banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 12:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2014, 16:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Imam tabelu sa rasporedom rada 4 tima koji rade npr 6 dana. U toku rada imaju raspored rada na terenu (oznaceno intervalima sati) i rad u kancelariji (u tabeli oznaceno sa "Kancelarija") , a imaju i slobodne dane poslije rada nocu (u tabeli oznaceno sa "Slobodno"). E sada kada se te rijeci ("Kancelarija" i "Slobodno") nadju u Subotu ili Nedelju trebalo bi da te celije prikazem praznima. To mogu uslovnim formatiranjem kada oznacim kolone "Subota i "Nedelja", ali ako zelim napraviti tabelu u kojoj neznam gdje ce se naci subota i nedelja, tj. zelim da napravim tabelu u kojoj zelim sve dane formatirati tako da bilo gdje bude upisana subota i nedelja da mi opisane rijeci izbrise. Jednostavno sam zablokirao...
Prilazem raspored
http://www.datafilehost.com/d/f08e52cd
Hvala na pomoci.
p.s.: u prilozenoj tabeli, rijec Slobodan desno od TIM4 zamijeniti sa rijeci Kancelarija

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2014, 17:26 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
probaj sa =weekday funkcijom..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2014, 05:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Posto je Kancelarija i Slobodan, slobodan unos, onda treba preko Uslovnog formatiranja..

Selektujes celije iz kolone za odredjeni datum za odredjenog radnika (napomena: ne mozes odjednom za sve, jer drugi dio zavisi od radnika do radnika) Ides na Conditional Formatting, New Rule, Use formula to determine which cells to format, stavi formulu:

= OR ( WEEKDAY(DATE(tvoj datum))=6, WEEKDAY(DATE(tvoj datum))=1)

(date dio ne treba ukoliko ti je celija vec formatirana kao datum - ako se ne varam)

I stavi format texta da bude bijeli...

Onda dodaj jos jedno pravilo, i stavi uslov: Use formula to determine which cells to format, i stavi fromulu

=AND((celija za tvog radnika)<>"Slobodan",(celija za tvog radnika)<>"Kancelarija")

(pripazi da nece i on sam dodati navodnike, jer ti onda nece raditi, i ove zagrade kod celije nisu neophodne), i stavi format teksta da bude Automatic (tj crni)... Ovo pravilo treba da bude prvo na listi, i stavi kvacicu na Stop if true...

To je to...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2014, 18:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Hvala vam. Jutros sam to rijesio, ali sada sam tek stigao da vam odgovorim. to sam uradio sa uslovnim formatiranjem gdje sam kao uslov postavio nesto duzu formulu, nego ova od vas ponudjena. (pokusacu i vase rjesenje). Moja formula glasi: =IF(AND(OR(E5="Subota";E5="Nedelja");OR(E7="Slobodan";E7="Kancelarija"));TRUE;FALSE).
Lijep vam pozdrav.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs