banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 03:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Opera
PostPoslato: 26 Feb 2006, 00:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Vezano je za sam program, pa stavljam temu ovdje, a ne pod WWW ili Internet servisi...

Opera mi u zadnje vrijeme cesto momentalno zablokira pri otvaranju nove stranice. Kada otvaram novi link, Opera se "ukoci" na nekih 20s i onda normalno proradi. Pri chatovanju i downloadovanju sve normalno radi, ali cim pokrenem vise od 2 taba, pocinje ovaj problem. Verzija Opere je 8.5. Sta mislite do cega je to? Valjda mi nije CPU i RAM problem (P4 2,66GHz/768 MB).

btw, nemojte mi samo dijeliti savjete da predjem na drugi browser, jer vec koristim i Operu i FF, ali mi je Opera dosta pogodnija.

P.S. Veceras mi se sam komp. restartovao od nemam pojma cega, a samo sam radio u Operi i slusao muziku u Winampu. Restartovao se kad sam pritisnu ctrl+v. :-?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 26 Feb 2006, 13:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2005, 19:33
Postovi: 288
Lokacija: planetica Zemlja
Citiraj:
P.S. Veceras mi se sam komp. restartovao od nemam pojma cega,

Citiraj:
Valjda mi nije CPU i RAM problem

hmmmmm da ne preudiciram.....


mada opet moze da bude bilo sta...

_________________
Carpe Noctem
______________________
http://www.youtube.com/zvucnjak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Isti sam problem i ja imao sa Operom. Nemam vise, prestalo je samo od sebe... ali mi se racunar znao zaglupiti, smrznuti, svasta nesto brljaviti i kad utucem proces sve bude OK... ko bi znao... zapadna sotonska posla ;)

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne znam u čemu je problem, ja sličan nisam imao. I dalje koristin Operu 7.54, nije da su mi 8.xx loše, jednostavno sam na ovu navikao. Čekam devetku :)

A kad smo kod devetke, izašla je Opera 9 Technology Preview 2

http://labs.opera.com/news/2006/02/07/2/


tu možete vidjeti da ima Improved content blocker, kao kod firefoxa, blokira slike

skinuo ovu razvojnu verziju da je probam, 4 MB, evo direktan link

http://snapshot.opera.com/windows/o90p2_8212.exe

probao sam to blokiranje i fino radi, a možda će još popraviti, samo desni klik miša na nekoj stranici, odabere se Block content, onda prikaže tu stranicu malo drugačije, bijelu, i vidite sadržaje na koje kliknete da ih blokira, i onda idete gore lijevo na Done, i to je to.

Ima još jedan fazon, dok gledate jedan tab tj. jednu stranicu, a ima ih još otvorenih, samo dođete mišom na neku drugu stranicu tj. njen tab, i prikaže vam u maloj sličici kako izgleda ta stranica, to je za lakše traženje neke stranice kad ih ima puno otvorenih

Ugrađen je i omogućen rad sa BitTorrentom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
virus/adware/trojan???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 23:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
[Ovo pisem po treci put, i to ovaj put iz FF-a. Prvi put slucajno ugasim Operu, a drugi ova devetka pravi probleme. Bagovi.]

@zvucnjak, ne vjerujem da je do kompa, jer sve ostalo radi ok. (kako me mrzi ovo ucati po treci put... :-? )
@Warlock, i meni su bas takvi problemi...
@Vader, koristio sam i ja dugo verziju 7.54 i cini mi se da nije stvarala probleme (bar ne toliko). Osmica je puno problema stvorila. Sada ova devetka - puna bagova. Napises dio, pa ti odjednom zablokira ovaj box za pisanje texta, a ostalo sve radi. Vidi se da je jos u razradi. Primijetio sam jos par novina pored navedenog ("who is" u chatu, site preferences...).
Pravo sam se razocarao u Operu zbog ovog svega. Sve imaju super, ali ovo mi uzasno smeta...
@VeLiKi, sumnjam. Ni na sta drugo ne djeluje. Sumnjam da se pored ZA, BD, AdAware i ostalog mogao provuci. Ali, sve je moguce...

Upravo sam se sjetio, da je onda kada mi se restartovao komp, radio Spybot: Search and Destroy i taman je bio nasao jedan adware.
Sad cu ga skenirati ponovo...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 01:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, ova devetka je još u izradi, i ima bugova, to im stoji i na sajtu. Ja inače tekstove pišem u wordu pa ih copy/paste ovde, tako je sigurnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 11:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da li u Operi koristiti neke druge download managere, a ne onaj njen? Kako radi FlashGet sa novijim Operama, da li odmah otvara njega za download?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 21:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Ne. Ja sam koristio FlashGet jedno vrijeme za Operu i ne svidja mi se. Operin je meni sasvim dovoljan, sve fino radi, za razliku od onog FlashGet-a gdje cekas po pola minute da zapocne download.

Evo insalirao sam ponovo 7.54. Ponovo mi se to desava, ali dosta rjedje i u manjim intervalima. Izgleda da me Opera vise ne voli. :)
btw, sad mi se pomalo tesko snaci u ovoj staroj jer nema dosta toga tipa da kad kucam ovdje poruku i markiram odredjeni dio teksta, kliknem bold i ono mi automatski stavi tagove - to nema. Ovdje ti samo na kraju otvori tag i to je to... :(

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2006, 23:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
Nije problem u operi, i ja je koristim, od verzije 7.5 pa na ovamo sve verzije redom i nikakvih problema nemam sa njom. To sto ti se desava kod ucitavanja stranice moze biti do tvoje veze na internet, ili do sporog odaziva servera sa kojeg se ucitava... A sto se tice devetke, kao sto i Vader fino rece (a i fino pise na njihovom sajtu) verzija 9 je jos u izradi i ovo nije konacno izdanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2006, 01:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
ja imam ove probleme sa operom:
1. ako na stranici ima puno slika, kada dodje do 'timeout'-a na otvaranju slike koje nije do kraja otvorila opera ostavlja do pola prikazanima. kada u IEu lupim refresh, on otvori slike iz casha ali one koje nije zavrsio download otvara ponovo sa servera. opera sve slike vadi iz kesa i ne poziva ponovo server.
2. buduci da je koristim otprilike jednom dnevno, za ovaj problem ne mogu dovesti neku zakonitost, ali sam primjetio da opera SVE slike UVIJEK svlaci sa neta, nevazno koliko puta taj saj posjecujem. recimo google mi je homepage, opera svaki put svlaci sa neta njihov logo.
3. cesto zna sama lupiti refresh strane ako pocnem skrolati kroz stranu koja se nije otvorila do kraja (npr ovaj forum). JAKO nervira buduci da sam na dialupu.
4. download manager ne nastavlja download

verzija: 8.02


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2006, 01:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
FLASH je napisao:
za razliku od onog FlashGet-a gdje cekas po pola minute da zapocne download

Meni FlashGet dobro radi, nekad čeka desetak sekundi da počne download jer tada valjda traži mirrore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2006, 12:15 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2006, 23:55 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
VeLiKi je napisao:
2. buduci da je koristim otprilike jednom dnevno, za ovaj problem ne mogu dovesti neku zakonitost, ali sam primjetio da opera SVE slike UVIJEK svlaci sa neta, nevazno koliko puta taj saj posjecujem. recimo google mi je homepage, opera svaki put svlaci sa neta njihov logo.

Probaj staviti veci "disk cache". Cini mi se da je po defaultu 20MB.

VeLiKi je napisao:
4. download manager ne nastavlja download

To nije do Opere, vec do servera sa kojeg downloadujes. Ne podrzava svaki server resume.

Micelijus je napisao:
pa onda oni dodaci, kako ih oni nazvaše "widget-i" ili tako nekako, što bi trebalo biti nešto kao extenzije u Firefoxu, prilično glupo rade, iako ih ima zanimljivih.

To sam i ja primijetio. Licno mi se dopao onaj za vrijeme, ali ako jednom ukucas kod pogresno, nemas vise sanse da to ispravis. Nemaju uopste "settings", vec samo ostanu naljepljeni onako kako ih ostavis.

Evo, opet sam se vratio na Operu 8.50, posto vise nisam mogao izdrzati sa onom. Ono oko tagova me je previse nerviralo. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2006, 01:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vrlo zanimljiva stvar, tim koji radi na Operi 9 će svake sedmice (petkom) izbacivati noviju verziju, tj. novi build ovog Technology Preview 2, a sve to prethodi beti, koja prethodi finalnoj verziji, tako da ima još dosta prostora za popravke i dograđivanja. To sedmično izbacivanje novih verzija je već u toku, verzija koju sam ja skinuo je build 8212, dok recimo najnoviji build je 8238 koji ima dosta popravki u odnosu na moj, tako bar stoji na sajtu.

Kako sami kažu to rade da bi od korisnika dobijali savjete šta i kako da poprave, što je super, jer korisnici mogu dobro da vide šta žele da se doradi. Na toj web stranici na kojoj to izbacuju se lijepo vidi kako iz sedmice u sedmicu popravljaju bugove i rade na funkcionalnosti i ostalom.

Recimo Micelijus se žalio da se thumbnail-ovi na tabovima sporo pojavljuju, to je sad popravljeno. Popravljene su neke stvari i u Content blocker-u.

Sve se radi paralelno za Windows, Linux, MacOS.

Sve ovo se nalazi na blogu http://my.opera.com/desktopteam/

obavještenje o svemu tome je na http://weblog.timaltman.com/node/828


Tu stoji i da je 16. februara izašla Opera 8.52 ali da je povučena sa servera zbog nekih problema, i da bi trebala opet biti dostupna od 18. februara ako ne bude nekih problema.

Sa strane imate komentare o svemu ovome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2006, 22:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Malo mi je omeksao problem, tj. nestao je.
Otkad sam pocistio spyware, sve ide k'o po loju. :)

btw, ne mogu sa Spybot:S&D pocistiti New.net. Da li on steti ili je samo tu da dosadjuje sa preusmjerevanjem?
Nasao sam o njemu ovdje:
http://support.microsoft.com/kb/q302463/
http://www.cexx.org/newnet.htm

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2006, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kada izađem iz Opere 9, pa je ponovo startam tako da mi otvori tabove koji su bili otvoreni kad sam izlazio, a tu je blic forum među njima, izbacuje mi dosadnu poruku

Can not open

http://forum.blic.net/favicon.ico

Do you want to switch to on-line mode?


Nisam siguran ali možda mi je tako bilo i kad sam probavao verzije 8.xx.

To mi se ne dešava sa Operom 7.54

Zna li neko u čemu je stvar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2006, 13:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Vader je napisao:
Kada izađem iz Opere 9, pa je ponovo startam tako da mi otvori tabove koji su bili otvoreni kad sam izlazio, a tu je blic forum među njima, izbacuje mi dosadnu poruku

Can not open

http://forum.blic.net/favicon.ico

Do you want to switch to on-line mode?


Zna li neko u čemu je stvar?


Cisto tehnicki, jer Operu ne koristim, to ti se javlja jer se ta slicica ucitava sa web site-a. Dakle moras biti online da bi ju vidio.
Ako te zanima sta ti pravi problem, to je slicica koja se pojavi pored bookmarka Blic foruma.

favicon --> favourites icon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2006, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, traži da se konektujem da uzme tu sliku, ali to mi ne radi u Operi 7.54, već sve kešira i sve uzima iz keša.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2006, 19:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Vader, sacekaj fino final verziju, da se ne mucis ovako. Ili instaliraj 8.50. Neces propasti bez thumbnailova... :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs