banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Sep 2017, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Sve u svemu, treba mu neki live...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 19:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Probao da prebaciš na High performance, pa restart? Pa da vidiš hoće li isključiti. Ako to pomogne, onda isključi USB selective suspend za balanced ili koji power plan. Ili provjeri šta u BIOS/UEFI ima vezano za power management. Ili možda čak novija verzija BIOS-a.

nije mi Power management ni pao na pamet, ako cemo iskreno, ali sam medju prvim stvarima pregledao BIOS i nisam nasao nista sto bi mi pomoglo

dtb_pro je napisao:
BSE je napisao:
hajd' da ne otvaram novu temu, moze se relativno podvuci pod ovu
naime, da li se nekome od vas desavalo na laptopu (konkretno Lenovo) da USB portovi rade, medjutim kad se sistem podigne svi usb portovi se pogase?
trazio sam neka rjesenja po netu i za sad nisam uspio da rijesim problem.
Drajvere ne mogu da instaliram jer, heh gle cuda ne moze da se ocita jbni usb ni u kom obliku (cak i mis).


Ako isključimo da je u pitanju defektan uređaj, odnosno da je hardware-ski problem, dolazimo do sljedećeg:

1. Windows 10 može taj problem imati isključivo sa AMD čipsetom, odnosno njegovim USB 3.0 kontrolerom (i to vrlo rijetko, ali desi se sa najnovijim čipsetima u laptopima sa AMD procesorima). Rješava se tako što butaš neki Linux distro sa medija live, iskopiraš driver za čipset i onda se vratiš u Windows i završiš posao.. Ako je Intel u pitanju, ili BIOS hebe kevu ili nešto stvarno ne valja.
2. Windows 7 (koji vjerovatno instaliraš) taj problem ima i sa Intelovim i sa AMD-ovim USB 3.0 kontrolerom jer jednostavno ne sadrži generičke drivere (podršku) za taj standard. Ponekad neće da radi ni USB 2.0 port za koji misliš da bi morao, ali ako nije posebni kontroler za 2.0, već je 2.0 port "izvučen" preko 3.0 kontrolera (don't ask), onda ni on neće raditi bez drivera. Ponekad oni funkcionišu tokom instalacije sistema (kako, zaista ne znam), ali jednostavno prestanu sa radom po završetku iste. Rješenje je isto kao i u prethodnom slučaju, s tim što ti za Intel treba driver i za čipset i za USB 3.0 (kod Intela to dolazi odvojeno).

Ovo sa Linux-om je neophodno naravno samo ako ti nije prepoznata mrežna kartica pa ne možeš na net da skineš drivere direktno.


mozemo iskljuciti da je defektan jer sam pomocu usb stika i externog harda obrisao instalirani Win10 i nabacio Win7 (ukoliko neko postavlja pitanje "zasto, o, zasto si to uradio?" - jednostavno, nemam zivaca da se maltretiram sa zaposlenicima koji jedva i Win7 poznaju, a i nije jos ispitano da li sve nase aplikacije rade uredno pod Win10)
problem nastaje kad Win7 dodje do ekrana za logovanje i tad jednostavno pogasi usb portove
citao sam o problemima sa usbovima, ali sva rjesenja koja su bila ponudjena (cackanja po registry-u, kopiranja odredjenih usbstor fajlova, loadiranja generickih drajvera u device manageru, pokretanje mini Win7 preko Hirens boota) nisu urodila plodom.
planirao sam kao krajnje rjesenje da ponovo pokrenem WinPE i da onda kopiram fajlove ili umjesto WinPE da pokrenem neki live distro, kao sto si predlozio, ali sam se nadao da cu to odraditi u samom Winu, a ne pomocu trikova :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
munja.alex je napisao:
Sve u svemu, treba mu neki live...

... koji prepoznaje USB 3.0 standard.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2017, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Yup, ne nešto iz kolekcije VIDI iz 2010...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs