banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 355  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2021, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Чек, стварно су офарбали паркинг мјеста у црвено, од којих наравно новац неће ићи у хумамитарне сврхе него њима у џепове? :confused2: Значи, могу се означавати паркинг мјеста, а не може се чистити и косити град, травуљина до кољена, кесе са смећем на сред шеталишта. :confused2: :confused1: Де, немојте, молим вас...

Супер коза, да, све си у прави, али баш тако, нема овдје напретка, а зашто би га и било. Као увели неке нове градске линије, оно увели само једну преко оне паралеле, док ГП у тешком муљу, писао сам о томе на теми у саобраћају, кад је аутом и пјешке једноставније кретати се по граду онда знаш колико је сати.

И какав се то градски парк гради? Ја колико знам, градски парк већ постоји ихахај деценија уназад и налази се преко пута Паласа и бившег Титаника. Зашто је тренд да сваки градоначелник глуми бана Милосављевића?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 09:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
motozeljo je napisao:
Ne cjepidlači, pored ovolike BL neko bi da mu se u Omladinskoj pravi biciklistička staza.......idi begaj :lol:

Знам, тамо и не може, али не цјепидлачим... У оволикој БЛ не понегје, већ скоро па понегдје се налазе бициклистичке стазе. Ја бих барем да их буде понегдје, ту и тамо. Ред је.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 10:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
_зока je napisao:
skitnica je napisao:
Bojim se da bi te jedinstvene karte bile "dobre samo za gradjane", a s obzirom da bi prevoznicima bilo komplikovano raspodijeliti dobit iz te nekakve zajednicke kase. Svako bi mislio da je zakinut. Samo pretpostavljam.
Mogao bi se napraviti sistem sa rf čitačem pa na ulasku u bus i izlasku iz njega očitaš karticu i na osnovu tih podataka da se raspodijeli novac na kraju mjeseca.


Ovakav sistem ne bi bio dobar samo za građane, već i za grad i za prevoznike.
Gradu bi bio dobar jer bi se ukupan saobraćaj rasteretio, jer bi bile manje gužve i jer bi zrak bio manje zagađen.
Prevoznicima bi bio dobar jer bi se javni saobraćaj popularizovao i više koristio, što bi onda dovelo do povećanja broja linija i polazaka.

Prava je glupost da se prevoznici namiruju direkt iz cijena karata, budući da se radi o javnoj usluzi i kao takva morala bi biti jednakog kvaliteta za sve građane.
To je slična problematika koju imaju recimo pošte i željeznice širom svijeta. Jedan dio je više, a drugi manje profitabilan, ali šta je - tu je...

Ja bih predložio 2 modela:
1. Prevoznicima se plaća po pređenom kilometru. Dakle, imaš liniju od x kilometara i voziš y puta dnevno. Pređeni put je xy i toliko novca dobiješ. Ni takstista ti ne naplaćuje više ako vas je jedno, dvoje ili troje u autu...

2. Ako već mora da se plaća po tom nekom glupom modelu, onda možeš uzeti statistiku unazad par godina i napraviti projekciju na osnovu nje.

Eto, dva modela koja ne zahtijevaju dodatne investicije i infrastrukturu.
Uostalom, sad vidimo koliko je naš pristup javnom saobraćaju besmislen sa podjelama na privatne prevoznike.
Evo, ja za svog života nigdje nisam vidio takav način rada. Ako neko jeste, volio bih da napiše ovdje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Možda neki trolejbus.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 10:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nije trošak samo kilometraža koju prijeđeš. Nemaju svi prevoznici ista vozila, ako imaš dva prevoznika čije se linije djelomično poklapaju, a tebi odgovaraju oba izabraćeš onog koji ima bolji autobus i ljubaznijeg vozača. X faktora utiču na izbor prevoznika u tom slučaju i jedino je ispravno da na osnovu broja preveženih putnika od tačke A do tačke B bude podjela. Za manje prometne linije treba država da snosi dio troškova ili da preuzme održavanje tih linija u potpunosti. Ako u Švicarskoj može Pošta da vrši javni prevoz baš zbog toga da svi imaju pravo na pristup uslugama zašto ne bi i kod nas mogla.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Наравно да је бесмислен, треба то бити јединствено, једноставније, а не Србију распарчали кнезови и властелини. Онда, сваки кнез (превозник) омогући да за цијену мјесечне карте ЈЕДНЕ линије се превози СВИМ линијама које он посједује. Рецимо, платиш мјесечну Алдемо турса и можеш да се возиш једном линијом, а за исту цијену ако би платио Павловићу или Аутопревозу, можеш обићи читав град кад држе сијасет линија. Гдје је ту логика?

Такође, сад са стране корисника, било би добро да се уведе цијена карте по пређеном километру, такође уз помоћ читача карата на улазу и излазу, писах о томе раније. Исто као што Кастра предложи за финансирање - колико се пређе, толико се и плати. А не 1,80 КМ за све.

Исто, ни мјесечне не би могле бити једнаке цијене већ на предаји за мјесечну карту кажеш које ти линије требају, тј. на које линије да се претплатиш, и то од које до које станице(дакле, станица са које крећеш од куће и станица гдје излазиш на посао) и усто, с обзиром на километражу проведену у бусу, компјутер тети на шалтеру израчуна колико КМ би коштала та мјесечна, и онда ти тета каже колико кошта то. Поновићу, то би биле дигиталне карте, на уласку очиташ, на изласку исто. Ако уђеш на станици прије оне која упада у трасу која је плаћена или изађеш послије, то се обрчуна, па сљедећу мјесечну платиш више за износ тог дуга, тј ишло би то као нека претплата за телефон, рецимо.

Добро, не мора се ићи толико детаљно и у ситна цријевца, али када би се увело да можеш да бираш које линије ћеш користити наредни мјесец и да за њих важи карта, ни мање ни више, а кад би цијена била одређена километражом, то би било сасвим довољно.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 12:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
_зока je napisao:
Nije trošak samo kilometraža koju prijeđeš. Nemaju svi prevoznici ista vozila, ako imaš dva prevoznika čije se linije djelomično poklapaju, a tebi odgovaraju oba izabraćeš onog koji ima bolji autobus i ljubaznijeg vozača. X faktora utiču na izbor prevoznika u tom slučaju i jedino je ispravno da na osnovu broja preveženih putnika od tačke A do tačke B bude podjela. Za manje prometne linije treba država da snosi dio troškova ili da preuzme održavanje tih linija u potpunosti. Ako u Švicarskoj može Pošta da vrši javni prevoz baš zbog toga da svi imaju pravo na pristup uslugama zašto ne bi i kod nas mogla.


Koliko ima slučajeva da se linije poklapaju? Koliko građanin ima mogućnosti da bira?
Javni saobraćaj treba da se vrednuje na neki jednoobrazan način.

Može i ovako: dužina linije * broj polazaka * koeficijent voznog parka (noviji vozni park = više para)

Dakle uopšte nema veze u koji autobus ću ja ući i kuda ću se voziti. Svakom kupljenom kartom, što mjesečnom, dnevnom ili pojedinačnom vožnjom, ja finansiram grad, koji finansira prevoznike ne samo da mene odvezu od tačke A do tačke B, već da uvijek nude mogućnost i uslugu prevoza. Autobusi moraju da voze bili oni puni ili prazni, jednostavno moraju. Inače imamo samo predimenzionisane taksije...

Kao i vodovod ili električno. Jednim dijelom plaćamo vodu koju potrošimo, a drugim dijelom plaćamo postojanje tog sistema i mogućnost da potrošimo vodu.

Umetnik je napisao:
Наравно да је бесмислен, треба то бити јединствено, једноставније, а не Србију распарчали кнезови и властелини. Онда, сваки кнез (превозник) омогући да за цијену мјесечне карте ЈЕДНЕ линије се превози СВИМ линијама које он посједује. Рецимо, платиш мјесечну Алдемо турса и можеш да се возиш једном линијом, а за исту цијену ако би платио Павловићу или Аутопревозу, можеш обићи читав град кад држе сијасет линија. Гдје је ту логика?


Pisao sam o ovome milion puta.

Umetnik je napisao:
Такође, сад са стране корисника, било би добро да се уведе цијена карте по пређеном километру, такође уз помоћ читача карата на улазу и излазу, писах о томе раније. Исто као што Кастра предложи за финансирање - колико се пређе, толико се и плати. А не 1,80 КМ за све.


Ne, nisam to predložio. Ja sam predložio da se prilikom raspodjele linija obračuna fiksna zarada prevoznicima za obavljeni posao.
Na primjer linija 1 ima 10 km i 15 polazaka. Linije 2 ima 4 km i 25 polazaka. Linija 3 ima 5 km i 2 polaska. Taj prevoznik za jedan dan preveze ukupno 260 km i to mu bude plaćeno po nekom koeficijentu.
Neki drugi prevoznik koji istom računicom opslužuje 300 ili 500 km, dobija proporcionalnu više prihoda.

Umetnik je napisao:
Исто, ни мјесечне не би могле бити једнаке цијене већ на предаји за мјесечну карту кажеш које ти линије требају, тј. на које линије да се претплатиш, и то од које до које станице(дакле, станица са које крећеш од куће и станица гдје излазиш на посао) и усто, с обзиром на километражу проведену у бусу, компјутер тети на шалтеру израчуна колико КМ би коштала та мјесечна, и онда ти тета каже колико кошта то. Поновићу, то би биле дигиталне карте, на уласку очиташ, на изласку исто. Ако уђеш на станици прије оне која упада у трасу која је плаћена или изађеш послије, то се обрчуна, па сљедећу мјесечну платиш више за износ тог дуга, тј ишло би то као нека претплата за телефон, рецимо.

Ovo je nonsens.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 12:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Grad: Moramo da optimizujemo i racionalizujemo potrošnju.

Ja: Oleeeee, konačno nešto pametno.

Grad: Pravićemo razne điđa-miđe po gradu i farbati asfalt.

Ja: ?!?!?!

Slika

Hoćete da pomognete biciklistima?
Umjesto da pravite one kretenske parkinge za bicikle u obliku bicikala, katanaca ili šta ti ja znam čega već, napravite nešto što je jednostavno, funkcionalno, jeftino i praktično. Kao na primjer:

Slika

Slika

Slika

Eto vam sistem napravljen tako da ne oštećuje diskove na biciklima, da se ram bicikla i jedan točak mogu uvijek i bez problema zaključati i koji je modularan.
Sigurno bi se mogao još malo pojednostaviti izbacivanjem nekih elemenata i tako praviti sa manje materijala i rada...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 12:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ili evo Grad objavljuje kako Čistoća pušta u upotrebu 6 trokolica za svoje radnike.
Kakve veze ima Grad sa tim?

Plus, nije mi jasno zašto nisu napravili moderne električne trokolice, da radnici to mogu sa lakoćom da voze...

Evo, ako ovakav moderan električni bajk košta 1300 €, baš me interesuje koliko bi koštalo da se napravi sličan tricikl...

Edit:
Ovakvo nešto:
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 13:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Castra je napisao:
Grad: Moramo da optimizujemo i racionalizujemo potrošnju.

Ja: Oleeeee, konačno nešto pametno.

Grad: Pravićemo razne điđa-miđe po gradu i farbati asfalt.

Ja: ?!?!?!

Slika

Hoćete da pomognete biciklistima?
Umjesto da pravite one kretenske parkinge za bicikle u obliku bicikala, katanaca ili šta ti ja znam čega već, napravite nešto što je jednostavno, funkcionalno, jeftino i praktično. Kao na primjer:

Slika

Slika

Slika

Eto vam sistem napravljen tako da ne oštećuje diskove na biciklima, da se ram bicikla i jedan točak mogu uvijek i bez problema zaključati i koji je modularan.
Sigurno bi se mogao još malo pojednostaviti izbacivanjem nekih elemenata i tako praviti sa manje materijala i rada...
Apsurdno je što ljudi koji odlučuju i odobravaju katance i slične gluposti su oni isti koji nikada u životu nisu vozili bicikl.
Njima je oblik katanca simpatičan a i koristan, da se zavalja po ko zna kojoj cijeni. Uvijek ce se opravdati da je to estetski predivno, krasi grad i sl gluposti.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 13:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Za još recepata i modnih savjeta zapratite moj YT kanal i instagram profil...
Patreon i PayPal u opisu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 14:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Jel imas tim stručnih saradnika ili sve sam smišljas?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 14:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Castra je napisao:
Ili evo Grad objavljuje kako Čistoća pušta u upotrebu 6 trokolica za svoje radnike.
Kakve veze ima Grad sa tim?

Plus, nije mi jasno zašto nisu napravili moderne električne trokolice, da radnici to mogu sa lakoćom da voze...

Evo, ako ovakav moderan električni bajk košta 1300 €, baš me interesuje koliko bi koštalo da se napravi sličan tricikl...

Edit:
Ovakvo nešto:
Slika
Ova sa metalnom korpom i jeste električna.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 15:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Vidio sam da jeste. Međutim to tako nakaradno izgleda, a koliko sam mogao da primjetim, koristili su i prvu generaciju električnih motora koja je značajno lošija od novih. Tako da...

Baš me interesuje koja je težina te metalne konstrukcije koju su navarili...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Castra je napisao:
Ne, nisam to predložio. Ja sam predložio da se prilikom raspodjele linija obračuna fiksna zarada prevoznicima za obavljeni posao.
Na primjer linija 1 ima 10 km i 15 polazaka. Linije 2 ima 4 km i 25 polazaka. Linija 3 ima 5 km i 2 polaska. Taj prevoznik za jedan dan preveze ukupno 260 km i to mu bude plaćeno po nekom koeficijentu.
Neki drugi prevoznik koji istom računicom opslužuje 300 ili 500 km, dobija proporcionalnu više prihoda.

Да, са тим се слажем. А то и рекох, колико ко ради и превози, да му се толико и исфинансира. Све се то да утврдити.
Castra je napisao:
Umetnik je napisao:
Исто, ни мјесечне не би могле бити једнаке цијене већ на предаји за мјесечну карту кажеш које ти линије требају, тј. на које линије да се претплатиш, и то од које до које станице(дакле, станица са које крећеш од куће и станица гдје излазиш на посао) и усто, с обзиром на километражу проведену у бусу, компјутер тети на шалтеру израчуна колико КМ би коштала та мјесечна, и онда ти тета каже колико кошта то. Поновићу, то би биле дигиталне карте, на уласку очиташ, на изласку исто. Ако уђеш на станици прије оне која упада у трасу која је плаћена или изађеш послије, то се обрчуна, па сљедећу мјесечну платиш више за износ тог дуга, тј ишло би то као нека претплата за телефон, рецимо.

Ovo je nonsens.

Није нонсенс. Колико платиш, толико ћеш се и возити. Колико се возиш, толико ћеш платити. Зар ово звучи као нонсенс? Неупоредиво већи нонсенс је сада кад једнако платиш да би се одвезао са Мејдана до Куљана или од хотела Крајине до Кривог сата. Или оно са мјесечним, још горе.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Očekuješ neki informacioni sistem koji će moći u realnom vremenu da prati ko ima koliko para na računu, plus uvodeći problem kontrole takvog plaćanja, plus uvodeći problem dopunjavanja tih kartica.

A sve to u vremenu kad se treba bogu pomoliti da autobus koji dolazi ima ispravne kočnice...

Razumiješ li koliki je poduhvat uvesti takav jedan sistem u upotrebu? A onda razmisli koliki je poduhvat da se moja ideja sprovede u djelo... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Castra je napisao:
Ili evo Grad objavljuje kako Čistoća pušta u upotrebu 6 trokolica za svoje radnike.
Kakve veze ima Grad sa tim?

Plus, nije mi jasno zašto nisu napravili moderne električne trokolice, da radnici to mogu sa lakoćom da voze...

Evo, ako ovakav moderan električni bajk košta 1300 €, baš me interesuje koliko bi koštalo da se napravi sličan tricikl...

Edit:
Ovakvo nešto:
Slika

Ово не би могло да заживи све док не постоји иоле уљуднија инфраструктура за мотоцикле и бицикле. Ово тротоаром баш и не може ићи, а улицама... Може ако ће се поштари кретати брзином аута не ометајући саобраћај у већој мјери. Можда је боља опција мотоцикли са тако неким коферчетом отпозада.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Poslednji put menjao Umetnik dana 20 Apr 2021, 16:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Castra je napisao:
Očekuješ neki informacioni sistem koji će moći u realnom vremenu da prati ko ima koliko para na računu, plus uvodeći problem kontrole takvog plaćanja, plus uvodeći problem dopunjavanja tih kartica.

A sve to u vremenu kad se treba bogu pomoliti da autobus koji dolazi ima ispravne kočnice...

Razumiješ li koliki je poduhvat uvesti takav jedan sistem u upotrebu? A onda razmisli koliki je poduhvat da se moja ideja sprovede u djelo... :D

То знам :) Утопија за нас. Али ето, рекох већ шта је једноставније, изводљивије, а имаће смисла.
Umetnik je napisao:
Добро, не мора се ићи толико детаљно и у ситна цријевца, али када би се увело да можеш да бираш које линије ћеш користити наредни мјесец и да за њих важи карта, ни мање ни више, а кад би цијена била одређена километражом, то би било сасвим довољно.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 16:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Umetnik je napisao:
Ово не би могло да заживи све док не постоји иоле уљуднија инфраструктура за мотоцикле и бицикле. Ово тротоаром баш и не може ићи, а улицама... Може ако ће се поштари кретати брзином аута не ометајући саобраћај у већој мјери. Можда је боља опција мотоцикли са тако неким коферчетом отпозада.


Apsolutno nisi u pravu, ali apsolutno.
Plus, pričamo o Čistoći. Poštari već imaju svoje motorine...

Umetnik je napisao:
Добро, не мора се ићи толико детаљно и у ситна цријевца, али када би се увело да можеш да бираш које линије ћеш користити наредни мјесец и да за њих важи карта, ни мање ни више, а кад би цијена била одређена километражом, то би било сасвим довољно.


Ne može. Očekuješ da šofer svakom putniku detaljno zagleda mjesečnu kartu da vidi koje linije je on platio da se vozi za taj mjesec... Ispeci, pa reci...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, пардон, о чистоћи си причао... Па не знам, и није лоша идеја, да им се олакша рад.

За карте:
Не, то би ишло са обичним читачем, возач више не би контролисао ништа.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 355  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs