banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2017, 01:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
HWiNFO pa prati temperaturu.
Moguće da zbog dužeg pregrijavanja, više zbog prljavog hladnjaka, polako matična počinje da pravi problem. Mada nije baš u najboljim godinama. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 01:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Laptop kupio punac u radnji polovnjaka (ne verujem da je prljav al mogu da otvorim )
Radio je normalno celu instalaciju xp sp2 pa update na sp3
instalaciju drivera+ adobe flash,air,shockwave i na readeru smrznuo.
Posle restarta je radio instalaciju adobe readera i tu zamrzo,znaci bukvalno par minuta rada.

pratio sam rad procesora iz task menagera procesor se zakucavao u nekim momentima na 97-8 %
ali uglavnom je radio na oko 55-60%
ram je bio ok na nekih 300-400MB od 2 GB.

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 01:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pa ne moraš odmah otvarati, nego prati temperaturu dok je opterećen i dok nije. I da li ventilator radi :) Odnosno da li izbacuje vruć vazduh dok je viša temperatura ili se cijeli laptop grije.
Može svašta biti problem. Od RAM-a do punjača, a između svašta nešto :)
Kakva je baterija. Ako je dobra, vidi kako radi bez punjača. Pogledaj event viewer da li prijavljuje išta.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
baterija ne radi u opste.
event viewer nista nije prijavio za sad.
oseti se strujanje vazduha na strani laptopa. (cudno mi je sto na mestu gde je cooler ima na vanjskoj plastici fab. kao otvor za isti i onda kao dodatna plastika da ga zatvori)

razmisljam da mu otvorim tu plastiku ako je moguce xD

bio ugasen ostatak noci,sad pokusao da ga upalim i momentalnokada je otvorio zelene poljane se culo kako zvuk "stopa" i zaledio.

gasenje samo na dugme :(
sad mu pokrecem live fedoru da vidim ako radi normalno moze biti do HDD-a ---> linux radi kao saliven,pokrenuo sam apsolutno sve aplikacije i moguce stvari koje fedora ima rpocesor je u trenutku pokretanja nekih aplikacija isao do 80-90% ali nema kocenja.
sad cekam da punac donese stari laptop pa da probam da prebacim hdd

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 15:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Po simptomima vjerovatno HDD.

Poslato sa komsijinog fiksnog telefona uz pomoc Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Zamenio HDD i RAM i nije pomoglo,i onda cisto iz znatizelje (jer wiifii kartica nije bila originalna za taj model) iscupam istu i radi sve normalno.
Sto ce reci iz meni nepoznatih razloga je wiifii kartica pravila neki konflikt i zamrzavala racunar.

Na kraju (jebes laptop bez wiifii-ja ) pregledam na sajtovima kompatibilnost displaya i promenim isti.
Laptop koji sam koristio za delove je malo bolji samo mu punac stuco display xD tako da sam zavrsio sa popravkom istog xD

PS:Zna li iko zbog cega wiifii kartica moze da napravi ovo?

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Ajd sad reci kakav je od punca taj, što mu je bio stucan ekran, koji cpu i ram?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 08:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
dalmi je napisao:
Zamenio HDD i RAM i nije pomoglo,i onda cisto iz znatizelje (jer wiifii kartica nije bila originalna za taj model) iscupam istu i radi sve normalno.
Sto ce reci iz meni nepoznatih razloga je wiifii kartica pravila neki konflikt i zamrzavala racunar.

Na kraju (jebes laptop bez wiifii-ja ) pregledam na sajtovima kompatibilnost displaya i promenim isti.
Laptop koji sam koristio za delove je malo bolji samo mu punac stuco display xD tako da sam zavrsio sa popravkom istog xD

PS:Zna li iko zbog cega wiifii kartica moze da napravi ovo?


Ako nije isti OS, onda je sasvim sigurno do drajvera.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Za sve ostalo, Mastercard..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dalmi je napisao:
...Sto ce reci iz meni nepoznatih razloga je wiifii kartica pravila neki konflikt i zamrzavala racunar...
...PS:Zna li iko zbog cega wiifii kartica moze da napravi ovo?


Zapravo vrlo čest problem. Određeni modeli laptop ti čak izbacuju poruku o detekciji nekompatibilne wireless-kartice i ne dozvoljavaju dalje boot-anje. Kod nekih laptopa se mogu pronaći po dve ili tri kartice koje odgovaraju, a kod nekih samo jedna i amin. Sjećam se da je prošle godine bila tražena neka Ralinkova jer su baš crkavale i nigdje ih nisi mogao naći ni za lijeka. Ima više razloga za to. Osnovni je kompatibilnost samog čipa za wi-fi sa čipsetom ploče, ali ima tu i drugih. Bitno je znati da ne može svaka kartica u svaki laptop iako fizički može da stane i odgovaraju kačenja za antene.

Kod novijih laptopa je još veći haos. Uzmete za baš svoj model prema serijskom broju i pronađete support stranicu proizvođača sa sve driver-ima. Krenete da skidate kad tamo za wireless imate Broadcom, Intel, Realtek i Atheros. Nevažno što ste tražili po s/n-u. Na laptopu doduše mora stajati naljepnica na kojoj stoji koji je "radio chip" unutra, ali ona zna biti skrivena, a ni ne znaju svi za to. Kod nas su najprisutniji Atheros i Intel, malo manje Broadcom i Realtek, a ponajmanje ima Ralink-a. Kad kažem "kod nas", mislim na tržište Balkana. Neki čipovi ne smiju na određena tržišta (ne ispunjavaju standarde o jačini zračenja ili tako neko sran*e) tako da oni završe kod nas. A s druge strane, taj dan je na traci negdje u Kini bio kontejner sa Broadcom karticama pa je bilo "udri dok se ne potroši", a sutra ćemo Intel :D.

Uglavnom, ako strada wireless kartica, mora se mijenjati adekvatnom (najčešće istom) što znači da more drugih kartica ne može u vaš laptop i da se mora dobrano proguglati prije zamjene. Eto...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 17:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Lako je drajvere pronaći. U device manager i copy hardware ID pa google objasni koji je model :)

Ali laptopi znaju baš biti patnja sa tima zamjenskim hardverom. A najbolje kada imaš dvije RAM memorije koje rade na istoj brzini iste latence... različit mem čip na njima. Zamjeniš im pozicije, neće da upali, zamjeniš opet on upail.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Il intel dual band wlan na nekim hp mašinama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
munja.alex je napisao:
Ajd sad reci kakav je od punca taj, što mu je bio stucan ekran, koji cpu i ram?


Procesor je Sempron dual core @1,6
Isto 2Gb rama (koristio RAM kad sam proveravao onaj wiifii crknuti xD )

Na oba laptopa je windows XP sp3
Cisto instaliran na pocetku operacija (punac kad je kupio wiifii crknuti bio win7 na njemu,po meni previse za tako slab proc celeron 1,6)

Na pamet mi je pala wiifii kartica kada posle skinutih drivera sa Fujitsu sajta za tacan model laptopa nije radila.
Na jednom od starih cdova nadjem drivere od bratovog laptopa isto neki amilo i instaliram driver od njegove wiifii karte i pojavi se u dev.men. kasnije u ovom prebacivanju delova sam iscitao podatke sa kartice i driver je ispravan....samo sto ne radi xD
Najgrdje od svega je sto je laptop tako dosao iz radnje polovnjaka (dont get me wrong al nece Turci u sopu da zamene xD )

Display je prebacen i radi sve ok....cak i bolje nego pre xD

Sum of problems
Laptop 1 je dobio display od laptopa 2 jer laptop 2 je po mom ukusu smece nevidjeno xD

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Poslednji put menjao dalmi dana 24 Jan 2017, 21:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
dtb_pro je napisao:
dalmi je napisao:
...Sto ce reci iz meni nepoznatih razloga je wiifii kartica pravila neki konflikt i zamrzavala racunar...
...PS:Zna li iko zbog cega wiifii kartica moze da napravi ovo?


Zapravo vrlo čest problem. Određeni modeli laptop ti čak izbacuju poruku o detekciji nekompatibilne wireless-kartice i ne dozvoljavaju dalje boot-anje. Kod nekih laptopa se mogu pronaći po dve ili tri kartice koje odgovaraju, a kod nekih samo jedna i amin. Sjećam se da je prošle godine bila tražena neka Ralinkova jer su baš crkavale i nigdje ih nisi mogao naći ni za lijeka. Ima više razloga za to. Osnovni je kompatibilnost samog čipa za wi-fi sa čipsetom ploče, ali ima tu i drugih. Bitno je znati da ne može svaka kartica u svaki laptop iako fizički može da stane i odgovaraju kačenja za antene.

Kod novijih laptopa je još veći haos. Uzmete za baš svoj model prema serijskom broju i pronađete support stranicu proizvođača sa sve driver-ima. Krenete da skidate kad tamo za wireless imate Broadcom, Intel, Realtek i Atheros. Nevažno što ste tražili po s/n-u. Na laptopu doduše mora stajati naljepnica na kojoj stoji koji je "radio chip" unutra, ali ona zna biti skrivena, a ni ne znaju svi za to. Kod nas su najprisutniji Atheros i Intel, malo manje Broadcom i Realtek, a ponajmanje ima Ralink-a. Kad kažem "kod nas", mislim na tržište Balkana. Neki čipovi ne smiju na određena tržišta (ne ispunjavaju standarde o jačini zračenja ili tako neko sran*e) tako da oni završe kod nas. A s druge strane, taj dan je na traci negdje u Kini bio kontejner sa Broadcom karticama pa je bilo "udri dok se ne potroši", a sutra ćemo Intel :D.

Uglavnom, ako strada wireless kartica, mora se mijenjati adekvatnom (najčešće istom) što znači da more drugih kartica ne može u vaš laptop i da se mora dobrano proguglati prije zamjene. Eto...


Na zvanicnom sajtu Fujitsu je stajalo broadcom i atheros.
A u njemu mislim Intel pro 2200

Kakva su vremena dosla ni u nemackoj nemos kupit ispravan polovnjak :lol: :lol: :lol:

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Mrtva trka između Celerona i Semprona.... akošiskreno šrot ti je to isti, za godinu il dve crće još nešto i onda u kontejner sve...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Celeron je single core xD
Sempron duplo bolji xD

Ma za 20-30 eura ima punac da kupi neki novi pa opet sastavljaj xD
A patike kupi za 180 evra bem te zivote XDDD

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Prioriteti se moraju znati!
:-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Pri paljenju mi iskače ova poruka :
One or more files of your TeamViewer version are missing or have been modified. Some of the TeamViewer functionality will not be available. Please reinstall TeamViewer.

Pa onda ova :

TeamViewer: Failed to load resource DLL (TeamViewer_Resource.dll)
Kako riješiti problem?

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
A jesi pokusavao obrisati TW pa ga opet instalirati ako ti treba? Ili ga bar obrisi iz startupa da ti to ne iskace kad palis komp.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Pokušavao, brisao pa opet instalirao novi verziju, isto. U principu mi i ne treba taj program samo da se riješim ovih obavještenja.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs