banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 04:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 15 Nov 2013, 17:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2013, 16:03
Postovi: 292
Nova verzija je zaista brza, iako su mnoge stvari izbacili brzina rada se primjetno povecala sto je za svaku pohvalu.

_________________
Um caruje dok snaga ne popizdi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 19 Nov 2013, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Nova Opera je sranje, jedini razlog zasto je stara verzija 12.16 na prestu sporija ili nestabilna na nekim sajtovima je zato sto je out of date, inace stara Opera je ko svicarski noz i vecinu svog postojanja je bila neuporedivo brza od bilo cega sto je bilo na trzistu browsera... kao sto rekoh - opera R.I.P.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 08:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
epek je napisao:
Nova Opera je sranje, jedini razlog zasto je stara verzija 12.16 na prestu sporija ili nestabilna na nekim sajtovima je zato sto je out of date, inace stara Opera je ko svicarski noz i vecinu svog postojanja je bila neuporedivo brza od bilo cega sto je bilo na trzistu browsera... kao sto rekoh - opera R.I.P.



apsolutno netacno, ko bi normalan izbacio nesto sto je sporije od prethodne verzije??? a kamoli Opera koja je ozbiljan browser...svasta se moze ovde procitati...radi ko munja... :confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 10:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Nova Opera je go qrac! Ja je koristim ali samo zato što mi je Mozila fuj, a ne prelazi mi se na Chrome. Najprije će biti da ću preći na IE 11.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
_зока je napisao:
Nova Opera je go qrac! Ja je koristim ali samo zato što mi je Mozila fuj, a ne prelazi mi se na Chrome. Najprije će biti da ću preći na IE 11.


nadam se da se salis...od svih glupih predloga koje si napisao, najgori si tj najgluplji izabrao browser


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 12:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Care jesi ti isprobao novi IE?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ne znam zasto, al ja bih radije prestao da posjecujem internet nego da za surf koristim Chrome :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
V@nja je napisao:
Ne znam zasto, al ja bih radije prestao da posjecujem internet nego da za surf koristim IE :oops:



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 14:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
V@nja je napisao:
Ne znam zasto, al ja bih radije prestao da posjecujem internet nego da za surf koristim IE :oops:



Slika

Tako sam i ja mislio dok nisam probao ovaj novi na Win7.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dadotb je napisao:
_зока je napisao:
Nova Opera je go qrac! Ja je koristim ali samo zato što mi je Mozila fuj, a ne prelazi mi se na Chrome. Najprije će biti da ću preći na IE 11.


nadam se da se salis...od svih glupih predloga koje si napisao, najgori si tj najgluplji izabrao browser


Sinko, odavno nisam ovako direktno odgovorio nekome, ali sada moram: Veze ti nemaš! Operu brane samo oni najzadrtiji korisnici koji su je od početka koristili samo zato što su željeli da kontriraju drugima, a ne zbog njenih nekadašnjih prednosti. Oni koji su je koristili zbog tih prednosti ili su promijenili browser ili je danas iz čiste ljubavi prema nekadašnjim vrijednostima još uvijek koriste, svjesni da to više nije to. Jedan manji procenat je i onih koji je koriste po navici i jednostavno ne vole ili se boje probati nešto drugo.

Norvežani su to shvatili već neko vrijeme i prešli su i oni na WebKit engine, iako su se dugo odupirali. Ali neke druge stvari će morati mijenjati, ako žele da uzmu neki bitan procenat korisnika na internetu.

Dotada je stvarno bolje koristiti neki drugi browser, a izbor IE 11 na sistemu koji se redovno update-uje je VEOMA DOBAR izbor koliko god bi to recimo prije dvije godine sumanuto zvučalo. Informiši se malo, testiraj pa se onda upuštaj u tako opasnu raspravu.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 17:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2013, 16:03
Postovi: 292
V@nja je napisao:
Ne znam zasto, al ja bih radije prestao da posjecujem internet nego da za surf koristim Chrome :oops:

Istina. Meni nekako nedovršen, puno sitnica nedostaje. :-?
Najveća zamjerka koju imam je što ne mogu podesiti da kad zatvorim sve tabove ne zatvara program već vrati speed dial.
Opet opera ima i mini varijantu za moj telefon što ostali nemaju, pa mi se zbog sinhronizacije neda preći na drugi browser.

IE 11 sam par puta koristio, ali mi malo smeta što nisam navikao na onakav raspored i ništa mi nije gdje treba. Što kaže dtb_pro više ni opera nema one dobre opcije kao prije, ne mogu sve ručno podesiti i razmjestiti, ali zbog onog što je ostalo je i dalje koristim. Na novu varijantu sam se čini mi se već navikao jer je nakon izbacivanja koječega poprilično brža od stare.

_________________
Um caruje dok snaga ne popizdi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
IE11 je dobar stvarno, a citao sam recenzije da je sigurniji i od Chroma, a o FF da ne pricam. Veci dio krivice sto je IE na losem glasu su prvenstveno programeri, jer se dosta stvari mora posebno za njega raditi, ali za krajnje korisnike je dobar, pod uslovom da se nekom svidja naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Ja na to više gledam kao stvar ukusa koji ti se logo više svidja i stvar navike. Lično koristim FF baš iz navike. Prije 4 godine sam igrao neku online igru koja na mom kompu od 1GB rama je bila kidanje živaca na FF...tad sam prešao na Chrome jer je igranje primjetno bilo bolje na njemu, ali samo sam palio chrome za igranje...za totalni prelaz mi je falilo da bookmarks tab mi prikazuje feed-ove stranica koje pratim tako da ih izlistam bilo gdje da se nalazim u toku surfanja (i to mi je omiljena karakteristika FF). Manje je uzimao memorije i solucija da svaki tab zasebno se vodi je odlična... ne znam zašto FF je imao problem da u startu uzme (lupam) 100MB memorije i onda kad čitam online stripove što dalje idem sa stranicama to sve sporije radi da bih svakih 50 stranica morao ga uključivati-isključivati.
Za zaštitu sam na njega natrpao adblock, disconnect, https-everywhere,noscript i možda nije ni čudo da svjež Chrome radi fluidnije.

Operu sam iz znatiželje probao ali masu stranica mi je čudno prikazivala..., recimo imao problema s njom kad forume posjećujem da mi ne prikaže post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 19:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ja ju koristim od Bog zna kada i vrlo vjerovatno je to cista stvar navike
Mrsko mi se navikavati sada na nesto novo
Jos uvijek nisam presao na ovu novu Operu
Pitanje je da li cu

Chrome ne mogu, bas
FF takodje
Prije bih se vratio na IE
Il' da bas pobudalim i uzmem Safari
:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 19:11 
Kad je bal...

Chrome je daleko brzi od FF, ali ne mogu se navici na njega i dzaba...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Izgleda da sam jedan od retkih koji koristi Safari :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nobles :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 25 Dec 2013, 20:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Hertzog je napisao:
Izgleda da sam jedan od retkih koji koristi Safari :)


Decko, tis na totalno pogresnom OS-u, a kamoli browseru :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 26 Dec 2013, 00:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Otpor je uzaludan :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 26 Dec 2013, 06:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
dtb_pro je napisao:
dadotb je napisao:
_зока je napisao:
Nova Opera je go qrac! Ja je koristim ali samo zato što mi je Mozila fuj, a ne prelazi mi se na Chrome. Najprije će biti da ću preći na IE 11.


nadam se da se salis...od svih glupih predloga koje si napisao, najgori si tj najgluplji izabrao browser


Sinko, odavno nisam ovako direktno odgovorio nekome, ali sada moram: Veze ti nemaš! Operu brane samo oni najzadrtiji korisnici koji su je od početka koristili samo zato što su željeli da kontriraju drugima, a ne zbog njenih nekadašnjih prednosti. Oni koji su je koristili zbog tih prednosti ili su promijenili browser ili je danas iz čiste ljubavi prema nekadašnjim vrijednostima još uvijek koriste, svjesni da to više nije to. Jedan manji procenat je i onih koji je koriste po navici i jednostavno ne vole ili se boje probati nešto drugo.

Norvežani su to shvatili već neko vrijeme i prešli su i oni na WebKit engine, iako su se dugo odupirali. Ali neke druge stvari će morati mijenjati, ako žele da uzmu neki bitan procenat korisnika na internetu.

Dotada je stvarno bolje koristiti neki drugi browser, a izbor IE 11 na sistemu koji se redovno update-uje je VEOMA DOBAR izbor koliko god bi to recimo prije dvije godine sumanuto zvučalo. Informiši se malo, testiraj pa se onda upuštaj u tako opasnu raspravu.


OK, tvoje misljenje postujem, jer znas i baratas cinjenicama...Ipak cu ostati vjeran Operi...hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs