banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2005, 19:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
glupo je da u banjaluci ljudi koji tu zive 20, 50 i vise godina i mogi se smatrati banjalucanima zive mizerno, a vecina tzv. "novih" banjalucana su na svima dobrim funkcijama, imaju poslove, plate, stanove...

svako se bori za sebe ali lobiju treba stati na kraj

i jos jedna anegdota: momku u gradjevinskoj skoli kojem u dokumentima pise banja luka u rublici "rodni grad" rekose da je zalutao
pa ti sad vidi

_________________
"Nema slučajnih građevina, izdvojenih iz ljudskog društva u kome su nikle, i njihovih potreba, želja i shvatanja kao što nema proizvoljnih linija i bezrazložnih oblika u neimarstvu."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 01 Nov 2009, 14:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2009, 23:05
Postovi: 55
Idiotluku je mjesto među običnim ljudima. Samo, tako može da opstane zajednica na ovim prostorima. Svi ti strahovi, što bujaju kao izvor Velike Morave, mlate iznad glava dokonih radnika-uličara komitetlija kao kakav bosanski sudžuk i prijete nekom nevidljivom kontaminacijom razuma u slučaju da saznaju nešto što je realno. Činjenica je sledeće! Akademik Muhammed Tunjo Filipović, poznat pod nadimkom Banjalučanin, pripada etničkoj grupi glamočaka-banjalučana. Naravno to je samo činjenica i ničim ne opterećava čovjeka da se razvija i napreduje u sferi kulturnih disciplina. Našom srećom, kada neko iz glamoča ode u Otavu i tamo stvori ime i karijeru onda se kačimo na njega kao cverglan na zrnce stiropora ali ako neko pohodi ovu palanačku ravan i u njoj stvori ime i karijeru onda nam je on neprijatelj. Razlog je prost, genetski obračun sa samim sobom, i on pokazuje koliko dozvoljavamo sebi da idemo nisko za grupom komitetlija koji su žitelji prostora na kojima živimo i mi.
Intelektualci šute, komšije viču kako te nije stid, a čitava Ukrajina strijepi oćel i ove zime Rusija zavrnuti plin. Čovjek u prosjeku živi duže od četiri pet mjeseci, a sve dotle dok živimo u zabludama kakve vam nude tvorci ove teme nema nam sreće i napretka. Prosto rečeno: " Vrlo ste zaostali"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 01 Nov 2009, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da, primjecujem da skoro svi Glamocani imaju neke dobre poslove i da su zaposleni u drzavnim firmama sa dobrim platama iako im nivo obrazovanja cesto ne odgovara radnom mjestu. Da li je sve slucajnost ili... prije bi se reklo da je kao i u drugim porama naseg drustva a to su veze i novac. Ocigledno su se ljudi ubacili u prave strukture i sad pomazu rodjacima i poznanicima sto je izazvalo pravu lavinu jer kod nas je takav mentalitet da samo veze rade. Kako bilo, njima je dobro, a neduzni opet nastradali kao i obicno. Ali takva je ova zemlja RS ili Bih kako ko hoce, bolje reci bivsa Yu, takav nam je mentalitet da se ne gleda sposobnost i znanje nego veze i pare. Tako je na zalost ovdje oduvjek bilo i uvijek ce biti i nikad se nece nista promijeniti, ko moze nek bjezi, ko ne moze nek trpi, ne znam sta drugo da kazem.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 07:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2009, 23:05
Postovi: 55
jellyfish je napisao:
Da, primjecujem da skoro svi Glamocani imaju neke dobre poslove i da su zaposleni u drzavnim firmama sa dobrim platama iako im nivo obrazovanja cesto ne odgovara radnom mjestu. Da li je sve slucajnost ili... prije bi se reklo da je kao i u drugim porama naseg drustva a to su veze i novac. Ocigledno su se ljudi ubacili u prave strukture i sad pomazu rodjacima i poznanicima sto je izazvalo pravu lavinu jer kod nas je takav mentalitet da samo veze rade. Kako bilo, njima je dobro, a neduzni opet nastradali kao i obicno. Ali takva je ova zemlja RS ili Bih kako ko hoce, bolje reci bivsa Yu, takav nam je mentalitet da se ne gleda sposobnost i znanje nego veze i pare. Tako je na zalost ovdje oduvjek bilo i uvijek ce biti i nikad se nece nista promijeniti, ko moze nek bjezi, ko ne moze nek trpi, ne znam sta drugo da kazem.


Tvoja sposobnost da zapažaš i objašnjavaš strukturu pomoću činjenica jednaka je promrzlom nakupcu koji vara narod na vaganju povrća.
Idiotski je razmišljati da bi bilo ko danas u ova vremena u ozbiljnu firmu, u kojoj su primanja iznad prosjeka i redovna, primao nekoga po geografskim kriterijumima. Prošlo je vrijeme brozovog socializma. Danas je mnogo drugačije! Traže se isključivo sposobni i odgovorni ljudi koji mogu da odgovore operativno tehničkim-složenijim poslovima. Koje pred njih postavlja poslodavac. Bilo da se radi o privatnom sektoru ili administrativnom aparatu. Sjećam se sedamdesetih godina u banjaluci imao sam komšiju, koji je inače bio neradnik, iz dobrostojeće oficirske porodice. Završio je višu komercijalnu školu u Osjeku, da udovolji roditeljima, i stalno gluvario po naselju. Kada bi ga ko upitao za posao on je davao odgovor da su posao zauzeli Glamoč, Grahovo i Mrkonjić Grad. Bilo mu je teško pomisliše komšije? Jedan ugledan direktor iz komšiluka na svoju inicijativu zaposli ga u svoje preduzeće. Dvije godine nakon toga, nakon godinu i još pola bolovanja, ovaj napusti firmu zbog male plate. Dan danas on luta po naselju i žali se kako su ga u životu sjebali seljaci jer je on bio "apstraktno aristokratsko djete" iz braka leskovačkog proletera i međimurske domaćice-oficiruše te se nije mogao istaći u onom sistemu. To znači samo jedno! Da je onaj sistem proizvodio i proizveo bezbroj džabalebaroša na grbači marljivih južnoslovenskih seljaka-radnika koji nam i dan danas vise oko vrata i plasiraju vanvremenske teze podgrijavajući sjećanja na dane vladavine socijalističke samouprave. Socijalističke samouprave u kojoj su oni bili poput staroantičkih polubogova. Uživali su od Vardara pa do Triglava po odmaralištima, gotivili se od Australije do Amerike, pijančili od Bleda do Bergena u Norveškoj i oblačili se od Konstantinopolja do Pariza po poslednjoj modi. Danas im je mnogo gore jer nema više aparata koji finansira propalice, jer nema više kazana sa cirkonima i nikada više neće biti socijale za aristokratiju radničkog samoupravljanja. Efikasna uprava na polju administracije i nemilosrdna borba na tržištu kapitala ostavljaju mjesto samo za sposobne radnike. Odzvonilo je demagogiji koja nam se plasirala prako trideset godina o tome kako je neko ugrožen od drugoga. Nikome pa ni državi više nisu potrebni nesposobni ljudi koji su navikli da se razbacuju teškim riječima. Okrenite se oko sebe i sagledajte prostor u kome živite. Nemojte nikada pitati koja je moja korist od društva, nego ptajte sebe koju društvo korist ima od mene?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Pa poznato je to, mislim ta prica da su ljudi iz Glamoca uzeli sve u svoje ruke, ja ih licno poznajem poprilicno i to su uglavnom skolovani ljudi (bar oni koje ja poznajem ), a takodje znam i mnogo ljudi iz Banjaluke koji imaju samo srednju, nece da rade i seru kako su oni iz BL i kako ne mogu do possla, ja sam rodjen u BL i nije mi bitno odakle je ko. Interesantno je napomenuti da je dosta banjaluckih muslimana doslo upravo iz Glamoca i Foce posle 45-e , jer bjezali su od osvete, tako da nije nista crno ili belo.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Pa jel iko od vas bio u tom Glamoču?
Pa i ja da sam rođen tamo i ja bi pobjegao.


Samo ne znam zašto se tema koja je već uveliko prežvakana vadi iz naftalina????

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 10:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
...


Poslednji put menjao HEADHUNTER dana 05 Nov 2009, 13:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 10:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
DELLBOY je napisao:
Pa jel iko od vas bio u tom Glamoču?
Pa i ja da sam rođen tamo i ja bi pobjegao.

Jbg,samo oni nisu pobjegli zbog pasivnosti toga kraja,već su otjerani.Vjerujem da bi većina Glamočaka bila sasvim sretna da je ostala u Glamoču.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
_zoka je napisao:
DELLBOY je napisao:
Pa jel iko od vas bio u tom Glamoču?
Pa i ja da sam rođen tamo i ja bi pobjegao.

Jbg,samo oni nisu pobjegli zbog pasivnosti toga kraja,već su otjerani.Vjerujem da bi većina Glamočaka bila sasvim sretna da je ostala u Glamoču.


Varaš se Zoka, varaš se. Ima tu i jednog i drugog. Istina jeste da ih je muka natjerala ovamo, i da mahom sve to jesu obrazovani, dobri i ponajviše vrijedni ljudi, ali da je Glamoč divan(sem prirode u njemu) - nije.
Poruka svim glamočacima i posebno grahovljanima - Za vas ne znam, ali djevojke su vam O.K! :)

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 11:00 
Citiraj:
Vjerujem da bi većina Glamočaka bila sasvim sretna da je ostala u Glamoču.

I vecina Banjaluchana bi bila sretna da je tako bilo... :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 11:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
@nasmjesiti.....Nisam ja ni rekao da je Glamoč divan ali ja počazim od sebe,draže mi je što sam ostao u BL koliko toliko situiran,nego da sam otjeran u neki veći grad gdje ću se smucati po kojakavim kolektivnim smještajima i biti prisiljen da počnem iz početka.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
_zoka je napisao:
@nasmjesiti.....Nisam ja ni rekao da je Glamoč divan ali ja počazim od sebe,draže mi je što sam ostao u BL koliko toliko situiran,nego da sam otjeran u neki veći grad gdje ću se smucati po kojakavim kolektivnim smještajima i biti prisiljen da počnem iz početka.


Istina.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:27 
_zoka je napisao:
@nasmjesiti.....Nisam ja ni rekao da je Glamoč divan ali ja počazim od sebe,draže mi je što sam ostao u BL koliko toliko situiran,nego da sam otjeran u neki veći grad gdje ću se smucati po kojakavim kolektivnim smještajima i biti prisiljen da počnem iz početka.



ja ne znam NITI JEDNOG GLAMOCANINA kojem je zao sto je dosao u BL i koji je nesretan, te koji bi se odmah vratio kuci... osim onih starih ljudi, kojim je to pomjeranje sa rodne grude narusilo citav zivot, ali oni su se svakako svi vratili tamo kad su se stekli ikakvi uslovi.......


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
majlili je napisao:
_zoka je napisao:
@nasmjesiti.....Nisam ja ni rekao da je Glamoč divan ali ja počazim od sebe,draže mi je što sam ostao u BL koliko toliko situiran,nego da sam otjeran u neki veći grad gdje ću se smucati po kojakavim kolektivnim smještajima i biti prisiljen da počnem iz početka.



ja ne znam NITI JEDNOG GLAMOCANINA kojem je zao sto je dosao u BL i koji je nesretan, te koji bi se odmah vratio kuci... osim onih starih ljudi, kojim je to pomjeranje sa rodne grude narusilo citav zivot, ali oni su se svakako svi vratili tamo kad su se stekli ikakvi uslovi.......


Nije ti baš neko tumačenje. Prvo, Glamoč danas uopšte nije ono što je nekad bio. Ranije je to bila varošica puna imućnih ljudi i njihove školovane djece koja je odisala optimizmom, a danas je to predvorje zagrobnog života oslikano ratnim uspomenama. Ko da se tamo vrati?
Drugo, nisu banjalučani baš bratski raširenih ruku dočekali glamočane. Ne vjerujem da su bili baš presretni što su završili ovdje. Sad im je bolje ovdje bolje nego ranije u Glamoču, ali na tome mogu zahvaliti samo sebi. Ja sam banjalučanin(patricij što bi se reklo :lol: ) ali ne vidim zašto bi banjalučani imali ekskluzivno pravo da se žale na glamočane.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Ja gluplje teme i iskompleksiranijih ljudi odavno ne vidjeh kao ovdje (odnosi se na ove sto su pisali u 2005-oj ovu temu)
Nemaju ljudi nicim pametnijim da se bave pa su im za sve krivi Glamocaci.......
Rodjeni sam Banjalucanin ali mi nikada nisu smetale ni izbjeglice ni pridoslice u ovom gradu. I neka su dosli i neka su se snasli. Nadam se da mi nikada necemo biti u njihovoj situaciji da idemo negdje iz rodnog grada i da sve pocinjemo ispocetka.......

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:07 
nema niko ekskluzivno pravo na bl i to niko nije ni rekao.. samo banjalucani nisu nikad imali problema sa drugim ljudima sa statusom iybjeglica, jer je u BL prije glamocana stiglo jako puno protjeranih ljudi, a samo su oni uzuzpirali sve sto se dalo uzurpirati u dotadasnjem zivotu..
nemam ja nista protiv izbjeglica, cak sta vise, dosta mojih prijatelja su izbjegli, i medju tim glamocanima ima vjerovatno dobrih ljudi, ali ja sam susretala samo one primitivce sto su mi na ulicu iz stanova istjerali mnoge drage ljude a da im nisu dali ni licne stvari da spakuju...
a da li su se zaposlili negdje ili ne, ta mi prica vec ofucana postala..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
078Informacije je napisao:
Idiotski je razmišljati da bi bilo ko danas u ova vremena u ozbiljnu firmu, u kojoj su primanja iznad prosjeka i redovna, primao nekoga po geografskim kriterijumima. Prošlo je vrijeme brozovog socializma. Danas je mnogo drugačije! Traže se isključivo sposobni i odgovorni ljudi koji mogu da odgovore operativno tehničkim-složenijim poslovima. Koje pred njih postavlja poslodavac. Bilo da se radi o privatnom sektoru ili administrativnom aparatu.

:laughing3:

Al' me nasmija... kontao sam da je zeza, kad ono 078Informacije izgleda to stvarno misli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
nevjerovatno kako neki koji se izjašnjavaju kao neki zagovarači multi kulti spike na drugim temama, ovdje pokazuju takvu netolerantnost, rekao bi čak i mržnju prema ljudima iz drugog grada koji su prognani iz svog. ali kad su isti takvi smrdili po njemačkoj i ostalim zemljama eu kao izbjeglice i uživali živeći od socijalne pomoći koja je bila veća nego što će im ovde plata ikad bit, onda su to smatrali bogom danim. sad su im puna usta spike kako su ljudi ovde poznati po gostoprimstvu i takva sranja , a kao evropljani su hladni i negostoljubivi jer stoka s istoka kod njih ima sve bolje nego u svojim zemljama, ovde se pojavi par ljudi kineza ili domaćih ali iz drugog grada i odmah se svi uznemire, a najviše oni multi kulti licimjeri :angry4:
btv. nije to samo specifično za BL nego i za SA, i sve jebene provincije koje se furaju da su neki gradovi

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 17:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Negdje sam procitao da je Glamoc procentualno gledajuci prije rata bio "najskolovaniji" grad u BiH sad dali je to tacno ili nije nemam pojma potrudicu se i da probam naci taj text

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 03 Nov 2009, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Hm, i ja sam negdje cuo za tu pricu a cinjenica je da dosta profesora i nastvanika koju predaju u skolama sto osnovnim sto srednjim je iz Glamoca......to sam isto negdje procitao ali jako davno (cini mi se da je u Glasu bio tekst)

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs