banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 04:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jun 2003, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
vidio sam zanimljivu igricu, hitman 2, pa pozelim i ja da je odigram. instaliram ti ja to kad hop! nece. postavio sam odavno jednu ovakvu temu na "igre" al tamo niko pojma nema. a kako ce i imati, sve neki krelci. no dobro, da se ja vratim na ovo. dakle, kad ocu da je pokrenem, iskoci onaj nepozeljni prozorcic sa X-om u crvenom krugu i porukom "visual c++" , te u nastavku nesto kao "abnormal program termination". trazio sa rjesenje na par foruma i skontao da treba skinuti neku noviju verziju tog sistemskog fajla koji je valjda zaduzen za te instrukcije i sta ti ja znam (zove se msvcrt.dll, ako vam to ista znaci). skinuo sam ih par, ali u properties-u pishe da su svi stariji od onog kojeg ja vec imam. isao sam i na microsoftov sajt, ali tamo nista ni nema. dakle, ako neko zna kakav sajt sa tim update-ovanim sistemskim fajlovima, samo proslijedite ovamo. ili ako znate ikakvo drugo rjesenje bilo bi jos bolje.

pozdrav! :drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
jesi siguran da ispunjavas sve hardverske zahtjeve?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
celeron 1000, 650 mb sdram-a, geforce 4 mx...i vishe nego dovoljno. dakle...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 15:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
A da probas sa starom verzijom fajla ?? :)) (trenutni bekapujes, logicno) ..

Koji Dx imas? koje drajvere za plocu i graficku imas ?? Imas li neki od programa koji bi mozda smetali defaultnim sistemskim fajlovima ? Jesi li bio na oficijelnom forumu igrice, pa cita troubleshooting & problems fazone ??

:)
p.s. Igrica Enter The Matrix nije htjela sljakati na ovim racunarima u klubu, kad smo sredjivali .. jednostavno nismo znali sta je tacno u pitanju, na oficijelnom sajtu je rjesenje stajalo gotovo i ponudjeno :) Caka je u aplikacijama koje forsiraju refresh rate za nvidia-ine kartice .. (znaci Nvfix ili njemu slicni programi za poznati bug u w2k-u sto se nvidia-inih drajvera tice [60hz stalno u svim aplikacijama koje koriste direct3d ili opengl, a s tim fixom dizes Rf-rate na koliko hoces, za svaku rezoluciju posebno] i samo je bilo potrebno preinstalisati drajvere (da se fixer "resetuje" - posto on samo edituje vrijednosti u registry-u vezano za drajvere i rf-rate) i igrica je prosljakala savrseno ...
Zakljucak: prchkati, prchkati, citati, pokusavati :)) Upalice nesto, nemoguce je da ne moze sljakati :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 16:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
msvcrt.dll je runtime visual c++ paketa. Ako je igrica novijeg datuma, postoji mogucnost da je pisana u .net-ovom c++u prema tome otidji na microsoftov sajt i skini runtime za vcpp7.

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
A da probas sa starom verzijom fajla ?? :)) (trenutni bekapujes, logicno) ..


ajde dobro, probacu i to...

Citiraj:
Koji Dx imas?


devetka, ali vraticu 8.1 pa cu vidjeti, mozda i proradi

Citiraj:
koje drajvere za plocu i graficku imas ??


ne znam tacno koji su drajveri, ali ploca je asusova tuv4x, dok je graficka geforce 4mx 440 64 mb (vjeruj mi, ne znam kojeg proizvodjaca), te driveri za nju su verzije 40.72. na tom nekom forumu je pisalo da chaintechovi driveri mogu praviti probleme, te da bi trebalo iskljuciti neki v-sync. ja sam prije imao bas te problematicne drivere, ali sam onda skinuo sa nvidijinog sajta ove koje sam vec gore spomenuo i instalirao ih. takodje, iskljucio sam i taj vertical sync u nvidia propertiesu, ali nista od svega.

Citiraj:
Imas li neki od programa koji bi mozda smetali defaultnim sistemskim fajlovima ?


nista, sistem se podize bez ikakvih dodatnih programa, sem virtual drivea koji po meni nije uzrok tih problema. ali dobro, skinucu i njega pa cemo vidjeti...

Citiraj:
Jesi li bio na oficijelnom forumu igrice, pa cita troubleshooting & problems fazone ??


sve sam vec pogledao i proucio, ali nista o ovome.

Citiraj:
Ako je igrica novijeg datuma, postoji mogucnost da je pisana u .net-ovom c++u prema tome otidji na microsoftov sajt i skini runtime za vcpp7.


isao sam na download, ali tamo ima gomila svacega. nisam ti ja nesto tehnicki potkovan sto se ovoga svega tice, pa ako ti nije problem da mi samo pojasnis sta tacno trebam skinuti. dakle, sta sa liste da izaberem i koji fajl da skinem. ajd, hvala ti unaprijed.

i da napomenem da se ovo desava kako na win 98-ici, tako i na XP-u. takodje sam procitao na netu da ljudi cesto imaju iste probleme sa counter strikeom, ako to ikako pomaze.

pozdrav! :drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 19:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
Zanimljivo je, to se uvijek pojavljuje u 3-D programima. Recimo u programima kao što su Catia i Pro/Desktop. Ali, iz čistog mira, kada treba izvršiti neku jednostavnu operaciju...

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs