banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 10:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2644 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 133  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9866
Lokacija: Далеко од раја
Slažem se sa zokom, sve je to u pet deka. Jedni ubijaju zbog religije, drugi koji idu protiv njih su isti jer smatraju da je religija najveće zlo i da treba uništiti tragove postojanja neprijatelja.
I da nema religije opet bi našli neki drugi razlog za rat jer je to u ljudskoj prirodi.
Jedina razlika je što sa prvima znaš na čemu si.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Nisu to "prozapadni" stavovi... Zašto je drugačije nazivati glupima ljude koji vjeruju od kamenovanja ili progona nevjernika? Uzmi u obzir stanja u zemlji u kojoj jelly živi i stanja u Afganistanu. Kažem,fali samo "povoljan" ambijent i onaj što je glupostima nazivao religiju,a vjerujuće ljude zaostalima i neobrazovanima te iste ljude počne paliti na lomači u ime "nauke"....
Isto je to meni. Krstaši su i jedni i drugi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma dovoljno je vidjeti koliko su u zadnjih sto godina ubili ljudi vjerski fanatici, a koliko ljudi je ubijeno zbog politike, novca i moći, znači recimo da su vjerski fanatici u napadu na NY ubili 3000 ljudi, međutim odu ameri u Iraq i Afgan i ubiju 2 miliona ljudi i tako redom, a ww1 i ww2 da i ne pominjem, ima tu još Vijetnam i stotine drugih mjesta, tako da su sukobi i incidenti motivisani vjerskim, religioznim razlikama minorni naspram političkih, ekonomskih, etničkih..., čak nisu ni vrijedni pominjanja.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Znači vjerski fanatici i vjerski ratovi su najbolji (najpovoljniji)?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
I da nema religije opet bi našli neki drugi razlog za rat jer je to u ljudskoj prirodi.


Nije u prirodi čovjeka kao pojedinca da ratuje nego pojedinca koji pripada pojedinim grupacijama .I mi se ponašamo upravo po tim zakonima,određena grupacija ili zajednica osjeća se ugroženo od druge ili obratno i eto ti belaja.Što ste napali Jelija,čovjek vam to pokušava objasniti a vi ga umalo ne prozvašte teroristom. :lol: I stvarno bih volio da vidim tu svjetsku opasnost po civilizaciju zvanu bezbožnici. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_зока je napisao:
Zašto je drugačije nazivati glupima ljude koji vjeruju od kamenovanja ili progona nevjernika?


Svako ima pravo na svoje misljenje pa mozes misliti sta hoces, to je tvoje pravo i nije mi stalo niti mogu da ga promijenim. Samo za druge da napisem.
Ja nisam protiv religije nego protiv glupih stvari u religiji. A glupe stvari u religiji su nasilje radi religije. Kao na primjer zbog onih karikatura.
Znaci ja nnisam stavio naslov "religija je glupost", nego "religija i gluposti". Misli se znaci na lose stvari koje ljudi cine zbog religije. Tim Afganistancima bi bolje bilo da brinu kako ce nahraniti gladnu djecu nego da se ubijaju zbog neke tamo knjige.
I to nema nikakve veze sa prozapadnim stavovima. Pisao sam da je u Evropi bilo slicno stanje kad su sapljivali ljude na lomaci zbog religije. Znaci, nije u pitanju koja je religija, nego gluposti koje iz nje proizilaze. Ja sam isto religiozan, ali bez odredjene vjerske grupe vec iz svih vjera uzimam odredjene stvari koje su dobre, ali ne uzimam koje su lose. A lose stvari kao nasilje su gluposti. Sad sto ti "znas" da bi ja bio "isti" kao i oni to ne kazem da nebi da sam odrastao u tim okolnostima. Ja bi mozda bio isti da sam odrastao u Afganistanu, ali hocu reci da to nije dobro. Svako nasilje nije dobro osima ako se nasiljem ne sprecava drugo nasilje kao recimo u drugom svjetskom ratu sto je bila borba protiv fasizma. Dakle, ne opravdavam ja nicije nasilje niti imam sta protiv religije, ali ne mozes gledati kako se ubijaju zbog neke knjige ili karikature i to ne nazvati glupostima. Sad sto neki od vas to mogu to je vasa stvar.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 12:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
Tim Afganistancima bi bolje bilo da brinu kako ce nahraniti gladnu djecu nego da se ubijaju zbog neke tamo knjige.

To je posljedica. Šta je uzrok? Uzrok je ono što toj zemlji radi jedna zapadna zemlja,u kojoj je crkva odvojena od državnog aparata. Misliš da bi Afganistanci bili takvi da im zapad ne gura prste u oko....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_зока je napisao:
To je posljedica. Šta je uzrok? Uzrok je ono što toj zemlji radi jedna zapadna zemlja,u kojoj je crkva odvojena od državnog aparata. Misliš da bi Afganistanci bili takvi da im zapad ne gura prste u oko....


Ne opravdavam ja uopste zapad zato sto su ih branili kad su se tukli s Rusima. Znaci prvo ih branili, a sad kao protiv njih. Iz toga je jasno da su u pitanju samo interesi, iako ne vidim kakve interese imaju u Afganistanu kad je siromasna zemlja.

Ono sto hocu reci kad kazem "religija i gluposti" je da ne mislim samo na Afanistance ni islamske zemlje iako je sad to u skoro svim islamskim zemljama tako, bez obzira na zapad da li je prisutan ili ne. Kao sto napisah, isto je bilo i u Evropi nekad.
Dakle, ne ulazim u to sta je uzrok. U svakoj zemlji je drugi uzrok ali bitne su posljedice koje izaziva ekstremna religija. U Evropi isto u srednjem vijeku uzrok je bilo nepoznavanje nauke recimo. Ali sta radi crkva. Ubija one koji misle drugacije i koji su bolje poznavali nauku. Znaci, moze biti razlicit uzrok, ali kad je teokratska drzava i ekstremizam, posljedice su uvijek iste.

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 25 Feb 2012, 12:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9866
Lokacija: Далеко од раја
jellyfish je napisao:
Svako nasilje nije dobro osima ako se nasiljem ne sprecava drugo nasilje kao recimo u drugom svjetskom ratu sto je bila borba protiv fasizma.

A ko je mjerodavan da odredi koje nasilje je dobro, a koje ne? Amerika?

Po tebi bolje prolaze tamo gdje oni intervenišu i pobiju desetine hiljade civila, nego drugi koji neće njihovu "pomoć", trpe i prihvataju stanje onakvim kakvo jeste.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ko ovdje spominje Ameriku. Tema je o religiji i stvarima koje izaziva pogresno tumacenje religije. Ne znam sto ste se sad zakacili za to kao da ja opravdavam to sto rade Amerikanci. To je tacno da nisu trebali spaljivati knjigu, ali to su uradili pojedinci. Govorimo o pretjeranim reakcijama.
Evo Danci su u Danskoj nacrtali karikaturu Muhameda pa je to uzrokovalo nasilje po cijelom svijetu. Dakle, to nasilje nema veze sa vojnom intervencijom, nego sa tumacenjem religije. Sta je sad bitno sta je neki Danac nacrtao u svojoj zemlji da bi ovakvi koje sam naveo pravili nasilje u svim zemljama. Pogotovo zato sto on kad je to crtao nije ni pretpostavljao da to njima smeta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
kakve pretjerane reakcije, Ku'ran su spalili amerikanci u Afganistanu, zamisli da neki stranci dođu u Srbiju i javno spaljuju nešto što je za Srbe sveto, a niko im ništa ne smije, zamisli da neko dođe u USA da javno spaljuje ustav USA ili dolare, msm ovo uopšte nije pretjerana reakcija afganistanaca, ustvari dok god ne počnu ubijati po Afganu "nevjerničke pse" oni nisu ni reagovali, a po meni bi bilo opravdano u Afganu i Iraku ubiti svakog amerikanca koji korača tom teritorijom.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Stvarno,kada bi neki stranac došao u Ameriku i odlučio da spali američki ustav ili zastavu,kakve bi reakcije Amerikanaca bile?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Uglavnom se slazem sa jellyjevim generalnim stavom, ali ovo sto su sad Ameri uradili je strasno planski uradjeno, koliko su samo pogani to je strasno. Znali su oni kakve ce reakcije biti i zato su to uradili i sada naravno imaju "razlog" da intervenisu, osudjuju itd.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Sad su Amerikanci krivi sto se ovi divljaci kolju?

Pa, oni se tamo kolju vijekovima, duze nego sto Amerika postoji. To im je folklor. K'o kod nas kolo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zar su Amerikanci nevjernici?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa neka se kolju, sebi se kolju, koji kurac sad ima amerika tamo da ulijeće i da ih dodatno kolje, ako im je do klanja neka se kod sebe u americi kolju :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
old fashion men je napisao:
Pa neka se kolju, sebi se kolju, koji kurac sad ima amerika tamo da ulijeće i da ih dodatno kolje, ako im je do klanja neka se kod sebe u americi kolju :roll:


Amerikanci ne vole da se kolju, oni vole da bombarduju. Pucnjava, eksplozije...na to se oni loze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_зока je napisao:
Stvarno,kada bi neki stranac došao u Ameriku i odlučio da spali američki ustav ili zastavu,kakve bi reakcije Amerikanaca bile?


Pa vjerovatno bi bio uhapsen. Koja je korist da se sad zbog glupe zastave sto je neka budala spalila ljudi ubijaju. Ali govorim ti da to nije samo na afganistanskoj teritoriji.
Danac je u svojoj zemlji nacrtao Muhameda, pa to nije smetalo muslimanima da ubijaju sirom svijeta. Dakle, tu nije problem sto su oni bili na njihovoj teritoriji, to su oni radili isto i zbog slicice nacrtane u Danskoj. Sto kaze Timotic, to im je folklor :lol:

Evo jedan zanimljiv video na temu nauke i religije:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uMkrsvew8-A[/youtube]

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
Danac je u svojoj zemlji nacrtao Muhameda, pa to nije smetalo muslimanima da ubijaju sirom svijeta.

Meni nije jasno da ti ne kontaš da se šprdanje sa Muhamedom smatra jednom od najvećih uvreda za muslimane. Normalno je da im je to smetalo. Pod krinkom "slobode govora" vrijeđati kompletnu jednu religiju je neukusno i više govori o tome ko to radi,nego o muslimanima...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Nema ta karikatura sta da govori o njenom autoru. Autor se bavi karikaturama, to mu je posao.

Onda kada neko uvrijedi citavu religiju na ovaj nacin (spaljivanje Kurana) e to je vec nesto drugo.

Medjutim i pored svega, ona prica o provokaciji kao opravdanju za nasilje je maloumna. To je isti primjer kao i sa gay paradom i isti primjer kao i sa djevojkom koja se obuce provokativno i kao izazove neduzne muskarce da je siluju.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2644 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 133  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs