogo nase brace masona. Imamo informaciju da ce gospodin Seselj da izvrsi novi napad na masone, da ce se kandidovati za predsednika Srbije i napasti svog protivkandidata Vojislava Kostunicu tako sto ce da ga optuzi da je mason, odnosno zaverenik...

Recite nam, na kraju, koliko su masoni danas u svetu zaista uticajni i mocni, ako se zna da multinacionalni kapitalisti svojim novcem vladaju svetom?
- Masonerija je u svetu danas podjednako mocna kao i u vreme svog uspona, pre Drugog svetskog rata, jer su nasa braca aktivna i u mnogim multinacionalnim kompanijama. Dovoljno je da vas podsetim da je poslovna zgrada cuvene kompanije IBM sagradjena kao piramida i da se na americkom dolaru nalaze masonska obelezja. Masoni su aktivni i u nacionalnoj politici, gde pokazuju kako se treba boriti za nacionalne ciljeve, a i u svetskoj diplomatiji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs