banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 13:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 6
Lokacija: banja luka
Citam vase komentare i izmedju ostalog primjecujem da svi imaju neke famozne GHz procesore.Ovdje cu navesti sta ja imam pa neka mi se jave svi oni cija je konfiguracija slabija od moje(da izlijecim koji kompleks). PIII 866MHZ(klokovan na 975MHz) 384 sdram(FSB na 150MHz-klokovan) geforce2MX400 32MB hard disk quantum lct 20GB zvucna yamaha (ne znam ni ja sta) monitor 17" DTK maticna DTK )VIA chipset modem conexant UPS 500VA itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 6
Lokacija: banja luka
Zaboravi sam dodati teac-ov rezac 8X8X32X i asus-ov DVD 8X40X

_________________
Ne moze ona biti ruzna koliko ja mogu biti pijan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 6
Lokacija: banja luka
Promijenio sam korisnicko ime u Tasmanijski Djavo

_________________
Ne moze ona biti ruzna koliko ja mogu biti pijan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koji lct (10, 15 ili 20)?

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2
20 sto mi je sad zasad dovoljno(ali dokad)

_________________
Ne moze ona biti ruzna koliko ja mogu biti pijan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mislim da se nismo razumjeli :grin:
lct je oznaka serije i nema veze sa kapacitetom. Imaš lct 15 u raznim kapacitetima, isto važi i za lct 10 i lct 20. Ja imam lct 15 od 30 GB.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 00:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
a cemu komplex "ko ima jacu masinu" .
:wink:
Stvarno ne vidim potrebu bacati pare za nesto sto se ne moze iskoristi.
Ma i jos na kraju pitanje
"a sta da radim sa tim" ??
za igrice ??;)
da.. najispativija investicija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 00:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
:))))))))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2002, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
cleeron 333A na 417 Mhz 32 mb rama 4 mb graficka, ne znam ni ja koja, Yamaha zvucna YMF724, bar tako mislim: sve u svemu jedva pokrece Windows.
Sta kazes na to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2002, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ni ja nisam mnogo bolji, Celeron 400 MHz. Ti si digao FSB na 83 MHz, pretpostvaljam da ti radi skroz stabilno. Jesi li stavljao neko jače hlađenja ili nisi? Meni radi na 66 MHz pa me interesuje može li se dići na 75 MHz bez ikakvih problema i bez ikakvih dodatnih operacija sa hlađenjem. Pretpostavljam da može.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2002, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
slobodno ga dizi do 83 Mhz, da li ce raditi to zavisi od ploce i od memorije, nisam stavljao nikakvo dodatno hladjenje zato sto pretpostavljam da mu do 100 Mhz nije ni potrebno, (to je ipak PII predvidjen za 100 mhz) uz to procesor je u Slot1 pakovanju i valjda ima hladnjak za Klamatha ili Katmai.
Zadovoljan sam radom ali bi mu jos malo memorije dobro doslo (bar 128Mb), ali je ona kako cujem opet poskupila pa cu morati malo da sacekam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2002, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ploča je Asus MEL-C, stara LX na kojoj je maksimalan FSB 83 MHz. Držao sam ga malo na 75 MHz pa vratio jer nisam znao bi li bilo problema, davno je to bilo.

Imam jedan modul od 256 MB memorije, ne znam koja je.
Memorija jeste skočila a da li će padati ne znam. Kad je počelo ono prvo poskupljenje koje je trajalo kratko ja sam na brzinu uzeo još 128, do tada sam imao 128.
Ne znam koji operativni sistem imaš ali 256 MB memorije se više isplati ako imaš w2k ili Win XP koji ja imam jer oni bolje iskorištavaju memoriju nego Win9x ili Me. Bolje se na njima osjeti upgrade momorije nego na win9x i Me.

I kažeš da može 83 MHz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2002, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
Mislim da sa 83 Mhz ne bi bilo problema mada u pocetku nije htio da ugasi Windows nego bi se racunar zaqledio pri gasenju: pojavi se Windows logo i: nista, u medjuvremenu to se popravilo pa sada radi bez problema.
Za tvoj procesor mislim da bi trebao, ako ces dizati magistralu da spustis mnozilac.
Sto se memorije tice i Win 9x tice problem mi je poznat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2002, 15:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
E to me interesuje, mogu li ja mijenjati množioc na mom procesoru? Množioc i FSB se na mojoj ploči mijenja dip prekidačima ali ne znam hoće li biti efekta da mijenjam množioc. Znam da npr. kod Atlona ne vrijedi mijenjanje množioca dok ga ne otključaš. Kakav je stvar po tom pitanju na Celeronu 400 MHz? Nisam se bavio overklokom pa nisam siguran.
Taktika spuštanja množioca a dizanja FSB-a je dobra jer se ne opterećuje mnogo procesor a veći FSB povlači i veću komunikaciju sa memorijom, AGP-om i ostalim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2002, 02:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Imam ja 486-SX 100 MHz, 850 Mb unknown HD, Floppy i 4x CD-ROM ... uh i umalo da zaboravim .. Compax prastara ethernet karta.

:]

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2002, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
Ne vidim razlog zasto ne bi mogao mijenjati mnozioc. Za Athlon ne znam ali se cesto moze desiti da je ploca podesena da automatski prepoznaje brzinu procesora pa nikakvo petljanje po biosu ne pomaze. Ta opcija se moze iskljuciti pomocu jumpera koji se nalaze na ploci, a za to moras imati uputstvo za plocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2002, 12:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Kod Athlona se primjenjuje "crtanje" (provodnom olovkom, grafitom, tecnim srebrom ili slicnim olovakama) i mnozilac je zakljucan dok se crtanje ne odradi ... Ako se doticni ne otkljuca moze se jedino sa fsb-om manipulisati, (pci magistrala i mem clock takodje ...) no i male promjene fsb-a (povecavanje) uticu mnogo na krajnju brzinu cpu - pa se zato preporucuje crtanje ako se misli o/c-ovati ...
Vader: a ti kod sebe mozes fsb dizati bez problema... probaj vise vrijednosti a ako se sistem uopste ne moze podici (ako si "pregonio" sto bi se reklo) imas vise cakica, zavisi od ploce... drzis ctrl ili del poslije paljenja compa, upalis ga par puta (i ugasis naravno:) da inicijalizuje stare settingse ili smanji clock procesora .. a na kraju imas i clear_bios ... tako da nista ne moze poci po zlu ;)))) ali recimo 75 MHz bi moglo bez problema sljakati kod tebe ...
Ako nisi siguran koliko je to stabilno, opalis neki test poslije dizanja fsb-a .. tipa rar-ujes/zip-ujes neke velike fajlove (recimo 1 gb) (ili i rar i zip paralelno) kopiras u pozadini fajlove sa particije na particiju (ili iz jednog dir-a u drugi), ako imas winamp noviji (a imaju ga i stari) pokrenes njegov visualization studio (kod mene zauzima cak 80% resursa kad "pocne da sara" :))) pustas neku pjesmu iz winampa i pokrenes sys monitor ili task manager-(Performanse) pod w2k ...gledas koliko je zauzece procesora, i pustis ga da radi preko noci ... (Recimo ;))))) .. ako izgura 4-5 sati bez ikakvih problema imas vise nego stabilan sistem sa podignutim fsb-om :))) (bar sam ja ovako testirao svoj comp :)))) a imas i druge bench testove koji takodje melju comp, no ovaj mi se cini "realnijim" :)
itd.. itd...

Toliko od mene ... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2002, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
Ma pusti testove, glavno je da radi i da se sve okrece. Najbolji mu je test UT koji sa 333 mhz nije mogao ni da pokrene, al zato sa 416 mhz leti ko munja, iako u uputstvu pise da je sa 32 Mb RAM 'unplayable'. U poslednje vrijeme kontam da ga dignem na 100Mhz (mozda malo i vise) u svakom slucaju pozelite mi srecu, a ako mi kojim slucajem izgori kuca znacete - bice na vijestima. De objasni malo to oko clockovanja AMD-a, posto nisam nista skonto.
I jos nesto, zna li iko gdje se u gradu moze nabaviti jeftino memorija,bar 256 Mb?

_________________
lkgnjvksnkdngfsknjk;dbfj;skdb

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: epek dana 11.02.2002. 11:47 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Feb 2002, 04:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Nov 2001, 01:00
Postovi: 190
Lokacija: Danska
Bas citam sve postove i evo dosao sam do ovog i sada je 4:06 i recicu samo ocigledno ,da i ja imam comp ..
Kupio sam ga zbog kusura .
Volim c-64 koji posjedujem a divim se dusi Zx48K Spectrum-a kojeg cu kupiti jedan dan zbog gumica i Knght Lorea..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2002, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
Potpuno te razumijem, i ja sam svojevremeno mislio ga sastavim Galaksiju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs