banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 00:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 455 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2012, 22:51 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nesto sam sklepao, ako si mislio na to..sve na jednom slajdu..e sad jedino sto su stavke na sec setirane..http://www.authorstream.com/Presentation/spavac-1330755-vjezbazaforum3/

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 00:14 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ista, ovaj put ide na space il klik..http://www.authorstream.com/Presentation/spavac-1330806-prezentacijabl/

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Pa ako je vec imas u elektronskoj verziji, otvori je iz ppt pa idi kako je napravljena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
blaf77 je napisao:
Pa ako je vec imas u elektronskoj verziji, otvori je iz ppt pa idi kako je napravljena.


Jednom sam pokusao to skontati, ali ne mogu skontati koja je opcija koristena... U PPT je sve izgledalo onako nabacano, ali neka opcija je koristena koja to sklopi tako...

Zadnji slajd (Funkcije):

Kod:
https://rapidshare.com/files/3232242520/4606714-Monetarne-i-javne-finansije-CENTRALNA-BANKA-BIH-2009-11-04.ppt

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 18:39 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pod funkcije imas 9 tacaka, tako da im odradis add effect, entrance (kad gledas taj napravljeni to sto ti blaf govori, zelene zvjezdice su entrance, crvene exit)..

znaci Funkcije su ti zadnja pojava, pa onda ide 9 tacaka, prva tacka Emisiona funkcija, add effect, entrance, nakon entrance stimas opcije da se Emisiona funkcija pojavi poslije naslova Funkcije i stimas joj brzinu..tako za svaku narednu tacku..a mozes nastimati i na klick da ti se pojavljuje..

sto se tice pojave svih 9 tacaka, koristen je peek in cini mi se..onda imas ponovo 9 tacaka al samo jedna je vise naglasana, znaci add effect, emphasis, change font color.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
Uspio sam... Kad se ufuras, i ne izgleda toliko tesko... Samo treba staviti: promjena boje slova prethodne funkcije u transparent, promjena boje slova trenutne funkcije u crno (ili koje je vec boje inace), entrance rectangle sa podjelom, exit rectangle sa podjelom... Prve tri promjene idu "with previous", zadnja ide "on click" (da bi se moglo procitati sta je na repertoaru)... To je promjena sa funckije na funkciju... Sto se tice pocetka i kraja, samo se stavi promjena boje slova funkcija (osim prve), u transparent, a na kraju promjena boje slova funkcija na crnu (osim zadnje)... Eto, pa ce nekom pomoci valjda ovo :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 19:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Dec 2008, 20:36
Postovi: 115
Da li mi neko može reći kako da naštimam da mi numerisanje stranice preskoči prve 4 stranice a da onda počne od broja 5 pa dalje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Insert, Page Numbers, Format, Start at i upiši 4

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
To ce samo uzrokovati da od prve strane krene broj 4...

Ako zelis da na prvim stranama ne pise broj, ides na Page Layout-Page setup-Layout-Different first page... E sad, nisam siguran da li moze ovako, ako ne onda predji na tacku 2... Pokusaj tako da markiras sav tekst, osim prve dvije strane, i odradis ovu opciju... Nekom logikom bi trebalo onda trecu stranu pretvoriti kao naslovnu, a od cetvrte krenuti brojeve... Posto nisam siguran da li ce ovo raditi, tacka 2: uradi ovu opciju 3 puta, tako sto ces markirati sve sem prve, pa sve sem prve dvrije, pa sve sem prve tri...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Da li bi pomogao page break na kraju trece ili na pocetku cetvrte strane pa da ispod njega unese brojeve stranica i iskoristi ovo start at 4? Ne da mi se probavati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 22:20 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
na kraju 4 str moras napraviti break, ides na page layout - breaks - section breaks i tu izaberi next page..kursor ce ti preci na 5 str..onda ides insert - page number i tu provjeri opciju format page number, start at 1..kad to uradis onda opet page number i biras top, bottom...kad si to izabrao automatski ti napravi header, footer i broj 1..pod design opciju ostat ce ti opcija "link to previous" ukljucen tj svijetli, samo klikni n da je iskljucis..ako ti ostane na str 4 recimo neki broj u headeru samo ga izbrisi..tako ce ti od 5 str poceti broj 1..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2012, 20:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
harmon je napisao:
Da li mi neko može reći kako da naštimam da mi numerisanje stranice preskoči prve 4 stranice a da onda počne od broja 5 pa dalje.

Dodji na kraj stranice 4, pa Insert, Break, Next page, OK (kursor ode na pocetak 5-te stranice). Zatim odi na View, pa Header and Fotter (otvori se istoimena kartica).Odes npr. dole u okvir Footer, pa na otvorenoj kartici ugasi ikonicu Same as Previos, pomijeranjem kursora odredi poziciju gdje zelis da ti ispise broj. Zatim otidi na ikonicu Format Page Number i tu u polje Start at upisi broj 5. Sa Close Zatvori karticu Header and Footer. I to bi trebalo biti to (Office 2003).

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Dec 2008, 20:36
Postovi: 115
E može li još jedan savjet, kakko da mi brojevi u sadržaju budu ravni, a ne jedan je ljevo a drugi desno. Probao sam sa opcijom za obostrano poravnavanje ali ništa nije uradilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Tipkom za tabulaciju (ispod tilde)?

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Dec 2008, 20:36
Postovi: 115
gdje ti je ta tipka tilde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Tab , lijevo od Q na tastaturi, ono sa dvije strelice, ili pise Tab na njemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Pritisni prvo lijevo od "Q", a prvo iznad "CapsLock". Tpka se zove Tab. I guraj ga prema kraju. Tako će biti poravnato (vraćaj ga sa Back Space /<-/ ako se razlaufaš u novi red).
Prelistaj nazive, značenja i funkcije tipki ili bukmarkuj ovu stranicu.

edit:
Preteče me blaf77.
Nisam pitao, je l' pričamo o Word-u? :D

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Konacno sam procitao cemu suzi Scroll Lock, uvijek sam se pitao ali nikad nisam izguglao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Ničemu? :D

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje za Excel-ovce
PostPoslato: 11 Maj 2012, 20:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
pozdrav svima,
u excelu racunam dodatak za radni staž (kod obracuna plate).Za svaku godinu dodatak racunam:
br. godina x 0,5. Pitanje: Ako npr. radnik svake godine 21.10. navrsava punu godinu staza, kako u excelu da napravim da mi tada poveća broj godina, tj da mi svake naredne godine br. godina uveća za 1. Znaci, ako 21.10. ove godine imam 10 godina radnog staza, treba mi formula da mi naredne godine na dan 21.10. br. godina uveća za 1- i tako redom. Hvala svima na odgovorimsa.

p.s. moderatoru molim da ovu temu prebacite u Zbirnu temu MS Office Word i Excel, brzina sory.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 455 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs