banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 18:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 19 Mar 2014, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jul 2010, 20:42
Postovi: 208
Zna li neko da resi problem sa zvukom ha hackintoshu hitno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 21 Mar 2015, 09:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Mar 2015, 14:45
Postovi: 5
man02 je napisao:
Zna li neko da resi problem sa zvukom ha hackintoshu hitno


Kakve su specifikacije i šta je problem sa zvukom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 21 Mar 2015, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po meni nema logike koristiti MacOS na bilo kojem racunaru osim apple na proizvodu. Podrska za bilo koji CPU koji nije intel i cak za neke intel procesore je ocajna, moras se uzdati da ce neko napraviti dobar kernel itd... Taj tvoj problem je vjerovatno vezan za to sto nisi ucitao dobar Kext za hardware. Ako vec hoces nesto slicno Mac-u, instaliraj Ubuntu i stavi neku temu da ti prepravi sve u OSX i eto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 25 Mar 2015, 22:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Mar 2015, 14:45
Postovi: 5
Sehxor je napisao:
Po meni nema logike koristiti MacOS na bilo kojem racunaru osim apple na proizvodu. Podrska za bilo koji CPU koji nije intel i cak za neke intel procesore je ocajna, moras se uzdati da ce neko napraviti dobar kernel itd... Taj tvoj problem je vjerovatno vezan za to sto nisi ucitao dobar Kext za hardware. Ako vec hoces nesto slicno Mac-u, instaliraj Ubuntu i stavi neku temu da ti prepravi sve u OSX i eto.


Sigurno da je OSX najbolje koristiti na Apple računalu za koji je i predviđen, ali kao alternativa se itekako može koristiti Hackintosh, naravno potrebno je pažljivo odabrati konfiguraciju za te namjene i paziti i na najmanju sitnicu kako bi sve u potpunosti funkcionisalo, ja koristim Hackintosh i nemam niti jedan jedini problem, ažuriranja sistema vršim direkto preko AppStorea.
OSX na PC ima i neke svoje prednosti, moguće je eksperimentisati sa konfiguracijom koja može biti znatno jača od standardnih Mac računala, tako da sve ide mnogo fluidno jer OSX ne zahtjeva takvu hardversku snagu.
Između ostalog ukoliko želite eksperimentisati, a uz znatno manji budžet koristiti OSX - Hackintosh je pravo rješenje.
Ovako to izgleda kod mene>>

Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 25 Mar 2015, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I sta si dobio sa tim? Nemas spektar programa Windowsa, nemas siroke mogucnosti Linuxa, nemas stabilnost pravog MacOS-a, a Apple racunare ne cini samo OS vec i stabilan hardver. Tu imas samo zatvoren operativni sistem za kurcenje, po meni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 26 Mar 2015, 05:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Spektar (korisnih) programa Windowsa je jako upitna stvar, u poredjenju sa OS X-om.

Ja svakodnevno koristim oba (Windows na poslu, Mac kuci) i oba imaju svoje prednosti sto se tice samih aplikacija.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 26 Mar 2015, 09:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Mar 2015, 14:45
Postovi: 5
Sehxor je napisao:
I sta si dobio sa tim? Nemas spektar programa Windowsa, nemas siroke mogucnosti Linuxa


Sve zavisi od korisničkih potreba, OSX nimalo nije programski "siromašan", više bi to rekao za Linux, npr. ko koristi Linux za dizajn i modeliranje?

Sehxor je napisao:
nemas stabilnost pravog MacOS-a

Možda nemam pravu stabilnost pravog Maca, ali imam stabilnost sistema koju nema čak ni Windows na PC.

Sehxor je napisao:
Tu imas samo zatvoren operativni sistem za kurcenje, po meni.


Ne slažem se da je OSX na Hackintoshu zatvoren OS, a za "kurčenje" svakako nije, samo sam htio predstaviti kako se može eksperimentisati u svakom aspektu pa tako i vizelno.

FLASH je napisao:
Spektar (korisnih) programa Windowsa je jako upitna stvar, u poredjenju sa OS X-om.

Ja svakodnevno koristim oba (Windows na poslu, Mac kuci) i oba imaju svoje prednosti sto se tice samih aplikacija.


U potpunosti se slažem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 26 Mar 2015, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
FLASH je napisao:
Spektar (korisnih) programa Windowsa je jako upitna stvar, u poredjenju sa OS X-om.

Ja svakodnevno koristim oba (Windows na poslu, Mac kuci) i oba imaju svoje prednosti sto se tice samih aplikacija.


Spektar korisnih programa na windowsu?
Možeš li mi kao laiku objasniti prednosti Hackintosha u odnosu na windows?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 26 Mar 2015, 16:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Za sam software, svakom svoje.

Za stabilnost hardware-a Mac-a, to je druga stvar.

Ovo je summary razlika:

Slika

:D

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 18 Avg 2015, 15:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ne znam da li je iko probao novi OS X, pa da ovdje napisemo sta...

Slika

Ja sam prije sedmicu-dvije prebacio se na El Capitan public beta i zasad dobro steka. Svi se mogu prijaviti sa svojim accountom i skinuti legalno na https://beta.apple.com/.
Apple je izbacio public beta 4 nedavno (nesto kao service pack za Windowse), mada sam ja jos uvijek na trici i nema nekih bagova. Slobodno se moze instalirati bez cekanja na zvanicni upgrade na jesen.

Sam sistem kao sistem donosi par poboljsanja u odnosu na prosli, a po meni najvaznije je da je brzina dobra i par aplikacija se sad brze startaju. Od konkretnih stvari, svidja mi se split screen 2 aplikacije istovremeno, novi Photos app i malo update-ovani side bar / notifikacije.

Slika

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 18 Avg 2015, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kakav ti je sa potrosnjom RAMa... Ja i na proslom, a i na ovom novom MBP imam problem sa tim... Pojede RAM jako brzo, tj veliki je broj u Wired memoriji, koja je u sustini slobodna, ali zna zaglupiti komp... Instairao sam aplikaciju koja kontrolise RAM i cisti ga kada spadne ispod 700MB, ali me nervira... To mi se desava na zadnjih par novih softvera...

Planirao sam uzeti SSD, kazu da je i to jedan od uzroka problema, jer ovi novi OS uglavnom slabije rade na HDD... Jeste da imam 4GB RAMA, ali ovaj problem imaju ljudi koji imaju 8GB...

p.s. sada si mi ubacio buvu, mislio sam cekati zvanicnu verziju, ali meni kao po obicaju djavo ne da mira, pa cu instalirati ovu betu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 18 Avg 2015, 20:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Tako je i kod mene bilo. Vidim da je dostupan public beta, pa odmah ne da djavo mira... :D

Ja sam prije 2 mjeseca formatirao disk i reinstalirao sistem i otad su prestali problemi sa memorijom, a komp leti kao kad sam ga kupio... Nikakve probleme nisam primijetio ni na El Capitanu.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 18 Avg 2015, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Stavio sam na AppStore da se skida pa cemo videti. Ja sam provalio da mi racunar super radi nakon formatiranja, ali cim instaliram neki krekovan program racunar uspori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 19 Avg 2015, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dakle, da i ja rezimiriam...

Racunar dosta brze radi nego na Yosemite, aplikacije otvara u sekundi... Ja sam imao instaliran Avast (nemam pojma zasto) i on mi je pravio dosta problema, nisam moga otvoriti pola sajtova (kada sam presao na El Capitan), a za skoro svaki sajt mi je trazio da potvrdim sertifikat... Trazio na netu sta je problem i nadjem da je Avast krivac, nakon sto sam ga izbrisao, sve radi normalno, dosta memorije mi je oslobodjeno (videcemo hoce li biti problema u buducnosti) i cini mi se da je taj RAM postao stabilniji nego ranije... Zbog Avasta nisam mogao ni u App Store uci, ali sada je i to reseno...

Nisam provali kako koristis taj split screen, moram to procackati... U Safariju sam pre klikom na cmd +(neki broj od 1-9) otvarao stranicu koja mi je u favorites gore pod tim brojem, npr kliknem cmd + 1 i otvorice mi BL forum, sada to ne radi, tj sada tom komandom prebacuje otvorene tabove, to mi je glupo ali dobro, ne znam je li to bug ili su odlucili da to promene, a ja u podesavanjima ne nadjoh da to vratim kao funkciju za favorites...

Instalirao sam i iOS9 pa cu i to nakon cackanja opisati, ali za sada mi deluje stabilno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 19 Avg 2015, 17:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Eto, znaci, nije OS kriv. ;)

Za split screen... Klikni i drži zeleno dugme u gornjem lijevom ćošku (i.e. maximize) i pojaviće ti se opcija za full screen dvije aplikacije.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 19 Avg 2015, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Odmah mi zabagovalo :lol:

Pokusao da spojim Safari (na kojem je bio otvoren YT klip) i Mail aplikaciju i zabaguje, pa sam morao restartovati comp :lol:

Inace, ne moras tako na zelenu strelicu da bi ubacio u split screen, nego samo drzis ovaj status bar od prozora i vuces ga na gore, nakon par sekundi on otvori onu liniju gde ubacujes taj program


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 21 Avg 2015, 13:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Izasla je beta 5, stavio sam da se updateuje, pa cemo videti ima li poboljsanja, mada meni ovo fantasticno radi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 07 Feb 2016, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Pozdrav ekipa, valjda je dobro mjesto za ovo pitanje.

Da li zna neko je li moguce kupiti dodatni iCloud prostor sa onim iTunes gift carticama? Namjestena mi je US iTunes i Apple ID, bez kreditne kartice, pa ne bih da mijenjam to na Hrvatsku, ili kako vec ide, ostao bih na USA, pa da li je izvodljivo onda sa tom iTunes gift karticom to da se placa, bez unesene USA kreditne kartice?

Hvala puno na odgovoru. Da provjerim ipak prvo prije nego sto bacim pare, jer koliko sam procitao, neki kazu moguce je, drugi da jeste ali da mora da bude prijavljena i kreditna kartica... tako da, nisam pametan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Apple Macintosh
PostPoslato: 08 Feb 2016, 03:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Accepted payment methods for iCloud storage upgrades include credit cards, debit cards, and iTunes Store credit. If you don't have enough iTunes store credit to complete your upgrade, you'll be charged the remaining amount. Apple Store gift cards aren't accepted as payment for upgrading iCloud storage.

https://support.apple.com/en-us/HT201238

https://m.reddit.com/r/apple/comments/2 ... ift_cards/

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apple Macintosh
PostPoslato: 08 Feb 2016, 11:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Da, sve sam to vec iscitao, i na papiru zvuci kao da moze, ali po pojedinim komentarima procitao sam da postoji mogucnost da ipak trazi kreditnu karticu da bude prijavljena na Apple ID-u, bez obzira sto imas dovoljno novca pomocu iTunes gift kartica. To jeste redoslijed naplate, prvo skida sa tih gift kartica, pa ako nema dovoljno, dalje povlaci sa kreditne kartice, no meni je ostalo nejasno samo da li moze da prodje uplata za iCloud prostor iskljucivo sa iTunes gift karticama bez ikakve kreditne kartice prikacene kao opcije. Rizik je da kupim tu gift karticu i bacim pare, ako trazi i kreditnu karticu da bude prijavljena na apple ID.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs