banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Nov 2017, 19:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ljudi kakav program za kompresiju video sadržaja preporučujete ?

Konkretno imam neki osrednji "dashcam" koji snima video visokre rezolucije 1080P iako kvalitet baš i nije HD, više podsjeća na prosječan 420P
Spustio sam rezoluciju snimanja na kameri na 720 jer nema neke posebne razlike u kvaliteti a fajlovi nesto manje zauzimaju, ali i dalje snimak od 5 minuta zauzima nekih 200 MB.

- Probao sam programe sony vegas i camtasia i kada odaberem izlazni kvalitet 720p video i dalje zauzima baš puno, tj previše za toliko kratak video
- Kada odaberem 420 (što parira stvarnoj kvaliteti videa) onda mi izlazni snimak bude lošije kvalitete nego original

Naletio sam da je program HANDBRAKE dobar za takve stvari ali nisam sa njim ništa posebno postigao iako ima dosta opcija i čačkao sam ponešto ali nisam baš ekspert šta kakav recept napraviti da dobijem šta želim

Znači kako kompresuju film na 700 mega koji traje sat i po, ima li neko jednostavno rješenje tj program koji mi preporučujete?


Poslednji put menjao Peca dana 17 Nov 2017, 20:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2017, 19:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Avg 2011, 17:31
Postovi: 137
Bitan je codec kojim kompresuješ video, a ne software. Koja je ektenzija snimka s tog dashcam-a? Koji codec koristi?

Popularni video codeci su x264 i nešto stariji xvid, za audio koristi mp3, a kontejner mkv, avi ili mp4. Osim codeca bitnu ulogu u veličini fajla igra i bitrate (viši bitrate = veći fajl). Jedan od besplatanih programa u kome možes konvertovati video zapise (i birati ovo navedeno) je "Any video converter".

Npr. pokušaj sa matorska movie (*.mkv) kontejnerom i sljedećm postavkama:

Video size> 1280x720
Quality> Normal
Video codec> x264
Video bitrate> 2000
Frame rate> 25
Audio coed> mp3
Audio bitrate>128
Sample rate> 44100

To su neke standardne postavke...Srećno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2017, 20:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Kodek je 264 a ekstenzija mp4.
Inače sam primjetio da filmovi sa neta u mkv formatu najmanje zauzimaju a imaju solidan kvalitet.
Naletio sam na program movavi video suite i koristio ove tvoje opcije i jos se malo igrao i uspio sam smanjiti velicinu sa 250 na 100 MB bez gubitka kvalitete
hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs