banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 00:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7187 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 360  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Feb 2024, 18:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 991
Lokacija: Land of Downunder
Deckard_Cain je napisao:
/s = sarakazam :D Ovaj kruzni me toliko nervira, svaki put gledam kako ljudi voze crvenom putanjom kod teniskog centra.

Vole naši ljudi da komplikuju pa to ti je.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2024, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 991
Lokacija: Land of Downunder
zidarR je napisao:
Ne da se divljalo.

Policije naravno nigdje, nema BL tolike kapacitete da rasporedi 5-6 pješaka policajaca na trgu, kod Pozorišta i kod Hrama, pa da patroliralu.
Isto tako mungosi mogu jurcati biciklima i elektro trotinetima kroz Gospodsku nesmetano.
Nemamo 5-6 ljudi, kriza je.


Što bi Radovan III. rekao: Eeeevo reeeešenja!!!
Sad će mega pametnjakovići aka stručni savjetnici naših političara da predlože muriju na el. biciklima, pa da se raspiše tender za ultra brze el. bajseve, da se advekvatno može zavoditi red i hapsiti ludaci na el trotinetima i el. bajsevima.
Pored toga, ja bi dodao specijalne body cams, (ali 4K modeli, skuplji su).
Imamo para na pretek u gradskom budžetu.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2024, 23:51 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7888
Lokacija: Mejdan
Choban je napisao:
Opet promjena smjerova ulica po gradu, sada na redu Ulica Milana Tepića

https://srpskainfo.com/noviteti-do-kraj ... ja-vozila/

Citiraj:
Gradonačelnik Draško stanivuković naglasio je da će do kraja sedmice u Ulici Milana Tepića (uz Park Petar Kočić) u Banjaluci biti promijenjen smjer kretanja vozila.


I opet problemi zbog promjene smjera.

Znači juče predveče, stoji policacajac na uglu ulice M. Tepića i imaju znakovi, ali vozači se zapiče i iz pravca Pošte skrenu desno u ulicu u pogrešan smjer prema apoteci, zbog navike. Još se jedan zajunio da nastavi nakon skretanja, u suprotnom pravcu, ono, ko veli šta ti je, a policajac duva u onu pištaljku kao da je na nekom rejvu u 1997-oj godini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2024, 20:10 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7888
Lokacija: Mejdan
I večeras ulijeću u suprotan smjer u Milana Tepića uz bok parka PK

Dok sam na pješačkom čekao zeleno prema Boski skrenuše tri auta i uletiše u suprotan smjer. Doduše jedan je skontao da je pogriješio kada je vidio parkirane taksije, pa se vratio, ali dvojica nastaviše.
Nigdje policije večeras.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2024, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5696
Lokacija: Banja Luka
Kao kreće veliki park kod Delte sa gradnjom.

Da vidimo i to čudo.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2024, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16783
Nadam se da neće neko kičasto govno napraviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2024, 21:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17211
Lokacija: Q5HW+6W
Neka parka, al mislim da se trebamo malo više pozabaviti mostovima, saobraćajnicama i parkingom (na primjer).
Al dobro, skontali smo da su parkovi fetiš gradonačelniku.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2024, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
Da je bar tako. Sve što se radi jeste zgrada na zgradu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2024, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5696
Lokacija: Banja Luka
Pa dobro, treba i park. Ubiše puru sa zgradama. Meni se sviđa ta ideja.
Moja zamjerka je lokacija. Pomalo je čudno da takav park jako blizu drugog velikog parka (M.S. ali i blizu botaničke bašte u kampusu). Gdje bi drugdje mogao taj park, ne znam. U svakom slučaju draže mi je to nego da tu bude još stambeno-poslovnih kompleksa.
Druga zamjerka - na renderu mi djeluje malo visokog drveća i uopšte drveća s obzirom da je to najveći park. Treba tu dosta visokog drveća posaditi, da bude hlad. Da bude kao nekakva oaza.

Ali vidjećemo kako će to zapravo izgledati kad/ako se završi.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 08:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1099
Jebem ti grad koji ne može u svakom naselju kupiti par duluma zemlje i napraviti park.
Ne danas, ne odmah, ali od rata na ovamo, 30 godina, ništa se nije uradilo po pitanju zelenih površina, to jeste po povećanju, a smanjilo ih se koliko hoćeš...

Da se u 6 naselja, svake pete godine napravio po jedan ovakav park, danas bi imali potpuno drugačiju sliku grada i kvalitet života, a to je reda po milion godišnje:
- prve godine zemljište,
- druge grubi radovi,
- treće hortikultura,
- četvrte infrastruktura,
pete igrališta/tereni i eto ga.

A ne bi koštalo bi blizu pet miliona, koje sam lupio, a grad bi imao 6 parkova, samo u 30 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 08:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17211
Lokacija: Q5HW+6W
Od parkova nema zarade, od zgrada ima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 09:16 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7888
Lokacija: Mejdan
A ako je park picin?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9866
Lokacija: Далеко од раја
Започето је сређивање шуме од пиваре ка Чесми прије неколико година, исјечено све шибље и ситно дрвеће које је смјетало. Промијенила се власт, појавили се други приоритети и сад изгледа горе него раније јер је свуда шикара.

Тај први дио посла није ништа коштао јер су чишћење обавили локалци (мислим да су чак платили неку ситну накнаду шумском газдинству).
Мало попеглати главне шумске путеве, насути шодером да се створе уређене стазе, педесетак клупа и канти за смеће, на 2-3 локације справе за вјежбање/кош, и ето функционалног парка и мјеста за одмор/рекреацију.

Мана је што се не могу узети паре на садницама и сличном кичерају какав градоначелник воли, дрвеће је већ ту.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 14:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 705
Megabyte je napisao:
Pa dobro, treba i park. Ubiše puru sa zgradama. Meni se sviđa ta ideja.
Moja zamjerka je lokacija. Pomalo je čudno da takav park jako blizu drugog velikog parka (M.S. ali i blizu botaničke bašte u kampusu). Gdje bi drugdje mogao taj park, ne znam. U svakom slučaju draže mi je to nego da tu bude još stambeno-poslovnih kompleksa.
Druga zamjerka - na renderu mi djeluje malo visokog drveća i uopšte drveća s obzirom da je to najveći park. Treba tu dosta visokog drveća posaditi, da bude hlad. Da bude kao nekakva oaza.

Ali vidjećemo kako će to zapravo izgledati kad/ako se završi.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Pa gdje bi u gradu mogao napraviti toliki park osim na ovoj lokaciji? Kumsale? Ili mislis na "parkove" koji su 20 sa 20 metara?

Sto se drveca tice, mogu rendere stavljati kakve hoce, treba prihvatiti da tu pravog drveca nece biti narednih nekoliko godina ako ne i decenija. I to je ok. Moja glavna "briga" jeste kako ce srediti sam prilaz Vrbasu tj hoce li ga uopste biti i da li ce se moci disati s obzirom da ljeti kada prelazim preko Rebrovackog mosta se osjeti miris fekalija kao pored Crkvena, a sumnjam da je situacija mnogo bolja nizvodno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3108
Zaboravljate činjenicu da su izbori za 8 mjeseci i da od tog parka nema ništa, eventualno u nekom ćošku livade će biti nešto zakopano malo da se slikaju i na tom će ostati, da bi se sačuvalo mjesto za zgrade za godinu ili dvije. Tako da nije bitno ni šta je na renderu ni da li će ovako ili onako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 15:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1099
lemi_93 je napisao:
Megabyte je napisao:
Pa dobro, treba i park. Ubiše puru sa zgradama. Meni se sviđa ta ideja.
Moja zamjerka je lokacija. Pomalo je čudno da takav park jako blizu drugog velikog parka (M.S. ali i blizu botaničke bašte u kampusu). Gdje bi drugdje mogao taj park, ne znam. U svakom slučaju draže mi je to nego da tu bude još stambeno-poslovnih kompleksa.
Druga zamjerka - na renderu mi djeluje malo visokog drveća i uopšte drveća s obzirom da je to najveći park. Treba tu dosta visokog drveća posaditi, da bude hlad. Da bude kao nekakva oaza.

Ali vidjećemo kako će to zapravo izgledati kad/ako se završi.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Pa gdje bi u gradu mogao napraviti toliki park osim na ovoj lokaciji? Kumsale? Ili mislis na "parkove" koji su 20 sa 20 metara?

Sto se drveca tice, mogu rendere stavljati kakve hoce, treba prihvatiti da tu pravog drveca nece biti narednih nekoliko godina ako ne i decenija. I to je ok. Moja glavna "briga" jeste kako ce srediti sam prilaz Vrbasu tj hoce li ga uopste biti i da li ce se moci disati s obzirom da ljeti kada prelazim preko Rebrovackog mosta se osjeti miris fekalija kao pored Crkvena, a sumnjam da je situacija mnogo bolja nizvodno.



Gdje ima volje ima i načina...
Realno, svako naselje je (govorim o periodu prije 25-30 godina), imalo zjapecih parcela koliko hoces, neizgradjenih ledina koje je grad mogao da otkupi za normalne novce DA JE BILO VOLJE i da se gledalo unaprijed barem par dekcenija...Nisam mislio da kupuju sad, kad je m2 ko Petra kajgana. Udje u Google earth i obrni kalendar u rikverc, zeleni se Banjaluka ko Vrbas.
Naravno da je unosnije pretvarati u parcele za građenje, al jebiga gdje je tu život? Evo sad u BL, ko u kavezu....
Tad se moglo uplaniti, pokupovati zemljište u prvih par godina, posaditi drveće ili probrati postojeće na placu a novo se može i odraslije kupovati, kao što je sada iza Banskog sađeno već zrelo drveće (jer svak normalan zna da drvo prvih 5-6 godina nije nizašta), pa kako prolazi vrijeme, ulagati dalje u staze, sadržaje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 17:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Drasko je ispunio vecinu predizbornih stvari koliko ja pamtim (Ako uradi i most u Cesmi). Mislim da su prije nejga crveni bili na 20-30%

Nek se prave parkovi, doci i putrvi i kruzni tokovi i mostovi, uzmimo u obzir da nema vecinu ni pomoc drzave koliko je Igor i prije njega imali.

Kako god ovo izgleda,ja sam zadovoljan jer je i u mojoj ulici uradjen put sa trotoarom a obecava se 30 god unazad sto ja pamtim.

Ljudi uvijek mogu reci daj ovo daj ono, a eno garaza na UKC u 30 mil i ni na vidiku realizacija a da ne pricamo o stanju na UKC a.

Uglavnom ako se ponovo kandiduje,zasigurno ce pobjediti ali samo da ne bude pirova jer tesko da ce vecinu imati.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23506
Pa, evo ovdje nekih obećanja. Još je aktuelan spisak.

https://istinomjer.ba/stanivukovic-neis ... becanjima/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 19:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29514
Lokacija: Banjaluka
Vecinu stvari nije ispunio i to najvaznije sto je obecao.
Ne znam na osnovu cega nego misli da ce lako pobjediti. Bukvalno svi koje znam da su glasali za njega, su rekli da nema sanse da ikad vise glasaju za njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2024, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3108
Znači sprdnja je sa ljudima koji daju glas za asfalt a kad je tebi asfalt onda je to ispunjeno obećanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7187 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 360  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs