banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Word
PostPoslato: 15 Avg 2009, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Jeste li za da imamo temu o Wordu u kojoj ćemo pisati o prednostima i nedostacima i problemima sa ovim programom.

Imam Word 2007 i strašno me iritiraju neke stvari.

Srpski navodnici, kad je izabrano pismo latinica, uopšte ne daju srpske navodnike „ ”, nego ” ”. Samo kad je pismo ćirilica, onda se dobiju ovi srpski navodnici. I kad nešto pišem ili ispravljam, stalno moram da radim copy-paste.

Druga stvar - kad hoću da markiram npr. nekoliko slova jedne riječi i sljedeću riječ, on pođe da markira čitavu prvu riječ, pa tek kad se vratim unazad i krenem ponovo, sve vrijeme držeći miš, tek onda oblježi željeni broj slova prve riječi sa drugom riječi.

Treće što mi se dešava je kad nešto mijenjam u tekstu i u isto vrijeme se aktivira automatsko čuvanje - Word zakoči i moraš ga ugasiti, onda on "oporavi" taj dokument, ali ne možeš nastaviti u njemu raditi jer kao da je sačuvan drugdje.

Četvrto - neće da se drži naredbe da ne pravi razmak između pasusa, nego se sam u nekom momentu vrati na staro.

I kad hoćeš da tekst iz desnog ili lijevog poravnanja prebaciš u justify, onaj posljednji red u pasusu se skroz raširi - može li se to riješiti.


Zna li neko kako da podesim da prvi red bude uvučen manje nego što to Word radi, a da za to mogu i dalje koristiti tipku Tab?

Ono što mi je, između ostalog, okej je to što automatski pravi razmak između riječi kad radiš cut-paste. Super mi je i opcija "format painter".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 15 Avg 2009, 15:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Pa ako ga mrzis nemoj ga koristiti - ko te tjera ;) Ja koristim office 2003 sa extenzijom za podrsku docx formatu i radi sasvim zadovoljavajuce.... ne pada mi na pamet da za word izdvajam 1,5 gb na hdd-u ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 17 Avg 2009, 07:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2004, 18:28
Postovi: 246
Frieda je napisao:
Srpski navodnici, kad je izabrano pismo latinica, uopšte ne daju srpske navodnike „ ”, nego ” ”. Samo kad je pismo ćirilica, onda se dobiju ovi srpski navodnici. I kad nešto pišem ili ispravljam, stalno moram da radim copy-paste.
Word options -> Proofing -> Autocorrect options -> (tab) Autoformat as you type, pa tu čekiraj da koristi "smart quotes"

Frieda je napisao:
Druga stvar - kad hoću da markiram npr. nekoliko slova jedne riječi i sljedeću riječ, on pođe da markira čitavu prvu riječ, pa tek kad se vratim unazad i krenem ponovo, sve vrijeme držeći miš, tek onda oblježi željeni broj slova prve riječi sa drugom riječi.
Word options -> Advanced, pa ukloni kvačicu ispred druge opcije

Frieda je napisao:
Treće što mi se dešava je kad nešto mijenjam u tekstu i u isto vrijeme se aktivira automatsko čuvanje - Word zakoči i moraš ga ugasiti, onda on "oporavi" taj dokument, ali ne možeš nastaviti u njemu raditi jer kao da je sačuvan drugdje.
izgleda da imaš malo slabiji računar.
možda da isključiš autosave ako ti je to baš veliki problem?
(Word options -> Save)

Frieda je napisao:
Četvrto - neće da se drži naredbe da ne pravi razmak između pasusa, nego se sam u nekom momentu vrati na staro.
Ako tačno iza poslednjeg znaka interpunkcije prethodnog pasusa (sa <enter>) prelaziš u sljedeći pasus to se ne bi trebalo događati.

Frieda je napisao:
I kad hoćeš da tekst iz desnog ili lijevog poravnanja prebaciš u justify, onaj posljednji red u pasusu se skroz raširi - može li se to riješiti.
idi na kraj poslednjeg reda i pritisni <delete>.

Frieda je napisao:
Zna li neko kako da podesim da prvi red bude uvučen manje nego što to Word radi, a da za to mogu i dalje koristiti tipku Tab?
zašto koristiš <tab>? zašto ne koristiš "Identation" u podešavanjima za paragraf?

_________________
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas nego sedam dana kao siromah. -Bob Rock


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 28 Okt 2009, 08:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Sto se tice navodnika i meni je potrebno da promijenim one obicne navodnike u navodnike u nasem jeziku. Dakl da li postoji nacin da nesto kliknem i da mi promijeni postojece navodnike u nase navodnike??

plz help

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 28 Okt 2009, 09:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne znam koji Word koristiš ali idi na Tools > AutoCorrect Options i tu mislim da možeš baš sve isključiti, imaš više tabova gore, možeš sve isključiti, na nekima od njih se nalazi i to za navodnike. To je inače jedna od prvih stvari koje uradim kad instaliram Word. Trenutno imam instaliran Word 2007 i vidim da je kod njega nešto drugačije stanje pod AutoCorrect Options.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 28 Okt 2009, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
ne znam kako, ali kad sam sad uradio find and replace sve je ispravio. Izgleda da smart quotes mora biti obiljezeno. u svakom slucaju upalilo je. :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 28 Okt 2009, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
@ Frieda koliko mi se cini, vecina stvari koje te nerviraju su zbog tvog nedovoljnog poznavanja word-a ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Word
PostPoslato: 28 Okt 2009, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Sto se tice uvlacenja...To mozes podesiti u format-tabs (bar je tako u 2003-i)... Tj tu podesavas na koliko inchi da ti skace kada pritisnes tab...Ovo je fina opcija i kada pravis sadrzaj, pa da ti svi brojevi budu u istom redu... Samo stavis marginu na 5.5 inchi npr, i onda odes u format-tabs stavis zeljeni izgled (da li tackice, crtice ili nista) i onda kada pritisnes tab on skoci na 5.5 i stavi tackice do tog mjesta..ovo je primjer...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs