banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 08:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7154 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 358  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jan 2011, 01:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Zaštitna ograda oko banjalučke Osnovne škole "Vuk Karadžić" u naselju Borik već dugi niz godina nalazi se na meti nesavjesnih vozača koji je uništavaju prilikom parkiranja ispred noćnog kluba "Venecija" u ulici Save Kovačevića. Školski majstori svake sedmice je vare i popravljaju, ali čim dođe vikend, ograda je opet porušena. I sada je devastirana, a zbog vremenskih neprilika nismo u mogućnosti da je popravimo, rekla je za "Glas Srpske" direktor OŠ "Vuk Karadžić" Tatjana Vilendečić.

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ogradu-unistavaju-nesavjesni-vozaci.html

Onako očerupano ne priliči školi i ja sam primjetio da neko devastira ogradu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 02:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
„Златна кашика" најбољим угоститељским објектима
Најбољи угоститељски објекти добиће знак квалитета и као такви требало би да се нађу у туристичкој понуди града Бања Лука. Наиме, на захтјев угоститеља, који пружа услуге хране и пића, петочлана Комисија оцјењује квалитет пружених услуга у складу са Правилником о оцјени квалитета услуга угоститељских објеката на подручју града Бања Лука. Уколико су испуњени прописани услови, Комисија предлаже додјелу једног од знакова квалитета (бронзана, сребрна или златна кашика). Знак квалитета треба да издвоји угоститељске објекте на подручју града Бање Луке, који, с обзиром на положај, опремљеност, понуду и укупну репрезентативност доприносе унапређењу туристичке понуде града.

Угоститељски објекти, који добију знак квалитета „златна кашика" могу радити сат времена дуже.

Сви заинтересовани угоститељи могу да пријаве свој објекат за оцјену квалитета Одјељењу за привреду, путем обрасца број 02/29, који се може преузети испред Пријемне канцеларије или са ове интернет презентације (Рубрика: Сервиси).



Citiraj:
У прошлој години удомљено је 257 паса из Прихватилишта за напуштене псе. У истом периоду, 48 изгубљених паса је враћено власницима.

Са бањолучких улица, током 2010. године, Хигијеничарска служба града Бања Лука склонила је 1.183 пса и 1.109 штенади.

„Ако се овај број упореди са бројем напуштених паса у 2009. години који је износио 887 паса, односно 860 штенади, очигледно је да се повећао број неодговорних власника који не размишљају о посљедицама напуштања паса. О овом говори и податак о 222 пса, која су у прошлој години страдала на саобраћајницама", кажу у Хигијеничарској служби.

Подсјећају да у Прихватилишту сваки пас прође одговарајући ветеринарски преглед и добије потребну заштиту, те се затим дају на усвајање које је бесплатно. Сви заинтересовани за усвајање паса из Прихватилишта могу погледати и на овој интернет страници Града који су то пси из Прихватилишта тренутно спремни за усвајање.

Више информација може се добити и путем бројева телефона 051/484-800 или 065/481-366.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2011, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Градоначелник, Драгољуб Давидовић отворио је данас, 02. фебруара, Квизологову играоницу у Музичком павиљону парка "Петар Кочић", поручујући дјеци да им је једини задатак - да се играју. Играоница ће радити под слоганом "Знање је у моди", а циљ бесплатне Квизологове играонице јесте да се дјеци врати вјера у знање.

Посјетиоци играонице у Музичком павиљону биће фотографисани, тако да ће посљедња седмица рада играонице бити завршена великом изложбом осмијеха.

Играоницу заједнички организују „Аквана" и агенција „Акваријус огилви", а биће отоворена до краја фебруара, сваким даном од 11 до 19 часова.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 07:45 
to je stvarno za pohvalu...
onaj prostor tako ruzno zjapi prazan.. gledam natrpali ga za n.g onim knjizurinama, kao na vasaru seoskom... uzas.. bolje da postave neku stalnu izlozbu slika, ili da mladi umjetnici izlazu svoja djela tu, i slicno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2011, 21:45 
snijeg pao, ulice neociscene, malo je reci.. nigdje grtalice, nigdje ikoga.. opet nas je snijeg iznenadio :roll: ... ljudi jedva voze.. uzas...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2011, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Citiraj:
Zaštitna ograda oko banjalučke Osnovne škole "Vuk Karadžić" u naselju Borik već dugi niz godina nalazi se na meti nesavjesnih vozača koji je uništavaju prilikom parkiranja ispred noćnog kluba "Venecija" u ulici Save Kovačevića. Školski majstori svake sedmice je vare i popravljaju, ali čim dođe vikend, ograda je opet porušena. I sada je devastirana, a zbog vremenskih neprilika nismo u mogućnosti da je popravimo, rekla je za "Glas Srpske" direktor OŠ "Vuk Karadžić" Tatjana Vilendečić.

Tek sad ovo vidjeh. Ograda, bar u pocetku, nije devastirana, nego je bivsi direktor naredio da se to skloni da bi "izdao" taj dio gazdi Venecije da gosti koriste kao parking, a "kiriju" od toga, kao i od izdavanja sale za rekreaciju, popio u Miki Mausu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2011, 00:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
lollipop je napisao:
snijeg pao, ulice neociscene, malo je reci.. nigdje grtalice, nigdje ikoga.. opet nas je snijeg iznenadio :roll: ... ljudi jedva voze.. uzas...


Centar je u ocajnom stanju. Ja sam prosao iza grna, nakon 2 minute. I opet je los kolovoz. Mejdan i Starcevica su u dobrom stanju bili, negdje oko osam sati. Sad kad sam se vracao, prihvatljivo je.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2011, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
blaf77 je napisao:
Tek sad ovo vidjeh. Ograda, bar u pocetku, nije devastirana, nego je bivsi direktor naredio da se to skloni da bi "izdao" taj dio gazdi Venecije da gosti koriste kao parking, a "kiriju" od toga, kao i od izdavanja sale za rekreaciju, popio u Miki Mausu.


Хахаха, Пола стара пијандура :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2011, 20:13 
zar polic nije otjeran... moja mama kaze da je cula da su ga trebali smijeniti i otjerati jos prosle godine u neku podrucnu skolu..


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Feb 2011, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Вјеруј да не знам... Прошло је много година откад сам га задњи пут видио...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2011, 15:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Već nekoliko godina se priča o postavljanju rejonske pijace u naselju Starčevica i Regulacionim planom je predviđena lokacija za postavljanje tezgi. Na to još čekamo. Ono što je sigurno jeste da postoji inicijativa da se otvori takav objekat koji bi uveliko olakšao svakodnevicu stanovnika. Nije to samo za naše naselja jer koliko mi je poznato to se čeka i u drugim dijelovima grada, rekao je za "Glas Srpske" predsjednik mjesne zajednice Starčevica Vjekoslav Subić.

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/na-starcevici-traze-otvaranje-rejonske-pijace.html


Mislim da bi trebalo olakašti ljudima neke stvari, da ne idu do Centra radi sitnica.
Citiraj:
Sanitarna inspekcija grada Banjaluka obavila je posljednjih dana 200 kontrola primjene Zakona o zabrani pušenja na javnim mjestima i tom prilikom utvrdila tri nepravilnosti. Zanimljivo je da su sve tri kazne od po 100 maraka naplaćene u frizerskim salonima gdje su radnici zatečeni kako konzumiraju duvan u radnom prostoru. Idućih dana ove aktivnosti biće pojačane, rekao je za "Glas Srpske" načelnik Odjeljenja za inspekcijske poslove Novak Petraš.

Prema njegovim riječima, javnost i privredni subjekti imali su sasvim dovoljno vremena da se upoznaju i prilagode odredbama ovog zakona.

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/kazne-radnicima-frizerskih-salona.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Odjeljenje za opštu upravu i Odjeljenje za društvene djelatnosti Administrativne službe Grada započeli su akciju besplatnog izdavanja izvoda iz Matičnih knjiga rođenih za sve učenike završnih razreda osnovnih i srednjih škola iz Banje Luke.

„Cilj akcije je da pomognemo učenicima da dobiju izvode iz MKR, koji će im, u narednom periodu, trebati za upis u srednje škole ili na fakultete. Dakle, oni ne moraju dolaziti u Administrativnu službu, čime će biti izbjegnute i eventualne gužve u Prijemnoj kancelariji tokom maja i juna. Učenicima će izvode uručiti njihove razredne starješine u prostorijama škole", rekla je Biljana Birač, načelnica Odjeljenja za opštu upravu u Administrativnoj službi Grada Banja Luka.

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/besplatni-rodni-listovi-za-maturante.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 01:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sviđaju mi se bilbordi po gradu sa likom Ive Andrića, nadam se samo da je radi umjetnosti, a ne neki proizvod.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 07:52 
ne volim sto na paskulinoj ciglani jos uvijek stoji ona rupaca, sto su dali lokaciju malog borcevog onom debilu da gradi zgradu a on ostao bez para, tj sto su uopste ikad ikom dali lokaciju malog borevog.. ko god da je odgovoren za to nikad mu to necu oprostiti.. sto onaj tzv trzni centar LTG koji je sagradjen umjesto robne kuce centar jos uvije zjapi prazan i nedovrsen, o palasu da i ne govorim..
i sto mi se cini da ulazu sve vise da uljepsaju centar, dok ostale ulice i kvartovi na samo 1 km od centra stoje zapusteni, prljavi, neuredni..


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 09:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
lollipop je napisao:
zar polic nije otjeran... moja mama kaze da je cula da su ga trebali smijeniti i otjerati jos prosle godine u neku podrucnu skolu..

josikova voda ili tako negdje,ne znam ko ga uopste pusti u prosvjetu :roll:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 10:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
lollipop je napisao:
ne volim sto na paskulinoj ciglani jos uvijek stoji ona rupaca, sto su dali lokaciju malog borcevog onom debilu da gradi zgradu a on ostao bez para, tj sto su uopste ikad ikom dali lokaciju malog borevog.. ko god da je odgovoren za to nikad mu to necu oprostiti.. sto onaj tzv trzni centar LTG koji je sagradjen umjesto robne kuce centar jos uvije zjapi prazan i nedovrsen, o palasu da i ne govorim..
i sto mi se cini da ulazu sve vise da uljepsaju centar, dok ostale ulice i kvartovi na samo 1 km od centra stoje zapusteni, prljavi, neuredni..


На мјесту те рупчаге се у скоро почиње градити Централна Банка БиХ за подручје РС...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Pola nije vise direktor u Boriku, vratio se u rodno selo, sad je tamo direktor (Bistrica, Jos'kova voda)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 15:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/54767/cir/Gubitas-za-8-mart-spiskao-28000-maraka.html
:confused3: :banghead: :banghead: :banghead:
http://www.nezavisne.com/posao/privreda/Kovacevic-Vlada-RS-spremna-da-pomogne-metalskoj-industriji-82905.html
Naprijed naši gubitaši :angry3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2011, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Bijesna sam iz sledećeg razloga!

Sinoć se vraćam kući kasno, negdje oko dva sata, i prolazim pored škole u Boriku, one kraj vrtića. Uvijek tuda idem jer mi je najbliže. Sama sam sebi kriva što sam dovoljna budala da se ne plašim ići sama. Penjem se uz stepenice, i sa lijeve strane, gdje su kontenjeri, dolazi čovjek i hoda uporedo sa mnom, dva metra možda dalje. Prvo sam pomislila da je pišao pored kontenjera, međutim ne, nisu mu zbog toga ruke bile u gaćama! Kad sam shvatila šta radi, zaustavila sam se i krenula nazad, međutim on je krenuo za mnom. Rekla sam mu da se ne primiče jer ću vrištati, a on je rekao: ,,Izvini.'' Sreća moja što je bio dovoljno glup da krene za mnom dok sam još imala kuda da pobjegnem, jer je par metara dalje već bila ograda i sa lijeve i sa desne strane, a dalje odatle mrak. Kako sam prišla stepenicama vidjela sam nekog momka da tuda prolazi i zamolila ga da me sačeka, skontao je šta se dešava, i tad je sva opasnost prošla.

Došla sam kući i pokušavala bezuspješno da dobijem policiju! Niko se nije javio na hitni broj! Danas sam ih dobila tek iz drugog puta, rekla šta se desilo i tražili su mi da opišem kako je izgledao taj čovjek. Kako sam počela opisivati, sami su već znali dalji opis, što znači da je takvih slučajeva već bilo. A niti jednog jedinog policajca nije bilo u blizini! Za to vrijeme su kod Boske zaustavljali mog prijatelja čisto da ga malo ispitaju ko je i šta je i kud je naumio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2011, 19:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2009, 08:16
Postovi: 555
Lokacija: Бања Лука
То није први пут на том мјесту, не знам да ли се ради о истом манијаку мада није ни битно, битно је да полиција ради свој посао како треба :angry4: :angry4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7154 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 358  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs