banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 07:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Dzelatov segrt
PostPoslato: 16 Apr 2005, 20:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Emir Kusturica, pravoslavni hrišćanin: dželatov šegrt

Protiv zaborava – tekst koji je naljutio najvećeg srpskog redatelja

Andrej Nikolaidis, jedan od najboljih crnogorskih i balkanskih pisaca nove generacije, objavio je u podgoričkom nedjeljniku Monitor tekst o Emiru Kusturici, motiviran izjavama koje je dvostruki dobitnik Zlatne palme davao tokom festivala u Cannesu. Kratko i ubitačno podsjećanje na prošlost rješavat će se na sudu, s obzirom da je reditelj odlučio tužiti pisca.

Tekst prenosimo u cijelosti

Bilo je, kako se to danas kaže, vrijeme rata i sankcija. U okolnim državama gorjele su kuće, ovdje je na lomači patriotizma gorio zdrav razum. Da bi se opravdao rat u Bosni i Hrvatskoj nije bio dovoljan patriotizam. Bilo je potrebno mnogo više od toga. Valjalo je odustati od razuma. Napustiti razum, jer tek nakon toga bilo je moguće pretvarati se kako nam ne nedostaje moral.

Propagandna mašina tog vremena bila je, otud, zasnovana kako na nemoralu, tako i na gluposti. Novine i televizija nisu bili samo ogavni, nego i pravljeni za idiote. Valjalo je biti neosjetljiv za ljudsku patnju, slijep za vlastitu krivicu, napokon i dovoljno glupav da bi se povjerovalo u vlastitu ispravnost. Ružni, glupi i pokvareni - takve je proizvodila propaganda Miloševićeve države.

Medijski marš Kakve su budale tada defilovale kroz televizijske studije! Kakve su budalaštine štampale novine! Gotovo svako ko je imao nešto glupo a patriotsko da kaže, dobio je priliku da to i učini na državnoj televiziji, u Politici ili Pobjedi. Jedna od najvećih medijskih zvijezda tog vremena bio je Emir Kusturica.

Pokušajte se prisjetiti: njegova zvijezda vrhunac dostiže u vrijeme najvećih zločina nad njegovim sunarodnicima, a blijedi sa završetkom rata u rodnoj mu Bosni. Kada je rat završen, kada su sa TV ekrana protjerani samozvani vojni analitičari, vračare i političari koji su presnažno povjerovali kako su "Krajina i Bosna naše", iz medija je nestao i Emir Kusturica. Budući da su mu od prvoga, Sidranovog Sjećaš li se Doli Bel, filmovi bili svaki lošiji od prethodnog, te budući da više nikome nije trebao Bošnjak koji tvrdi kako su Srbi u pravu što zatiru islam u Bosni, Kusturica je bio manje atraktivan za medije.

Novi srpski nacionalizam, njegova renesansa zapravo, nedavno ga ponovo poteže kao moćno sredstvo za podizanje nacionalnog ponosa. I Kusturica je u Srbiji ponovo ono što je i bio - nešto poput patriotske vijagre. On je snimio film Život je čudo, koji govori o dobroti i plemenitosti Srba za vrijeme rata u Bosni, i sa njim otišao u Kan, da braći u Beograd donese "Zlatnu palmu". Željko Joksimović otišao je u Tursku, da na Pjesmi Evrovizije sa plagijatom arapske pjesme zastupa vaskoliko srpstvo. Divac i Stojaković igrali su još jedan NBA plej of - nacija je bila u iščekivanju prve srpske titule u profesionalnoj košarci. Svi su prošli kao na Kosovu - junački su izgubili. "Srbija ponovo osvaja Evropu", bio je naslov u Blicu kada su Kusturica i Joksimović ispraćeni i za njima prolivena voda. Po završetku svega, ista novina je na naslovnoj strani najavila razgovor sa Ukrajinkom koja je pobijedila u Turskoj. Ona je Željka, koji je pošao osvajati Evropu u Turskoj, pozvala da je posjeti u - Ukrajini.

Kršteno ime Novi Kusturičin propagandni film bio je temeljno ispljuvan i otposlan kući. Bez nagrade, naravno. Rat u Bosni više ne zanima zadrigli evropski džet-set. Oni su sada zabrinuti zbog Iraka. I imaju novog ljubimca - Majkl Mora, koji tako slatko pljuje po Americi koju oni tako otmjeno preziru.

Kusturica je u međuvremenu dao intervju za Le Figaro, u kojem je izložio svoj pogled na svijet. Intervju je dirljiv, jer otkriva čovjeka koji brani stavove u koje više ne vjeruje ni Slobodan Milošević, ukoliko je ikada i vjerovao.

"Ja sam pravoslavni hrišćanin", kaže Emir. Ne precizira koje mu je kršteno ime - Panta, Miloje, Dobrilo... Njegova porodica je, tvrdi, izvorno pravoslavna. Što će reći da su mu se preci, kada su klanjali, Allahu molili kao pravoslavci. "Moj otac je rođen kao musliman, ali je prije svega bio Srbin", kaže Emir. Ali Emir neće da bude musliman. Jer mu je porodica, negdje u dubini prošlosti, bila pravoslavna. Ako bi zakopao dublje, otkrio bi da je, još ranije, bio paganin. Na dnu iskopine porijekla otkrio bi, tvrdio je Darvin, majmuna.

Budući da je mrtvoga oca proglasio Srbinom koji je klanjao, a sebe, Emira, "pravoslavnim hrišćaninom", bilo mu je lako da odabere "svoje" u ratu u Bosni. Prepoznao ih je u Karadžiću i Mladiću. Nije bio tu da sa njima ispaljuje topovske salve po Crnom vrhu, Bjelavama i Baščaršiji, ali im je svojim umjetničkim i medijskim pregalaštvom kad god je mogao pružao alibi za svakog ubijenog muslimana koji nije želio da prizna da je porijeklom "pravoslavni hrišćanin".

Sada je snimio film o ratu u Bosni. Zašto? "Da bih prekinuo predrasudu da se Srbi i muslimani mrze", kaže Emir. Što je još želio? Njegovim riječima: "Da se ogradim od ideje da treba naznačiti naciju koja je u pravu, naciju koja to nije, napadača i napadnutog." Film je, hoće nam reći Emir, revizionistički. Što će reći da relativizuje krivicu i zločine. Jer Emiru se ne dopada podjela na one koji su napali i ubijali i one koji su se branili i ginuli. "U ovo naše vrijeme, moral je relativna stvar", poentira Emir. Kad se tako shvati moral, sve je moguće, pa i braniti ljude koji su bombardovali grad u kojem je rođen, moguće je i stati na stranu dželata u Srebrenici. Jer po Emiru, nema onih koji su u pravu. Nema pravednih - to je najstarija odbrana onih koji su debelo zgriješili.

Magarac i pjesnik Emir rat u Bosni tumači sa pjesničkom slobodom. Jer on je, tvrdi, "pjesnik, buntovnik...". Potom buntovnik u fraku, sa kubanskom cigaretom u ustima kaže da to ima i cijenu: "Sve sam više razočaran čovječanstvom." Pa ipak, veli da je dovoljno glup da ostane idealista. Za idealistu, prilično je imućan. Družeći se sa idealistima iz vrha crnogorske vlasti, stekao je i nešto idealnih nekretnina u Crnoj Gori.

Voli životinje, posebno magarce. Za njega, magarac je "anđeo čuvar". On zna da mnogo od onoga što je stekao duguje upravo magarcima. U anđele ne vjeruje - "zna da postoje". Smatra da nam je potrebna utopija, zato je protiv svijeta velikih korporacija. Antiglobalistička i antiamerička priča je nešto što Emir u intervjuu za francuske novine ne želi da preskoči. Doduše, tako nije mislio nekada. Otišao je u Holivud, u maticu korporacijskog svijeta, tražeći uspjeh. Snimio je grozan film. Propao je. Onda je shvatio da je antiglobalista. Kao i svaki pravi antiglobalista i borac protiv velikih korporacija, puši skupocjene kubanske cigare koje proizvode djeca čija je mjesečna plata manja od cijene nekoliko kapljica losiona za brijanje kojim Emir ujutro umije lice.

Emir Kusturica se dosljedno drži Andre Žida, koji je tvrdio da je naša dužnost stati na stranu dželata, ne žrtve. Kada je tako, dželati vas drže za svoga, žrtve za dželata. Zavrijediti poštovanje dželata a prezir žrtve - eto definicije onoga što za života sebi ne bi smio dozvoliti niti jedan pravoslavni hrišćanin.

Andrej Nikolaidis

Odbrana grešnika: Emiru se ne dopada podjela na one koji su napali i ubijali i one koji su se branili i ginuli. "U ovo naše vrijeme, moral je relativna stvar", poentira Emir. Kad se tako shvati moral, sve je moguće, pa i braniti ljude koji su bombardovali grad u kojem je rođen, moguće je i stati na stranu dželata u Srebrenici


Underground

_________________
" Gori od zlocinca je onaj ko zlocin zaboravi i oprosti"
"U ime zrtava genocida - zlocincima niko nema pravo oprostiti!"
"Zbog urbicida - sve moramo obnoviti!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2005, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Čista kleveta. Emir i treba da tuži tog autora.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dzelatov segrt
PostPoslato: 16 Apr 2005, 21:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jan 2005, 17:11
Postovi: 11
Lokacija: Kotor Varos, R.Srpska BiH
Merhaba je napisao:
Emir Kusturica, pravoslavni hrišćanin


Zar nije ovo dovoljno 8) !

_________________
http://www.pdp-kv.org


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2005, 22:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
"Ja sam pravoslavni hrišćanin", kaže Emir. Ne precizira koje mu je kršteno ime - Panta, Miloje, Dobrilo... Njegova porodica je, tvrdi, izvorno pravoslavna. Što će reći da su mu se preci, kada su klanjali, Allahu molili kao pravoslavci. "Moj otac je rođen kao musliman, ali je prije svega bio Srbin", kaže Emir. Ali Emir neće da bude musliman. Jer mu je porodica, negdje u dubini prošlosti, bila pravoslavna. Ako bi zakopao dublje, otkrio bi da je, još ranije, bio paganin. Na dnu iskopine porijekla otkrio bi, tvrdio je Darvin, majmuna.

_________________
" Gori od zlocinca je onaj ko zlocin zaboravi i oprosti"
"U ime zrtava genocida - zlocincima niko nema pravo oprostiti!"
"Zbog urbicida - sve moramo obnoviti!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2005, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Bitno je da je taj Nikolaidis kompetentan da govori o njemu...ha ha ha...tako ti je to u ovome modernom svijetu.Zavist pa jeb ga,ne moze covjek nista protiv toga.A upravo je merhi i izabrao ovoga lika jer covjek patoloski mrzi sve sto je srpsko.Takvi su tebi najmiliji,zar ne merhi? :wink:
pozdrav

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 01:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2005, 23:43
Postovi: 468
Lokacija: Banja Luka ,SRBIJA
Merhaba je napisao:
"Ja sam pravoslavni hrišćanin", kaže Emir. Ne precizira koje mu je kršteno ime - Panta, Miloje, Dobrilo... Njegova porodica je, tvrdi, izvorno pravoslavna. Što će reći da su mu se preci, kada su klanjali, Allahu molili kao pravoslavci. "Moj otac je rođen kao musliman, ali je prije svega bio Srbin", kaže Emir. Ali Emir neće da bude musliman. Jer mu je porodica, negdje u dubini prošlosti, bila pravoslavna. Ako bi zakopao dublje, otkrio bi da je, još ranije, bio paganin. Na dnu iskopine porijekla otkrio bi, tvrdio je Darvin, majmuna.


Ти само глупости лупаш, како ти не досади


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 08:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
U cemu je problem to sa Kustom i njegovim osjecanjam nacionalne i vjerske pripadnosti????

A kada dodje KINEZ iz pi. ma. i ozeni se muslimankom, srodi se sa narodom i kaze da je musliman, tu se ne pravi nikakva fama??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Prosvijetli, Merhaba, nas koji se pitamo, zasto je svaki tvoj post jednostavno provocirajuci, politicki, chisto nacionalni - a gle cuda nismo na "Politici".....

Zar covjek nema pravo da bude ono sto jeste?? Da svojom voljom izabere kome ce da se moli i kako ce sam sebe da naziva??

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Helena je napisao:
Prosvijetli, Merhaba, nas koji se pitamo, zasto je svaki tvoj post jednostavno provocirajuci, politicki, chisto nacionalni - a gle cuda nismo na "Politici".....

Zar covjek nema pravo da bude ono sto jeste?? Da svojom voljom izabere kome ce da se moli i kako ce sam sebe da naziva??


Apsolutno, Merhaba je poludio...

Za Marhabu,
zaista nisi normalan! Zasto ne postavis neki post u kojem bi opisao kako su pripadnici islamskog svijeta krivi za zlocine, kako je Danis Tanovic smrad, zasto ne postavis pricu djecaka iz Jasenovca, ili, na kraju krajeva - o srpskom jeziku... Zacutao si kada te je Micelijus pozvao da postavis neke od prica srpskih djecaka i muslimanskim zlocinima na nekom muslimanskom forumu i da dokazes svoje pravdoljublje i istinoljublje... Nisit to uradio a pravdao si se cinjenicom kako su te Micelijusove price izmisljene... Kako onda da neko zna da je tvoja istinita???
Sta hoces da dokazes - da su hriscani, a mislim da ti izmedju njih i Srba stavljas znak jednakosti, krivi za sva zla ovoga svijeta... Pa kada ti zakljucaju svaku mogucu temu, a zapitaj se zasto, ti pokreces neke gluposti u kojima blatis Kusturicu...
Jadan si Merhaba, zaista si mnogo jadan i nisko se spustas... Vozi od ovoga foruma, ziv bio, i nemoj sijati neko sjeme na ovu, za takvo sjeme, neplodnu zemlju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 10:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Kako ti se Daljac dalo toliko pisati bez veze.Najveci glupson je skuzio da je to samo prebacen intervju o Kusti.Nema niti jedne moje rijeci u tom tekstu.Zasto onda napadas mene ?
PS: Nemoj mi Micelijusa spominjati sad smo haveri.Ko njega dirne kao da je mene dirno :wink:

Imas li sta oko teme reci????

_________________
" Gori od zlocinca je onaj ko zlocin zaboravi i oprosti"
"U ime zrtava genocida - zlocincima niko nema pravo oprostiti!"
"Zbog urbicida - sve moramo obnoviti!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Merhaba je napisao:
Imas li sta oko teme reci????


Ja sam oko teme rekao sve sto sam imao, kao i oko nekih drugih koje si ti pokretao, a koje su u sebi imale itekako veliku dozu nacionalizma... Hajde sada lijepo nadji neki teskt u kojem se lijepo govori o Kusturici, zalijepi ga, pa da onda diskutujemo o oba zajedno... Ovako, ti samo presipas svoju zamaskiranu nacionalisticku pricu iz supljeg u prazno...
Eh, da...
Pozdravio te Micelijus...
Rekao ti je da pogledas Kustine filmove, mozda nesto i skontas... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 13:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Budući da je mrtvoga oca proglasio Srbinom koji je klanjao, a sebe, Emira, "pravoslavnim hrišćaninom", bilo mu je lako da odabere "svoje" u ratu u Bosni. Prepoznao ih je u Karadžiću i Mladiću. Nije bio tu da sa njima ispaljuje topovske salve po Crnom vrhu, Bjelavama i Baščaršiji, ali im je svojim umjetničkim i medijskim pregalaštvom kad god je mogao pružao alibi za svakog ubijenog muslimana koji nije želio da prizna da je porijeklom "pravoslavni hrišćanin".
Ovo je dovoljno da bih se shvatilo kakav je covjek.

_________________
" Gori od zlocinca je onaj ko zlocin zaboravi i oprosti"
"U ime zrtava genocida - zlocincima niko nema pravo oprostiti!"
"Zbog urbicida - sve moramo obnoviti!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
neces se ti, Merhaba, a i takvi isti tebi nacionalisti, kruha najesti od nacionalizma, mrzhnje i presipanja iz shupljeg u prazno...

Ti si se nasao pametan da "diskutujes"(ne bitno je li to Emir Kusturica, Janko, Marko, Asim ili sta ti ja znam) o nekome ko je odlucio da se moli, klanja, meditira ili sta vec...rekoh ti...zar to nije induvidualna stvar kako ce neko da se izjasnjava i kako ce nego da naziva sebe???

Zar ne mislis da nekad pretjerujes?? Ah da naravno...sad ces ti da kazes kako ovo nema veze sa nacionalizmom i tvojom licnom mrznjom....

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 20:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Nije bio tu da sa njima ispaljuje topovske salve po Crnom vrhu, Bjelavama i Baščaršiji, ali im je svojim umjetničkim i medijskim pregalaštvom kad god je mogao pružao alibi za svakog ubijenog muslimana koji nije želio da prizna da je porijeklom "pravoslavni hrišćanin".
Ne volim ga zbog ovakvih stvari a zaboli me kojim se Bogu moli.

_________________
" Gori od zlocinca je onaj ko zlocin zaboravi i oprosti"
"U ime zrtava genocida - zlocincima niko nema pravo oprostiti!"
"Zbog urbicida - sve moramo obnoviti!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Merhaba je napisao:
Nije bio tu da sa njima ispaljuje topovske salve po Crnom vrhu, Bjelavama i Baščaršiji, ali im je svojim umjetničkim i medijskim pregalaštvom kad god je mogao pružao alibi za svakog ubijenog muslimana koji nije želio da prizna da je porijeklom "pravoslavni hrišćanin".
Ne volim ga zbog ovakvih stvari a zaboli me kojim se Bogu moli.

Onda moraš dati primjere da potkrijepiš tu tvrdnju. Ne možeš slijepo vjerovati autoru teksta. Taj tekst je komentar i može da ne bude zasnovan na činjenicama. Autor je samo ispljuvao Kusturicu, a nigdje nije naveo na koji način je to Kusturica naškodio bošnjačkom narodu.
Kojim riječima ili kojim svojim djelom je "pružao alibi za svakog ubijenog muslimana koji nije želio da prizna da je porijeklom 'pravoslavni hrišćanin'"?
Neka kaže autor illi ti, ako se slažeš sa autorom.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2005, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Merhaba je napisao:
"Ja sam pravoslavni hrišćanin", kaže Emir. Ne precizira koje mu je kršteno ime - Panta, Miloje, Dobrilo... Njegova porodica je, tvrdi, izvorno pravoslavna. Što će reći da su mu se preci, kada su klanjali, Allahu molili kao pravoslavci. "Moj otac je rođen kao musliman, ali je prije svega bio Srbin", kaže Emir. Ali Emir neće da bude musliman. Jer mu je porodica, negdje u dubini prošlosti, bila pravoslavna. Ako bi zakopao dublje, otkrio bi da je, još ranije, bio paganin. Na dnu iskopine porijekla otkrio bi, tvrdio je Darvin, majmuna.

Ovaj post je odvratan. Znachi, ti idesh dotle da dokazesh da se Srbi mogu poistovijetiti sa paganima... Ako chovjek voli pravoslavce, to je njegova stvar... I zashto si stavio ta zelena slova? To treba neshto da znachi? :mad:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2005, 06:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Lisa_Simpson je napisao:
Merhaba je napisao:
"Ja sam pravoslavni hrišćanin", kaže Emir. Ne precizira koje mu je kršteno ime - Panta, Miloje, Dobrilo... Njegova porodica je, tvrdi, izvorno pravoslavna. Što će reći da su mu se preci, kada su klanjali, Allahu molili kao pravoslavci. "Moj otac je rođen kao musliman, ali je prije svega bio Srbin", kaže Emir. Ali Emir neće da bude musliman. Jer mu je porodica, negdje u dubini prošlosti, bila pravoslavna. Ako bi zakopao dublje, otkrio bi da je, još ranije, bio paganin. Na dnu iskopine porijekla otkrio bi, tvrdio je Darvin, majmuna.

Ovaj post je odvratan. Znachi, ti idesh dotle da dokazesh da se Srbi mogu poistovijetiti sa paganima... Ako chovjek voli pravoslavce, to je njegova stvar... I zashto si stavio ta zelena slova? To treba neshto da znachi? :mad:

Nije poistovecivao Srbe sa paganima nego je demonstirao kako kad bi se sve vishe i vishe vracali u proshlost da bi doshli do prachoveka, a nakom toga do majmuna.
Zelena slova simbolishu razlike izmedju rechi "klanjati" i "krstiti".

Shto se tiche posta, stvarno mislim da je dosta ljudi na svetu kao shto je taj crnogorac, i da samo treba budalu ignorisati.Shto se njeg tiche Kustirica mozhe svako jutro da se klanja Budi, to nije njegova stvar.Chovekovo je da pravi filmove, i dobar je u tom poslu.A koliko je ovaj pisac dobar, njego ime govori za sebe, koje, bar shto se mene tiche ovde prvi put chujem.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2005, 06:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Merhaba :lol: Pa stvarno covjece zar ti moras cak i na podforumu Covjek i drustvo da nas trujes svojim nacionalizmom?

Jadan si ti covjek koji ce sebe samog da unisti vlastitom mrznjom prema svemu sto muslimansko nije.

Ne mogu cak ni da budem ljuta na tebe vec samo da osjetim sazaljenje prema plitkosti tvoga uma i tvoga srca. :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2005, 08:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Merhaba je napisao:
[color=red]Nije bio tu da sa njima ispaljuje topovske salve po Crnom vrhu, Bjelavama i Baščaršiji, ali im je svojim umjetničkim i medijskim pregalaštvom kad god je mogao pružao alibi za svakog ubijenog muslimana koji nije želio da prizna da je porijeklom "pravoslavni hrišćanin".


Ajd da spustimo loptu, i da ti fino kazes u kojim si ti to njegovim filmovima vidio ili skontao da on daje podrsku ubijanju muslimana koji nisu zeljeli da priznaju da su porijeklom pravoslavni hriscani??? Ziv bio, daj konkretan primjer, nemoj samo valjati gluposti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2005, 09:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Ne treba covjek biti genijalac da skonta neke stvari ..... kao npr. cijelu tu pricu oko Kusturice.
Samim tim sto je otvoreno stao pored onih koji su u Hagu danas - optuzeni za svasta nesto, pa cak i za genocid ..... NE ZNAM STA VAM NIJE JASNO.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs