banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 09:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2644 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 133  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Feb 2012, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Religija je instrument kontrole, a krajni cilj su stomaci i nadrazaji pojedinih supaka.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 11:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
LemiGO je napisao:
Religija je instrument kontrole, a krajni cilj su stomaci i nadrazaji pojedinih supaka.

Miješaš instituciju i duhovni aspekt čovjeka.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
A ko proizvodi duhovni aspekt nego institucija koja ti daje saznanje ili klicu, koju ti kasnije razvijas u sebi i nazivas duhovnost. Sta recimo ako je saznanje lazno, a ti duhovan za trojicu.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
U tom slučaju se institucija povodi istorijskim činjenicama opravdanosti religije kao što je Tvrtko negdje naveo.Evo našao sam.
Citiraj:
Мораш наћи разлога што си издао веру Отаца, што си пљунуо на све оно што су твоји преци вековима по цену живота чували.
Кад смо били под Турцима,

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 11:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mene crkva nije "natjerala" da vjerujem, čak u nju i ne moram da idem a ja ću i dalje vjerovati.
Saznanje ne može da bude lažno, jer ako vjeruješ a da pri tom ne osjećaš ništa onda to i nije vjerovanje nego slijepo slijeđenje tuđe priče.
Osoba sa visokim moralnim osjećajima i odgovornostima i istinski vjernik se ne razliku jer ne rade ništa ni protiv sebe ni protiv drugog.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ma ja, svi su za Boga saznali tako sto su ga sami spoznali, a da im neko nije rekao.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 12:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
LemiGO je napisao:
Religija je instrument kontrole, a krajni cilj su stomaci i nadrazaji pojedinih supaka.

I demokratija isto. U stvari,bilo koje državno uređenje koje je postojalo ili još uvijek postoji je samo instrument koji služi određenim grupacijama,nikada za dobrobit svih. Mada,to nije mana tih uređenja ili religije kao takve. To je mana čovjeka.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 12:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Džaba ti neko može govoriti ako ti to ne osjetiš.
U životu čujemo razne stvari, razne pretpostavke pa opet biramo sami (razumom, instinktom, srcem) u šta ćemo vjerovati, a u šta ne.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
_зока je napisao:
jellyfish je napisao:
Danac je u svojoj zemlji nacrtao Muhameda, pa to nije smetalo muslimanima da ubijaju sirom svijeta.

Meni nije jasno da ti ne kontaš da se šprdanje sa Muhamedom smatra jednom od najvećih uvreda za muslimane. Normalno je da im je to smetalo. Pod krinkom "slobode govora" vrijeđati kompletnu jednu religiju je neukusno i više govori o tome ko to radi,nego o muslimanima...

НеБиХ се сложио, али уопште.
"Црни Груја" се шпрда са комплетном "светом" историјом Срба и рекација је? НИШТА!
"Житије Брајаново" Пајтоноваца се шпрда са комплетним Хришћанством. Рекација је? НИШТА!
Некад прошле године у оној муслиманској серији "Луд, збуњен, нормалан" је ваљда била нека сцена сахране крмета/свиње по вјерским обичајима. Рекација је? Ствар се повлачила по новинама, реаговали исламски званичници, замало били протести у'сарај'ву.
Већ поменута карикатура пророка Мухамеда и рекација је била? Сви смо видјели.

Ако мене питаш, ислам нија за бадава у 15. вијеку по свом календару. Управо тако се и понашају. Проблем је што су окружени свијетом који је 500+ година испред њих и који их уопште не конта.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
_зока je napisao:
LemiGO je napisao:
Religija je instrument kontrole, a krajni cilj su stomaci i nadrazaji pojedinih supaka.

I demokratija isto. U stvari,bilo koje državno uređenje koje je postojalo ili još uvijek postoji je samo instrument koji služi određenim grupacijama,nikada za dobrobit svih. Mada,to nije mana tih uređenja ili religije kao takve. To je mana čovjeka.



Naravno, poenta je u covjeku izazvati odredjene reakcije nametanjem dogmi o ispravnosti, a krajnji cilj je sluzenje elitama.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Islamisti se svete i ubijaju jer im se neko ruga sa svetinjom - koja glupost?
Sve je glupost samo smo mi pametni.


Pa glupost je sve gdje se cini nasilje. I mi da cinimo nasilje to je glupost. Hajde, to paljenje kurana je bila provokacija, ali od par budala. Ne mozes sad osudjivati sve hriscane ako je par budala koje i nisu pravi hriscani zapalilo kuran. I zato mi je glupo sto se neduzni ljudi ubijaju zbog par budala. To bi bilo isto kad neki terorist ubije par ljudi, da nato odmah baci atomsku bombu na cijeli narod. Pa ne mozes okrivljavati sve zbog par budala. Tako da je to glupost. A iskreno ako gledas ovaj sto je nacrtao karikature uopste nije namjeravao da provocira, vec je to nacrtao isto kao sto bi nacrtao i nekog drugog. To je isto kao kad bi nacrtao Obamu na karikaturi, a ovaj se naljuti i baci atomsku na Dansku. Pa zar to nije glupost. Moras razgraniciti glupost od svetinje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Или хај'мо овако: свако, али БАШ СВАКО ко је у стању да потегне насиље као аргумент због тога што се неко зајебава са било којом светом књигом, треба да по могућности ОДМАХ буде збрисан са лица Земље и тиме допринесе прочишћавању генетске основе човјечанства. Невезано да ли је тај хришћанин, муслиман, будиста, хиндус или припадник било какве друге религије. Јел поштено?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Shvati da je takav mentalitet tog naroda i da se tu dugo neće ništa drastično promijeniti. Svaki narod ima neke svoje specifičnosti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Talija je napisao:
Shvati da je takav mentalitet tog naroda i da se tu dugo neće ništa drastično promijeniti. Svaki narod ima neke svoje specifičnosti.

Одлично, нек те своје специфичности спроводе у оквиру своје државе. Нема проблема. Ако тиме умлате неке који су у ЊИХОВУ државу дошли да их уче нечему другом - тим боље. Ако ико такве специфичности покуша да спроведе ван своје државе, да буде убиВен по кратком поступку и без упозорења, за наук другима. И сви срећни и задовољни.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa ne može :) jer ako neka razvijena država sprovodi demokratski zakon, sa parolom vodiljom "ni kuče ne smiješ pogledati poprijeko" onda ništa od toga.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Talija je napisao:
Pa ne može :) jer ako neka razvijena država sprovodi demokratski zakon, sa parolom vodiljom "ni kuče ne smiješ pogledati poprijeko" onda ništa od toga.

Ја сам присталица становишта да демократија престаје у моменту када изазива угрожавање националне државе. Под условом да та иста национална држава до тог тренутка обезбјеђује нормалан живот својим грађанима. Значи појединац је потрошна роба и нема шта да очекује ако угрожава одређена права која свима одговарају. То што се јЕвропа до гуше заглибила у шупљирање о људским правима је проблем јЕвропе а не мој. :) И јавља ми се да ће у неко скорије вријеме морати да подвуку линију и виде како ће даље.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Talija je napisao:
Shvati da je takav mentalitet tog naroda i da se tu dugo neće ništa drastično promijeniti. Svaki narod ima neke svoje specifičnosti.


OK, njihov mentalitet je takav, divlji, primitivan... Sta da se radi...

Ali da to neko postuje? E, to mi nije jasno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 14:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne mogu ni Japanci možda da shvate naš mentalitet :) ali ga oni shvaćaju jer su takav narod.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Talija je napisao:
Ne mogu ni Japanci možda da shvate naš mentalitet :) ali ga oni shvaćaju jer su takav narod.


Ne radi se o nerazumijevanju.

Ja razumijem da je neko divljak, ali ne mogu ga zbog toga postovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne moraš ga poštovati, ali ga nemoj ni čačkati pa nakon toga pitati "šta mu bi??"

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2644 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 133  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs