banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 23:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Za sajt se zna, prije svega sam mislio pomenuti taj WEB magazin :), možda nekome bude zanimljiv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2007, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Indigo dijeca i promjena DNA

Prvo indigo dijete otkriveno je 1984. godine u Kini. Isprva je sve nalikovalo na izmišljotinu žutog tiska. Dječak nazvan "Super dijete iz Kine" bez poteškoća je prošao kroz sve mentalne testove kojima su ga izložili. Zamijetio bi čak i ako netko u drugoj sobi slučajno preokrene karte za testiranje.

Novinari tada uglednog duhovnog magazina OMNI odlučili su priču provjeriti i umjesto prevare naišli na cijelu generaciju psihički nadarene djece koja su vidjela ljudsku auru, bića iz duhovnog svijeta, komunicirala telepatijom. Na stotine neobično nadarene djece. Uskoro, istražitelji su počeli otkrivati slične sposobnosti i kod djece u drugim zemljama. Lee Carol, jedan od autora svjetskog bestselera o neobičnoj djeci nazvao ih je indigo djeca tvrdeći kako je njihova aura indigo plave boje. O kakvom se fenomenu radi najbolje je opisao dr. Drunvalo Melchizedek:

"Riječ je o tri vrste djece. U prve dvije spadaju dječaci i djevojčice iznimnih fizičkih i duhovnih sposobnosti. Osobno su me zvali uzbuđeni roditelji koji nisu mogli prihvatiti činjenicu da njihovo dijete predškolskog uzrasta zna odgovor na svako postavljeno pitanje. Pojedina djeca vide vilenjake, anđele, sjećaju se neobičnih scena nalik na prijašnje živote ili razdoblja u kojima duša provodi vrijeme između dva života u fizičkom tijelu. Mnogi roditelji problem rješavaju za sve optužujući bujnu dječju maštu. Ali treća grupa, koju sam nazvao djeca AIDS-a meni je osobno najzanimljivija, jer ovdje je riječ o materijalnim promjenama koje se mogu dokazati."

DJECA AIDSA

Prije desetak godina u Sjedinjenim Državama se rodila beba oboljela od AIDS-a. Beba je testirana šest mjeseci kasnije i dalje je bila bolesna. Sljedeći test na virus napravljen je za godinu dana i dijete je i dalje bilo pozitivno. Potom su testiranja prestala sve do šeste godine djetetovog života, kada je izvršeno novo testiranje. Svi su bili šokirani jer u njegovom tijelu više nije bilo virusa. Mali šestogodišnjak je bio potpuno zdrav.,Ali glavna iznenađenja tek slijede. Dr. Drunvalo nam opisuje nastavak jedne od najuzbudljivijih epizoda suvremene znanosti:

"Dječaka su odveli u UCLA-u kako bi provjerili što se događa. Ponovno su rađena detaljna testiranja koja su na kraju pokazala kako dječakov DNA nije bio uobičajen za čovjeka. DNA čovjeka se sastoji od 4 nukleinske kiseline koje se kombiniraju u garniturama po tri (kiseline) tvoreći tako 64 različita uzorka koje nazivamo kodonima. DNA kod čovjeka u čitavom svijetu uvijek sadrži 20 takvih uključenih kodona, dok su ostali isključeni ili neaktivni, osim 3 kodona koje možemo nazvati kodonini.a za označavanje početka i završetka. Nešto slično kao i kod kompjutora. Znanost je uvijek pretpostavljala kako isključeni kodoni predstavljaju stare programe iz naše prošlosti i uglavnom ih se drži nečim nalik aplikacijskim kompjutorskim programima. Uglavnom, taj dječak je imao 24 uključena kodona, dakle četiri više od bilo kojeg drugog ljudskog bića.

Zatim su dijete podvrgli testovima kako bi ispitali koliko je snažan njegov imunološki sustav. U posebnu posudu za uzgajanje kultura stavili su smrtonosnu dozu AIDS-a i pomiješali je s njegovim stanicama. One su u potpunosti ostale nepromijenjene. I dalje su povećavali smrtonosne smjese i na kraju došli do količine 3000 puta jače od količine potrebne da se zarazi čovjek, a djetetove stanice i dalje nisu bile zaražene bolešću. Zatim su počeli testirati njegovu krv drugim bolestima, na primjer rakom i otkrili kako je ovo dijete bilo imuno na apsolutno svaku bolest."

Ono najvažnije tek slijedi. Znanstvenici iz UCLA-e su uskoro pronašli još jedno dijete sa istim uključenim kodonima, pa još jedno, zatim još jedno, zatim 10.000, 100.000, pa milijun takve djece. U ovom trenutku, promatrajući ispitivanja DNA širom svijeta, u UCLAi procjenjuju kako je taj novi DNA moguće pronaći kod 1 % stanovništva. Dolazimo do brojke od otprilike 60 milijuna ljudi koji prema dosadašnjim kriterijima više nisu ljudska bića!

KRAJ SVIH BOLESTI

A u ovih jedan posto nisu uključena samo djeca, već i odrasli ljudi što pred istraživače postavlja nova pitanja. Sam dr. Drunvalo na njih ovako odgovara:

"Sve mi nalikuje na onu teoriju o stotom majmunu. Kao da promjena unutar fizičkih tijela djece utječe da se mijenjaju i njihovi roditelji. Zapamtite dobro ovaj podatak. Sve je počelo prije nešto više od pet godina, kada je promjena DNA zamijećena na nekoliko primjera, samo kod djece. A sada se širi poput epidemije. I među djecom i među odraslima. Sjećate li se bestselera THE BIBLE CODE u kojem se kompjutorski dokazuje kako je Stari zavjet zapravo prošaran proročkim šiframa. Probali smo otkriti kakav će odgovor dati kompjutorska analiza Biblije na riječ AIDS. Isprva su došli očekivani odgovori, riječi "HIV", "u krvi" i "imunološki sustav", a onda se pojavio neočekivani odgovor - "kraj bolesti": I to je ono za što vjerujem da se počelo događati. Indigo djeca su u stanju svladati svaku zemaljsku bolest."

Drunvalov kolega, Gregg Braden cijeli fenomen indigo djece podijelio je u tri dijela. Prvi dio je zajednička mentalna osobina indigo djece. Ona posjeduju izražen osjećaj jedinstva i zajedništva. U razgovoru ističu povezanost svih živih bića i ništa oko sebe ne vide osvojeno i otuđeno od cjeline. Drugi dio je njihova sklonost da vole jedni druge i cijeli život oko sebe. A u trećem dijelu njihove izuzetnosti pokazuju sklonost izbjegavanju svake osude tuđih grešaka i slabosti. Ova djeca jednostavno ne sude svijetu u kojem su se zatekla. Lee Carol je zapazio

kako većina njih vjeruje kako se ovdje nisu zatekla slučajno i pokazuju veliko iznenađenje kada kod odraslih zamijete kako ne dijele njihov osjećaj.

Ako su gore navedeni podaci barem približno točni, moramo se zapitati zbog čega indigo djeca nisu vodeća tema svih novina, radio i televizijskih emisija? Zašto se o ovom fenomenu ne organiziraju masovni znanstveni i medicinski seminari i rasprave? Jer događa se upravo suprotno. Znanstvena zajednica šuti i stidljivo stoji sa strane. Napisano je tek nekoliko kompetentnih knjiga koje su odmah postale svjetski bestseleri.

Rezultati sa UCLA-e zbunjuju i nemoguće ih je objasniti dosadašnjim znanstvenim spoznajama. Možda razlog povučenosti znanstvenih autoriteta pred fenomenom indigo djece leži u prirodi jedinog mogućeg načina da se prihvati stvarnost nove generacije ljudi, kojeg nam nudi dr. Drunvalo:

"Svi smo pred izborom. Možemo izabrati šutnju i ignoriranje ili pustiti da nas ova djeca vode u nešto novo. Ako im se prepustimo i povjerujemo, kao što sam ja učinio prije dvije godine, jedna od mogućih posljedica je imunost na svaku bolest. Tko zna što nas još čeka"!

Vrijedi saslušati savjet još jednog liječnika koji je smogao snage suočiti se s izazovom indigo djece. Dr. Robert Gerard kaže za kraj ove fantastične priče:

"Sada svi roditelji žele da je njihovo dijete ono posebno, da od svojeg rođenja ima promijenjen DNA. Sve je postalo nalik na natjecanje. Već duže vrijeme radim s ovom djecom. Ona su ljudi, ona su samo humanija, mudrija i zdravija ljudska bića. Stoga savjetujem roditelje, liječnike, pisce i novinare - opustite se i učite od svojeg indigo djeteta"!



izvor
http://www.grombol.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2007, 22:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Leona je napisao:
Ako su gore navedeni podaci barem približno točni, moramo se zapitati zbog čega indigo djeca nisu vodeća tema svih novina, radio i televizijskih emisija? Zašto se o ovom fenomenu ne organiziraju masovni znanstveni i medicinski seminari i rasprave?

Opet novinari zele mijesati svoje prste svuda, i tako lako dobiti priliku da to isto i upropaste, kao sto se cesto zna desiti. Mozda bi logican odgovor na ovo pitanje bio: jer su bolji od nas. :)
Ako je ovo gore tacno, nadam se da ce naci nacina da to izkazu na laksi nacin.

Ovaj dio vezan za DNK me podsjeti na ovaj dio iz teme o 2012. godini:
Poruka je napisao:
5. Maje su također rekli da ćemo do 2012.g.
- naša DNA će biti "unaprijeđena" (ili reprogramirana) iz centra naše galaksije.


P.S. Leona, jos 7 dana i stize jos jedna posebna osoba na ovaj svijet. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2007, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
FLASH je napisao:
P.S. Leona, jos 7 dana i stize jos jedna posebna osoba na ovaj svijet. :)

Pa za mene ce biti sigurno posebna. Ne znam kako za tebe. :) :angel:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2007, 15:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2005, 11:27
Postovi: 81
Zamoljen sam da postam sa moje teme na ovu jer se vec prica o tome...

Napravljena je paralela izmedju indigo djece i StarSeedsa kako ih drugacije zovu i zakljucene su neke zanimljive stvari, najblaze receno.

Ovo ne mogu da ne postam ... (zao mi je za one kojima ne odgovara, mada ne vidim razlog)

Pojavljuju se navodno od 50tih naovamo i mogu se prepoznati u drugim sinonimima ka INDIGO... Promjene u drustvu su karakteristicne za njih i mogu se prepoznati po ...

StarSeeds = Zvjezdana Djeca

Dubok osjecaj istine u pozadini uvijek prisutan kroz zivot.

Uzbudjenje, Zalost, Osjecaj nedostajanja i velika Ceznjivost svaki put
kad dijete ili osoba baci pogled ka zvijezdama i kad neko shvati da bi
mogao da potice iz drugog svijeta a ne odavde...

Oni iskusavaju usamljenost i odvojenost sto je ljudsko stanje, a ujedno
imaju i osjecaj stranaca na ovoj planeti...
Shvataju ponasanje i motive naseg drustva kao zabrinjavajuce i
nelogicne. Starseeds su cesto nestrpljivi da postanu umijesani u institucije
drustva, politicke i ekonomske strukture isl...
Cak i kroz rano doba oni teze da razotkriju skrivene ciljeve drustva sa neobicnom jasnocom.

Starseeds predstavljaju evoluirana bica sa drugih planeta, zvjezdanih
sistema ili galaksija cija specificna misija je da pomognu planeti Zemlji i
njenim ljudima kroz predstojece dramaticne promjene Zemlje i preokret milenija u Zlatno doba.

StarSeeds ikarniraju u ista stanja bespomocnosti i totalne amnezije
vezano za njihov identitet, porijeklo i cilj kao i Zemaljski ljudi.

Ipak, geni Starseedsa su enkodirani sa "Wake Up" pozivom dizajniranim
da ih aktiviraju u predodredjenom momentu u zivotu.
Budjenje moze biti postepeno i lagano ili prilicno dramaticno i iznenadno...

U bilo kom slucaju, memorija je obnovljena u odredjenom stepenu,
dozvoljavajuci "Zvjezdanoj Djeci" da svjesno preuzmu svoje misije.

Njihove veze sa visim sobom su isto ojacane dozvoljavajuci im da budu
uveliko vodjeni svojim unutrasnjim osjecajnim znanjem...

Vecina StarSeeds-a je izversirana i upoznata sa "gubljenjem spiritualne
tezine"!
Zvjezdana djeca mogu odbaciti za par godina ogranicavajuce oblike
ponasanja i strahove za koje je Zemaljskim ljudima potrebno i par zivotnih ciklusa, po cemu se u ranim zivotnim dobima Zvjezdane djece prepoznaje njihova izolovanost i osjacaj usamljenosti u ovoj sredini...

Zato sto, obzirom da su vec bili na slicnim misijama na drugim
planetama, prilicno su upoznati sa procedurama i tehnikama PODIZANJA SVIJESTI.

KONCEPTI,
zvjezdanih brodova,
intergalakticki putovanja,
razlicitih psihickih fenomena,
svjesnih zivih bica u drugim mjestima i galaksijama
su, naravno, prirodna i sasvim logicna za njih...

Perfektno

http://www.paoweb.com/index.html :fadein:

_________________
ATS BoardMaster !!! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2007, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Leona je napisao:
Boris Matuškin,označen kao jedan od Indigo dece,predvideo je:
“2009.čovečanstvo očekuje velika katastrofa,koja će zahvatiti čitavo kopno.2013.sledi novo,još veće zlo,koje će uništiti polovinu čovečanstva.


nadam se da nije u pravu kao ni nostradamus 1999 i jos mnogi drugi, inace mi koji ne pripadamo sestoj rasi smo najebali, a i njima nece biti lako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2007, 16:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Za sutra su najavili sunčano vrijeme. ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2007, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Dak je napisao:
Za sutra su najavili sunčano vrijeme. ;-)

Hvala Dak za informaciju. Mnogo si nas utjesio. :D :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2007, 17:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2003, 07:03
Postovi: 580
upravo na obnu ide Sanja sa temom indigo djece. izdrzala sam 10 minuta. pominju i kristalnu djecu :roll: kazu da je to najnovija generacija. teta jedna dovela psa, koji ima osobine kristalne djece... :roll:

gomila besmislica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2007, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Madam Lash je napisao:
upravo na obnu ide Sanja sa temom indigo djece. izdrzala sam 10 minuta. pominju i kristalnu djecu :roll: kazu da je to najnovija generacija. teta jedna dovela psa, koji ima osobine kristalne djece... :roll:

gomila besmislica

Zaista besmislice, šta sve neće izmisliti. Kristalna djeca, indigo djeca, interplanetarna djeca, granitna djeca, kobitna djeca, sunđer bob djeca...
Pih.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2007, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Heh, primjecujem da su mnogi skepticni. Ja licno vjerujem u dosta toga sto je receno na ovoj temi, jer sam i sam imao susret sa osobom cija je aura izuzetno jaka (po istrazivanju ruskih instituta, jedna od najjacih do sada otkrivenih), ta osoba ima uvid u citavo ljudsko tijelo, i za nekoliko minuta moze tacno da ti kaze sta nije u redu u tvome organizmu. Stoga mi i nije problem prihvatiti ovo za indigo djecu.
Ono sto me je jako obradovalo, a tek sam sada procitao, jeste podatak o sestoj rasi. Rasa ljudi koja bi bila potpuno zdrava (1%, znaci oko 60 miliona ljudi!) bi ostvarila uslove za znacajno smanjenje ucesca tehnologije i industrije u nasem opstanku, a samim tim nestalo bi sadasnje drustveno uredjenje u kojem smo potcinjeni sticanju materijalnog, te tracimo dragocjene sate naseg zivota robujuci drugima.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2007, 02:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
monstrum je napisao:
jer sam i sam imao susret sa osobom cija je aura izuzetno jaka (po istrazivanju ruskih instituta, jedna od najjacih do sada otkrivenih), ta osoba ima uvid u citavo ljudsko tijelo, i za nekoliko minuta moze tacno da ti kaze sta nije u redu u tvome organizmu. .

i sta nije u redu sa tvojim organizmom??? :D
ja vjerujem u tu indigo djecu -mislim zasto da ne

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2007, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Fak, ne radi se o tarotu ili horoskopu. Šta se tu ima verovati ili ne verovati. Postoje naučno dokazane činjenice i živi ljudi koji svedoče o tome.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vyZWdrRk7hg[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2010, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Indigo djeca - Generacije koje mijenjaju svijet



Kao što je već poznato mnogim roditeljima, nastavnicima, pedagozima, terapeutima... današnja djeca dosta se razlikuju od prethodnih generacija. Autori knjige "Indigo djeca", koja je dostigla veliki publicitet u Americi, Li Karol i Jan Tober, opisali su indigo djecu kao nadprosječno inteligentnu, nadarenu i kreativnu.

To su oni pojedinci koji predstavljaju korak dalje u evoluciji ljudske vrste, ali zbog svoje posebnosti, često su neshvaćeni. Ova djeca teško mogu da se uklope u zastarele sisteme obrazovanja, ili da rade u ograničenim uslovima.

Roditelji i nastavnici, često imaju dilemu kako da komuniciraju i motivišu nove generacije. Tvorac pojma "Indigo djeca", Nensi Tejp, posmatrala je boje energetskog polja ljudi, interdimenzionalnu energiju, ili magnetno polje.

Nensi je uvidjela da boje oko ljudi uopšte nisu slučajne. Čini se da se podudaraju s osobinama ličnosti. Godinama je posmatrala da li su boje pokazatelji kombinacije svijesti i ponašanja?

Prije nekoliko godina Nensi je počela da uočava novu boju oko ljudi. Indigo!

Zaključila je da se ta indigo plava javlja samo oko djece, pa se činilo da označava novi tip osoba koje se rađaju na planeti. Ova pojava nagovještava nešto neobično i duboko... Potencijalnu promjenu u evoluciji ljudskih bića u obliku nove svesti. Jan i Li objavili su intervju sa Nensi, u kome ona navodi nekoliko kategorija indigo djece.

Dio intervjua sa Nensi:

J: Htjela bih da vas pitam o kristalnoj i zlatnoj djeci. Da li su to nove boje koje vidite?

N: Ne znam ništa o kristalnoj i zlatnoj djeci.

J: Znate li da postoje ljudi koji vide te boje?
N: Vidim samo indigo boju. U početku sam osjećala da će se pojaviti dvije boje, ali dosad sam vidjela samo jednu.

J: Zasad, dakle, postoji samo indigo?
N: Da, samo indigo, no unutar te dinamike postoji 12 razlika. Unutar te boje postoje četiri kategorije indiga, od kojih svaka sadrži tri dodatna tipa.

J: Šta intuitivno osjećate, kako će se pojava indigo dece odraziti na budućnost čovječanstva?
N: Promijeniće smijer našeg svijeta. Znate, svi smo odrastali uz prećutno pravilo "ništa ne pitaj, ništa ne govori". Ljudima se svašta dopuštalo i tako dugo dok niko ništa nije prigovarao, sve je bilo u redu. Odrastali smo vjerujući našim vođama i vlastima. Indigo generacije to ne rade. Oni se jasno izražavaju, bez uvijanja, pa jednako tako žele i jasne odgovore. To utiče na sistem vrijednosti u svijetu, a budući da ih ima svuda, to će da podstakne globalizaciju. Već smo svedoci toga. Vidimo da djeca putuju, sama ili s roditeljima, što prije 30 godina nije bio slučaj.

J: Koliki je procenat indigo djece mlađe od deset godina?
N: U indigo djecu spada 97 odsto djece mlađe od 10 godina i 60 odsto djece starije od 15 godina.

J: Koliko godina ima najstariji indigo koga ste upoznali?
N: Najstariji ima 38 ili 39 godina, no vidjela sam i jednu 41-godišnju ženu iz Švajcarske koja zamalo nije umrla kao dijete. Znate, rađaju se već nekih 45 godina, no oni prvi dolazili su sporadično. Tokom prvih pet godina često su umirali kao bebe. Mnogi od tih prvih nisu uspjeli. Neki su, da bi preživjeli, preuzimali druge životne boje koje su onda prevukli indigo bojom.

J: Znači li to da mnogi ljudi koji kažu da su indigo, ili se tako osjećaju, zapravo imaju indigo prevlaku?
N: Da, ili su žrtve pustih želja. U čovjekovoj prirodi je da uvijek želi da bude više nego što jeste. A budući da indigo generaciju vidimo kao viši evolucijski nivo, primamljivo je tu boju imati kao životnu boju. Ne želim time nikoga da omalovažavam. Ljudska je priroda takva. Ja želim da budem bogata, pa nisam. Svi imamo neriješene probleme vezane za ono što "želimo biti".

J: Šta biste danas, savjetovali roditeljima indigo tinejdžera?
N: Razgovarajte s njima. Ponašajte se prema njima kao da imaju mozak, iako se čini kao da nemaju. Pitajte ih gdje, kako i kad.
Sprovedena je jedna studija sa tinejdžerima koja je pokazala da, ako normalno razgovarate, a ne autoritarno (kao roditelj, nastavnik...), ako čavrljate, otkrićete da su prilično pametni. Pokazaće vam da su prilično inteligentni. No, onog trenutka kad počnete da im se obraćati sa visine, ili da dovodite u pitanje ono što govore, počeće da se ponašaju nezainteresovano, ili da se prebace na mladalački žargon (za koji očekuju da ga ne razumijete). Gledala sam intervju s Šaunom Viteom iz Čarlsbada u Kaliforniji. Osvojio je zlatnu medalju u snoubording. Novinar mu je rekao da je primetio kako je plakao. Šaun je odgovorio: "Mama je plakala, tata je plakao i ja sam plakao." Bio je vrlo otvoren. On je indigo. Mislim da ima 23 godine.
Primetićemo da su vrlo vješti. Kad nešto rade, onda to rade dobro, bez obzira na to da li su pritom produktivni ili neproduktivni.

J: Znam da ste gostovali kod ljudi koji su prikazivali dokumentarni film o indigo djeci. Kako vam se svidjeo?
N: Mnogo više nego prvi.

J: Mislite li na film "Indigo" s Nileom Donaldom Valšom?
N: Da, nije prikazao indigo djecu. Oslikao je prerano sazrjelo dijete koje je imalo i nadrealne sposobnosti. Djeca nikad ne bi nazvala odrasle "međudimenzionalno deficitarnima", te riječi uopšte ne postoje u njihovom riječniku. To je jednostavno pisalo u scenariju.

J: Mislim da su ljudi, nakon što su videli prvi film o indigo djeci, bili frustrirani i hteli su da saznaju više o ovoj pojavi. Zato je snimljen dokumentarac.
N: Mislim da je dobro zato što autori od djece nisu tražili da se ponašaju na neki poseban način. Pustili su djecu da sama govore. Mislim da je to bilo jako dobro. No, bilo je i mnogo propusta.

J: Na šta mislite?
N: Nisu sve izneli na vidjelo. Nije bilo nikakvog uvoda.

J: Vi, ja, još nekoliko ljudi i autor učestvovali smo u panel-diskusiji. Tada ste rekli: "Prikazana je samo jedna strana. Tamna strana nije prikazana.
N: Da, sve ima svoju svjetlu i svoju tamnu stranu. Moramo da shvatimo da danas živimo u svetu koji se uvelike razlikuje od onog u prošlosti. Prije su ljudi sklapali brak, stvarali porodicu i ostajali zajedno čak i ako se više nisu voljeli. Preuzimali su odgovornost i držali su se toga. Današnja porodica može da se sastoji od tri ili četiri različita partnera što neizbježno utiče na njenu dinamiku. Moramo uzeti u obzir i psihološke posljedice smanjenja porodice i ezoteričnog procesa koji se u njoj zbiva. To se dešava u svakom domu, vjerovali u to ili ne.

J: Znači, ako su indigo djeca odrastala u problematičnim porodicama...
N: Potencijali njihova procesa su ograničeni.

J: Čak i način na koji funkcionišu?
N: Da, to utiče i na način na koji na koji se ostvaruju u ovom svijetu. Mogu biti veoma opasni, što smo i vidjeli.

J: Možete li to da objasnite?
N: U srednjoj školi Columbine djeca su ubijala djecu; i sad je 14-godišnjak pobio roditelje (bilo je u vijestima u vrijeme vođenja intervjua). Ne mogu da se sjetim svih slučajeva, ali ima mnogo primjera takve dinamike. Trinaestogodišnjaci beže od kuće. Grabljivci vrebaju sa svih strana zato što roditelji ostavljaju djecu bez nadzora. Odrasli ne znaju kako da odgajaju djecu, zato što ni sami nisu bili odgajani. To je, naravno, posljedica poslijeratnog vremena u kome su roditelji radili nastojeći da postignu uspjeh. Ovaj svijet nije prilagođen indigo generacijama.

J: Znači li to, da ako od roditelja tražimo da se sa poštovanjem odnose prema svojoj djeci i da ih slušaju, zapravo mislimo da, ako ne postupaju tako, imaće djecu koja se ekstremno ponašaju?
N: Da. I ovako i onako imamo ekstremne slučajeve, svaki ih je naraštaj imao. To je svjetla i tamna strana, plus i minus. Međutim, ova djeca lakše reaguju ekstremnim ponašanjem. Znaju da budu dramatičnija. Naša generacija se učila da sedi i ćuti. Ova deca ne znaju što to znači. Vide neku situaciju i žele da je promene. Ne osjećaju nikakvu krivicu zbog toga kako je do promjene došlo.
U dokumentarcu o indigo djeci divno je sagledati svetlu stranu. Dok muzičar svira, dijete sa Daunovim sindromom pokušava da pleše. Vrlo dirljivo.
Činjenica je da ćemo imati tri različita tipa: one koji će smatrati da im društveni život nije dao ono što su očekivali, one koji će uspjeti uprkos svemu i one koji će se rađati s telesnim problemima.
Mnoga će se indigo djeca rađati s jedinstvenim bolestima koje će prisiliti medicinu da unapredi zdravstveni program.

J: Primjer toga bila bi- geometrijska progresija autizma?
N: Nije toliko progresija autizma koliko slučaj da psihologija menja primjenu termina autizam.

J: S kojim se poteškoćama se indigo generacije susreće na radnome mjestu?
N: Ljudima se obraćaju bez okolišanja, a oni im ne uzvraćaju na isti način.

J: Da ste poslodavac koji zapošljava indigo ljude, šta bi ste savjetovali?
N: Slušajte šta žele da vam kažu. Ne morate nužno toga da se pridržavate, ali barem saslušajte. Razgovarajte sa njima. Razmotrite njihove ideje i odredite koje od njih možete uključiti u svoje poslovanje, a koje ne. Odajte im priznanje.
Znate, jedna od stvari koje indigo ljudi ne podnose jest kad im se neko obraća sa visine. Žele iskren i direktan razgovor. Sama činjenica što ste možda 20 godina stariji od njih ne daje vam pravo da se ponašate superiorno. To što ste vi direktor, a ja vratar ne znači da imate automatski više autoriteta nego ja. Njihovo poštovanje mora da se zasluži. Ono nije povlastica.

J: Koliko čujem, indigo naraštaj ne zadovoljava se napredovanjem u karijeri?
N: U njihovom je osnovnom programu da nisu radoholičari. Žele svoj godišnji odmor i žele da budu plaćeni za svoj rad. Neće se žrtvovati isključivo za dobrobit firme. Ako su njihovi roditelji morali da se rastanu zbog posla, oni to ne razumiju. Jasno daju do znanja da će raditi i zarađivati novac, ali neće žrtvovati svoj život za posao (kao što su to činili njihovi roditelji).

J: Razgovarale smo već o tome u prethodnoj knjizi, no htjela bih da još jedanput govorite o ravnoteži između leve i desne hemisfere mozga indigo ljudi.
N: Mozak indigo ljudi ima mnogo bolju ravnotežu između leve i desne hemisfere mozga.

J: No, rađaju se u društvu u kome je veći naglasak na lijevoj hemisferi?
N: Govorilo se da se desna strana mozga ne koristi previše, da ona ništa ne radi. Ali, činjenica je da se uvijek koristimo obe.

J: Uz desnu stranu vezana je kreativnost?
N: Tako je, i podsvijest takođe. Leva strana mozga je linearna i svjesna.

J: Da li ima nešto što nismo dotakli u ovom intervjuu?
N: Dve stvari: prvo, postojaće mnoštvo mišljenja o tome ko su indigo djeca, šta su i šta rade. Smatram da je to dobro. Naime, da je samo jedna osoba isključivi izvor informacija, smatrali bi je Bogom. Videli smo kako to izgleda kad je dr. Spock bio zadužen za vaspitanje djece, sjećate se? Ovako roditelji mogu da pročitaju informacije, čuju i sami odluče. Kao što sam rekla ženi u Švajcarskoj: "Važno je samo da zapamtite da ste majka." Osluškujte svoje srce, osluškujte njihove potrebe, nastojte da ih zadovoljite ili ih navedite da sarađuju s vama kako bi ih zadovoljili.

J: A oni će jasno reći?
N: Da, biće vrlo iskreni i jasno će vam reći šta im treba. Stalno živimo pod pritiskom kako bi nešto trebalo da bude. Želimo da je naše dijete najbolje zato što onda možemo da ustanemo i kažemo: "Ovo je moje dijete." Ne želimo da imamo osećaj da su nam djeca neuspješna u školi ili bilo gde drugde.
Drugo, indigo djeca su mnogo su uspješnija ako se obrazuju kod kuće nego u tradicionalnom školskom okruženju.

J: Zašto?
N: Ako se školuju kod kuće, imaju dovoljno vremena za školske obveze. Tradicionalan nastavni čas traje 45 minuta. Radiš nešto 45 minuta, ako nisi završio, ko ti je kriv... Ideš na sljedeći čas. Kad ponovno uspeš da se vratiš na ono što si radio na prvom času, treba ti 15 minuta da opet uhvatiš nit i preostaje ti samo 30 minuta sata u kojem moraš upiti gradivo za koje je predviđeno 45 minuta. Teško je i nastavnicima i deci. Da bi održali korak, često pozajmljuju tuđe bilješke.
Ako se školuju kod kuće, jedan predmet mogu da odrade ujutro, a drugi popodne, obuhvate sve informacije i napišu domaći zadatak. U okviru školskog sistema morali bi da otkrijemo kako da im omogućimo da nauče kako da privedu stvari kraju. Zasad to ne radimo. Navikli smo jedno da pustimo i prihvatimo se drugog zadatka.

J: Da li želite još nešto da nam kažete?
N: Moramo biti otvorena duha. Indigo djeca su drukčija; ona su budućnost. Ona će odlučivati šta ćemo da radimo, a što ne. Pogledamo li Srednji istok - Iran, Palestinu, Irak - vidimo djecu kako se bore na ulicama, gnevna. To je druga strana medalje: tu je decu okolina naučila da mrze neprijatelja. To dolazi od nas, roditelja.

J: To pokazuje da su oni odraz naše kolektivne svijesti i načina razmišljanja.
N: Tačno, pokazuju nam naše greške.

J: Da shvatimo da su oni naša budućnost?
N: Promijeniće svijet. Već negde oko 2018. živećemo u svetu koji će se razlikovati od onog u kojem smo odrasli.

J: Razumjeti ih i sarađivati s njima?
N: Da, ali jednako tako moramo da shvatimo da se i mi mijenjamo. Moramo da im kažemo: "Znamo da se mijenjate, ali i mi se mijenjamo. Kako da jedni drugima pomognemo da prebrodimo to vreme promjene?"


Poslednji put menjao Leona dana 21 Dec 2010, 18:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2010, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hMhdm6EpLZ4[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2010, 08:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pročitah nedavno, bijelu auru imaju veliki duhovnici ili nevine (nepokvarene) osobe, zelenkastu auru imaju ljudi koji su ljuti, uzbuđeni, bijesni, crvenu auru bolesni (duhovno i tjelesno), tamnoplavo-ljubičastu boju aure imaju zle osobe, ubice, negativci.

Po tome, ako će indigo djeca mijenjati svijet, svijetu se crno piše.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2010, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Sve ovo je posledica spajanja kultura, pa se tako raznorazni mitovi razlicitih kultura ispreplicu i onda nastaje neka nova subkultura i tako u nedogled.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2011, 17:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja sam neko veče nekom smoru na žurci rekao ako ne sjaši dobijaće indigo djecu - toliko ću ga nalupati da će mu porod biti plav :evil:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Džejkob Barnet, dvanaestogodišnjak iz Indijane koji boluje od autizma, trenutno razvija proširenu verziju Ajnštajnove teorije relativiteta.
Ovo čudo od deteta zbunjuje univerzitetske profesore svakodnevno se hvatajući u koštac sa najsloženijim matematičkim operacijama i teorijama.

Ne znajući da li je njen sin suvi genije ili priča gluposti, poslala je video snimak na čuveni Prinston Univerzitet, a profesori sa obližnjeg koledža Indijana ostali su zapanjeni nakon onog što su videli. Zahvaljujući svojoj natprosečnoj i...nteligenciji od 170 Džejkob je kao samouk savladao algebru, geometriju i trigonometriju za nedelju dana, te sada studentima na koledžu Indijana, koji već neko vreme pohađa, pomaže da savladaju gradivo.
Njegov najnoviji poduhvat je proširena verzija Ajnštajnove teorije relativiteta.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YFmrlIEpJOE[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs