banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 14:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
rio je napisao:
ja sam u ovom drugom taboru.
svo svoje tvrdjenje svodim na rjeci...
"nezivi se samo od hljeba, vec i od...."

ono sto je u nastavku ove recenice, kamen je spoticanja nasih forumasa.
cini mi se da prvi tabor nevidi drugi vazan (podjednako) izvor zivljenja.


da rezimiram i ja:))

uzimas zdravo za gotovo da svi ljudi sa ovim prostora imaju velik ID
(Inteligencija duhovnosti/duse) u odnosu na zapad i da mogu da
pariraju zapadu a u stvari cinjenica je da se govori
o drustvenom zivotu na zapadu/pravima/slobodama/novcu/mogucnostima
te sa ove strane nasoj izolaciji u BiH i niskom nivou zivota ljudi ovdje a o kvalitetu drustvenog uredjenja da ne govorim.
Tvoja postavka se bazira na ZAPAD-duhovna nasa ognjista sto
sta je to sto tebi zapad moze da uzme ako si u dusi dusevan/duhovan i covjek. ne moze nista. moze samo da popravi i promijeni drustvene tokove a ti ostajes i dalje stari dobri duhovni rio)

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 11:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
EZAN je napisao:
CUDA ????
Stvarno je CUDnO da ne vidi patnje 850 000 000 (850 miliona) gladnih danas - a bili su gladni i juce isto kao sto ce biti gladni i sutra


postoji razlog zbog kog postoji glad i ja znam taj razlog, ali nema svrhe da pricam o njemu ako onaj kom pricam negira Boga.jer objasnjenje je usko povezano s njim.
nestoji da "On nevidi ptanje 850 000 000 gladnih".
Vidi ih!
nestoji da "On tolerise glad"
Netolerise!

sve zlo, pa i glad i patnje, postoje iz jednostavnog razloga, sto je covjek i sva priroda odvojen od Boga. Bog je taj koji SVE DRZI U DOBRU.
onog trena kad je covjek odlucio da zivi bez Boga i da bude sam gospodar svog zivota, tad su se i pojavalia sva zla u covjeku i u prirodi.
SMRT JE POSTALA GOSPODAR PRIRODE!

nesumnjivo da On moze da sve to promjeni, ali On zeli da mu se covjek vrati SVOJOM VOLJOM. nasa volja je najvece sto nam je Tvorac nasim stvaranjem dao, i nezeli to da nam uzme.
a ako bi on od svih nas ucinio vjernike i uzeo nas sve odjednom u raj, i nacinio da ga volimo,...onda to nebi bilo nasom voljom vec Njegovom.

kad nekog istinski volis, a imas moc da ga ucinis da i on voli tebe, da li bi stvarno upotrebio tu moc? njegova ljubav prema tebi, bila bi najveca samo onda kad bi te on zavolio svojim srcem.

Bog to zna, i ocekuje da mu se vratimo.
no, mi cesto nevidimo dalje od svog stomaka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 11:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
EZAN je napisao:
Pitanje ovim "duhovnim" - ne znam kako bi vas drugacije nazvao - radite li VI ista da pomognete takvim (sem ovog piskaranja po forumu) ili cekate CUDO.


ja licno...vjerujem u cuda i vidjam ih svaki dan.
ja licno...ocekujem jos veca cuda.
ja licno...cinim da pomognem i sebi iljudima oko sebe.
ja licno...mogu da ucinim jos vise u svom nastojanju da pomognem i sebi i drugima.

Citiraj:
Kad god sam u prilici saljem pare (pomoc) i ne interesuje me gdje ce zavristi (jer vjerujem da su ljudi i njihove namjere dobri).


odlicno!
to i ja cinim.
Citiraj:
Primjera radi Bil Gejts je dao 20 milijardi dolara za humanitarne svrhe samo posljednjih par godina.


odlicno!
svako po svojim mogucnostima.

kad su Isusu ljudi donosili darove, i davali priloge, bogatasi su ga darivali skupim poklonima.a medju darovateljima se nasla i jedna siromasna zena koja je dala "vrlo malo".
a Isus rece "ova je zena, dala NAJVISE."
Citiraj:
Gdje ce njegova dusa ????

(misli se na Bila Gejtsa)

ovo pitanje ce rjesiti onaj ko mu je dusu i dao...ja neznam, zao mi je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 12:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
gipsy_girl je napisao:
Ako je organizam toliko jak i ako je to na nivou nekog duha i cuda sto vi tvrdite ...pitam se zasto se to nije desilo tim ljudima koji fizicki ne mogu da jedu pa da im se organizam sam prilagodio da zivi bez hrane. Ali se to NIJE desilo i umrli bi da nemaju takvu vrstu medicinske pomoci.


ok Gipsy...
odgovor na to pitanje sam vec djelimicno dao kad sam napisao "da covjek zivi odvojeno od Boga".
Bog je taj koji cini zive zivima!
eto, ti studiras medicinu (4 godina).znas li zasto srce kuca?
znas li koja je razlika izmedju mrtvog i zivog covjeka?
dozvoli da ti student masinstva kaze nesto o tome...

ako ja sad (nedaj boze) umrem, ovog trena, u mom organizmu ce ostati od prvog do posljednjeg, sve i jedna atom koji je bio u meni, trenutak prije, dok sam bio ziv!
a ipak sam mrtav...
znaci nesto je nestalo u meni a nije materija (svi su atomi tu).
sta je to gipsy sto ima u zivom covjeku a nema u mrtvom?

to nezna nijedan student 4 ni 5 godine medicine, iz prostog razloga, sto to ni medicina nezna.
to nezna ni masinstvo ni ijedna druga nauka...

no, to znaju ljudi, koji su obogaceni bogopoznanjem.

na kraju gipsy...
ja netvrdim da JA mogu 70 godina bez hrane....
ali ZNAM da se moze mnogo vise...
ZNAM da cu vjecnost provesti na mjestu gde mi nece trebati hljeb i voda da bih zivio, jer cu biti "u samom zivotu"...a ne "jednom nogom" kao sad.

Citiraj:
Pa malo je reci da je sve ovo ne uvrnuto i gubljenje vremena vec je na granici sa bolesnim (blago receno)...sto kaze neko , sreca pa vas se nista ne pita


zao mi je sto me smatars bolesnim :cry: , iako ni sama neznas koliko si u pravu :o
jer, svi smo bolesni!
jer, svima nam preti...smrt!
ako neko misli da je zdrav i da nije u smrtnoj opasnosti...vara se.

Citiraj:
mada ima i na zapadu beskucnika koji umiru od gladi, zime spavaju po klupama, ulicama, metroima...pjevaju i sviraju, zive u svom svijetu, pune dushe ali opet im treba korica hljeba da bi docekali sutrasnji dan....


"ugledajte se na ptice nebeske, niti siju niti zanju a Bog ih drzi u zivotu"

ako ON drzi ptice u zivotu, drzi i nas.
samo malo je onih koji to znaju, jer su sav zivot proveli udobno i nikad nisu imali priliku uvjeriti se u tu istinu.

JA javno pozivam!
svakog ko se zeli uvjeriti u gornju istinu, da proda svu svoju imovinu i SVIM BICEM SVOJIM se prepusti Bogu!
uvjerice se....
ja jesam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
rio je napisao:
JA javno pozivam!
svakog ko se zeli uvjeriti u gornju istinu, da proda svu svoju imovinu i SVIM BICEM SVOJIM se prepusti Bogu!
uvjerice se....
ja jesam :wink:


rio, mogao bih te angozovati na humoru da malo popunjavas praznine, imas zabavne postove.

reci mi samo, jesi li prestao da jedes ?

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 13:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
:D
poceo sam sa postom misko.
citav dan nisam nista jeo a neosjecam glad. cudno!? vjerujes li mi?
kako to da nisam gladan misko? mozda sam bolestan?

misko, misko,...nezivi se samo od hljeba! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
rio je napisao:
:D
poceo sam sa postom misko.
citav dan nisam nista jeo a neosjecam glad. cudno!? vjerujes li mi?
kako to da nisam gladan misko? mozda sam bolestan?

misko, misko,...nezivi se samo od hljeba! :D


Polako rio, i ja sam bio na dijeti pa po citav dan nisam nista jeo, a nisam ni 1% s Njim koliko ti ..

Hajde istraj i nemoj do Bozica nista jesti .... ajd probaj.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 13:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
pa evo, mozda i moj licni primjer posluzi nekom za razmisljanje...

prije nesto manje od mjesec dana zavrsio sam jedan post u trajanju od 3 sedmice. jeo sam stvarno malo i kolicinski i kaloricno, a primjetio sam da neosjecam glad.

zabrinuo sam se i zapitao da nisam bolestan. kako to da neosjecam glad?
sad znam odgovor.

sto bi gipsy rekla...imam "sondu" i primam "infuziju", ali moja sonda nije sprovedena u zeludac...vec u srce!

u te 3 sedmice, jedno vrijeme sam proveo u manastiru iz 12 vjeka, utopljen u jedno posebno duhovno okruzenje. ono sto je bilo oko mene, uslo je i u srz mog bica (sonda). i ono cime je okolina zracila, sijalo je i u meni (infuzija).

a sta bi se desilo da ja nisam ja? da sam ja recimo covjek cistijeg srca, vece vjere i vece duhovne snage? sta tada?
tada sam shvatio da se "nezivi samo od hljeba"!

a jedan mi isprica pricu o tome kako su monasi nekad zivjeli u pecinama, jeli 1 sedmicno i obavljali svakodnevne teske poslove, a ja se nasmijesi :D
nasmjesih se ja jer sam vidio "pogacu" vecu od najveceg hljeba.

znam da mi nevjerujete i da mrstite celo, a tako bih volio da se i vi nasmjesite samnom. e, ko zna, mozda se to desi jednog dana i vama a ja vas sretnem nasmijesene i u vasem osmjehu vidim da ste okusili moju "pogacu".

mnogo srece, zdravlja, i sve najljepse i vjernim i nevjernim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
rio rio, bio sam ja na dijeti i znao dan provesti na vrlo malo hrane i litru-dvije caja odnosno vode...
Ali to se zove dijeta a ne 'ucenje nejela'
Post sluzi da se organizam ocisti fizicki, a ne da se prestane jesti..

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 14:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
rio:
Citiraj:
sta je to gipsy sto ima u zivom covjeku a nema u mrtvom?


Da bi covjek zivio potrebna mu je energija koju dobija hranom koju unosi u organizam , vodom koju pije, kao i onim materijama koje se oslobadjaju prilikom mnogobrojnih metabolickih procesa u organzimu pri cemu se oslobacjaju hranljive materije koje "hrane" celije ogranizma i manje kolicine vode.


Ako dodje do bilo kakvog disbalansa u unosu/iznosu hrane i tecnosti sve se to reflektuje na organizam i ako organziam ne nadoknadi, desavaju se mnogobrojni poremecaji koji ako su u manjoj formi mozda se i nece manifestovati i dovesti do vidljivih problema, a ako su znacajniji poremecaji dovosce do iteako mogucih komplikacija.

Dacu primjer tecnosti...
SVaki organizma ima u prosjeku 42 l vode, u sta se ubraja intracelijska voda , extracelijska voda, krv tj. plazma,likvor, ocna vodica i td.
Prosjecan dnevni unos tecnosti je : 500-1500 ml vode a iznos te vode MORA da bude potpuno jednak 500-1500 ml (urinom, fecesom, znojenjem,disanjem,isparavanjem itd)
Ako manje unosish vode tj. smatras da ti voda ne treba jer si blizu Njega , tvoj organziam ce da crpi zalihe i bices malo zedan taj dan, mozda cak i sutradan...dok se sve zalihe ne iscrpe. A onda ces prvo: dehidrirati, sto ce dovesti do poremecaja (ukratko opisano|):
hipernatemija(visak Na),izotonije,smanjenja volumena krvi,promjene vrijednosti krvnih elemenata...a sve to moze da dovede----->snizenog arterijskog pritiska,ubrzanog rada srca, nesvjesti tj. kolapsa...i u krajnjim stadijumima moguca smrt, ako se stanje ne koriguje nadoknadom tjelesnih tecnosti.

A razlika izmedju zivog i mrtvog organziama:
rio opet prichas svasta i pocinjes ko Vader da ulazis u nesto sto je davno razjasnjeno a vi tvrdite da pojma se nema o tome.

Kako uopste dolazi do smrti...gubitkom energije..a kako dolazi do gubitka energije...gubitkom kiseonika...a kako dolazi do gubitka kiseonika...prestankom rada srca pa onda pluca...a svi ovi prestanci dovode do cega..pa smrti mozga .. a sta je smrt mozga..pa smrt mozga je smrt covjeka.

A sve ono sto ziv covjek ima a sta gubi nakon smrti i zasto to gubi pa mogla bih ti pricati dosta o tome samo mi treba cjelovecernji serijal o tome :)

Josh jendom kazem....ljudski organziam je savrsenstvo PRIRODE i nista u prirodi nema tako savrseno uklopljeno u jednu cjelinu (e ovo ce izazvati masu negodovanja, jer ce neki reci da je samo ON savrsen i kako ja to sebi dajem za pravo da kazemd a je covjek prudkt prirode a ne Njega......blaaaa blaaaa...)

I josh nesto...OK ako vi vjerujete to je vash izbor i neko mora da vjeruje jer se tako cuva da ne ucini nesto jako loshe, ili se boji samog sebe i svojih licnih izbora pa slijepo vjeruje svemu onome sto je samo ON izbovorio u onih 10 zapovijesti i sto je napisano u Bibliji.

aharon rece da smo ovde podijeljeni na one koji uzivaju u svojih 5 cula i da misle da je samo to dovoljno za dobar zivot, dok drugi tabor gleda dublje i iscekuje cuda koja ce se mzoda desiti sutra/za 100 godina/milion godina ili nikada....

Ja znam da sam ja srecna i zadovoljna sa svojih 5 cula ,da uzivam u svim dobrima ovog svijeta pa i nekim "grijesima" :oops: :D i da ima masa toga sto zelim da prodjem, vidim, osjetim, prozivim i naucim za svoj zivotni vijek i sigurno necu stici sve to sto zelim(prosjek 75-80 godina) i ne pada mi na pamet da cekam cuda smakove svijeta i da vjerujem u duh, dushe koje izlaze iz zivog covjeka na smrti i slicno...jer je sve to samo mlacenje prazne slame a stvarni zivot je sasma :D nesto drugo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
rio je napisao:
a jedan mi isprica pricu o tome kako su monasi nekad zivjeli u pecinama, jeli 1 sedmicno i obavljali svakodnevne teske poslove

Od starije osobe sam čuo da je na našim prostorima živio čovjek koji nije jeo nego je samo pio vodu, i to prvenstveno izvorsku. Živio je na selu, radio sve što na selu treba da se radi, izdržavao porodicu. I kako sam čuo o njemu je bilo na TV. Bio je doduše tanak kao pritka ali je čovjek živio na vodi i radio na selu. To je još bolji primjer za sve ovo od osobe koja meditira u pećini i živi bez hrane.


frozen je napisao:
sta je to sto tebi zapad moze da uzme ako si u dusi dusevan/duhovan i covjek. ne moze nista


U suštini tačno. Na neki način i sada živimo na "zapadu" jer se osjeti prodor "naprednog" zapada u načinima razmišljanja, sistemu vrijednosti, pogledima. I pored toga duhovni održavaju svoj duhovni nivo i ne podliježu izopačenju.
Ali koliko je takvih duhovnih koji će uz jaču integraciju sa zapadom održati svoj duhovni nivo? Nije li mnogo više onih koji su nisu ni vrući ni hladni, ni tamo ni ovamo, i koji će prihvatiti ideologiju "naprednog" zapada? Već se sada može vidjeti da sve veći broj ljudi prihvata "napredne" ideje zapada.

Citiraj:
(zapad) moze samo da popravi i promijeni drustvene tokove


Samo da popravi?
A pokvari?
Pa zapadu zadnjih godina ekonomija opada, standard opada, sve je više nezadovoljnih, to se vidi prateći stanje u svijetu a to sam čuo i od osoba koje decenijama žive na zapadu i znaju napraviti razliku zapada od prije 30 godina i ovog današnjeg zapada. Ako zapad propada (a mora jer je osnovan na pogrešnom temelju, na staklenim nogama) zašto bi mi bili ludi da trčimo u njihovo naručje?

I da se priključimo zapadu to neće ni za 0.1% uticati na to da li će nam biti bolje ili gore. To da li će nam biti bolje ili gore zavisi samo od Oca Nebeskog. Pogotovo dugoročno gledano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vader je napisao:
Ali koliko je takvih duhovnih koji će uz jaču integraciju sa zapadom održati svoj duhovni nivo? Nije li mnogo više onih koji su nisu ni vrući ni hladni, ni tamo ni ovamo, i koji će prihvatiti ideologiju "naprednog" zapada? Već se sada može vidjeti da sve veći broj ljudi prihvata "napredne" ideje zapada.


Pa bolje prihvatiti kapitalisticke i racionalne ideje zapada, nego tvoje sektasko ucenje.. Makar ce ta osoba znati na cemu je a na cemu nije..


Vader je napisao:
Pa zapadu zadnjih godina ekonomija opada, standard opada, sve je više nezadovoljnih, to se vidi prateći stanje u svijetu a to sam čuo i od osoba koje decenijama žive na zapadu i znaju napraviti razliku zapada od prije 30 godina i ovog današnjeg zapada. Ako zapad propada (a mora jer je osnovan na pogrešnom temelju, na staklenim nogama) zašto bi mi bili ludi da trčimo u njihovo naručje?


Jeste, ali podji prvo od svoje kuce.
Imamo li mi ekonomiju ?
Imamo li mi standard ?
Imamo li mi ZADOVOLJNE (ne govorim i nezadovoljnima)?
Imam li zapad sta da jede ? Imamo li mi ?
Covjece, pa mi smo na dnu hranidbenog lanca, ali nek si ti blizak Njemu pusti sve ostale.
Ti starno zivis u svom staklenom zvonu, tvoj pojam realnosti ne postoji. Citaj i dalje BBC i vjeruj ...

Vader je napisao:
To da li će nam biti bolje ili gore zavisi samo od Oca Nebeskog. Pogotovo dugoročno gledano.


:)))) hahahahahahah ovo definitivno ide na humor. Moracu vaditi vashe religijom potkovane izjave pa stavljati na humor.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 16:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
E baš lijepo, sad ću malo komentarisati ovo što je studentikinja 4. godine medicine gipsy_girl napisala.


Nisam ovo mislio ni pisati jer je besmisleno ali evo: neki mi trpaju da sam rekao da je 4 godine medicine ništa. To nisam rekao već ste možda to pogrešno shvatili iz onoga što sam pisao. Cijenim ucenje o nama, ovom svijetu, imam prijatelje koji studiraju medicinu i ne omalovažavam njihovu nauku, čak ih s vremena na vrijeme nešto pitam kad me interesuje, baš nedavno sam pitao prijetelja nešto iz anatomije jer me je stvarno interesovalo a znao sam da on kao student medicine zna odgovor a da ja ne znam.
Ali...neću dotorima i specijalistima (a pogotovo studentima) priznati da imaju potpuno znanje o nečemu i da mogu sa sigurnošću tvrditi ono o čemu znaju tek nešto ali ne sve. A svi mi znamo tek ponešto a ne sve.
Znanje koje sadašnja medicina ima je veliko i u praksi se pokazalo tačnim ali - to znanje nije kompletno. Ne mislim samo u smislu da se ima još otkrivati na naučnom i materijalnom planu (ima i toga) već nedostaje cijela jedna polovina saznanja jer medicina ne zna za postojanje duhovne duše i njenih organa (da, organa) koji direktno utiču na funkcionisanje i našeg materijalnog tijela. Dakle znanje koje medicina ima se ne može i ne smije osporavati ali se može osporiti (i dokazati) da je to znanje itekako nepotpuno.

Evo recimo ovo

gipsy_girl je napisao:
Da bi covjek zivio potrebna mu je energija koju dobija hranom koju unosi u organizam, vodom koju pije, kao i onim materijama koje se oslobadjaju prilikom mnogobrojnih metabolickih procesa u organzimu


OK, ovo ne negiram. Ali to nije sve.
Ovo što slijedi možeš pronaći u raznovrsnoj duhovnoj literaturi kao i sajtovima i ne spada više u nedokazive izmišljotine "prolupalih duhovnjaka" već u to sada već vjeruje i za to zna sve veći broj ljudi a među njima i školovanji ljekari.

Čovjek prima i kosmičku energiju, prima je preko duhovnog centra (čakre) koja se nalazi na vrhu glave, na tjemenu, i ima oblik lijevka, preko tog lijevka se kosmička energija spušta u tjeme, u onu tačku gdje tek rođene bebe još nemaju formiranu kost na tjemenu što je baš zbog toga da bi ta energija intenzivnije proticala u početku života jer što više energije to bolje. Otkud se zna da taj duhovni centar ima oblik lijevka? Pa zato što su ga takvog vidjeli ljudi koji su imali otvoreno tzv. "treće oko" koje je još jedna od čakri i nalazi se na čelu. Ja sam još ranije čuo da taj duhovni centar izgleda kao lijevak a onda sam u jednoj knjizi pronašao sliku ljudskog tijela sa rasporedom značajnijih čakri i ta čakra na tjemenu je nacrtana u obliku - lijevka!

Čakre su vezane za endokrine žlijezde i utiču na njih, što su čakre "zdravije", što bolje rade, time bolje rade endokrine žlijezde a to povlači da je i cijelo materijalno tijelo zdravije. O povezanosti čakri i endokrinih žlijezda sam čitao u nekoliko knjiga i više sajtova. Recimo pogledaj na koje stvari utiču pojedine čakre
http://www.astro-art.net/kat.php?tx=102

O ovome bi se moglo mnogo pisati ali neću dužiti, bar na ovoj temi. Samo ću još nešto, ti duhovni centri značajno utiču na naše tjelesno zdravlje, na naše mentalne, psihičke, duhovne sposobnosti, karakter, na naša raspoloženja. Čakre "pumpaju" kosmičku energiju kroz tijelo i ako dođe do zapušenja u kanalima to se vremenom ispoljava na psihičkom, mentalnom i tjelesnom planu. Isto kao što zapušenje krvnih sudova može dovesti do ozbiljnih posljedica. Paralela je potpuna.
Predlažem ti da pogledaš na podforumu "Ljepota i Zdravlje" moju temu "Reiki":

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=3953

Na toj temi se možeš pobliže upoznati sa svim ovim i vidjeti da ovo što pišem danas (u 21 vijeku) više nije kalsifikovano kao izmišljoitina i fantaziranje već je ispitivano, dokazivano i sve se više koristi i u zvaničnij medicini. Ljekari na zapadu se svojevoljno iniciraju u Reiki (pogledaj na toj temi šta to znači) da bi mogli potpunije pomagati pacijentima (dakle i na uzročnom - duhovnom planu). Ako je školovana osoba, ljekar, odlučio da se inicira i praktikuje i liječenje na energetskom planu onda je za pretpostaviti da je on prije toga dosta razmislio o tome, informisao se, dosta naučio o tome i uvjerio se u djelotvornost energetskog rada prije nego što je pristupio da se time bavi. Razmisli dobro o ovome.

Ako se ne varam ti gipsy_girl meditiraš. E vidiš, kroz meditacije i duhovni rad možeš postići da počneš osjećati ove čakre, i to baš na mjestima gdje su u mnogobrojoj savremenoj literaturi i drvenim učenjima označene. Za to svjedočim, to tvrdim i iz ličnog iskustva. Veoma lijepo djeluje na svijest i vjeru kada počneš sam lično doživljavati stvari u koje si do tada samo vjerovao. Ako nekoga interesuje odakle meni žustrina u pisanju i dokazivanju ovih stvari onda mu je ovo odgovor. Određenim meditacijama i radom sa Reikijem možeš postati senzibilna (i bliža istinskoj sebi) da počneš osjećati energiju na tijelu, oko tijela, kroz tijelo. O tome svjedoče hiljade i hiljade ljudi koji se danas bave meditativnim i duhovnim radom. Ta energija se može nekim tehnikama i usmjeravati po ličnoj želji. I to sam radio.

Sve ovo nije slijepa vjera nekih fanatika, primjetio sam da ateisti misle da je sve u šta vjernici vjeruju "slijepa vjera bez dokaza", a to je daleko od istine koliko je naša planeta daleko od delta kvadranta. Vjernici u počektu vjeruju, ali Radom mogu dobiti tonu opipljivih dokaza za ono u šta vjeruju.


Rezime:
Ne osporavam znanje medicine ni neke druge nauke ali osporavam da je to konačno i kompletno znanje. Materijalistički pristup naukama je OK i on je potreban jer živimo na materijanom svijetu ali taj pristup ne daje kompletan uvid jer postoji i duhovna realnost koja je u današnje vrijeme, a na moju radost, sve više dokaziva i sve više ljudi (pa i naučnika) je prihvata. Matrijalistički pristup daje maksimalno 50% uvida. To je samo jedna polovina. Potreba je duga polovina da bismo imali kompletan uvid. Studenti medicine i doktori koji recimo rade sa Reikijem su se u to uvjerili. Nažalost, Reiki kod nas nije toliko popularizovan koliko je na zapadu (ima na zapadu i nešto dobro :)) pa naši studenti i doktori o tome uglavnom ne znaju ništa, što ih čini ne nekim "braniteljima medicine" već ih čini neinformisanima.


Ako u gipsy_girl, mišku, EZAN-u i njima sličnima ima iskrenosti i želje za potpunijim saznanjima (a toga bi trebao imati svaki čovjek) onda im predlažem da se informišu o ovim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je ranije pitala da joj objasnim kako čovjek može živjeti bez hrane. Nakon što sam gore objasnio neke stvari to sad ne bi trebalo biti problem shvatiti. Čovjeku je potrebna energija za život, to je neosporno, i ljudi je dobijaju iz hrane i vode (polovina istine) i od kosmičke energije (druga polovina sitine). No i ovde treba biti oprezan i otvoren, možda se vremenom pokaže i nešto treće, to još ne znam(o).

Kod ljudi koji žive a da ne jedu najvjerovatnije se radi o tome da primaju izuzetno mnogo kosmičke energije, znatno više nego ostali ljudi, i da im ona nadoknađuje energiju koju bi dobijali iz hrane.

Ovakvih ljudi je bilo, istina vrlo malo, ali tu i tamo se može pročitati o tim fenomenima. Recimo u jednoj knjizi sam čitao o takvoj jednoj ženi, isto je bila iz Indije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
Ne osporavam znanje medicine ni neke druge nauke ali osporavam da je to konačno i kompletno znanje.



Ok, zavrsicemo diskusiju na ovome...vidim da si priznao neke stavri....

Znanje medicine ce josh mnogo napredovati u medicinskom smislu i to je neosporno...
Pogledajte unazad 40 godina recimo znanja iz fiziologije su bila mnogo oskudnija (nisu znali za postojanje receptora) a danas je to osnovno i kompletna dijagnostika i terapija se razvija na osnovu toga...
Nauka napreduje i ne bi bilo dobro da se ne otkriva nista novo....

Sto se tice energije iz okoline...pa to je tacno.... sve ima svoju potencijalnu energiju, atomi se krecu ..i ovaj sto ispred mene i stolica i slicno...i tu ima istine da energija kruzi oko tijela..to sam i osjetila u meditaciji jer me odmara i opusta), i takve stavri su dobre i predstavljaju jednu vrstu preventive u smislu da se sto manje vidjate sa doktorima...jer kad obolite tesko da vash duhovnost i meditacija moze izlijeciti ili ugraditi bajpas u srce ili izlijeciti neku ranu, opekotinu, popraviti zub i slicno... :wink:

I vracam s ena temu :D .....iako zagovaram dusevni mir i stabilnost osobe, vrijeme za opustanje i druzenje sa prijateljima , izlaske, boravak u okolini koju voolish..smatram da moramo teziti zapadu jer je to realnost zivota i opstanka...pa necemo pobogu Mongoliji, Jermeniji i slicnima..... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 19:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2003, 17:05
Postovi: 165
Lokacija: N44 45.99912 E17 10.99872
?????

shta je ovo???

bez uvrede rio, ti si postavio temu


znas li kako glasi?

_________________
Science has failed our mother earth
spirit moves through all things.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 09:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
:D
ah "bona"...naravno da znam kako se zove tema.
ali evo vidis, tema se rasplinula, rasirila i nuzno nas odvela na duhovne razgovore.

juce sam pokusavao da rezimiram pa ako ti nije tesko pogledaj jucerasnji post (stranica prije) pa mozda uhvatis nit razgovora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
ah...najzalije mi je gispy.
em je djevojka, em se toliko trudi vjerovatno naporno uceci na izuzetno teskom studiju a sad je i potrosila mnogo truda da meni tvrdoglavom odgovori na moje pitanje "sta ima u zivom covjeku a nema u mrtvom",
a ja...ostao i dalje tvrdoglav!

gipsy...
napisao ti mnogo toga a neodgovori na moje pitanje!
Citiraj:
Kako uopste dolazi do smrti...gubitkom energije..a kako dolazi do gubitka energije...gubitkom kiseonika...a kako dolazi do gubitka


eto blizu si bila!
prvo si spomenula energiju, pa zatim kiseonik i onda dalje redom...
no prvo je najvaznije! jer iz prvog sljeduje drugo pa trece i cetvrto i itd...
dakle prvo...energija!

evo, ja cu se u daljem razgovoru spustiti na rjecnik medicine pa cu govoriti energija umjesto duh (da mi me razumjela).
dakle, nedostatak energije je uzrok smrti. slazem se. no sta je energija?

hajde da odgovrimo i na ovo pitanje jer ti kao buduci ljekar treba da znas zasto ljudi umiru.

ja znam sta energija...nije. energija nije materija, iako u materiji ima energije. nepostoji korpuskula energije, odnosno cestica, vec samo cestice koje imaju energiju. kad fizicari nastoje objasniti pojam energije potpunije i jasnije zalaze znas gdje? u religiju!
i tu staju i vracaju se, jer nemogu naucnom metodom objasniti nematerijalno. a naucne metode objasnjavaju samo materiju jer se sluze mjerenjima. uzmu metar i izmjere nesto i onda mu dadnu ocjenu.

nematerijalno se nemoze izmjeriti. jer nema dimenziju...nijednu! ni sirinu ni visinu ni debljinu, pa ni tezinu.
jedin osto se moze izmjeriti je UTICAJ nematerije na nesto, pa se tako mjeri elektricna energija (podjseti se definicija za Wat iz fizike...sa prve godine) na primjer.

zato medicina, kao i sve druge nauke, nemoze da vidi covjeka dalje od hemijskih jedinjenja. neide se cak ni u subatomski (podatomski) nivo razmatranja jer kazu..."nije nam to potrebno". a meni jeste. ja sam filozof i zelim da znam do kraja.

ako pogledas jedan jedini atom i uvecas ga na velicinu fudbalskog igralista, onda je jezgro tacka u sredini a elektron, koji kruzi oko jezgra, kliker koji se nalazi kod gola!
a sta je izmedju? :o
onoliki prostor a "nista izmedju"...hm

e, to "nista" cini 99% zapremine atoma, pa prema tome i molekule, pa prema tome i jedinjenja, pa prema tome i tkiva, pa prema tome i organa pa prema tome i organizma...dakle covjeka!....99%!

a ti se drzis onog 1%. onog 1 % koji mozes staviti na vagu i vaga ti kaze, covjek je tezak 80 kg. 1% gipsy!

"nezivi covjek samo od hljeba vec i od..."

zmirimo pred 99% covjeka.
zmirimo pred 99% istine.
i to zovemo...nauka.

shvatas li sad koliko je medicinsko (ne)znanje!?

ja sam svoje znanje pomaknuo sa 1 % samim tim sto sam saznao da ima 99% nedokucenog u nauci.

99% znanja, kojeg nema u nauci, ima na drugim mjestima.
nije zivot u nauci, vec je nauka u zivotu, makar samo sa 1 %.

zasto ti gipsy nebi pokusala prosiriti svoje znanje sa tih 1%?
neces biti ni prvi ni posljednji ljekar koji ce povjerovati u boga.
ljepota tog znanja je ta sto se pruza svakome, bez obzira na pismenost, za razliku od znanja koje sad ucis na fakultetu.

toliko je toga sto bih mogao i zelio pisati. o nacinu na koji ja vidim tih 99% nevidljivog...o "energiji". o onom sto zivog cini zivim!

dosla si blizu kad si pomenula energiju i to mi je drago, no zadrzala si se samo djelic sekunde u tome i nastavila dalje po udzbeniku, nabrajati kiseonik i ostale elemente...

a ja...ja vec godinama nastojim proniknuti u energiju. neinteresuje me kiseonik. ja ti ovo i pisem iz energije i znam da me nemozes uhvatiti jer sam beskonacan.

sad sam se opet sjetio...kako izgleda kad putujem na more.
naidjem na krivinu iza brda i pogled mi pukne na more!
zamisli da i ti dozivis tako nesto kad saznas da postoji 99%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 12:14 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 144
nije da je u okviru teme, ali shodno prethodnim postovima:

svi se slažu da čovjek i ostala živa bića posjeduju određene količine i oblike energije. s' druge strane, nauka govori o zakonu o održanju energije, koji kaže da se energija ne može uništiti niti dobiti iz 'ničega'. može se samo pretvarati iz jednog oblika u drugi...
elem, gdje nestanu (ili bolje reći - u šta se pretvore) sve te energije koje su živa bića posjedovala prije smrti? :roll:
volio bih da cujem odgovore zasnovane na činjenicama i dokazima, a ne pretpostavke i teze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 12:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Po tumacenju Biblije, ta energija (iliti DUSA) napusta telo i ide u nebo. Osnovna "cinjenica" kojom to vernici potkrepljuju je merenje tezine tela kod coveka na samrtnoj postelji pre i posle smrti. Kazu da je utvrdjeno da je telo posle smrti lakse za nekoliko grama... Mene takodje interesuje ako neko od vernika zna vishe o ovome, gde je finalno odrediste te duse koja nas je napustila ? Verovatno mora da naidje na nekakav IF <con> THEN <act> ELSE <act1>, pa tako i preusmerava u pakao ili raj ?

Kako to medicina tumaci iskren da budem ne znam. Ovo gorenapisano sam izvukao iz secanja, sa casova veronauke u osnovnoj :)

P.S: Jesmo OT ili ? :P

_________________
erga omnes


Poslednji put menjao keerg dana 29 Nov 2003, 12:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs